Informace

Multimédia

Web

Podpořte nás!

Stačí kliknout na Meowtha!

Reklama


Příspěvky uživatele


< návrat zpět

Dal jsem čas do 18., sám jsem nestihl udělat zálohu a někteří už mažou. Ach jo. No, bylo by fajn, kdyby se zkompletovaly jen pouhé čisté titulky, třeba do jednoho souboru.

Vtipné je, že nejste první, kdo to tvrdí. Člověka, co založil tu petici, znám i osobně a rovnou říkám, že on je ten poslední, kdo by si vymyslel nějakou konspiraci.

Tvůj problém, Ravene, je, že jsi až příliš velký nevěřící Tomáš, nezlob se na mě. Tady prostě nebudeme diskutovat a když budeš mít pravdu, klidně uznám, že jsme tvá slova všichni podcenili. To samé platí pro ty, kteří s tím souhlasí.

Tak nevím, jestli to někdo smazal záměrně na základě oznámení, nebo se stalo to, co naposledy u BW.

Jakého neznámého? Tady nejde o neznámé, ale o to, že mám informace. Nekopíruju Akihabaru, ani jinou stránku. Původně jsem se také stavěl na stranu toho, že se nic řešit nebude a pojedeme dál. Ale měl jsem včera určité setkání s taktéž určitým člověkem, který má velmi důvěryhodné kontakty a tedy už vím, odkud vítr vane a proč to všechno působí tak tajemně a nepravděpodobně. Rád bych si tu teď vymýšlel pohádky, či něčemu jen naivně věřil, jenže to opravdu nemůžu. Nehodlám riskovat. Pro mě, za mě. Jestli chcete, nemažte soubory z ulož.to, vše je pak na triku těch, kdo to nahráli. Ale odkazy, co jsou tady, zmizí. Bez dalších debat, či pochyb.

Jako, věřit tomu nemusíte, ale info, co jsem dostal včera, přesvědčilo i mě a to jsem tu sám říkal, že to řešit nebudeme, protože to není pravděpodobné. Prostě se přizpůsobíme a hotovo. Možná mi pak ještě poděkujete. Do 18.12. se komplet promažou všechny odkazy a uploadery prosím o přípravu na promazání čeknita a komplet všech nahrávacích serverů. Zatím tahejte, zálohujte. Já to naštěstí mám kam dát, případně je tu ještě možnost určitého "P2P", takže ztraceno nic nebude.

Web nezanikne, bude existovat, jen bez odkazů.

Abych se k tomu ale ještě vyjádřil... zdroj jde prakticky z jádra. Legislativa ohledně nelegálního obsahu vzešla v platnost už v září a od nového roku se chystá zátah. Důvod, proč se tato informace šíří jen defakto v naší komunitě, je zkrátka ten, že informátor, od kterého vše pramení, se v tomto fandomu chtě-nechtě taky pohybuje. Opravdu nejde o žádný fake, hoax, či něco takového, ale skutečnost. Ostatní weby se nestahují z tohoto důvodu jen tak pro nic za nic.

Ano, oficiálně do 31.12., ale potřebujeme nějakou časovou rezervu, abychom stihli stáhnout komplet vše a zahladit i stopy. Necháme to tedy déle (do toho 18.12.), sám budu zálohovat, co se bude dát. Ale ani o den víc.

Tak pro vás všechny mám dost nemilé novinky. Nebudu uvádět, z jakého zdroje se ke mně info dostalo, ale je jasné, že budeme muset bezpodmínečně stáhnout všechny odkazy a fansuberské skupiny budou taktéž muset ukončit svou činnost. Nejde o hoax, ale bohužel o krutou realitu, která by se nás v novém roce mohla šeredně týkat. Zahájil bych první fázi dnes, ale máme ještě dost času, takže kdo může, nechť si začne zálohovat (udělám to samé). Během příštího týdne bych rád začal kompletní čistku všeho nelegálního.

Toto se týká i stránek typu ulož.to, či online videí. Přesnější instrukce podám, ale vše musí pryč i z oněch serverů, pokud nechcete taktéž riskovat. Opravdu mě štve, že jsem musel s tímto přijít, ale nedá se nic dělat. Situace je urgentní a rozhodně se nejedná o pouhé zastrašování. Jako stránka půjdeme kompletně do háje, ale nemáme jinou volbu.

Na základě tohoto oznámení se chystám vydat ještě novinku, bohužel dnes již nestíhám, tak to prozatím nechávám na příspěvek v tomto vláknu.

Vážení, zatím nebudeme moc šílet, protože je velmi pravděpodobné, že se jedná o pouhopouhý hoax. Sleduju zdroje a je opravdu divné, že se celá tahle šaškárna týká jen naší, defakto „otaku“ komunity a žádný jiný web, byť jen zaměřený na titulky k filmům, či filmům obecně, tohle neřeší a také o tom nemluví. Nic nebudeme mazat, ani zamykat, prostě počkáme pár týdnů/měsíců.

Petici lze podepsat i bez zveřejnění jména. Jinak super, šiřte dál! Možná nás Crunchyroll vyslyší.

Ono něco „moc řešit“ a připravit se na případné následky je lepší, než abychom se potom všichni sešli na Mírově. No, jako prevenci a něco, co jsem chtěl zavést už dříve, bych hodil odkazy jen pro registrované. A pak bychom uviděli. Lépe se něco kryje, když už to skryté samo o sobě je.

Jak jsem říkal, jeden z mých návrhů je uzamknout sekce s odkazy jen pro registrované. Problém je, že se může registrovat každý, to zaprvé a zadruhé, jestli si onen zákon vyžádá záznamy obsahů webů, může to kdykoliv a kdokoliv z „vyšších“ najít.

Další věc je, mohli bychom odkazy překrýt. Jenže to by pak dopadlo tak, že bychom odkazovali na nějakou stránku, která by dál odkazovala, až by se to dobralo zdroji. A pořád by to bylo nelegální, protože bychom odkazovali na stránku, která by odkazovala na nelegální zdroj. Takže fakt nevím.

V nejhorším případě to holt všechno půjde pryč, odkazy zmizí a titulkovací skupiny se taky zruší, stránka se vrátí do stavu, ve kterém byla před rokem 2015-16 a holt s ní odejdou i návštěvníci, které zajímaly právě spíš seriál a hry, než nějaký psaný obsah. Jinak řečeno, všechno bude v háji. Ale tohle nebude jediná stránka, která tak dopadne, i když ani to není radostné.

Potom jen doufejme.

Tohodle jsem se bál, dokonce jsem už předem vymýšlel opatření, že by se třeba odkazy zamkly jen registrovaným, ale jestli to chtějí nějak sledovat a záznamy, pak bychom museli vymyslet nějakou fintu. Tedy, přesměrování přes několik stránek, anonymní zahraniční servery, atd. Nevím, ale radost z toho nemám. Takové opatření zničí víc, než jednu takovou stránku.

Já to původně přes GoGoAnime dával, ale chlapci dále doplňují přes YouTube. Nevím proč, nechal jsem to tak, ale pokud je libo, nahodím duální odkazy, jako je to u jiných sérií, ať si lidi vyberou. ;)


Strana:  1 2 3 4 5 6 7 8 9   další » ... 19