×

Novinky

Pokémon GO

Anime Titulky

Hry

Web

Kategorie: Novinky, Seriál

Nevyužitý potenciál 23. série?

Nevyužitý potenciál 23. série?Splnili tvůrci očekávání, které nabídli před začátkem Pocket Monsters? Článek obsahuje spoilery.

Již několik měsíců máme možnost sledovat 23. sérii anime Pokémon. Tvůrci s ní přišli se zajímavým nápadem zapojit všechny regiony, ale byl to nakonec dobrý nápad?

Cestování, nebo výlet na otočku?

img

Každý z nás máme svůj oblíbený region. Někdo miluje Johto, někdo Kanto, někteří nedají dopustit na Unovu a já osobně mám rád Kalos. Proto když tvůrci oznámili, že se nejnovější série bude konat ve všech regionech, nadšení bylo veliké. Slovo dodrželi, ale vzali to zkratkou. Ash a Go se do jednotlivých regionů podívají, ale místo cesty plné dobrodružství je čeká sotva den v daném regionu se zápletkou, která většinou jejich přítomnost nevyžaduje. (Dobře téhle příběhové berličky se tvůrci drží již od první série.) Prostě místo epické cesty napříč světem Pokémonů dostáváme jen mini výlety, které mě osobně už trochu nudí.

Proč tvůrci nevyužijí Ashovi zkušenosti z míst?

img

Ash procestoval všechny doposud známé regiony. Proč s tím tvůrci nepracují? Proč, když Ash bojoval v Battle Frontier, nebylo zmíněno, že je šampion Bojové věže z Kanta? Když sledují s Go Ivysaury ve městě, proč nevyužije svého Bulbasaura? A tak dál by se mohlo pokračovat. Stejně tak se nevyužívá samotná skutečnost, že v daném regionu byl. Ash by konečně mohl dělat průvodce místo toho, aby ho jeho společník prováděl po regionu.

Návrat starých postav

img

Tohle mě mrzí ze všeho nejvíc. Ash si udělal napříč regiony plno přátel. S pár z nich dokonce zachránil svět. A tak jsem doufal, že tvůrci do příběhů zařadí postavy, které Ash zná. V Rumělkovém městě je trenérem Lt. Surge. Proč by některá z epizod nemohla být věnovaná jemu. V epizodě z Johta jsme měli možnost navštívit Ecruteak City, tak proč se epizoda nezmínila o trenérovy Montym, který v dané sérii měl jednu z větších rolí. Tvůrci dokonce úplně zapomněli i na Ashovy společníky. Brock a Misty jsou doslova na druhé straně lesa. Serena nebo May by mohly Ashe navštívit v rámci své cesty po Pokémonových soutěžích. V epizodě, kde objevili ostrov Dragonitů, se mohla mihnout Iris s tím, že jako oni i ona by jako správná trenérka dračích typů hledala tento ostrov.

Snad to bude lepší

img

Máme za sebou teprve 14 epizod. Ještě se toho může hodně změnit. Série není vůbec špatná, ale bohužel trochu ztrácí dech. Po úvodních dílech, u kterých jsem se nemohl nabažit, jsme spadli do rutiny. Doufám, že další epizody budou příběhově záživnější a budou pracovat s tím, že Ash už je trenér, který má zkušenosti.

A co vy? Jak jste spokojení s 23. sérií?


Vydáno: 6.3.2020 20:45 | 
Přečteno: 710x | 
Autor: Ricmont

Další články týkající se 23. série:

Další články>

Komentáře rss

Přidat komentář >

icon , - odpovědět
avatar
[Byl skryt text obsahující spoilery.]
icon , - odpovědět
AshKetchum
Dej nie je zlý, aj keď mi tam staré postavy miestami chýbajú.
icon , - odpovědět
avatar
[Byl skryt text obsahující spoilery.]
icon odpověděl(a)
koca2000
[Byl skryt text obsahující spoilery.]
icon , - odpovědět
avatar
[Byl skryt text obsahující spoilery.]
icon odpověděl(a)
Ricmont
[Byl skryt text obsahující spoilery.]
icon odpověděl(a)
avatar
[Byl skryt text obsahující spoilery.]