Informace

Multimédia

Web

Podpořte nás!

Stačí kliknout na Meowtha!

Reklama


Příspěvky uživatele


< návrat zpět

Nějak to tu chcíplo. Asi opravdu to vypadá tak, že bez linků a překladu je pokemaniak pro lidi neatraktivní nebo co. Někdo nějaké nápady jak to tady trochu oživit? Jak to vlastně vypadá s překladem, pořád pozastaven?

Jedná se přímo o titulky... série XYZ má na Netflixu cz dabing i eng dabing + cz titulky a film Volcanion and Mechanical Marvel to má stejně. U starších sérií a filmů je na Netflixu pouze cz dabing, u novějších i titulky.

Upřimně řečeno, všichni dobře víme, že já už se několik měsíců překladu nevěnuju a ani se víc věnovat nebudu. Události posledních měsíců hodně změnili... nejen tady, ale v celé anime komunitě. Mám dost jiných problémů a starostí a proto asi nastal čas, abych se od těchhle věcí nadobro distancoval. Udělejte tedy, jak myslíte, já nehodlám žádné rozhodnutí podporovat ani proti němu protestovat.

Veškerá aktivita tady je stejně v háji. Pokemaniak navštěvuju každý den a tak to taky zůstane, rád bych tady i nadále chodil, i když jenom diskutovat o Pokémonech, ale aktivity jako nahozování odkazů já víc dělat nehodlám.

Dneska jsem zas našel další velice zajímavé informace. Našel jsem několik článků, na různých webech, které byli vydány v prosinci 2017, v kterých bylo napsáno, že tento, resp. příští měsíc by měl Netflix odstránit série 1,17 a 18 a 17. a 18. film. Tím pádem by na Netflixu zůstala jenom série XYZ a film Volcanion and the mechanical marvel. Nevím, co je na tom pravda, jelikož dle mých informací zatím Netflix ještě nic neodstránil, ale pokud tak udělá, pak se zas zmenší pravděpodobnost, že se dočkáme série Sun and Moon s dabingem.

Já osobně se domnívám, že jelikož jak jsem včera psal, Amazon získal práva na některé série a filmy, tím pádem je možné, že se bude snažit získat práva na všechny Pokémon filmy a série... a to by znamenalo, že Netflix stratí vysílací práva.

Fajn... no je pravda, že ten "strašák" opravdu položil většinu anime webů na kolena, takže to vypadá jako že se někdo rozhodl všechny takovým drastickým způsobem zmanipulovat. Ale na druhou stranu taky musíme říct, že možnost zátahů a právních postihů je reálná, a hlavně teď, když streamovací služby expandují, proto tomu každý uvěřil. Ale těžko říct co přesně je pravda a jak velké riziko hrozí... o tom jsme se tady už všichni bavili. Já říkám, radši fungovat v omezeném režimu, nikdo nám nebude věnovat pozornost a ani nám nebude moct nic udělat a nic dokázat, než se tady hrát na rebely a vše ignorovat.

Dúfam, že tým nechceš naznačiť, že ten "nemenovaný" som ja. Lebo je pravda, že tu na pokemaniaku som proti linkom bojoval, ale prvotne ten "strašiak" vyšiel z akihabary a od Meona z AMZone.

Dneska jsem našel zajímavou zprávu: společnost Amazon vytvořila nový streamovací Pokémon kanál Amazon Prime Video Pokémon Channel. Cena za 1 měsíc je 2,99$. Myslím si, že je to dobrá a zárověň špatná zpráva. Ptáte se proč? Hned vysvětlím. Dobrá zpráva je to z jednoho důvodu: streamovací společnosti začínají rozširovat obsah, který ponúkají za relativně přijatelnou cenu, a my tak nemusíme nelegálně stahovat a hledat díly na internetu (častokrát dlouhé hodiny). Čistě hypoteticky teď řekneme, že všichni bychom dokonale věděli anglický jazyk a nepotřebovali bysme český dabing/titulky, takže tohle by nám padlo vhod. Ale je tu i zmíněná špatná zpráva. Vysílací práva se tříští. Amazon získal práva na série 2-5 a 10-16 a na několik filmů. To znamená, že bychom si museli předplatit taky Netflix, kde jsou série 1 a 17-19, plus několik dalších filmů. A zjistili bysme, že na série 6-9 a zbylé filmy a speciály nemá práva nikdo. A to je právě problém streamovacích společností... každá nabízí pouze část seriálu 7 A vezměte si, že teď mluvíme jenom o anglické verzi. Ovšem Netflix má i český dabing, ale Amazon ne.

Kdyby Amazon získal globální práva na celý seriál a filmy a přidal by i lokální dabing/titulky, tak by to byla jiná věc. Klidně by mohli cenu zvýšit třeba na 5$, pořád by se to oplatilo. Ale takhle to nefunguje, takže asi opravdu nezbývá nic jiného, než nelegální stahování 8

Ještě jedna věc na závěr: Amazon má práva i na 16 sérii. Takže na neodvysílaný český dabing k 16. sérii můžeme zapomenout, protože dokud bude mít na 16. sérii práva Amazon, Netflix je nezíská. A teď se ještě modleme, aby práva na Sun and Moon získal Netflix, protože pokud je získá Amazon, pak se nedočkáme českého dabingu ani k S&M.

Co si věděl?

No Jenda, dovolím si nesouhlasit, že na titulky bez korekce se nikdo dívat nebude. ono totiž závisí od překladatele, jak kvalitní dělá překlad a jestli si ten překlad vyžaduje korekci. Tady u vašeho týmu se musí dělat korekce v každém případě. Ale třeba u filmů a hraných seriálů se většinou překládá bez korektorů - ovšem samotný překladatelé povětšinou umí gramatiku, stylistiku atd. a většinou zvládnou i samotný překlad. Nekoukal jsem, jaký překlad dělá koca2000, ale je možné, že korektora ani nepotřebuje.

Těžko říct... ono to opravdu vypadá jako likvidace české anime scény, ale na druhou stranu riziko právních postihů tady bude už asi do konce věků. Já navrhuju ještě počkat, lidé si už beztak za ten čas zvykli, že nedostanou linky na stříbrném podnosu a další věc, překlad kvůli Ravenovým technickým problémům jde nějak do ztracena. Pokud ovšem nebereme v úvahu, že koca2000 začal překládat na vlastní pěst.

Však říkám, že se mu asi nechtělo čekat až vy vydáte titulky, tak to asi přeložil on sám. 3

No normálně to vypadá tak, že se někomu nechtělo čekat na titulky, tak to přeložil sám 3 3 3

No nakonec se dostáváme k seriózním návrhům. Scobyho návrh se mi naprosto líbí. Tohle by byl jak říká scoby jen informativní web a překlady by byli na jiném serveru. A i tady mám řešení: v podstatě nemusíte dělat další samostatný web, můžete si udělat vlastný onedrive účet, i AGoA měla/a technicky pořád má vlastní onedrive účet, kde jsou titulky.

No to je vlastně taky pravda. Já už jako 12 letý jsem neměl nejmenší problém si všechno hledat sám. Dneska je situace sice jiná, tak ale ať se učí hledat 2

Tahle diskuze začíná být bizarní. A nač dělat ruskej server. To musíme opravdu všem všechno dodat na stříbrném podnose? Já si 90% věcí, které si chci stáhnout hledám sám, nikdo mi linky nedodává (teď nemluvím jen o Pokémonech, ale celkově o všem). A dohledat právě Pokémony opravdu není žádnej problém.


Strana:  1 2 3 4 5 6 7   další »