×

Novinky

Pokémon GO

Anime Titulky

Hry

Web

Kategorie: Ovoce

Pokébloky

Pokébloky

Pokébloky jsou barevné bonbúłny, které se užívají kde zlepšení stavu Pokémona v oblastech cool, beauty, cute, smart a tough pro Pokémonové kontesty. Není známo, zda se jedná o gumové nebo tvrdé cukroví, ale jsou navrženy tak, aby je Pokémon nemusel kousat. Jsou známy z Hoennu, v Sinnohu to jsou Poffiny, ale o těch v jiném článku.
Jak už jsem řekl, používají se na kontesty, ale také v Hoennu v Safari zúłně. V kontestech jde o co nejlepší předvedení a Pokébloky dodají Pokémonovi lepší lesk. V Safari můžete diky nim přilákat Pokémona určité povahy. Pokud je hodíte na Pokémona, snížíte šanci úştěku.
K uložení Pokébloků slouží
kasa Pokébloků (Pokéblock case).

 

Ve hrách R a S ji získáte ve Slateport City a v E v Lilycove City.
K tvorbě těchto pochoutek slouží bobulový mixér a u něj 1 až 3 lidi. Vybrané plody se točí ve středu mixéru, když šipka ve hře ukazuje na hráče, může hráč točit rychleji. Pokud šipka ukazuje ven, tak pomaleji, ale čím rychleji, tím lepší je Pokéblok. Po zhotovení díla každý obrdží pochoutku.
ChuřĽ a barva závisí na bobuly, která byla použita, v procesu kyselost ruší hořkost, hořkost ruší sladkost, sladkost ruší suchost, suchost kořeněnost a pikantnost kyselost. Pokémon různé povahy preferuje různé Pokébloky. Když je Pokémon šřĽastný, tak se mu rychleji zvyšuje stav, pokud smutný, tak pomaleji. V anime i ve hře by měla být reakce Pokémonů stejná.
Jak už bylo zmíněno, Pokéblok závisí na použité berry a rychlosti míchání. Můžete dělat Pokébloky na vyšší úşrovni užitím odlišných berry stejné chuti. úšroveň také roste ryclostí mixéru. Vyšší úşroveň zvýší stav Pokémona o něco lépe.
Pocit z Pokébloků závisí na použité bobuli a počtu lidí, kteří užívají mixér, čím více lidí, tím slabší pocit. Trenéři se domnívají, že pocit je určen průměrem hladkosti a odečtu počtu lidí. Vzácnější jahody s větší chutí mají větší hladkost. Pokémon může jíst jen tolik Pokébloků, kolik vyplývá z hvězd, to poznáte v PokéNavu při kontrole stavu Pokémona. čím větší pocit, tím rychleji se Pokémon posílí. Pokémon s menším pocitem může sníst více Pokébloků než s větším.

 

Mixér v anime
 
Mixér ve hře

 

 


Teě tu mám pro vás připravené 2 přehledy.

První přehled se týká barev Pokébloků a ten je následující (Vidíte barvu, chuřĽ a co zvyšuje.):
červený
- Pikantní - Cool, Modrý - Suchá - Beauty, Růžový - Sladký - Cutuness, Zelený - Hořký - Smartness, Žlutý - Kyselý - Toughness, Fialový - většinou Pikatní - Cool a další, Tmavě modrý - většinou Suchý - Beauty a další, Hnědý - hlavně Sladký - Cuteness a další, Tyrkysový - většinou Hořký - Smartness a další, Olivový - většinou Kyselý - Toughness a další, černý - vytvoří nízký Pokéblock pokud njméně 2 berry stejného druhu nebo pokud se chutě ruší, Zlatý - Vysoký Pokéblock nad 50 a zvyšuje 1 nebo 2 atributy, Šedý - tři chutě Pokébloků a zvýší 3 atributy, Bílý - 4 chutě a 4 atributy

Druhý přehled se týká povah Pokémonů (Vidíte povahu, zvýšený, snížený stat, oblíbenou příchuřĽ a jakou má rád):

Otužilý
Osamělý - úštok - Obrana - Pikantní - Kyselý
Statečný - úštok - Rychlost - Pikatní - Sladký
Neoblomný - úštok - Sp. úštok - Pikatní - Suchý
Nezbedný - úštok - Sp. Obrana - Pikantní - Hořký
Tučný - Obrana - úštok - Kyselý - Pikantní
Poslušný
Uvolněný - Obrana - Rychlost - Kyselý - Sladký
Rozpustilý - Obrana - Sp. úštok - Kyselý - Suchý
Laxní - Obrana - Sp. Obrana - Kyselý - Hořký
Plachý - Rychlost - úštok - Sladký - Pikatní
Ukvapený - Rychlost - Obrana - Sladký - Kyselý
Vážný
Veselý - Rychlost - Sp. úštok - Sladký - Suchý
Naivní - Rychlost - Sp. Obrana - Sladký - Hořký
Skromný - Sp. úštok - úštok - Suchý - Pikatní
Mírný - Sp. úštok - Obrana - Suchý - Kyselý
Tichý - Sp. úštok - Rychlost - Suchý - Sladký
Stydlivý
Prudký - Sp. úštok - Sp. Obrana - Suchý - Hořký
Klidný - Sp. Obrana - úštok - Hořký - Pikantní
Jemný - Sp. Obrana - Obrana - Hořký - Kyselý
Drzý - Sp. Obrana - Rychlost - Hořký - Sladký
Opatrný - Sp. Obrana - Sp. úštok - Hořký - Suchý
Nepředvídatelný

Bobulový mixér

Začízení z her R, S a E. Smíchaním bobulí vznikají Pokébloky. Nachází se v kontestové hale. Existují 2 mixéry v každé ze 4 hal v R a S hrách. Jeden umožňuje míchat směsi přes kabel. Ostatní mají 1 či více NPC kolem. Pokud budou k dispozici bobule, budou se míchat. Ve hře jsou 4 mixéry v Lilycove City. Jeden umožňuje míchat s přáteli přes kabel. Vzniklý Pokéblok je založen na bázi bobule, pokud je bobule hořká, Pokéblok taky.
Stačí vybrat berry a dát do mixéru. Pro správné mixování musí být stisknuto tlačítko, když šipka spojená s diskem ukazuje na šipky na stanici ovládané hráčem. Zobrazí se jeden ze 3 ukazatelů, jak dobře bylo stisknutí načasováno:
1. červený cílový kruh, dokonalé, velké zvýšení rychlosti
2. červený kruh, dobré, menší zvýšení rychlosti
3. modré X, minutí, zpomalení mixéru
čím rychlejší mixér, tim nižší bonus rychlosti, když se objeví červený kruh. Jakmile mixér dosáhne 100 RPM, červený kruh uvede mixér do rovnovážného bodu. Mixér se zpomaluje sám, vyšší rychlost točení, vyšší rychlost zpomalení. Horní lišta zobrazuje, kolik zbývá času do dotočení, dolní otáčky za minutu.
Na konci mixování se zobrazí výsledky všech uživatelů podle kvality zobrazení. Pořadí je následující: Ten, kdo měl nejvíce červených cílových kruhů, vyhrává. Pokud jsou xílové stejné, rozhoduje se podle normálních červených. Pokud je i to stejné, tak ten s menším počtem křížků. Jednotlivé výsledky jsou tím, co hráč získal. Použilé bobule, maximální rychlost a požadovaný čas jsou ve výsledném Pokéblocku.

 


Vydáno: 18.7.2011 23:18 | 
Přečteno: 3650x | 
Autor: Ryuuhei

Komentáře rss

Přidat komentář >

Nebyly přidány žádné komentáře.