×

Novinky

Pokémon GO

Anime Titulky

Hry

Web

Kategorie: Druhy Poké Ballů

Poké Bally II. Generace

Máme tu druhou generaci a s ní Poké Bally z Johta. Johto přineslo revoluční novinku a s ní odborníka na Poké Bally, Kurta z Azalkového města a jeho speciální výrobu z Meruňáků. Jaké všechny Poké Bally se dají z Meruňáků vyrobit? Jak se jmenují a jak fungují? To se dozvíte,

Poké Bally z tohoto článku jsou z her Gold, Silver a Crystal. V nových hrách je nebylo možno vidět, až s příchodem nových remaků Hearth Gold a Soul Silver. Jedná se tedy o Poké Bally z II. Generace z regionu Johto.
Jeden Poké Ball se z Meruňáků nevyrábí. Je to Poké Ball jménem Sport Ball a používá se v National Parku. V anime též naši hrdinové zavítali na hmyzí soutěž, kde si Ash chytil Beedrill a daroval kamarádce Casey, ale používáne Poké Bally v příběhu v příběhu vypadaly trošku jinak.
Vyrábí je zdejší specialista a odborník na Poké Bally, Kurt a bydlí v Azalkovém městě. Kurt vyrábí Poké Bally ze speciálního ovoce, kterému se v anime říká meruňáky a v originále Apricorny. Poké Bally z meruňáků jsou normální jako další Poké Bally, jen mají nějaké speciální vlastnosti.
V anime se dozvíte, že ovoce se smí trhat, když je zralé a v určitém malém množství, aby se stromům neublížilo. Rakeťáci Jessie a James je chtěli ukrást, ale pocí Pokémoni pak stromy bránili. V anime do Azalkového města cestoval Ash, aby Kurtovi nechal na zkoumání vzácný GS Ball. Tedy, nechal. To je nepřesné. Ash ho tam nechal, protože Kurt si s ním nevěděl rady a potřeboval na něj čas, ale měl se s ním vrátit za Oakem. Ash s Misty a Brockem taky několik míčků dostali. Lure Bally, Fast Bally a Heavy Bally, ale Ash s Misty použili jen Lure Ball na Totodila a Misty pak na Corsolu, protože Totodila získal nakonec Ash. Brock si chytil Pineco a na sotatní Poké Bally se zapomnělo, ale Heavy Ball je ještě v seriálu k vidění.

Pokud Poké Bally použijete v link zápase s jinou verzí, speciální Johto Poké Bally z meruňáků se zobrazí v zápase jako obyčejné. Pokud si vyměňujete Pokémony do jiné verze (Diamon, Pearl, Platinum), Poké Ball u Pokémona bude klasický, ale pokud Pokémona měníte zpět do Johto Soul Silver nebo Hearth Gold, Poké Ball bude zase jako dřív.
Upozornění. V Pokémon Hearth Gold, Soul Silver, Black a White tyto Poké Bally nejdou dát Pokémonům k držení a nejde koupit.

 

LevelBall

První Poké Ball z druhé generace může být třeba Level Ball. Tento Poké Ball se vyrábí z červeného meruňáku a v anime ho vidět nemůžeme. Princip Level Ballu spočívá v tom, že čím nižší level má poký Pokémon v zápase, tím větší má účinnost. Takže pokud potřebujete doplnit pokédex a máte u sebe v týmu samé silné a trénované Pokémony, nemusí vám to vadit, protože tento balónek je přesně dělaný pro tyto situace.

Jméno: Level Ball レベルボール Level Ball
Catch Rate: 1x = nižší nebo stejný level než poký Pokémon
                      2x = vyšší level než poký Pokémon, ale nepřevyšuje dvojnásobek
                      4x = dvakrát vyšší level než poký Pokémon, ale nepřevyšuje čtyřnásobek
                      8x = čtyřikrát nebo vícekrát vyšší level než poký Pokémon
CatchValue = ((( 3 * Max HP - 2 * HP ) * ((Catch Rate * 2) * 1 ) / (3 * Max HP) ) * Status Modifier
CatchValue = ((( 3 * Max HP - 2 * HP ) * ((Catch Rate * 4) * 1 ) / (3 * Max HP) ) * Status Modifier
CatchValue = ((( 3 * Max HP - 2 * HP ) * ((Catch Rate * 8) * 1 ) / (3 * Max HP) ) * Status Modifier
Cena: 150 pro prodej, nejde koupit

Popis ve hrách:

Gold, Silver, Crystal: A Ball for lower-level Pokémon.
Hearth Gold, Soul Silver: A Poké Ball for catching Pokémon that are a lower level than your own.
Black, White: A Poké Ball for catching Pokémon that are a lower level than your own.

Lokace:

Pouze v Azalkovém městě v Gold, Silver, Crystal či Hearth Gold a Soul Silver vám Kurt vymění Level Ball za červený meruňák.

 

LureBall

Dalším balónkem je Lure Ball, který má 2 zbarvení. Klasické modré jste mohli pozorovat v anime, tyto Lure Bally dostala Misty s Ashem, ale je i zelená verze. Tímto míčkem si Ash chytil Totodila. Přesně řečeno neví se, kdo ho chytil, ale Ash porazil Misty a mohl si ho nechat. Misty pak dalí Lure Ball použila v Master Quest na Corsolu.
Lure Ball je speciální balónek na vodní Pokémony, na které jste narazili při rybaření. Na jeho výrobu jsou třeba modré meruňáky, ale v HG a SS na Route 32 je fanoušek, rybář a ten vám dá 2 zelené Lure Bally a to je důkaz, že existují.

Jméno: Lure Ball ルアーボール Lure Ball
Catch Rate: 3x na Pokémony chycené rybářským prutem
CatchValue = ((( 3 * Max HP - 2 * HP ) * ((Catch Rate * 3) * 1 ) / (3 * Max HP) ) * Status Modifier
Cena: 150 pro prodej, nejde koupit

Popis ve hrách:

Gold, Silver, Crystal: A Ball for Pokémon hooked by a rod.
Harth Gold, Soul Silver: A Poké Ball for catching Pokémon hooked by a Rod when fishing.
Black, White: A Poké Ball for catching Pokémon hooked by a Rod when fishing.

Lokace:

Ve hrách Gold, Silver a Crystal v Azalkovém městě potřebujete modrý meruňák a zachránit Studnu Slowpoaků. V HG a SS vám na Route 32 dá 2 Lure Bally rybář a jinak v Azalkovém městě musíte ke Kurtovi.

 

MoonBall

Moon Ball se vyrábí ze žlutých meruňáků a je to další balónek, který v anime není, takže k němu moc říct nelze. Jen to, že je užitečný na Pokémony, kteří se vyvíjí pomocí měsíčního kamene. Tento Poké Ball má jinak sílu 1x na ostatní Pokémony v HG a SS a v Gold, Silver a Crystal také může fungovat jako obyčejný Poké Ball kvůli bugu.

Jméno: Moon Ball ムーンボール Moon Ball
Catch Rate: 4x na Pokémony Nodoran (samička, sameček), Clefairy, Jigglypuff, Skitty, měl by fungovat i na Munnu.
CatchValue = ((( 3 * Max HP - 2 * HP ) * ((Catch Rate * 4) * 1 ) / (3 * Max HP) ) * Status Modifier
Cena: 150 pro prodej, nelze ho koupit

Popis ve hrách:

Gold, Silver, Crystal: A Ball for Moon Stone evolvers.
Hearth Gold, Soul Silver: A Poké Ball for catching Pokémon that evolve using the Moon Stone.
Black, White: A Poké Ball for catching Pokémon that evolve using the Moon Stone.

Lokace:

Výskyt se ve verzích neměním. Musíte Kurtovi přinést do Azalkového města Žlutý meruňák.

 

FriendBall

Červená, modrá, bílá (tu jsme ještě neměli), na kalhotech je špína, ale ne. Máme tu Poké Ball, který se vyrábí ze zelených meruňáků a jmenuje se Friend Ball. Tento balónek také Ash s Misty a Brockem nedostali, ale také se v anime neobjeví. Je to "laicky řečeno" obarvený Poké Ball, protože jeho síla není závratná, ale Pokémon je v něm po chycený šťastný, což se může hodit. Jeho kouzlo spočívá v  tom, že chytí Pokémona a štěstí nastaví na 200 (štěstí u Pokémona musí dosáhnout 220 a víc a v určitou denní dobu dosáhnout dalšího levelu bojem nebo rare candy).
Plno Pokémonů se vyvíjejí štěstím a aby bli šťastní, musí být první v našem týmu, často bojovat a vítězit a tento balónek jim může pomoct. Na jaké Pokémony se hodí? Hodí se na Golbata, Chansey, Eevee, Pichu, Cleffu, Igglybbufa, Togepiho, Azurilla, Budew, Buneary, Chinglinga, Munchlaxe a Riolu. Woobata a Swadloon se sice taky vyvíjejí a potřebují k tomu štěstí, ale ty si nechytíte v HG a SS.

Jméno: Friend Ball フレンドボール Friend Ball
Catch Rate: 1x
CatchValue = ((( 3 * Max HP - 2 * HP ) * ((Catch Rate * 1) * 1 ) / (3 * Max HP) ) * Status Modifier
Cena: 150 na prodej, nelze ho koupit

Popis ve hrách:

Gold, Silver, Crystal: A Ball that makes Pokémon friendly.
Hearth Gold, Soul Silver: A Poké Ball that makes caught Pokémon more friendly.
Black, White: A Poké Ball that makes caught Pokémon more friendly.

Lokace:

Do Azalkového města musíte přinést Kurtovi zelený meruňák ve verzích HG, SS i GSC.

 

FastBall

Dalším balónkem je Poké Ball jménem Fast Ball, který se vyrábí z bílých meruňáků a které dostali přátelé Ash, Misty a Brock, ale jen Brock ho použil pro Pineca a dál ho používá i u vývoje Forretresse. Teda musí, když si ho do něj chytil, ale známe anime a chyby.
Je to Poké Ball, který je efektivní na rychlé Pokémony a kteří utíkají z boje pomocí Teleport, atd. Ve verzi GSC má vyšší účinnost na Pokémony, kteří unikají z boje, na ostatní působí jako obyčejný Poké Ball. V HG a SS se měří podle rychlosti a na Pokémona, který má rychlost pod 100, působí normálně, slabě. Na Pokémona s rychlostí nad 100 má vyšší účinek.

Jméno: Fast Ball スピードボール Speed Ball
Catch Rate: 4x na Pokémony, kteří unikají z boje GSC (Magnemite, Grimer, Tangela) a v HG a SS na Pokémony s rychlostí nad 100, jinak 1x
CatchValue = ((( 3 * Max HP - 2 * HP ) * ((Catch Rate * 4) * 1 ) / (3 * Max HP) ) * Status Modifier
Cena: 150 na prodej, nelze ho koupit

Popis ve hrách:

GSC : A Ball for catching fast Pokémon.
HGSS: A Poké Ball that makes it easier to catch fast Pokémon.
BW: A Poké Ball that makes it easier to catch Pokémon which are quick to run away.

Lokace:

V GSC musíte přinést Kurtovi bílý meruňák. V HG a SS musíte nejdřív zachránit Studnu Slowpoaků.

Seznam Pokémonů s rychlostí nad 100: (uvedl jsem pouze Pokémony z GSC a HGSS, kde je FastBall běžný)

HG/SS: Absol, Aerodactyl (Old Amber), Alakazam (vyvinutím), Ambipom (vyvinutím), Crobat (vyvinutím), Deoxys, Dugtrio, Electabuzz, Electrode, Espeon (vyvinutím), Floatzel, Garchomp (vyvinutím), Gengar (vyvinutím), Houndoom, Jolteon (vyvinutím), Jumpluff, Kadabra, Latias, Latios, Lopunny (vyvinutím), Lucario (vyvinutím), Lugia, Manectric, Mewtwo, Mismagius (vyvinutím), Ninjask (vyvinutím), Persian (jen Soul Silver), Pidgeot (vyvinutím), Pinsir, Raichu (vyvinutím), Raikou, Rapidash, Sceptile (vyvinutím), Scyther, Sneasel, Starmie (vyvinutím), Swellow (vyvinutím), Tauros, Weavile (vývojem)

GSC: Aerodactyl (Route 14 výměnou za Chansey), Alakazam (vyvinutím), Crobat (vyvinutím), Dugtrio, Electabuzz, Electrode, Espeon (vyvinutím), Gengar (vyvinutím), Houndoom (vývojem), Jolteon (vyvinutím), Jumpluff (vyvinutím), Kadabra, Lugia, Mewtwo, Persian (jen Silver), Pidgeot (vyvinutím), Pinsir, Raichu (vyvinutím), Raikou, Rapidash, Scyther, Sneasel, Starmie (vyvinutím), Tauros

 

 

HeavyBall

Konečně jsme se dostali k Poké Ballu, který je vidět i v anime. Heavy Ball je z černých meruňáků a platí u něj, čím těžší je Pokémon, tím lépe se chytá. Brock takový dostal od Kurta, ale v anime není. Jiný trenér ho používá v EP Gulpin it Down. Úspěšnost tohoto Poké Ballu může být i mínusová. Nevyplatí se ho používat na lehké Pokémony.

 

Jméno: Heavy Ball ヘビーボール Heavy Ball

Catch Rate: - 20 (uvádí se i -30) u Pokémona lehčího než: 100,1 kg GSC, 204,8 kg HGSS (220.6lbs a 451,5lbs)
                          1x u Pokémona vážícího mezi 100,1 - 204,8 kg GSC

                       +20 v GSC u Pokémona vážícího mezi 200 - 300 kg, v HGSS vážícího nad 204,8 kg
                       +30 v GSC a HGSS u Pokémona vážícího nad 300 kg (660 lbs)

 

                       +40 v HGSS u Pokémona vážícího nad 409,6 kg (903lbs)

CatchValue = ((( 3 * Max HP - 2 * HP ) * ((Catch Rate - 30) * 1 ) / (3 * Max HP) ) * Status Modifier

CatchValue = ((( 3 * Max HP - 2 * HP ) * ((Catch Rate + 20) * 1 ) / (3 * Max HP) ) * Status Modifier

CatchValue = ((( 3 * Max HP - 2 * HP ) * ((Catch Rate + 30) * 1 ) / (3 * Max HP) ) * Status Modifier

CatchValue = ((( 3 * Max HP - 2 * HP ) * ((Catch Rate + 40) * 1 ) / (3 * Max HP) ) * Status Modifier
Cena: 150 při prodeji, koupit nejde

 

Popis ve hrách:

 

 

GSC: A Ball for catching heavy Pokémon.

HGSS: A Poké Ball for catching very heavy Pokémon.

BW: A Poké Ball for catching very heavy Pokémon.

 

Lokace:


Musíte do Azalkového města přinést Kurtovi černý meruňák. Jak v GSC tak v HGSS.

 

LoveBall

Love Ball se vyrábí z růžových meruňáků a ani tento Poké Ball nevidíme v anime. Nemají ho hlavní hrdinové ani nikdo jiný. Účinnost Poké Ballu je však velmi zajímavá.

 

Jméno: Love Ball ラブラブボール Love Love Ball

Catch Rate: 8x v případě, že chytáte opačné pohlaví Pokémona, kterého jste si pro zápas zvolili, v jiném případě1x

CatchValue = ((( 3 * Max HP - 2 * HP ) * ((Catch Rate * 8) * 1 ) / (3 * Max HP) ) * Status Modifier

Cena: 150 při prodeji, koupit nelze

 

 

Popis ve hrách:

 

GSC: For catching the opposite gender.

HGSS : Poké Ball for catching Pokémon that are the opposite gender of your Pokémon.

BW: Poké Ball for catching Pokémon that are the opposite gender of your Pokémon.

 

 

 

Lokace:

Kurtovi musíte donést v GSC i HGSS růžový meruňák do Azalkového města.

 

SportBall

Poslední Poké Ball se nevyrábí z meruňáku. Je speciální pro Johto a National Park, kde se s ním chytají Pokémoni a jmenuje se Sport Ball. Jak jsem už psal, hlavní hrdinové a především Ash s Casey si v epizodě Hmyzí zastávka chytali hmyzí Pokémoni. Poké Ball byl v epizodě chybný, ale soutěž vyhrál Ash a chytil si Beedrill, kterou pak nechal Casey.
Tento Poké Ball je vlastně jako Safari Ball v I. Generaci. I tento balónek je silný jako Great Ball. V GSC se jmenuje také Park Ball.

Jméno: Sport Ball コンペボール Compé Ball
Catch Rate: 1x
CatchValue = ((( 3 * Max HP - 2 * HP ) * (Catch Rate * 1.5 ) / (3 * Max HP) ) * Status Modifier
Cena: při prodeji 150, koupit nelze

Popis ve hrách:

GSC: The Bug-Catching Contest Ball.
HGSS: A special Poké Ball for the Bug-Catching Contest.
BW: A special Poké Ball for the Bug-Catching Contest.

Lokace:

Ve verzích GSC a HGSS je National Park a soutěž v chytání Hmyzích Pokémonů a tam se s ním chytají Pokémoni, jinak se získat nedá.

 


Vydáno: 12.3.2014 21:05 | 
Přečteno: 4762x | 
Autor: Saruwkaz

Komentáře rss

Přidat komentář >

Nebyly přidány žádné komentáře.