×

Novinky

Pokémon GO

Anime Titulky

Hry

Web

Podpořte nás!

Stačí kliknout na Meowtha!

Reklama


Kategorie: Novinky, Seriál

Malý háček v seriálu - 2. část

Malý háček v seriálu - 2. částPokračování článku o nejasných dějových liniích v seriálu.

Máme tu druhou část našeho článku (1. část zde) o menších nejasnostech v seriálu. Dnes se kromě samotného seriálu podíváme i na pár přešlapů v herní sérii.

Bůh a ďábel / Arceus a Giratina

Legendární Pokémoni jsou s námi již od začátku. Každý z nich přestavuje živel, který je důležitý pro život ve světě Pokémonů, a svojí silou tyto živly ovládají. Tvůrci se však nechali trochu unést při vymýšlení legendárních Pokémonů z regionu Sinnoh. Arceus je tu totiž představen jako stvořitel světa, tedy Pokémonní podoba Boha. Naopak vesmír, ze kterého pochází Giratina, je zobrazení pekla a to dělá ve světě Pokémonů z Giratiny ďábla. Zajímavé na tom celém je, že se oba dva dají chytit. No kdo by nechtěl mít v týmu Boha?


Iris a Cilan

Tvůrci chtěli změnu, a tak se rozhodli vytvořit postavy Iris a Cilana. Ovšem oba dva charaktery se po čase staly trochu otravné. Zatímco chování Iris se dalo přetrpět, tak Cilanovo chování typu "já jsem ve všem expert" se stalo brzo otravné. U fanoušků se postavy těšily takové neoblibě, že tvůrci upustili od tradičního nápadu zasadit je do další série. To je důvod proč jsme ani jednoho z nich neviděli v sérii XY.


Zbraně

Epizoda „The Legend of Dratini“ (1x35) byla zakázána z důvodů výskytu střelných zbraní. Dobře, ale neměl by tento metr platit i na ostatní epizody? Jak to, že epizoda se jménem „Here Comes the Squirtle Squad“ (1x12) se objevují zbraně, ale epizoda je normálně povolená? (pozn. koca2000: důvodů pro zakázání 1x35 bylo více než jen výskyt zbraní. Televizi 4Kids vadilo také vyhrožování střelbou na Ashe a Kaisera, střelba na Rakeťáky a Meowthův knírek - někteří tvrdí, že je podobný knírku A. Hitlera)


Logika a nelogika týmu Plazma

Seriál i hry mají své padouchy, kteří chtějí ovládnout svět. Ovšem plán týmu Plazma je skutečně mistrovský. Jejich cílem je osvobodit všechny Pokémony z Pokéballů. Podle nich se totiž jedná o týrání a Pokémoni by měli mít právo se volně pohybovat, kdy a kde chtějí. Jistě se jedná o šlechetnou myšlenku. Tedy do doby než člen týmu Plazma vytáhne Pokéball, aby si zvolil Pokémona k boji.


Ashovi společnice

Víte, proč se v každé generaci objevují po Ashově boku společnice? Možná si říkáte, že je to proto, že tvůrci chtěli novou krev do seriálu. Důvod byl ale jiný. Jedná se o lákadlo na chlapce. Na to, že je Pokémon seriál zaměřený na děti a mládež, jsou ovšem Ashovi společnice dosti vyvinuté a jsou na nich jasně vidět ženské pohlavní znaky. Viděli jste snad někdy tak v 11 letech holku s tak přitažlivou postavou?


Kde je rival?

První dvě generace her byly výjimečné a to i z důvodu, že jste zde měli svého rivala. Ale od třetí generace se z rivala stal spíše kamarád. Jasně s kamarádem si radíme, zabojujeme, ale porazit rivala, který se kasá, že je mnohem lepší než vy, tak to je teprve zážitek. Doufejme, že Sword a Shield nám dají pořádného soupeře.


Vydáno: 8.4.2019 22:03 | 
Přečteno: 499x | 
Autor: Ricmont

Komentáře rss

Přidat komentář >

Nebyly přidány žádné komentáře.