Informace

Multimédia

Web

Podpořte nás!

Stačí kliknout na Meowtha!

Reklama


Kategorie: Tipy a triky

Nakupování přes eBay

Nakupování přes eBay

Určitě mnoho z vás by chtělo mít nějakou věc např. Pokémon plyšáka, ale prostě u nás se už prakticky neprodávají. První možnost je projet různé online bazary, aukce a podobně, což však ne vždy končí úspěchem, že něco, co hledáte, najdete. Pak je tu druhá možnost a to je zkusit velice známý eBay, přes který je nakupování sice složité, ale zase seženete to, co sháníte. Tímto článkem bych vás chtěl provést celým procesem nakupování na eBay a pomoct mnoha z vás si pořídit to, co chcete! Takže se připravte, naše cesta eBayem právě začíná!

 

1) Založení účtu na eBay a PayPal

První, co musíte udělat než začnete nakupovat, je si založit účet jak na eBay, tak i na elektronické peněžence PayPal. Proč PayPal? Vysvětlím později. Adresa pro eBay je www.ebay.co.uk. Obrázek pro ty, co si nevědí při registraci rady, je ZDE. Radím, abyste se registrovali pod pravdivými údaji, páč jinak vám zboží nedojde a ještě jedna věc, pokud vám není 18, doporučuju se registrovat třeba pod někoho z rodičů, nebo kamarádů starších 18 let, neboť by se mohlo stát, že by po vás čistou náhodou chtěli na poště občanský průkaz a to by potom byl problém, že by vám to nemuseli vydat. Pokud jste se zaregistrovali na eBay, je čas se zaregistrovat na el. peněženku zvanou PayPal. Tam se musíte registrovat, neboť 95% ze všech aukcí vyžadují platbu právě přes něj. PayPal si zaregistrujete na adrese www.paypal.com. Návod, jak se registrovat tam je stručně popsán na této stránce http://www.truth-ptc.info.ms. Pokud máte založeno, přesuneme se k dalšímu bodu.

 

2) Výběr zboží na eBay

Máte-li založeno, můžete se pustit do hledání. Pokud hledáte Pokémoního plyšáka, je dobré napsat do eBay vyhledávače "jméno_pokémona plush" a ono vám to vašeho Pokémona, co hledáte, najde. Poté si v pravo najděte poštovné (postage to), klikněte a nalistujte si tam ČR. Teď si můžete vybírat. Avšak doporučuju, abyste se vždy dívali na cenu, jak samotné věci, tak poštovného a na to, zda už někdo přihazuje, nebo ne. Převod měn najdete na http://www.mesec.cz/kurzy/prevod-men/ - hodí se to, když potřebujete zjistit, kolik vás to vyjde v Kč. Proč? To až v dalším bodě. Nyní, když máte vybráno, najeďte na profil vámi vybrané věci a když jste rozhodnuti, najeďte na YOUR MAXIMUM BID, vložte částku, kterou stojí vámi vybraná věc a klikněte na PLACE BID NOW. Nyní jste přihodili do aukce a musíte počkat, až aukce dozní. Je možné, že vás někdo přebije vyšší částkou, což už se stalo i mě, ale pokud o tu věc stojíte, tak o ní bojujte, jenom pozor, abyste se nedobojovali až na nějakou šílenou částku, kterou nebudete moci převést.

 

3) Převod peněž

Nyní přecházíme k třetímu a nejproblematičtějšímu bodu z celého nakupování. Jde o to, že potřebujete určitý počet peněz na PayPal, které závisí na tom, jakou cenu má vaše věc. Pokud už z předchozího článku víte, kolik vás věc bude stát v Kč, musíte je vyměnit za peníze na PayPal. To uděláte tak, že se zaregistrujete na www.czemoney.com/forum. Pokud jste se tam již zaregistrovali, udělejte nový příspěvek ve směně měn (www.czemoney.com/forum/smena-men-vf36.html), kde do nadpisu napíšete "BÚ > PP" - což znamená převod z bankovního účtu na PayPal, což je nejjednodušší způsob a jeho postup vysvětlím v dalším bodě. Do těla zprávy napište, že byste potřebovali směnit "tolik a tolik" na bankovní účet za "tolik a tolik" na PayPal. Řiďte se hlavně dle současného kurzu. Většinou po chvíli by se vám měl ozvat někdo, kdo má zájem a se kterým se už dále domluvíte. Nebojte! Lidem na www.czemoney.com se dá opravdu věřit, já sám směnil už několikrát a žádný z nich mě neobral o nic, ba naopak. Pro důvěru budete muset provést převod první, což by pokud se nějak moc nebojíte neměl být problém.

 

4) Směna BÚ > PP

Teď vám vysvětlím tento způsob. Je to jednoduché, hlavně pokud to děláte už po několikáté. Většinou po kontaktování se s člověkem, který má zájem o vaši směnu, vám pošle svoje čílo bankovního účtu, které je ve tvaru např. 123456789/0300. Pokud je za lomítkem číslo 0300, jedná se o banku ČSOB. Pokud 0600, jde o KB. Podle toho se zařiďte a navštivte danou banku. Tam stačí, když jim řeknete, že potřebujete připsat hotově peníze na účet, poté řeknete číslo, podepíšete potvrzení a můžete jít. Doporučuju vám si s sebou vzít do zálohy ještě 50Kč navíc, neboť pokud jdete do ČSOB, dočkáte se na 100% poplatku převedení právě v této výši. U KB by po vás nic chtít neměli, ale i tak pro jistotu si to vezměte. Až dorazíte z banky domů, kontaktujte člověka s nímž směňujete a napište mu i svojí e-mailovou adresu na PayPal, kam by vám ten daný měl poslat dohodnutou částku (dolary nebo libry - podle toho, jakou měnu jste směňovali). Nyní si už jen počkáte, až vám je na PayPal pošle a tím tento nejsložitější bod končí a můžete se přesunout k dalšímu bodu.

 

5) Výhra a nákup 

Pokud jste již vyhráli vaše zboží (vašeho plyšáka apod.), měl by se vám správně prodejce ozvat buď prostřednictvím e-mailu a nebo vzkazníku na eBay. Poté by vám měl přijít požadavek na zaplacení na PayPal, nebo jednodušše zaplatíte přes eBay, což je vlastně to samé. Pokud jste úspěšně zaplatili, nyní musíte počkat tak 14- 21 dní, než vám produkt dorazí na poštu. Většina prodejců posílá hned další den, takže se můžete na svojí věc těšit už od druhého dne ;)

 

6) Problémy

Nyní jsme u 6. bodu a to je bod, který dokáže hodně ztížit nakupování - problémy. Někdy se stane, že vám ten slavný PayPal takovou hodinu po přijetí peněz prostě limituje účet. A to znamená, že nemůžete posílat peníze, prostě nic a vyřeší se to jenom vyřešením několika bodů - ve většině to je potvrzení kreditky, potvrzení bankovního účtu, poslání nějakého účtu s potvrzením adresy, nebo při nejlepším jenom upozornění na to, abyste si změnili heslo, kontrolní otázku a nebo e-mail. Pokud se vám něco takového stane, pište na jakýkoliv můj kontakt a já vám poradím, neboť mě už se to také stalo a vyřešil jsem. Další problémy jsou už jenom takové maličkosti, jako třeba různé nedohody ve směně, s prodejcem a tak, což není tak podstatné.

 

7) Mé hodnocení

Pokud bych měl tento způsob nakupování hodnotit, ohodnotil bych to celkem dobře. Opravdu se na eBay dá sehnat vše, i když ten proces poté je docela dlouhý. Sám jsem si už takhle nakoupil celkem 4 plyšové Pokémony: Dva Mudkipy - jeden velký a jeden malý, Turtwiga a Bayleefa.

 


Vydáno: 16.1.2011 13:04 | 
Přečteno: 5329x | 
Autor: Ryuuhei

Komentáře

Přidat komentář >

Nebyly přidány žádné komentáře.