×

Novinky

Pokémon GO

Anime Titulky

Hry

Web

Podpořte nás!

Stačí kliknout na Meowtha!

Reklama


Kategorie: Novinky, Pokémon GO

Rakeťáci a Shadow Pokémoni na scéně!

Rakeťáci a Shadow Pokémoni na scéně!23. 07. 2019 proběhla jednodenní invaze Rakeťáků.
Na co se připravit, až znovu zaútočí?

Je to již nějaký čas co se v kódu hry ukázal první náznak Rakeťáků a Shadow Pokémonů. Teď jsou zde... Nebo ne? Invaze byla dostupná zatím jen na jeden den (23. 07. 2019), jako v seriálu, i zde mizí ze scény. Už teď je jasné, že se vrátí. Celá mechanika invaze byla již představena a tak se na to společně podíváme.

Mechanika Shadow Pokémonů je převzata z vedlejších her pro herní konzole, konkrétně se jednalo o tituly Pokémon XD: Gale of Darkness a Pokémon Colosseum. V příběhu narážíme na zločineckou organizaci Cipher, která dokáže ovlivnit osobnost Pokémona a uzavírá jejich srdce všem pocitů. Takto vznikl Shadow Pokémon - "zlá" verze, kterou je možné obnovit do normálu pomocí procesu známého jako očištění. Shadow Pokémoni jsou silnější, než jejich obvyklá forma, ale v původních hrách nemohl tento pokémon získat zkušenostní body, vyvíjet se a měnit útoky.

Aktuálně přicházejí Shadow Pokémoni i do hry Pokémon GO. Jak to tedy je zde?

Rakeťáci jsou tady!

Rakeťáci útočí na všechny PokéStopy na celém světě. PokéStop pod útokem vypadá jinak, než klasická "Stopka", proto je dobré se rozhlížet kolem sebe a vše sledovat. U napadené stopky z dálky vidíme jak se středová kostka třepe, pokud se k této stopce přiblížíme, ukáže se nad ní logo "R" a i samotný Rakeťák vedle ní.

Boj s Rakeťáky

Tak odhalený PokéStop má hned několik možností interakce. Můžeme rovnou Rakeťáka nakliknout a vyzvat ho k boji, nebo nejdříve protočit Fotodisk a vyzvednout si zásoby, poté boj začne automaticky.

Systém samotného boje je v podstatě stejný, jako při boji s leadery týmu při tréninku. Vyberete si tým tří Pokémonů a použijete jejich superútoky.

Po vítězství v boji získáte zkušenostní body za boj a šanci chytit Shadow Pokémona, kterého tu Rakeťák zanechal.
Pokud prohrajete, stále získáte zkušenostní body a možnost celý boj zopakovat a nebo se vrátit do herní mapy a stopku opustit.

Chytání Shadow Pokémona

Stejně jako u Raidu, i zde obdržíte určitý počet Premier Ballu. Počet míčků je závisí na tom, kolik vašich Pokémonů boj přežilo, na úrovni medaile za očištěné Pokémony a medaily za poražené Rakeťáky. Každý Shadow Pokémon má útok Frustration.

Očištění Shadow Pokémona

Po chycení Shadow Pokémona máme možnost ho očistit, to vyžaduje Candy a Stardust. Očištěním Pokémon zesílí a pro další maxování se sníží potřebné výdaje Candy i Stardustu. Takto očištěný Pokémon získá místo útoku Frustration nový útok: Return, toto je jediná možnost, jak tento útok u Pokémonů získat. Samotná aura okolo Pokémona se z černé změní na světlou.

Informace v bodech

- Každý hráč má možnost utkat se s Rakeťákem na stejné stopce, invaze nekončí, pokud byl Rakeťák na stopce již poražen.

- K invazím dochází neustále, i mimo dobu pro Raidy a vždy trvá 30 minut.

- Čištěním získá Pokémon +2 body pro každý stat - pokud má Shadow Pokémon IV 13/13/13, po očištění budou staty na 15/15/15. Takový Pokémon má automaticky úroveň levelu 25.

- Shadow Pokémona můžete dát do Gymu.

- Na rozdíl od klasických PvP a PvE (proti leaderům v tréninku), po porážce člena týmu Rakeťáků, musíte své použité Pokémony oživit.

- Očištění Pokémoni mají zápis do Pokédexu, stejnou formou jako Lucky Pokémoni, pouze počet získaných.

- Pokud bude Shadow Pokémon použit na trade, jedná se o Speciální Trade.

- Rakeťáci používají tři Pokémony, obvykle z jedné evoluční rodiny - na konci boje budeme chytat vždy prvního použitého.

- Ve hře jsou dvě nové medaile, první za poražení Rakeťáků, druhá za očištění Pokémonů.

- Útok Return se dá nejvíce využít pro Snorlaxe a Chansey.

- Po očištění jsou náklady na maxování Pokémona nižší. Náklady na Candy o 10% a Stardust o 20%.

- Aktuálně je možné získat tyto Shadow Pokémony: Bulbasaur, Charmander, Squirtle, Rattata, Zubat a Snorlax. (Údajně byla viděna i Dratini, ale není potvrzeno).

- Shadow Pokémon a Očištěný Pokémon nelze použít při výměně za Meltan Box v Let´s Go hrách.

- Útok Frustration u Shadow Pokémona nelze změnit, útok Return u očištěného měnit lze pomocí TM.

-Je možné získat Lucky Shadow/Očištěného Pokémona díky výměně.

Vydáno: 24.7.2019 15:21 | 
Přečteno: 902x | 
Autor: Scoby

Další články týkající se Team GO Rocket:

Další články>

Komentáře rss

Přidat komentář >

Nebyly přidány žádné komentáře.