×

Novinky

Pokémon GO

Anime Titulky

Hry

Web

Kategorie: Novinky, Seriál

Dává Netflix Pokémonům sbohem? Už zase?!

Dává Netflix Pokémonům sbohem? Už zase?!Netflix už má zase problém s právy na náš oblíbený seriál. Jak zlé to je?

Z Netflixu mizí Pokémoni. Takovou to zprávu jsme vám přinesli v březnu letošního roku. Tenkrát jsme měli přijít o obě XY série a XYZ. Nakonec jsme ztratili jen XYZ a získali Sun and Moon Ultra Adventures. Ale nyní je to horší.

Poté, co jsme 4. 7. ztratili české titulky a dabing u 20. a 21. série, mám Netflix zasadil další ránu. Ze služby totiž zmizeli 17. a 18. série a také všechny filmy z regiónu Kalos (Diancie a zámotek zkázy, Hoopa a střet věků, Volcanion a mechanický zázrak). Znamená to snad konec Pokémonů na Netflixu?

Proč jsou pryč titulky a dabing?

Zde je vysvětlení jednoduché. Netflix nevlastní práva na dabing ani titulky. I když byl Netflix zadavatel objednávky, tak titulky i dabing patří studiu, které je vytvořilo. Netflix musí tedy práva obnovit. Není to poprvé, co se tohle stalo. To samé musel podniknout před měsícem i u Death Note nebo u svého seriálu Stranger Things. Podle všeho by se měla situace snad brzo napravit, jelikož se již pracuje na dabingu 22. série.

Vrátíme se s Netflixem do Kalosu, nebo seriál převezme někdo jiný?

Horší je to s regionem Kalos (17. – 19.série + filmy). Ty totiž zmizeli z Netflixu úplně. Stejně jako u dabingu a titulků zde mohlo dojít k tomu, že skončila platnost práv a Netflix by je mohl obnovit. Ovšem je tu jedna ještě horší varianta. Netflix není totiž jediná streamovací služba, která má o seriál zájem.

Disney+

Práva na televizní vysílání mimo Japonsko má Disney, který seriál vysílá na Disney XD. Jelikož Disney brzo spouští svojí VOD (video-on-demand) službu Disney+ je možné, že by chtěli Pokémony ulovil pro svoji novou službu.

Amazon Prime

Netflix není jediný, kdo měl ve své nabídce Pokémony. Několik sérií se objevilo i na Amazon Prime (To je ta služba, kterou nejspíše znáte jen díky The Grand Tour). Je možné že Amazon bude chtít mít i tyto série a zkusí je získat pro sebe.

Pokémon TV

Pokémon TV u nás není tak známá, ale v zahraničí se těší velké popularitě. Jedná se o službu, kterou provozuje přímo Pokémon Company společně s Nintendem. Je možné, že tyto společnosti budou chtít nechat možnost on-line sledování Pokémonů ve svých rukách. Nasvědčuje tomu i to, že v posledních měsících přidali možnost sledovat prvních 5 sérií a jsou zde k dispozici také 20. - 22. série. Pokud by Netflix opravdu práva nezískal bude toto asi nejlepší možnost, protože je sledování zdarma a lze k němu přidat naše titulky (návod).


Ať už se stane realitou jakákoliv z těchto možností, tak je jasné, že nad Pokémony na Netflixu se stahují mračna.

Vydáno: 5.7.2019 23:52 | 
Přečteno: 750x | 
Autor: Ricmont

Další články týkající se Netflix:

Další články>

Komentáře rss

Přidat komentář >

icon , - odpovědět
patrik1177
Byl jsem týden na dovolené, takže reaguji až teď... upřimně, překvapuje vás, že Pokémoni postupně mizí z Netflixu? Mě ne. A odpověď proč je tady v tomhle článku. Dneska chce každý svoji vlastní streamovací službu. Otázka ale je, jestli budou lidé ochotni a schopni si platit 4-5 různých streamovacích služeb, aby se dostali k obsahu všech filmových/seriálových studií.

Kalos série se s cca 90% pravděpodobností na Netflix nikdy nevrátí. Otázkou ale teď je, co teď bude s 20., 21. sérií a jestli se ještě někdy na Netflixu dočkáme i premiéry dalších nových sérií, nebo jestli časem zmizí Pokémon z Netflixu úplně.

P.S. Všiml jsem si, že někdo na ulozto postupně nahrává všechny díly z Kalosu (série 17-19) s CZ dabingem - původní scobyho ripy.
icon odpověděl(a)
Ricmont
minimálně 22. série by jsme se dočkat měli jelikož má již České obsazení. Jestli to bude stejné i s 23.serii (první sezóna Galar) to už je otázka.
Upřímně mě překvapuje že 17.-19.serie Scobby Rip se neobjevila na ulozto již dříve. Přece jen všechny tři série z Kalos tam byly dlouho a stáhlo si je plno lidí kteří je teď znovu nahrávají
icon , Aktualizace odpovědět
koca2000
Netflix nám právě u Sun & Moon přidal k anglickému a německému dabingu také polský dabing. Bohužel český se stále nevrátil.
icon odpověděl(a)
Ricmont
Tady vážně záleží na tom jak Netflix bude jednat s jednotlivými studii. U nás dělá dabing Barrandov Studio. V Polsku má Netflix už kompletní lokalizaci takže tam to půjde rychleji.
icon odpověděl(a)
Ricmont
Tak právě jsem mluvil s člověkem který má kontakty u lidí co překládají pro Netflix. Netflix ztrácí práva na seriál globálně. Proto je vážně možné že časem zmizí i Sun and Moon