×

Novinky

Pokémon GO

Anime Titulky

Hry

Web

Podpořte nás!

Stačí kliknout na Meowtha!

Reklama


Kategorie: Poké Ball (obecné téma)

Přesnost Poké Ballu

Přece jenom Poké Ball je jen stroj, který se občas může zmýlit. V tomto krátkém článku si můžete o jeho přesnosti a omylech přečíst. Sice jsem psal, že v anime lze minout Pokémona, ve hře nikoliv, ale neměl jsem úplně pravdu a zde vám vše vysvětlím.

V některých případech může Pokémon chybovat a zcela minout divokého Pokémona. Samozřejmě nemusí vždy uspět. Pokémon může vyskočit z Poké Ballu a není chycen, ball se pak ve hře zničí, v anime se vrátí trenérovi. V některých případech nemůže být ani hozen, třeba ve hrách na Pokémony cizích trenérů. Napíše vám to hlášku, že pokus byl zblokován.
Ve hrách generace I (Red, Blue, Green a Yellow) existuje velmi malinká šance, ale je tam a skutečně můžete Poké Ballem divokého Pokémona minout a vypíše vám to hlášku: "You missed the Pokémon!"
Ve hrách Pokémon Fire Red a Leaf Green nelze chytit ducha v Levandulovém městě a Pokémonové věži, dokud nemáte item od Giovanniho, Silph Scope a když odhalíte ducha samičky Marowaka, taky nelze chytit.
Poké Ball též nejde použít v boji 2 na 2 a nebo v Pokémon X/Y, vidíte skupinku. Můžete ho použít, když zůstane jeden Pokémon po boji se skupinou. Pokud hrajete Pokémon Colosseum či Pokémon XD: Gale of Darkness, můžete chytit Pokémony, pokud jsou dva na opačné straně pole.
Od verze Pokémon Diamond and Pearl a v novějších dílech nelze použít Poké Ball na Pokémona, který je v zápase v nezranitelném módu. Tím mysím Dig, Fly, Dive atd.
Pokémon Black and White přinásí zápasy 2 v 2 i v přírodě. Pokud hodíte Poké Ball a jeden z Pokémonů použije například Fly nebo jiný podobný útok, útok pak pokračuje, pokud Poké Ball Pokémona nechytí.


Vydáno: 12.3.2014 21:02 | 
Přečteno: 2266x | 
Autor: Saruwkaz

Komentáře rss

Přidat komentář >

Nebyly přidány žádné komentáře.