×

Novinky

Pokémon GO

Anime Titulky

Hry

Web

Podpořte nás!

Stačí kliknout na Meowtha!

Reklama


Kategorie: Novinky, Pokémon GO

Pokémon GO - Jak porazit leadery Rakeťáků?

Pokémon GO - Jak porazit leadery Rakeťáků?Protože mnozí z vás mají problém leadery Rakeťáků porazit, připravili jsme pro vás několik tipů!

SESTAVA LEADERŮ SE OD VYDÁNÍ ČLÁNKU ZMĚNILA. BRZY HO AKTUALIZUJEME.

Leadeři Rakeťáků nejsou zrovna lehkými soupeři, ale překvapivě nejsou až tak silní, jak si spousta lidí myslí. Je možné je porazit dokonce i s Great League Pokémony, tedy CP pod 1500. V tomto článku vám prozradíme několik typů, které mohou být při souboji klíčové a mohou výsledek obrátit ve váš prospěch.

Proti všem leaderům

Nejdřív se podíváme na věci, které platí bez ohledu na to, s kterým z leaderů bojujete.

Připravte soupeře o štíty!

První Pokémon, kterého do souboje vezmete musí za každou cenu vypotřebovat oba soupeřovi štíty. Naší výhodou je, že víme, že leadeři Rakeťáků použijí štít vždy, takže první dva vaše útoky vždy vykryjí.

Ideální je tedy Pokémon, který dokáže velice rychle nabít Charged útok, ale to není všechno. Ve chvíli, kdy Charged útok použijete a soupeř má ještě štíty, nesnažte se útok vůbec nabíjet. Jen stiskněte tlačítko, aby se útok provedl a dál už nic nedělejte. Možná si teď říkáte, že to je pěkná blbost, ale není. Soupeř útok stejně vykryje, takže větší poškození by jste stejně nedali a navíc získáte rovnou trochu energie zpátky a další útok budete moct zahrát dříve. Zároveň potřebujete, aby měl Pokémon spíše dobrou defenzívu než útok. Osobně se mi v tomhle směru osvědčila Altered forma Giratiny

Používejte efektivní typy

Připadá vám, že třetí Pokémon, kterého proti vám soupeř nasadí je neporazitelný? A co když vám řeknu, že je možné ho porazit jediným Charged útokem? Ano, použití správného typu je opravdu důležité a v další části článku si to rozebereme víc do podrobna pro každého leadera zvlášť.

Taky se vám může stát, že sice máte správný typ, ale útok nabít už prostě nestihnete. I na tohle existuje trik. Těsně před tím, než porazíte druhého soupeřova Pokémona, proveďte výměnu a vemte si Pokémona, kterého chcete použít na onoho mocného třetího soupeře. Tímto způsobem docílíte toho, že ve chvíli, kdy do hry vstoupí soupeřův třetí Pokémon, vy už budete mít svůj útok nabitý.

Boj se Sierrou

img

První Pokémon

Sierra vždy začíná souboj se Sneaselem. Proti němu jsou velice efektivní bojové typy. Nezapomeňte, že Sierra má v tuto chvíli pořád dva štíty, takže na typu Charged útoku nezáleží. Důležité je, aby jste měli bojový Fast move.

PokémonFast útokCharged útokČas do nabití
BlazikenCounterBlaze Kick4,5 s
LucarioCounterPower Up Punch4,5 s
HariyamaCounterDynamic Puch6,3 s
MachampCounterDynamic Puch6,3 s

Druhý Pokémon

Tady to začíná být složitější. Sierra totiž používá tři úplně rozdílné Pokémony: Hypno, Lapras a Sableye. Budete si muset vybrat jednu ze tří možností. Buď vezmete fairy Pokémona, který je účinný na Sableye a u ostatních není neefektivní. Další variantou je vzít kamenného Pokémona, který bude vhodný proti Laprasovi, nebo duchového Pokémona, který bude efektivní proti Hypno. S trochou štěstí se vám tato volba vyplatí i do dalšího kola.

Třetí Pokémon

Tady už je to zase o něco jednodušší. Doporučil bych vám dvě možnosti. Buď vezmete duchového Pokémona, který bude efektivní na Alakazama i Gardevoiru, nebo kamenného (např. Terrakiona), který bude efektivní na Houndooma. S trochou štěstí navíc můžete mít správného Pokémona ještě ze souboje s druhým Pokémonem.

Boj s Cliffem

img

První Pokémon

Cliff začíná každý souboj s Meowthem. Stejně jako na Sneasela jsou i na něj efektivní bojové útoky. Volil bych tedy stejného Pokémona jako u Sierry.

PokémonFast útokCharged útokČas do nabití
BlazikenCounterBlaze Kick4,5 s
LucarioCounterPower Up Punch4,5 s
HariyamaCounterDynamic Puch6,3 s
MachampCounterDynamic Puch6,3 s

Druhý Pokémon

Jako druhého Pokémona bere Cliff Flygona, Sandslashe nebo Snorlaxe. Pokud vezme Snorlaxe a vy jste si jako prvního vzali jednoho z Pokémonů, který mmá i Charged útok bojového typu máte vyhráno. Pokud chcete mít jistotu můžete vzít samozřejmě ještě jednoho bojového Pokémona, ale u prvního pokusu, kdy ještě soupeřovi Pokémony neznáte, bych vzal spíše Pokémona s ledovými útoky, protože ten bude efektivní na Flygona i Sandslashe. Nejlepší volbou by tu byli Mamoswine, Weavile, Glaceon a Jynx.

Třetí Pokémon

Tady bude hodně záležet na vašem štěstí. Pokud dostanete proti sobě Tyranitara, můžete ho odrovnat bojovými útoky. A ano, ty platí i na Snorlaxe. Na Torterru jsou zase velice efektivní ledové útoky, které jsme používali na Flygona a Sandslashe. V těchto dvou případech je třetí Pokémon už jen pojistkou vítězství, ale mohli byste vyhrát i se dvěma Pokémony. Pak je tu ale třetí možnost a tou je Infernape, na kterého ledové útoky neplatí. Nejlepší proti němu bude vodní nebo psychický Pokémon.

Boj s Arlem

img

První Pokémon

Arlo do souboje vstoupí se Scytherem. Nejlepší proti němu bude Pokémon kamenným Fast útokem, který bude rychle nabíjet Charge útok. Bohužel takoví Pokémoni v podstatě neexistují. Poměrně překvapivě se mi v souboji osvědčila Altered Giratina s útoky Dragon Breath a Ancient Power. Pravděpodobně to bude kvůli rychlosti jejích útoků.

PokémonFast útokCharged útokČas do nabití
GolemRock ThrowRock Blast4,5 s
Altered GiratinaDragon BreathAncient Power4,5 s
TerrakionZen HeadbuttRock Slide5,5 s
RampardosZen HeadbuttRock Slide5,3 s

Druhý Pokémon

Arlo druhého Pokémona vybírá z trojce Crobat, Gyarados a Magnezone. Na Crobata a Gyaradose můžete vzít elektrický typ. Výbornou volbou jsou například Deoxys v normální formě, Electrivire, Raikou nebo Zapdos. Problém je s Magnezonem, na kterého elektřina neplatí. Proti němu jsou nejlepší zemní typy jako například Groudon, Excadril nebo Flygon.

Třetí Pokémon

Bohužel tady žádnou shodu slabin nenajdeme a budete si zkrátka muset tipnout, kterého Pokémona z tria Charizard, Dragonite, Scizor bude váš Arlo mít. Na druhý pokus už to ale bude naprosto jednoznačné. Charizarda uzemní kamenné útoky. Vhodný je tedy například Terrakion. Na Dragonita jsou zase velice efektivní ledové útoky, takže ideálními countery jsou Mamoswine, Weavile, Glaceon a Jynx. A na Scizora platí ohnivý Pokémoni. Tady máte na výběr například Entei, Moltrese, Blazikena nebo Charizarda.

Boj s Giovannim

img

Poměrně paradoxně je Giovanniho nejsnažší porazit. Má totiž hned dva Pokémony, které používá vždy stejné a Pokémoni v druhém kroku mají všichni stejnou slabinu.

První Pokémon

Jako prvního Proti vám Giovanni vyšle Persiana, který je slabý proti bojovým útokům. Volba Pokémonů je tedy stejná jako u Sierry a Cliffa.

PokémonFast útokCharged útokČas do nabití
BlazikenCounterBlaze Kick4,5 s
LucarioCounterPower Up Punch4,5 s
HariyamaCounterDynamic Puch6,3 s
MachampCounterDynamic Puch6,3 s

Druhý Pokémon

Ani u druhého Pokémona není volba těžká. Giovanni vybírá z tria Dugtrio, Hippodowdon a Rhydon. Na všechny tři jsou efektivní travní i vodní útoky. Na Rhydona jsou navíc super efektivní. Ideální volbou jsou tedy například Kingler, Kyogre, Roserade nebo Crawdaunt.

Třetí Pokémon

Třetího Pokémona bere Giovanni vždy stejného, ale každý měsíc ho vymění. V listopadu to byl Articuno. A nyní v prosinci je to Zapdos. Na něj jsou efektivní ledové a kamenné útoky. Můžete vzít tedy například Terrakiona, Rampardose, Mamoswina nebo hromadu dalších.


Doufám, že vám tento návod pomohl a nezapoměňte se o své zkušenost podělit s námi i ostatními návštěvníky webu. Společně jsme silnější!


Vydáno: 7.12.2019 13:39 | 
Přečteno: 1699x | 
Autor: koca2000

Další články týkající se Team GO Rocket:

Další články>

Komentáře rss

Přidat komentář >

icon , Sierra odpovědět
avatar
Nevím jestli by byli dobré kamenné ůtoky na Laprase když je z časti vodní typ mně se proti němu osvědčil bojový typ ale vždy u posledního mona jsem selhal takže furt hledám všechny možné kombinace na ní tak uvidíme příště
icon odpověděl(a)
koca2000
Na Laprase jsou díky tomu, že je také ledový typ, kamenné útoky stejně účinné jako travní, elektrické a bojové útoky. Rozhodl jsem se doporučit kamenné především kvůli Houndoomovi, který může následovat po něm. Vycházím ze své zkušenosti, kdy se mi takhle podařilo porazit Laprase i Houndooma jednim Pokémonem.