Informace

Multimédia

Web

Podpořte nás!

Stačí kliknout na Meowtha!

Reklama


Kategorie: Novinky

Změny na webu

Změny na webuV posledních týdnech se začali dít jisté změny, které zasáhnou i náš web. Víc info v článku.

Události posledných týdnů předznamenaly několik změn, které se více či méně dotknou všech webových ztránek, tudiž i nás. Možná jste zaslechli, nebo se někde dočetli o změnách, co se týče zákonů zaoberajících se autorskými právy, nelegálním šírení obsahu apod. Mnohé české weby, jako třeba akihabara, hanabi atd. už přistoupili ke změnám v souvislosti s těmito událostmi. Podle dostupných informací legislativa ohledně nelegálního obsahu vzešla v platnost už v září a od nového roku se chystá zátah na weby. Web akihabara uvedl, že tyto informace pochází z vysokých politických míst, ale zdroj pochopitelně chce zůstat v anonymitě. Prý nejde o hoax, ale o krutou realitu, která by se nás v novém roce mohla dost nepěkně týkat. A ačkoliv z téhle situace nejsme nadšeni, na webu pokemaniak bude muset dojít k několika výrazným změnám.

Hlavní a zárověň nejdůležitéjší změnou bude fakt, že dne 18.12. 2017 začneme dělat kompletní čistku všeho nelegálního, to znamená, že začneme mazat všechny linky vedoucí na jiné ztránky, kde sa dají seriál/filmy/speciály atd. stáhnout nebo online shlédnout. Do té doby vám dáváme možnost, abyste si stáhli vše, co potřebujete. Pak začneme vše nemilosrdně mazat.

Jistě si teď taky kladete otázku, co bude s překladem 9. série a dalších sérií. Odpověď vám zatím dát nemůžeme, lebo samy nevíme. V první řadě musíme odstránit z webu linky a teprve až pak se bude řešit jak a jestli vůbec se tady budou vydávat nové překlady. Členové překladatelského týmu Pokemon Team Sk-Cz vás ale budou brzy informovat.

Na závěr se chceme ještě jednou omluvit za způsobené potíže, ale situace nás bohužel donutila udělat takovéto změny. Nikdo z nás ale nechce riskovat a vystavit se případnému trestnému stíhaní za poskytování nelegálního obsahu. I když web po novém bude sloužit jenom jako informační web o Pokémonech, tak doufáme, že nás budete navštěvovat i nadále.

Video od Meona zabývající se touto problematikou i s malým vysvětlením:


Vydáno: 8.12.2017 17:28 | 
Přečteno: 2076x | 
Autor: patrik1177

Komentáře

Zasílate odpověď ke stávajícímu příspěvku (zrušit).

Nemáte oprávnění přidávat příspěvky.

Uživatelské jméno
Heslo
     

Registrace >
Ztracené heslo >


icon , - odpovědět
patrik1177
Dnešním dnem omezil činnost i docela populární črský anime web shirai. Samozřejmě se lidé začali bouřit a vznikla několikastranová diskuze... ale v podstatě nikdo nic nenadělá. Autor videa meon tam přidal zajímavý příspěvek, který přidávám i zde:

Jedna z věcí, které se tohohle celého bláznovství týkají - zákon o autorských právech platí už dávno. A už téměř 20 let se vztahuje i na internet. Rozhodně to není tak, že by najednou sdílet anime na internetu bylo nelegální. To totiž bylo nelegální a trestné už v roce 2000.

CETA a GDPR akorát zlepšují přístup k lidem porušující autorská práva, byť jejich primární účel je úplně jiný. GDPR by mělo sloužit hlavně pro lepší organizaci a skladování osobních informací uživatelů internetu, zatímco CETA zjednodušuje komunikaci mezi firmami v Kanadě a EU. Jejich vedlejší dopady, které se dotknou nás jako porušitele autorských práv, většina shrnutí vůbec neřeší - protože tyhle věci byly nelegální tak jako tak.

Co se ovšem změnilo od posledních let je fakt, že překladatelé začali dostávat obsílky od držitelů autorských práv. Nám z AMzone došel e-mail od německého právníka s tím, že máme smazat náš překlad Boku no Hero Academia. A vím o dalších skupinách a stránkách, včetně Akihabary, kterým došly zprávy ať už od botů nebo od skutečných lidí. Prostě se o nás začínají zajímat lidi na vysokých místech a hlavně by v případném soudním sporu měli jasnou výhru.

Ono to, že by vám akorát někdo napsal DMCA dopis, je ale ta nejlepší možnost (pro vás jako překladatele). Dotáhnout web jako Shirai k soudu by bylo opravdu jednoduché a vzhledem k velikosti jeho databáze by se mohla náhrada škody počítat v milionech. Podobně s Akihabarou nebo Hakudžó.

Proto se lekli ty velké skupiny jako Akihabara a Hakudžó - nikdo tohle prostě nechce riskovat. Podobný strach však nastal i mezi anglickými weby s anime v květnu tohoto roku, kdy majitel Nyaa zrušil svůj web (a nahradil ho nový s jiným majitelem) a bakabt. Nemluvě o Kissanime, jehož servery se několikrát přesunuly, protože jim Funimation dýchá na krk.

Jestli si říkáte, že jste moc malí na to, aby vás zasáhli - jak malí jsme byli my s AMzone? Jestli je tohle otázka zadání do googlu "anime stream česky" a web o velikosti Shirai na vás hned vyskočí, jak schovaní si myslíte, že jste?

Z mého pohledu je lepší se stáhnout a počkat alespoň půl roku, abychom viděli, co se stane s těmi, kteří toto varování neuposlechnou. Je to prostě bezpečnější.
icon , Závěr? odpovědět
avatar
Prosím může někdo z vás tedy shrnout, jak to bude s tímto webem dál? Budete dál dělat titulky, nebo to bude už jen faktický web s informacemi o Pokemonech? Poněkud jsem se tady v těch diskuzích ztratil ponětí o tom, jak to vlastně bude.
icon odpověděl(a)
rttv
Web bude od 18.12 bez linků, tudíž se stane pouze informačním webem. Překlad je zatím pozastaven.
icon odpověděl(a)
patrik1177
No ono teoreticky existuje naděje, že ještě budou nějaké titulky. Z 9. série byli zatím vydány titulky k dílům 423-443. Podle mých informací byli přeloženy i díly 444 - 448, které jsou nyní na korekci u Ravena. Ten se zas nechal slyšet, že těmhle našim "kecům" nevěří a plánuje pokračovat dál... takže je tady možnost, že titulky budou mít alespoň ještě ty díly 444-448.
icon odpověděl(a)
avatar
Patriku a díly s dabingem na uložtu nechávate nebo také mažete?
icon odpověděl(a)
patrik1177
Řeknu to takhle a víc už to řešit nebudeme: my jsme všechny své soubory smazali, ale na úložiště taky nahrávali i jiné lidé, kteří třeba tuhle ztránku ani neznají. Takže kdo umí hledat, tak díly třeba na ulozto, webshare, fastshare, datoid... najde. 1
icon odpověděl(a)
Ryuuhei
A já dodám, že tu žádné linky nejsou a jakoby ani nikdy nebyly. Odkazy a vůbec jen zmínění čehokoliv okolo nich je přísně zakázáno. Od této chvíle jsme jen informační web a vyčkáváme.
icon , - odpovědět
avatar
Příspěvek odstraněn.
Důvod: Caps Lock
icon , Věřte nevěřte odpovědět
Ricmont
Trochu se to tady vymika z rukou. Uživatelé útočí na správce. Správce útočí na uživatele. Jedna strana předhazuje důkazy o pravosti druha o nepravosti. Místo toho by se obě strany měli spojit aby tento projekt pokračoval dál. Ano ani mě se nelíbí "radikální řešení" že musí všechno pryč ale taky beru na vědomí že tady správci nechtějí riskovat. Ovšem běžný uživatel si zaslouží vysvětlí co teda bude dál. Osobně jsem zaznamenal že se budou dělat jen sólo titulky ale po přečtení reakci tady si zase myslím že správci chtějí projekt opustit ať už z jakéhokoliv důvodu a celá ta kauza jim má jen pomoc
icon odpověděl(a)
patrik1177
Potíž je v tom, že Ryuuhei jako admin a já a Phanto jako správci na titulcích nepracujeme. Ryuu pracoval pouze kdysi dávno na AGoA, já už se titulkům půl roku nevěnuju. O překladech tady rozhodují Ash Ketchum, Brock Harrison, Raven a Jenda. Někteří z nich jsou taky správci.
icon odpověděl(a)
Adrifinel
Hele já bych se nedivila, kdyby s tím kluci chtěli seknout. Ono překládat seriál o více jak 12. dílech je dosti náročné.
icon odpověděl(a)
Ryuuhei
My, správci, na nikoho neútočíme. My se v podstatě jen bráníme, protože nás vy, návštěvníci, bombardujete pořád tím samým dokola, ať už řekneme cokoliv.

Co bude dál? Nevíme. Prostě nevíme, nový rok tu ještě není, nejprve potřebujeme vědět, jak se situace bude vyvíjet. Nelze v současné chvíli s jistotou říct, kdy se opět bude titulkovat a jestli vůbec.
icon odpověděl(a)
avatar
preco ste moje komentare vyhodily len potrebujem aby ste vy viac respektovaly vecinu nez seba tento web je pre fanusikov nie pre administratorov co akuratak lepsie napady vyhadzuju bud nemazte komentare alebo prestante vsetko mazat toto neni spravodlivost redzej riskovat nez robit napriek fanusikom ANKETA A ZIADNE INE OPATRENIA A AK TO ZMAZETE NASPAMUJEM VSADE SLOVO NIE A BUDE MAKACKA TO DAT PREC TO VY ZACINATE UPADAT DO ZMESY VSETKEHO MOZNEHO NIE JA JA LEN BRANIM OBSACH A NIK NEBUDE MNA KOMANDOVAT CO BUDEM PISAT ZMIERTE SA S TYM ZE KYM NEPRESTANETE VSETKO MAZAT SKOR NEZ NAOZAJ NIECO VYMAZU INY AKO SPRAVCY PRESTANEM ALE VIAC ZMESY VSETKEHO ROBIA TY KTORY TIE INFORMACIE DAVAJU BUD NEPOCUVAJTE A IGNORUJTE ICH ALEBO SA POKUSTE DAT OBSACH NA STRANKU KDE MOZE IST KAZDY A BUDE ZO STATU CO TO NEPRIJAL
icon odpověděl(a)
patrik1177
Hele, ty děcko, já už tě začínám mít plné zuby... kdybych byl admin, ne jen moderátor, tak už máš dávno ban... a ano, tvé hloupé příspěvky jsem smazal já.
icon odpověděl(a)
avatar
"len potrebujem aby ste vy viac respektovaly vecinu nez seba" .... to myslíš vážne Matej? ... ja to beriem s rezervou pretože ťa začínam brať ako mentálne retardovaného takže ti to prepáčim ... ale aby som kvôli väčšine šiel prípadne do basy? nie ďakujem
icon odpověděl(a)
avatar
a som zvedavý, ako by si reagoval ty keby že sa ťa to týka
icon odpověděl(a)
rttv
Matej27Sk: Takže jako první, nauč se psát tečky za vetou, diakritiku, interpunkční znamínka, y/i. Jako druhé, po vážně náročném čtení tvého příspěvku který vypadá jako šifra ti řeknu jen jedno, bylo rozhodnuto, každý další tvůj komentář mažu.
icon odpověděl(a)
Ryuuhei
Matej27SK: Dlouho jsem nikomu nedal ban, ale tohle je už vyloženě vyhrožování spamem. Zkus to a skončil jsi tu. Jinak máš samozřejmě ještě šanci přestat zasílat blbosti a chovat se aspoň trochu rozumně. Tohle je poslední varování.
icon odpověděl(a)
Adrifinel
Matej27SK: Já ti to řeknu velmi jednoduše: připrav si asi tak 5 mld.
Pak budeš mít vše na stříbrným podnose.

Nebo levnější. Založ si web a překládej si sám. Nikdo ti v tom nebrání. Můžeš se do toho pustit, a pak se chlubit jaký máš úžasný web.

Ale jestli do toho kluci nechtějí jít, tak je to pouze jejich věc a ne tvoje 2
icon odpověděl(a)
AshKetchum
Matej, už som ti povedal niečo nato, tak nás takými rečami neotravuj a ani anonymne účty ti nepomôžu.
icon odpověděl(a)
avatar
odpovedel sem se koncim.len som zabudol vipnut kapslock.Pisal som ze ak sa fakt ukaze ze je to vymisel prijmem vase ospravedlnenie.inak nemam co povedat prepacte za to.
icon odpověděl(a)
avatar
a asi si zabudla neviem anglictinu ani japoncinu a nemam naladu prekladat.len potrebujem niekoho kto bude oficialne prekladat lebo neviem ine jazyky.tym myslim ze viem len cestinu a slovencstinu a aj to nie dobre.napriklad y/i neviem kam davat.preto tento komentar pisem nehodlam sa opakovat alebo vas otravovat. ten pokus o vidieranie bol len na to aby som sa uistil ze viete rozlisit vidieranie od normalneho rozhovoru alebo zakonu o ktorom sa tu diskutuje lebo je to skoro ako vydieranie nie zakon.

Koniec hlasenia fakt koniec. nedavajte ban len za vysvetlenie a zabudnite na moje komentare. nech vas nehrizie svedomie toto neni ziadne vidieranie aj to co som napisal bol len blaf.
icon odpověděl(a)
Ryuuhei
Dobrá, to je trochu rozumná řeč. Jak jsme už psali několikrát, zatím můžeme jen čekat a pak se uvidí.
icon odpověděl(a)
avatar
tak pockam
toto pisem len ako poslednu odpoved ale pokial s bunii vsetko zmizne bude to pre mna problem
icon , - odpovědět
Adrifinel
Dovolím si pár stručných poznámek.

Zákony tu byly a jsou pořád. Ale byly to zákony, co se nás přímo netýkaly. Obzvláště ti zahraniční.

Tento problém se netýká jenom Pokémonů tady na webu, ale celkově celého anime světa.

To, že vám tady nikdo nedá videa s titulky ke sledování neznamená, že Pokémon jako fandom skončí. Pořád tu budu. Na rozdíl od konkurenčních mých Digimonů, které si 90% národa plete s Pokémony. Takže i když tenhle web bude jenom informační, stejně se najde někdo, kdo vám je dříve nebo později udělá. Vždycky si Pokémon najde cestičku, dokud bude mít své fanoušky.

Takže jsou dvě možnosti. Buď stáhnete vlaku a budete v zákopu sledovat, co se bude dít a přitom dál partyzánský pracovat. Nebo ji necháte vyvěšenou a bude dělat, že se nechumelí. 10
icon , Citát odpovědět
rttv
Přidávám jeden citát k téme : „Nelegálnymi sa veci stávajú vtedy, akonáhle sa stanú populárne,“ Kim Dotcom
icon , sebeochrana odpovědět
avatar
toto je naozaj blbe trochu ucty k detom toto cele neni vasa vec pokial rusite vecy za ktore ste makaly toto ste prehnaly web co nevery detom hlavne decky je na nic bud riskujte alebo vas postihne trest za zneuzivanie slov toto fakt prehanate pretim ste sa bavily o peknich veciach a teraz sa hrate na ludy od uradu na dohlad na detoch a zneuzivatelov deckych srdci ja ako dieta vas nechapem aj deti by isly redzej do vezenia ako by maly stratit zmisel zivota to vy sa chovate ako ty co chcu kazit ludom zabavu a su ironia hrdinov to su zbabelci co len nicia vlasnu moralku a vyvolavaju rozruch nech vas za to daju na 10 rokov do polepsovne a spravia administratora webu niekoho kto neni zly na deti a prestane sa strachovat lebo toto fakt neni zakon iba tupost ako vlcek ovedal je to blbost kazdy na webe okrem vas vie ze chcete zrujnovat srdcia deti to vy mate byt dobry a tak sa kludnite dufam sa nechate presvedcit to vezenie a pokuta sa daju prezit ale vrazda od fanusika nie ja nim samozrejme nebudem
icon odpověděl(a)
patrik1177
Prosím všechni o prominutí, ale po přečtení tohto příspěvku mě roz*ebalo na kousíčky. Já vydržím fakt hodně, ale mám zkouškové období, dneska jsem půl dne zabil učením, dokonce už mi z toho hrabe a mám o zkouškách sny... 3 kromě toho dalších x problémů a ještě do toho tohle... co je moc, to je prostě moc. 8

EDIT: Takže jsem si uvědomil, že asi je načase povznést se nad tohle vše, protože jinak to asi ani nejde. Na normální dotazy a připomínky jsem ochoten slušně odpovídat, ale takové výlevy jak se tu začali poslední dobou objevovat budu prostě mazat. 10
icon odpověděl(a)
Ryuuhei
Už je mi do pláče. Probůh... nikdo tu není zlý na žádné děti! Prosím, přispívej, až budou tvé příspěvky smysluplnější. Tohle je opravdu změť všeho možného.
icon odpověděl(a)
Adrifinel
Aby bylo jasno, tak ta pokuta není nějaká stovka, ale třeba půl mega.
Vsadím se o svou sbírku V-Petů, že kluci nejsou tak bohatí, aby si mohli dovolit takhle vyhazovat peníze oknem. Respektuj jejich rozhodnutí.

A na nějaké děti se ti můžou z vysoka vykašlat. Neboj ony to bez Poké přežijou. Navíc, kdo ví, cp bude za měsíc, že?
icon odpověděl(a)
Ryuuhei
Už to neřešme, Matej evidentně vzal rozum do hrsti, tak nenarušme toto aspoň zřejmé mírové období. ;)
icon odpověděl(a)
AshKetchum
3
icon , - odpovědět
avatar
Ravene přesně, video jsem sice neviděl ale i tak si myslim že je to blbost, proč by někdo jen tak přišel a rozšířil že nahrávání serialů nebo filmů je nelegální, autorská práva už tu nějakou dobu jsou takže kdybych byl majitelem tohoto webu tak bych na to kašlal, nechtěl bych zkazit zábavu lidem kteří mají rádi pokémony, sledují je a baví je to, prostě takových ubohých děcek je všude hodně, pokud máte msg tak asi znáte ty nesmyslný řetězáky, vymyslelo to nějaký děcko všem se to líbilo tak si ostatní děcka řekli że budou cool, tak jich přibývalo a teď si nějaký děcko myslí že bude cool rozšíří takovou neskutečnou kravinu, budu naštvanej jestli v ČR pokémoni zaniknou, a jestli to nevymyslelo nějaký děcko tak japonci nevědí jaký to je když ve vaší zemi se neobjevují v TV ani na internetu videa pokémoního seriálu nebo filmu, jestli se pokémoni v ČR zruší tak budu fakt hodně naštvanej, to je asi vše co bych k tomu chtěl dodat, pokud mě chápete tak díky, aspoň někdo na mé straně a taky na straně všech ostatních kteří to pochopili, díky.
icon odpověděl(a)
patrik1177
Tohle vše už začíná připomínat velice špatný sen. Všichni tu jen dokola říkají jak jsme tupí, že věříme takovým "kecům" a rozširujeme je do světa. Tak já nevím jestli mluvím mongolsky, ale řeknu to jasně a zretelně: JÁ UŽ DÁL NEHODLÁM RISKOVAT, I KDYBY BYL RISK POUZE NA ÚROVNI 1%. MYSLÍM, ŽE JSME PRO VŠECHNY DĚLALI CO BYLO V NAŠICH SILÁCH, ALE ČASY SE MĚNÍ A VŠECHNO PROSTĚ PŮJDE PRYČ. UŽ NEHODLÁM NIC DĚLAT PRAKTICKY ZADARMO, ALE PŘESTO MI BUDOU HROZIT OBROVSKÉ SANKCE. A DALŠÍ VĚC, STUDUJU NA VYSOKÉ ŠKOLE, MÉ HLAVNÍ UPLATNĚNÍ BUDE V STÁTNÍ SPRÁVĚ. A MYSLÍTE, ŽE BY V STÁTNÍ SPRÁVĚ ZAMĚSTNALI ČLOVĚKA, KTERÝ BY BYL TRESTNĚ STÍHÁN? NO ASI TĚŽKO. TAKŽE VÁS VŠECHNY ZVYSOKA DLABU.

Konec hlášení.

P.S.: Jakožto moderátor když ještě uvidím příspěvky typu "Proč tomu věříte... Proč mažate... Jste blbí..." apod., tak je prostě smažu.
icon odpověděl(a)
Ryuuhei
Lépe bych to neřekl, už toho mám taky plné kecky a jen se držím, abych si zachoval chladnou hlavu.

Web je oficiálně uzamčen jen pro registrované, plus nastává režim jakési „totality“. Neměl jsem jinou možnost, takhle by to šlo donekonečna a co si kdo zasel, to má mít. Chtěl jsem vyjít vstříc, ale když někteří nejsou schopni zkrátka respektovat zdejší rozhodnutí...
icon odpověděl(a)
rttv
Taky souhlasím s Patrikem ? A pokud se můžu zeptat od kdy bude web jen pro registrované ? A proč nejde komentovat Indigovou ligu ? Predem děkuji za odpověď.
icon odpověděl(a)
Ryuuhei
Už uzamčený je, psal jsem to v předešlém postu. A s komentováním Indigové ligy je konec. Teď nepůjde komentovat žádná ze sérií, jelikož bude obsahovat jen výpis jednotlivých dílů.
icon odpověděl(a)
rttv
Děkuji za vysvětlení, takhle je to lepší, vyhneme se anonymům a lidi budou psát do fóra jelikož se série komentovat nedají.
icon odpověděl(a)
Ricmont
Jen je problém že ty žaloby vám hrozili ještě dávno předtím. Jen se mi zdá že jste se probudili a zjistili na jednou. Aha tak oni nás můžou odsoudit? To video či fórum jen vytáhlo něco co platí už dost dlouho
icon odpověděl(a)
patrik1177
Ricmont, máš svatou pravdu. Co se mě týče, byl jsem dlouhou dobu vůči tomu ignorantní a naivní. Ale události posledních týdnů mě přinutili změnit svůj přístup a celkový postoj k dané problematice.
icon odpověděl(a)
avatar
Tak nakonec se ještě jednou vyjádřím i já jak říká ricmont nic se nezměnilo jenom je tady kolem toho kauza takže jste si najednou vzpomněli že za to můžou odsoudit takže mám otázku vy jste to nevěděli? A pokud ano proč NAJEDNOU všechno mažete? Pokud jste to nevěděli tak chápu že všechno mažete. Pokud ano tak vaší logice nerozumím. Jinak respektují vaše rozhodnutí přece jenom nikdo nechce mít problémy 1
icon , - odpovědět
rttv
Ta úvodní fotografie :D
icon odpověděl(a)
AshKetchum
To mi pripomína Ace Attorney 4
, vtip odpovědět
avatar
nemam sice 18+ ale myslim ze staci tento veb urobit tak ze vsetko zaheslujete ale heslo bude mozne stiahnut na ulozto a z webu bude odkaz na ulozto ale iba ked sa registrujete alebo v komentaroch na skopirovanie do vyhladavaca a bude ten subor mozne najzt pod nazvom ktory bude premenovany napr-Pokemasa15
icon odpověděl(a)
avatar
alebo ako Scoby spomínal nahrať niekde len titulky ktoré by si si stiahol ale epizódu by si si musel vyhľadať sám
odpověděl(a)
avatar
a hlane preco sa snazim vas rozpomenut je to ze sotva viac ako 1% ludi ma dost miesta na disku aby si nieco stiahly redzej pisat heslo ako nic nevidiet jedina zmena ktoru urobite ak nieste blby je ze budu zaheslovane otkazy na zhliadnutie epizot na tomto webe a iba pre registrovanich pokial niekto nebude aj tak vediet heslo mame na stiahnutie len 5 dni tak nemazte nic ps toto cele je trapne kto by mazal nieco ked jeho vlastna rodina hovory ze potrebuje na anime titulky to by nik zo zdravim rozumom nerobil a ich problem mslim autorov je ten ze samy titulky do vsetkych lokalit robit nechcu tak preco nemazu len to na co pripravuju da toho jazyka dabing alebo titulky

nech mazu titulky iba ked je dabing pre ten jazyk a serial-anime-komiks

Strana:  1 2   další »