×

Novinky

Pokémon GO

Anime Titulky

Hry

Web

Kategorie: Novinky, Pokémon GO

Pokémon GO - Zpráva od profesora Willowa o Mysterious Device

Pokémon GO - Zpráva od profesora Willowa o Mysterious DeviceMáme k dispozici email od profesora Willowa týkající se Mysterious Device, které používají Rakeťáci.

Na začátku října jsme psali o blížícím se Special Research, ve kterém se pustíme do útoku na základny Rakeťáků (článek najdete zde). Nyní nám Niantic předložil email od profesora Willowa, ve kterém popisuje zařízení, která pojmenovává Mysterious Device. Z dopisu jsme se bohužel, kromě fotky, nedozvěděli nic moc nového, ale i přesto vám ho zde příkládáme. Každopádně doporučuji podívat se na náš předchozí článek, ve kterém najdete více detailů.

Date: 10/22/19

Subject: [Willow Report] Mysterious Components

During my investigations of these take-overs, I came across these strange objects that Team GO Rocket Grunts would drop upon being defeated in battle. For the sake of this report, I will refer to them as Mysterious Components. The exteriors of these objects seem to be made of some metal alloy, and they’re cold to the touch. The glass screens radiate a light-purple color. I touched the screen of one of the objects to see if it would react, but nothing happened.

I had a hunch that the Team GO Rocket Grunts were using some sort of device to take over PokéStops and collect resources. Based on what I know so far, these Mysterious Components I’ve found seem to be able to serve that purpose. But considering how advanced this technology is, there must be another use for it. I’ve been working on something in my lab with the help of the team leaders, and I think we might be able to use these components to track down where Team GO Rocket is hiding. I need to continue my research. We must get to the bottom of this.

—Professor Willow

Vydáno: 22.10.2019 19:11 | 
Přečteno: 599x | 
Autor: koca2000

Další články týkající se Team GO Rocket:

Další články>

Komentáře rss

Přidat komentář >

Nebyly přidány žádné komentáře.