×

Novinky

Pokémon GO

Anime Titulky

Poképedie

Web

Kategorie: Herní návody

Návod: Black / White

Návod: Black / White

Autor: Satoshi

Jako již tradičně přináším další ze série návodů na pokémoní hry, nyní to bude hra nové 5 generace a to Black (yeah Reshiram rule! xD)

Takže začínáme. Na začátku vás možná překvapí to, co Gamefreak předvedl, protože absolutně pozměnil způsob intra, ale po konci příběhu pochopíte, o co tam šlo ;)

Vyberte si pohlaví, jméno, ostatně jako vždy a pojďme na to.

 

Nuvema Town

Jako první musí následovat výběr startovního pokémona, vy a vaši 2 přátelé Cheren a Bianca se sejdete ve vašem domě, kde na vás bude čekat box od profesorky Juniper a můžete si vybrat startéra, k dispozici jsou travní pokémon Snivy, ohnivý pokémon Tepig a vodní pokémon Oshawott. No a nyní samozřejmě musíte zkusit své nově nabyté pokémony, oba vaši přátelé s vámi budou bojovat. Bianca bude mít startéra, na kterého je váš pokémon efektivní a Cheren zase naopak bude mít startéra na vašeho efektivního. První je na řadě Bianca a máme zde první zápas, můžete si povšimnout změn v animacích zápasů a další vylepšení grafiky. Zápas sice napáchá na vašem pokoji velké škody, ale to není důležité, důležité je to, že Cheren je neuvěřitelně epický, protože z ničeho dokáže uzdravit pokémony, ale potom už následuje další souboj a to právě s Cherenem. Po souboji s ním si promluvíte dole se svoji matkou, která si ze zničeného pokoje nedělá těžkou hlavu a ještě vám uzdraví pokémony a navíc předá Xtransciever, což je rádoby komunikátor, který stejně ovšem nemůžete využít. No ale už vyrazte ven. Nejdříve do domu Biancy, který je vlevo dole, tam si sice Bianca vyslechne, jak je cesta pokémoního trenéra nebezpečná, ale stejně ji rodiče pustí. A teď už můžete jít k laboratoři za profesorkou. Kromě obligátních věcí, které říkají ostatní profesoři, vám nabídne možnost dát vašemu starterovi přezdívku a hlavně vám předá Pokédex. Po vystoupení z laboratoře obdržíte od matky Town Map a plně vybaveni můžeme jít na Route 1

Route 1

Zde se máte setkat s profesorkou, která vám za pomocí svého Minccino ukáže jak chytat pokémony a abyste to mohli zkusit sami, tak obdržíte 5 Pokéballů. Tak a teď už pokračujte do dalšího města, můžete si natrénovat svého pokémona, chytit nové společníky, nebo jít nejrychlejší cestou. Na cestě si od slečny v trávě nezapomeňte vzít Potion. Pokud si chytnete hojně se vyskytující Lilipup a Patran, tak budete mít 3 pokémony a vysloužíte si pochvalu no a po chvíli se aktivuje ta věc, kterou jsem zmínil, že nemůžete použít a tedy Xtransciever a zavolá vám profesorka.

Acccumula Town

Zamiřte k pokestředisku a před ním stojí… kdo jiný, než profesorka Juniper, která vám chce ukázat pokestředisko, jediná věc, která stojí za zmínění je to, že obchody se najednou přesunuly do pokestředisek, poté co si vyřídíte záležitosti, jako jsou koupení zásob a podobně, tak venku uslyšíte, že se něco děje, tak se podívejte na místní náměstíčko. Tam potkáte Cherena a také poprvé se potkáte s Teamem Plasma a to konkrétně s vůdcem Gethsisem, po projevu o tom, jak jsou lidé k Pokémonům hrozní, všichni odejdou a zůstane pouze N, který tvrdí, že rozumí mluvě Pokémonů a vyzve vás na zápas se svým Purrloinem na levelu 7. V jednom z domů v západní části města obdržíte ve druhém patře PokéBall. A můžete vyrazit dál.

Route 2

Zde hned brzy poté co vystoupíte z koridoru, vám zavolá matka, aby vás zpomalila a mohla vám poté předat Running Shoes! Zde můžete chytit pokémona, kterého předtím používal N a to Purrloina, v trávě se nachází Potion. Několik prvních jednoduchých trenérů a cesta na sever do dalšího města, ale než na ni vyrazíte, tak si skočte na vyvýšeninu na východě Route 2 pro Potion a PokéBall a teď už můžete jít dále. Před vstupem vás zastaví ještě Bianca a vyzve vás na souboj. Poražte ji a můžeme jít dál.

Striaton City

Dříve, než se začnete porozhlížet, tak vkročte doleva do zakryté uličky pro X Speed. Hned v prvním domě obdržíte od tlusťocha Great Ball. V dalším domě se teď ještě dozvíte, že nemůžete jít nahoru, ale hlavně padne jméno Fennel, kterou jste měli přece najít. Před stadionem vám řeknou, abyste našli Gym Leadera v trenérské škole, takže tam běžte, je to budova nalevo od Pokestřediska, nejdříve si dejte jednoduchý kvíz místní studentky a za jeho splnění dostanete Full Heal, no ale Gym Leader nikdo, ovšem kdo to je u tabule…? Ano je to Cheren, řekne vám, že Gym Leader zde vskutku byl, ale minuli jste jej, následně vám nabídne boj, můžete ho odmítnout, ale nebylo by to slušné a navíc zkušenosti se hodí vždy a navíc za jeho poražení dostanete 3 Oran Berry, takže to není rozhodně marné s ním bojovat. Tak a teď zamiřte zpět ke stadionu, tam na vás bude čekat Gym Leader, aby si zjistil vašeho startovního pokémona. Následně vejde dovnitř a vy nyní máte 2 možnosti, buď zkusíte bojovat hned anebo půjdete do Dreamyard natrénovat své pokémony. No, a jelikož tam stejně budete muset, je lepší tam jít před samotným zápasem na stadionu.

Dreamyard

Kromě bojechtivých trenérů zde najdete i dívku, která vám dá zadarmo jednoho z opičích pokémonů Pansage, Pansear, Panpour, opět na základě vybraného startéra. Dostanete opičku, která je na vašeho startéra slabá s odůvodněním, že je silná na typ, který je naopak na vašeho startéra silný. Jinak řečeno, pokud si vyberete Snivy dostanete Panpoura, pokud jste si vybrali Tepiga, dostanete Pansage a pokud si vyberete Oshawotta, tak dostanete Panseara. Opodál leží X Defend a pro teď už z natrénovaným pokémonem a opičkou jděte bojovat na stadion.

Striaton City Gym

Hned po vstupu vás zastaví Clyde, místní pomocník, který vám předá Fresh Water, odteď všichni pomocníci vám Fresh Water dají, tak si ji nezapomeňte vždy vzít. Pokud si s ním promluvíte znovu, tak vám prozradí, že postupovat musíte tak, že stoupnete na typ, který je efektivní na typ, který je na oponě. A po 3 oponách následuje střet s Gym Leaderem, tedy vlastně třemi Gym Leadery. Chili (eeeeh O_o), Cilan a Cress. Každý používá Lilipup (12) a opičku svého typu na 14 levelu. Chilli Pansear, Cilan Pansage a Cress Panpour. Vy ovšem budete bojovat jen s jedním a to s tím, který je na vašeho startéra efektivní. Můj team zde je Pignite (16) a Pansage (10).

No a po výhře dostanete Trio Badge! Cilan vám předá také TM83 Work Up. A tady si můžete všimnout další novinky Black/White a to jsou nevyčerpatelná TMka, takže je můžete použít, kolikrát si zamanete. Ale teď vyjděte ven ze stadionu a potkáte Fennel a ta vám díky Profesorce Juniper předá velmi důležité HM01 Cut. A s ním konečně můžeme splnit přání Fennel a vrátit se do Dreamyard.

Dreamyard

Tady už jsme byli, takže už přímo si prosekejte cestu, zde potkáte Biancu, která hledá zvláštního pokémona no a velmi brzo jej potkáte, Munna, pokémon snů, ale brzy natrefíte na velmi nepříjemné týpky z Teamu Plasma, kteří chtějí Munnu pro sebe. A proto si zaslouží nakopat pozadí. Poté „přijde“ Ghetsis, no ve skutečnost to je jenom sen promítnutý Musharnou, následně přijde Fennel a vyzvedne si Dream Mist a Bianca vám nakáže, abyste šli do jejího domu, ale předtím si nezapomeňte sebrat PokéBall, pak jí do trávy a doprava k žebříku, dole je Parlyz Heal a po něm pro Repel a Potion. No a poté už můžete jít. No a za pomoc dostanete C-Gear a od Amanity ještě dostanete Pal Pad. Obě tyto věcičky můžete využít k Wi-Fi, Dream Worldu a podobně. Na cestě z města ještě dole v zahradě seberte Great Ball a můžete teď už odejít z města.

Route 3

Zde se nachází školka a spousta trenérů, kteří vám mohou předat cenné zkušenosti. Poté vás na rozcestí zastaví Cheren a vyzve vás na souboj. Bude mít nevyvinutého startéra na 14.lv držícího Oran Berry a Purrloin na 12.lv. Po zápase vás neurvale vyruší Team Plasma, kteří, jak se dozvíte od Biancy, ukradli malé dívce pokémona, to se přece nesmí! Proto je musíte jít okamžitě potrestat. Po cestě seberte Super Potion a ve stejné trávě můžete chytit ptačího pokémona Pidove. No a pokračujte dál. Po pár krocích uvidíte Cherena stát u jeskyně, ale nejdříve běžte do trávy, protože tam na vás čeká trenér, přece si nemůžete nechat ujít další expy, a dokonce vám ten trenér předá i Oran Berry a opodál je ještě Repel. Pokud máte zájem, můžete v trávě najít i užitečného pokémona Blitzle. Tak a teď můžete jít k Cherenovi.

Wellspring Cave

Hned na začátku vás vyzve jeden plazmák s Patratem na lv. 12, následně přijdou 2 další a vyzvou vás ke dvojnásobnému zápasu společně s Cherenem. Po výhře Cheren odejde pokémona vrátit, ale vy ještě můžete Woobata či Roggenrolu a též seberte TM46 Thief. Vraťte se na rozcestí a dívka vám za záchranu svého pokémona vděčně předá Heal Ball. Pokračujte po Route 3 na jih, seberte v trávě Antidote, pokračujte a zastaví vás Cheren, ale nebojte se, nebude s vámi bojovat, jen vás bude varovat před tmavší trávou. Pokračujte, nezapomeňte sebrat Great Ball „pod“ mostem, za mostem na vás čeká Awakening a hlavně…

Nacrene City

Hned na začátku vás zastaví Cheren, aby vám ukázal Pokecentrum a hlavně vám předá 3 Chesto Berry a další radu, že místní leader používá normální typ. Ve druhém domě napravo od Pokecentra si můžete vyměnit Cottonee za Petilil pokud hrajete Black a nebo naopak, pokud hrajete White. V domě vlevo od Pokecentra si můžete koupit stat-battle itemy a v domě vedle   dostanete předmět, který zvyšuje sílu útoků typu vašeho startéra. A teď už můžete jít na stadion. Ale před samotným zápasem vás ještě vyzve… N! Tentokrát bude trochu silnější. Má Pidove (13), Tympole (13) a Timburr (13), po zápase se dozvíte něco šíleného… N chce získat Zekroma/Reshirama, legendárního pokémona Unovy! No, ale tím se teď nezabývejme. Vejděte do muzea. Na začátku vás zastaví místní pracovník a ukáže vám muzeum a nakonec vás zavede ke vchodu na stadion a prozradí, že Lerona, místní leaderka, je jeho manželka! No, ale na vztahy nemáme čas, takže vejděte. Opět od pracovníka obdržíte Fresh Water na povzbuzení a následně vám prozradí co dělat a to je hledat knihy. První musíte najít „Nice to Meet You, Pokémon“ ta se nachází ihned nad prvním trenérem, přečtěte si ji a… najdete poznámku! A to, že máte najít pokémona, se kterým jste bojovali jako první… Ano jak jistě víte, je to Patrat a kniha o něm je hned v polici nad první otázkou. Další otázka je trochu těžší, ale s nápovědou, že ji někdo čte, je to velmi jednoduché. Jde o lokomotivu (dobře, tohle asi nikdo hned vědět nebude) a kniha je vlevo nahoře a čte ji vědkyně a samozřejmě vám knihu nedá zadarmo, ale musíte si ji vybojovat. Poslední kniha je popsána jako sladké jídlo, tak a to může být, kde…? No není to nic těžkého, jenom se vraťte na začátek a tentokrát si vyberte pravou poličku a tam najdete knihu o Poffinech. No poslední nápověda je… ehm… no trochu hloupá, takže jí nevěnujte pozornost a promluvte si s dívkou nad touto poličkou a ta vám dá otázku, na kterou samozřejmě odpovíte ano, dejte si zápas, poražte ji a… skrytý přepínač posune celou poličku a vy budete mít možnost nalézt skryté dveře vedoucí k leaderce Lenoře a jejími pokémony Herdier (18) a Watchog (20) Můj team zde je… Pignite (21) ano vím, že trénuji spoustu pokémonů :D

Za vítězství obdržíte Basic Badge a TM67 Retaliate, ale ihned po zápase se dozvíte, že muzeum napadl Team Plasma. Dokonce se jim povede i ukrást lebku vystaveného draka, Lenora okamžitě vystartuje ven a vy musíte za ní. Na rozcestí se potkáte s Burgem, třetím gym leaderem, a také s Biancou a Cherenem. Lenora rozdělí úkoly a na vás připadne Pinwheel Forest, Bianca vám dá Dowsing Machine, takže konečně můžete hledat skryté předměty. Tak jej hned využijte na cestu za plotem vedle restaurace pro Super Potion, na ploše u restaurace je skrytý Ultra Ball. A také na jihu města, kde je na kolejích skryté Revive. No takže teď už nezbývá nic, než se vyzdravit a vyrazit na západ od Nacrene. Hned první NPC, kterého potkáte, vám předá TM94 Rock Smash, tak si s ním nezapomeňte promluvit. Po rozhovoru s Burghem ještě zamiřte na jih, kde vás k zápasu vyzve sestřička a až ji porazíte, tak můžete využít novinky v BW a to, že vám NPC vyléčí pokémony zadarmo, to přijde jistě vhod, abyste nemuseli jít celou cestu do pokestřediska. Vedle ní je kolem plotu Ether. Pokud půjdete do trávy zde, můžete si chytnout velmi užitečného pokémona Tympole. Mimochodem druhý pokémon, kterého budu trénovat. Popřípadě můžete chytit Sawk/Throh podle své verze anebo se zde nachází také Timburr. Pokud chcete je ještě dál pár dětí na zápas a najdete Great Ball, pokud budete pokračovat dále na jih, můžete najít dalších několik trenérů na trénink, Antidote, na velké vodní ploše znovu Antidote, ale tentokrát skryté. Dále Super Potion, skrytou Tiny Mushroom (na 1 políčkové vodě). Připomínám, abyste si nezapomínali všímat pohybující se trávy, protože se tam vyskytuje vzácný pokémon Audino, který také dává velké množství expů za poražení. Na vyvýšenině kromě dalších 2 trenérů čeká i skrytý Ether a na konci Net Ball. Teď jste plně připraveni, nechte se vyléčit sestřičkou, pokud potřebujete a  vyražte do

Pinwheel Forest

Kromě epické hudby hned potkáte taky Burga, který vám zablokuje tu jednodušší cestu ven a tak musíme jít horší cestou, ale je tam spoustu trenérů, takže si dobře zatrénujete. K jednodušší cestě s trenéry se také dostanete, samozřejmě můžete hned, ale je to zbytečné, protože byste se pak museli vracet. Ale teď už k vaší cestě. Po double battlu hned narazíte na Team Plasma, jakoby to Burgh tušil. Co se týče pokémonů, tak zde můžete chytit travního pokémona, kterého potřebujete na výměnu v Nacrene, nebo třeba Venipede, Sewaddle. Každopádně musíte za sebou porazit několik gruntů, seberte Big Root, nezapomeňte porazit Rangera, abyste obdrželi Chesto Berry, seberte Super Potion, skrytou TinyMushroom, pokračujte, v kmenu seberte Antidote, před vykotlaným stromem na vás vyskočí Rangerka, tak ji poražte a obdržíte další Chesto Berry a jelikož měla travní opičku, je vám jistě jasné, že budou následovat další a… máte pravdu. Další Rangerka vám ale dá Pecha Berry. V kmenu najdete TinyMushroom, pokračujte před jednoho Plazmáka, seberte Parlyz Heal, další Ranger, který předá Pecha Berry, předtím se ještě otočte dolů a seberte TM 86 Grass Knot. A už vám zbývá jenom jeden Plazmák na poražení a až ho porazíte, obdržíte od něj ukradenou lebku. Dříve, než můžete něco udělat, tak přijde Sage Gorm, stejně jako ostatní Sage, jenom tupě kecá a vychloubá se, dokud nepřijdou 2 gym leadeři a pak takticky ustoupí. Burgh vás pozve do Castelia City na stadionový zápas a od Lenory za předání lebky dostanete… Moon Stone (ano opravdu se moc nepředala). Pokračujte cestou obou leaderů, seberte Miracle Seed a dostanete se na cestu ven z lesa. Pobijte poslední trenéry a vyjděte ven… zde na vás poprvé čeká camera zoom, ale to nejlepší teprve přijde. Vejděte do vestibulu, promluvte si s Hikerem, který vám dá Quick Claw, vyjděte ven a je to tady…

Sky Arrow Bridge

Sice zde nic zajímavého co se týče hry není, ale to důležité je, jak je krásně tento most graficky zpracován. A na jeho konci je…

Castelia City

První zamiřte hned od vestibulu dolů a tam od vědce obdržíte evoluční kámen, podle toho, jakou si vyberete opičku z výběru, ale neodvíjí se to podle toho, kterou jste dostali. V pokestředisku, až se vám podaří vyměnit hodně pokémonů, tak vám týpek v brýlích dá odměnu. Na jih od pokestřediska je přístav s Royal Unova, kterou ale zatím nemůžete využít. Pokud si chcete pořádně potrénovat, zajděte do Battle Company. Na 47 patře kromě zápasů dostanete i 3 Timer a 3 Quick Bally, najdete Revive a obdržíte ještě Scope Lens. Na 55 patře je Hyper Potion a přes pár trenérů se dostanete k vedoucímu a poté co jej porazíte, dostanete za výhru Exp.Share, rozhodně užitečný to předmět. V další větší budově, pojmenované Passerby Analytics HQ dostanete PokéBall a můžete se stát statistikem, který bude sbírat data o lidech. Teď už můžete jít přímo na stadion, kam se dostanete nejzápadnější cestou na sever, a aktivovat další event, ale nejdříve si ještě zlepšete svůj příval předmětů. Na cestě napravo nahoru najedete týpka, co vám dá TM70 Flash. Opodál je kavárna, kde vám vrchní předá Lemonade. Další ulička skýtá spoustu lidí, můžete zde koupit zmrzlinu Casteliacone, pokud není zima a také muzeum, kde je malíř, který chce, abyste mu přinesli určitý typ pokémona a za to vám něco dá. Ve východní severní cestě najdete sídlo Game Freak, kde na prvním patře můžete obdržet Zoruu, pokud sem přijdete s eventním Celebim. Úplně nahoře, tedy na náměstí potkáte jamajského tanečníka, který chce, abyste si promluvili s ostatními, tak to udělejte. Jeden je na ulici, kde jste dostali Flash a jeden na levém prostředním jižním konci města. Oba s vámi také budou bojovat. Za odměnu vám hlavní tanečník dá Amulet Coin. Při vstupu na stadion vás zastaví Cheren a to může znamenat jen jedno… Ano, nelze právě teď vyzvat gym leadera, což vám i sám Burgh potvrdí, protože se objevil Team Plasma, tak jej následujte na přístav na pravé střední jižní cestě, a koho nepotkáte…Iris a Biancu! A její Munna byla ukradena! A je za tím kdo jiný, než Team Plasma, dokonce jeden grunt se vrátí, ale rychle uteče. Burgh se vydá za ním, tak jděte také. Jděte úplně na západ Castelia City a tam Burgha uvidíte. Jděte za ním a pak už jen k budově naproti stadionu, poražte otravného grunta u vchodu a vejděte dovnitř. Tentokrát i s Iris a Biancou. Nejdříve si vyslechnete něco z legendy regionu Unova od Ghetise. Nakonec se všechno objede (bohužel) bez souboje a Munna je navracena. Iris vám za nic dá Yache Berry, no lepší, než nic a taky ještě můžete sebrat zbylý Smoke Ball. No a teď už jste připraveni vyrazit na stadion. Vyzvedněte si obligátní Fresh Water. Tento stadion má zajímavý způsob procházení. Musíte probíhat přes želé, nebo tak něco. A mačkat switche. Takže… projděte prvním želé, zmáčkněte switch, což vám otevře cestu k prvnímu trenérovi, zmáčkněte switch a projděte želé vedle. Blízký switch odhalí skrytého trenéra, a tak jej poražte a poté zmáčkněte všechny switche kolem. Nejdříve projděte želé nad trenérem a zmáčkněte switch a pak se vydejte západním želé a k dalšímu switchi…? Ne, i tohle je trenér. Po jeho poražení pokračujte přes želé ke switchi, který vám otevře cestu k poslednímu switchi přes želé a poslednímu trenérovi před leaderem. Poražte jej, zmáčkněte switch a už konečně můžete jít k leaderovi. Burgh má Whirlipede (21), Dwebble (21), Leavanny (23) Můj team je před leaderem Pignite (27) a Palpitoad (25). Za výhru obdržíte Insect Badge a TM76 Struggle Bug. Poté co vylezete ze stadionu, vám zavolá Bianca, že vás vyzívá na souboj, takže se pořádně připravte a hlavně vyzdravte. I když asi máte dostatečnou sílu, když jste porazili Burgha, ale trénink nikdy neškodí, takže jděte na sever a z náměstí se vydejte znovu na sever. Běžte nejdříve do první budovy vpravo a do 47 patra. Tam je nejdůležitější televize, protože tam může japonský program. :D No ale teď vážně. Obdržíte zde TM45 Attract a můžete uvidět některé jiné jazyky, než je angličtina, ale tím tahle oslava pro nás končí. Dále zamiřte do protilehlého domu, tady akorát poznámka, že se zde na prvním patře nachází Name Rater, jinak nic zajímavého. Pokračujte do zbývajícího domu, zde je vědec, který vám předá věc, podle počtu pokémonů v pokedexu. Tak a teď už můžete jít. Dříve, než se stihnete ohřát ve vestibulu, přijde Bianca, abyste dodrželi slib. S jejím teamem těsně pod 20 level vás nemůže absolutně zaskočit.

Route 4

Route 4 je velmi dlouhá, takže je zde dost předmětů a pokémonů, které můžete najít. Zapněte Dowsing MCHN a vyražte. Z pokémonů užitečný Sandile, Scraggy a Darumaka, pokud jste si nevybrali Tepiga, jako startéra. Z předmětů najdete nejdříve X Accuracy, u rybářů je skrytá Pearl, dále na sever Great Ball, skrytý Ultra Ball, Hyper Potion, skrytý Burn Heal, skrytý Ether, TM41 Torment, Burn Heal, Ether, Super Potion. Připomínám, že velmi blízko Hikera je i rest house, kde si můžete vyléčit pokémony. Na cestě je i Cheren dychtivý po souboji, tak jej poražte a ukažte, kdo je lepší. Po souboji zavolá profesor Juniper, že se chce s vámi setkat no a na to musíte projít Route 4, no co jiného taky, že? Jak se dostanete na křižovatku, zamiřte doleva. V domě tady totiž dostanete TM28 Dig, což je dostatečný důvod sem zamířit. Vedle je nápojový automat, kde si můžete koupit pití a uzdravit své unavené pokémony. A pozor, pokud koupíte několik stejných pití za sebou, může vám dokonce spadnout jedna navíc! Pokračujte na sever a zamiřte ihned na západ na přes vestibul do

Desert Resort

První poražte nejbližšího doktora, ať máte jistotu vyléčení v nouzi. A pokračujte. Znovu je zde spoustu trenérů na trénink a spoustu předmětů, budu postupovat od spodu nahoru, takže například BlackGlasses, Soft Sand od týpka v černém, skrytý Hyper Potion, Fresh Water, skryté Rare Candy, Fire Stone, od obou Rangerů Rawst Berry, nad ní je skrytý Stardust, Heart Scale, Super Potion, skrytý Ether a v oblasti za rangery TM39 Rock Tomb! Pokud chcete travního pokémona, můžete si chytit Maractuse, ale nachází se zde také Dwebble. Tak a teď máme všechno, takže jděte do ruin, které jsou u podivných soch, nebojte se, ty sochy dostanou příležitost. No, ale vejděte do…

Relic Castle

Zatím se tady nedá dělat úplně všechno, ale i tak dost. Máte tady trenéry na trénink a znovu předměty. Z nových pokémonů je zde Yamask.Přes prvního psychika spadněte do písečné jámy (buď půjdete doprostřed a nebo začnete běhat na kraji), protože na vás čeká Revive a skrytý Elixir. Vyjděte zpět nahoru a pokračujte přes druhou jámu a k dívčí packerce. Ta totiž má pro vás fosilii. Pokud si vyberete Cover Fossil, obdržíte v Nacrene City muzeu vodního kamenného pokémona Tirtouga. A pokud zase Plume Fossil, tak kamenného letajícího pokémona Archen. No a tím to pro teď končí, jak sami zjistíte, když vás na cestě dál zastaví pracovník, takže vyjděte ven, vyjděte z prostoru Desert Resort, kde se ještě nechte samozřejmě vyléčit, vraťte se na křižovatku na Route 4, pokud jste to ještě neudělali, seberte skrytý Hyper Potion blízko zábran a jděte na sever. Ve vestibulu najdete profesorku Juniper, která zde byla pozvána samotnou Elesou! Ale to je jedno, hlavní je, že dostanete Ultra Bally! A už jen pár kroků a jste v

Nimbasa City

A dříve než se rozhlédnete, opět se dostanete do problémů a opět díky Plazmákům. Ihned po vstupu do města musíte ochránit Day-Care dědu a porazit plazmáka, já vám říkal, že se máte vyléčit, no ale přece jenom není nijak moc silný, takže ho rozdrťte a za své hrdinství obdržíte od dědy kolo. Kolem vás poté proletí Bianca a řekne vám, že je zde spoustu věcí k vidění, tak si je všechny projděme. První velká budova je Battle Subway před níž dostanete od záhadné dívky Vs. Recorder. Je to pouze zpestření, kde si otestujete své schopnosti a můžete za battle points kupovat zajímavé předměty. Jinak řečeno, je to Unova-style Battle Frontier. Další zápasová budova je vedle pokestřediska, ale opět pouze něco navíc. V domě nad pokestřediskem na druhém patře dostanete Sun Stone. A hlavně nesmíte minout dům vedle, protože zde je týpek, který vám dá HM04 Strength! Na druhém patře dostanete od milé stařenky Soothe Bell. Pokud chcete utéci ze města, tak se vám to nepovede, protože vás zastaví Bianca, abyste ji doprovodili do budovy Pokemon Musical, tam vám majitel předá Prop Case, abyste se mohli muzikálů zúčastnit, a také vysvětlí, co se má dělat, takže jestli chcete, jděte do toho. Ale já budu pokračovat. Jakmile vyjdete ven, tak potkáte otce Biancy a opět se hádají, ale vše přijde vyřešit samotná Elesa, leaderka místního stadionu, modelka a jedna z nejkrásnějších leaderek, možná vůbec nejkrásnější leaderka vůbec. No takže to bylo krásné přerušení, ale teď pokračujte do místních stadionů. Na základě dnů se mohou objevit na stadionech trénující sportovci a někteří si s vámi rádi poměří síly v pokémoním zápase, za což někdy obdržíte i zajímavé předměty. A teď přejděte do zábavního parku. Dříve, než dosáhnete stadionu, vás zastaví… N! Tvrdí, že vás zavede za Plazmáky, ale ve skutečnosti jen s vámi chce vyjet po ruském kole a prozradí vám pravdu… N je král Plazmáků…! Poté, co skončí vaše jízda, tak přijdou 2 podřízení a N vás vyzve na zápas, aby jim nabral čas na útěk. Po jeho poražení vás N vyzve k tomu, abyste se jej pokusili zastavit… A tohle právě bude váš úkol po dobu hry… Ale teď k příjemnějším věcem. Seberte skrytý Super Repel a X Attack. No a teď se běžte vyléčit a pojďme na Elesu! Vezměte si Fresh Water od starouše a začněme se vozit. Jeďte hned první kabinkou k první trenérce a zapněte switch, nastupte do stejné kabinky se změněnou cestou a dostanete se ke trenérovi, zapněte switch a počkejte si na kabinku, ale… tahle je obsazená, takže si ji budete muset vybojovat a počkat na ni znovu. Tímto si jízdu užijete, no každopádně znovu zmáčkněte switch a počkejte si na kabinku, která opět bude obsazena, takže znovu poražení trenéra a vyčkávání na tu kabinku. Touhle si užijete pěkné óčko, tak ať se nepozvracíte :D no, ale už na vás čeká Elesa. Já mám tady team Krokorok (30) Palpitoad (27) a Pignite (30) Elesin team je 2 x Emolga (25) a Zebstrika (27) za vítězství budete dekorováni Bolt Badge a TM72 Volt Switch tak a jelikož Elesa je naprosto úžasná, tak vám otevře cestu na Route 5! Takže se tam vydejte. Ze severu města se nejdříve vydejte na východ do vestibulu, kde vám baseballista dá Macho Brace a pokračujte dál, protože se zde nachází několik trenérů na trénink, tak na ně nezapomeňte. Nahoře za Cut stromkem se nachází Rare Candy. Pokud máte pokémona se Strength můžete posunout kámen a přes trenéra se dostat k TM66 Payback. Vprostřed nahoře je ještě vstup do Lostlorn Forest - Z pokémonů je zde například Tranquill, nebo Swadloon a Big Mushroom na více potřebujete Surf a Waterfall.

Pak se vydejte západní stranou z Nimbasa, hned na začátku vás zastaví Cheren s dalším soubojem. A tam se vskutku setkáte s Elesou, ale hlavní překvapení má teprve přijít! Potkáte totiž šampióna regionu Unova, Aldera! A v rámci zlepšení vztahů z pokémony vás bude čekat dvojitý zápas se dvěma dítky. Dále poražte kuchaře a vejděte do jeho karavanu, kde jeho kolegyně od vás koupí houbičky za docela slušné ceny. Nahoře ještě se nachází dva trenéři, Great Ball, Revive a Zinc a také Minccino, Trubbish, Liepard či Gothita v trávě. Od místního hudebníka po jeho poražení dostanete Electric Guitar. Pokračujte na východ a díky Elese se vám spustí most a vy po něm můžete jít dál. Nezapomeňte sledovat stíny, někdy potkáte Duckletta a někdy Wingy, které pomáhají rozvoji EV. Jakmile dosáhnete konce, objevíte se v

Driftveil City

Hned na začátku města potkáte místního leadera Claye, který vás nenechá vyzvat stadion, dokud nenajdete team Plasma. V domě nalevo od prvního se může váš startér naučit speciální útok. V domě vpravo nahoře od prvního obdržíte od dědy předmět podle vašeho počtu viděných pokémonů. Kluk vedle něj vymění Basculin za Minccina. V pokestředisku obdržíte od dámy na horním patře Repeat Bally. V domě nalevo od pokestřediska se nachází dáma, která vám něco dá, pokud ji ukážete pokémona s určitým útokem. Motorkář vedle velkého skladiště si s vámi dá rotation, nebo triple battle podle vaší verze. A nyní do skladiště. Je zde spoustu užitečných předmětů, které můžete koupit, tak této možnosti využijte. Od mafiána, pokud mu ukážete pokémona na větším, než 30, levelu, dostanete Expert Belt. A ještě zde můžete najít skrytou Heart Scale. Pokud vstoupíte z boku, najdete Big Pearl. Na stadion, jak Clay předznamenal, vskutku nemůžete, tak vyražte na jih do

Cold Storage

Nejdříve oblast venku: V koši zde najdete PP Up, tak ho tam dlouho nenechávejte. Od pracovníka v cestičce mezi dvěma kontejnery dostanete Rocky Helmet. Dále je zde skrytý Hyper Potion. Za vysokou trávou je Ether a ve vyšší trávě dále Protein a skrytý Dive Ball. Za samotným skladištěm je ještě Heart Scale. Z pokémonů je zde třeba Vanillite, Herdier. No a můžete vstoupit. Nejdříve seberte nahoře Net Ball. Na první ledové ploše se sklouzněte k TM55 Scald, což je zajímavý vodní útok, který dokáže také popálit. Pokračujte dál přes pár trenérů a žebříků, najdete Ice Heal, Hyper Potion a už jste u kontejneru, kde se skrývá sage Zinzolin. S Cherenem se každý budete muset vypořádat s několika Plasmáky, takže si pěkně zatrénujete. Po poražení 4 Plasmáků přijde Clay a všechny si odvede, takže konečně můžete jít vyzvat jeho stadion.

Ale ještě předtím seberte NeverMeltIce no a potom už se vraťte do Driftel.

Driftveil City

Vyzdravte se a zamiřte na stadion na severovýchodě. Nejdříve se s lítostí dozvíte, že vámi pronásledovaní Plasmáci jsou odebráni Ghetisem, tak aspoň můžete vyklepat Claye. Vyzvedněte si Fresh Water. No a teď jak na to. Tento stadion vám nabídne komfort v používání výtahů, ale je třeba vědět, jak na to. Klikněte na zelenou šipku pro cestu dolů a růžovou pro cestu nahoru a výtah vás převeze. Takže pokračujte takhle: dolů, dolů, jděte po plošině kvůli tréninku, pak dolů, přes pravou plošinu nahoru, poražte trenéra a vezměte si plošinu vpravo nahoře kvůli dalšímu trenérovi, poté se vraťte zpět dolů a jděte severní plošinou nahoru, jděte k trenérovi a k finálnímu výtahu dolů. Na cestě se pokocháte různými zkamenělinami, ale hlavní je Clay a jeho Krokorok (29), Palpitoad (29) a Excadrill (31). Mějte vodního pokémona se Scald a je to jednoduché, není-liž pravda? Můj team je zde Krokorok (35), Palpitoad (33) a Pignite (32) Za vítězství obdržíte Quake Badge a TM…? No zatím ne, na to si musíte počkat do Route 6. Takže se vyzdravte, doporučuji koupit několik desítek Repelů, proč? Uvidíte. No a tedy vyražte.

Route 6

Jděte z města na západ, ale dříve než cokoliv vás zastaví Bianca a samozřejmě se zápasem, ale aspoň za to dostanete HM02 Fly a můžete létat. Nejdříve vejděte lákavou krátkou uličkou pro Ultra Ball a pokračujte na Route 6. Můžete si zde chytit Deerilng, Karrablast či Foongus, od Rangerky obdržíte Cheri Berry. Pak dosáhnete domu, kde chtějí vidět Deerling, tak si nějakou předtím chytněte, sice za to nic nedostanete, ale dozvíte se v jaké formě je vaše Deerling. Vedle domu opodál se nachází Hyper Potion, v trávě dole se válí Elixir. Na další travnaté ploše to vypadá jako ráj předmětů, ale chyba lávky jen některé jsou předměty, zbytek jsou Foongusové. Ale je zde Leaf Stone a Ranger vám předá další Cheri Berry. Než se vydáte dále, tak ještě zamiřte po přejití mostu doprava, zatím sice nemůžete po vodě do jeskyně, kde najdete hodně zajímavých pokémonů, tak aspoň vstupte do domu, kde od holčičky dostanete Shiny Stone, její maminka vám uzdraví pokémony, no a teď můžete jít směrem k

Chargestone Cave

Z prvního pohledu nějak nejde vejít, protože je zde nějaká pavučina, tak na ni klikněte a přijde vše vyřešit Clay a jeho Krokorok za pomocí TM, které dostanete a tím je TM78 Bulldoze. Pokud máte Repely, tak vyražte. Po pár krocích vás zastaví podivné postavy s bílými vlasy a zavedou vás k N, který prozradí, že ty podivné postavy jsou Shadow Triad a vysvětlí, že vy a vaši přátelé jste sledováni Plasmáky. Po dalších krocích se vás zastaví Bianca a přivede profesorku Juniper, která vám předá… Lucky Egg! Jeden z nejužitečnějších předmětů vůbec, protože dubluje získané zkušenosti ze zápasů. A teď jak pokračovat… Musíte posouvat malé kameny k těm větším a tak si otevřete cestu dál. Z pokémonů je zde Ferroseed, Joltik, Boldore, Klink.

Speciální: Drilbur – nachází se v pohybujícím se prachu, pokud ovšem použijete Repel (já vám říkal, abyste to udělali) získáte jeden z typových drahokamů (existuje jeden pro každý typ a ten posiluje útoky právě toho typu), nebo i jiné zajímavé předměty včetně evolučních kamenů. Někdy se poštěstí i získat předmět bez Repelu, ale ve většině případů na vás vyskočí právě Drilbur.

Tynamo – Tento malý elektrický pokémon sice není nijak silný sám o sobě, ale vyvine se do Eelektrosse, což je bezkonkurenčně nejsilnější elektrický pokémon ve hře (navíc bez slabosti), takže jestli chcete pořádného elektrického pokémona, věnujte čas chytání Tynama a následně pomocí Exp.Share jeho tréninku až do Eelektrika. I když je velmi a to opravdu velmi vzácný, rozhodně se vyplatí. Jinak zde najdete Parlyz Heal, Heal Ball, skrytý Elixir, pod vědcem je za kamenem Revive a teď pokračujte přes cooltrainera dolů. Pokud poté co potkáte Juniper a Biancu znovu zamíříte znovu, opět se střetnete s Shadow Triad, kteří vás varují před tím, že na vás čekají Plasmáci. Tak seberte Hyper Potion a vzhůru na ně. Před schody ještě zajděte doleva pro Iron a teď už můžete dolů. Od tlustých týpku zde dostanete 2!!! Nuggety, které pak můžete výhodně (výhodněji, než v předchozích verzích, takže je neprodávejte při nejbližší příležitosti) prodat. Jděte od nich ještě doleva, seberte skrytý Parlyz Heal a pokračujte nahoru. Zde bude skrytý HP Up. Pak vyjděte na horní plošinu. V pravé části se nachází doktor, takže pokud potřebujete, poražte jej a nechte se uzdravit. Dále zde najdete skryté Revive, Timer Ball. A jste připraveni na souboj s Plasmáky. Po poražení všech najdete Thunderstone a pak jděte nejdříve dolů, zde je spoustu užitečných předmětů: Hyper Potion, skrytý Star Piece, skrytý Parlyz Heal a Brightpowder. vyjděte nahoru a tam se střetnete s N. Jděte doleva, protože se tam nachází skrytý Max Potion. Na jižní části se nachází Magnet. A teď už můžete vyjít ven a do

Mistralton City

V místním středisku je týpek, který vám řekne jaký typ Hidden Power bude mít váš pokémon a také je tu TM obchod, ale ceny 50000 nejsou příliš lákavé :D. V domě vedle je Move Deleter a také Move Relearner, která vám za Heart Scale pomůže vzpomenout si na nějaký útok. Jakmile půjdete trochu dál, potkáte otce profesorky Juniper, který vám upgraduje pokedex. Dále potkáte další CUTE gym leaderku a to Skylu. No a samozřejmě jelikož jste potkali Gym Leadera nemůžete jej vyzvat :D Takže musíte jít na Route 7 do Celestial Tower. Ale zatím tady udělejte vše, co můžete. Nejdříve vejděte do letištní budovy, tam dostanete od ženy Sharp Beak. Na samotném letišti najdete TM58 Sky Drop, ve skleníku je skrytý Parlyz Heal, skrytý Repel, skrytý Max Ether. A teď už se nedá nic dělat, tak jděte na

Route 7

Skutečně po pár krocích z města vyjdete na tuhle Route. Jsou zde dvě cesty, jedna přes velmi vysokou trávu a druhá přes vyvýšenou plochu, tak jděte nejdříve přes plochu, protože tam dostanete od dívky TM57 Charge Beam. A teď jděte do vysoké trávy, kde jsou znovu trenéři a Ultra Ball. Z pokémonů je zde třeba Watchog. V domě opodál je Hiker, který vám vymění Boldore za Emolgu. Dále si opět užijete nového typu zápasení, takže rotation v Black a triple ve White. Dále, pokud budete mít štěstí a bude zima, můžete chytit Cubchoo, dále je v trávě Zebstrika. Od Rangerů dostanete Aspear Berry a v trávě najdete povalující se PP Up. A vpravo nahoře najdete Max Ether. A teď už jděte do věže.

Celestial Tower

Věž podobná Viridian Tower z prvogeneračních her, takže na každém patře trenéři, můžete chytat duchy, tady je to Litwick (což je velmi dobrý pokémon, pokud ještě nemáte fixního ohnivého pokémona) a také Elgyem. Na prvním patře najdete Hyper Potion a TM61 Will-O-Wisp. Na druhém patře je Spell Tag a hlavně je zde sestřička, takže si můžete nechat vyléčit pokémony. A vzhůru do třetího patra. Zde je TM65 Shadow Claw a Revive. A už jen stačí vyjít poslední schody a tam už uvidíte Skylu. Ta vás vyzve k tomu, abyste zazvonili zvonem a uklidnili tak duše mrtvých pokémonů. Teď se už můžete vrátit do Mistralton gym a vyzvat Skylu a nebo ještě pokračovat na východ a zatrénovat si, pokud budete pokračovat, tak v domě vás vyzdraví dívka a když budete pokračovat, tak vám zavolá matka, ale to není důležité, takže poražte 2 klauny, seberte TM81 X-Scissor. Ale teď už opravdu zpět do Mistralton a na stadion.

Mistralton Gym

Můj team je zde skoro kompletní na ligu :D Eelektross (39) Krookodile (40) Emboar (37) Seismitoad (38) Jako vždy si nezapomeňte vyzvednout Fresh Water. Samotný stadion obsahuje kanóny, kterými budete vystřelováni na další platformy a tak pokračovat. Nechte se vystřelit prvním, pokračujte k dalšímu, sejděte dolů a nechte se vystřelit tím samým, ale tentokrát druhým směrem. Poražte 2 trenéry a nechte se vystřelit dalším kanónem. Poražte pilota a POZOR! Teď nesmíte vstoupit do kanónu podle šipky, ale ZDOLA! To vás pošoupne dál, nechte se „vystřelit“ dalším kanónem, poražte pilota a vydejte se tím samým kanónem, ten vás vezme k pracovníkovi a teď už jenom vstupte do pár kanónů, vyletíte postupně přes zelený, fialový, bílý, pak narazíte tvrdě do zdi :D, a nakonec červený kruh a dostanete se ke Skyle. Skyla používá Swoobat (33), Unfezant (33) a Swanna (35). Za vítězství dostanete Jet Badge a TM62 Acrobatics. No a po chvíli pěkné vám to Skyla trochu znepříjemní tím, že řekne, že Team Plasma je znovu v akci a samozřejmě na místě, kam míříte. A jako by na potvrzení, se před stadionem objeví… kdo jiný, než N. Ovšem tentokrát vás nevyzve na souboj, ale pouze se o vás dozví od vašeho pokémona. No a teď už se vraťte na Route 7. Odkud jděte tentokrát ne k věži, ale na východ, kde jste trénovali, tentokrát už pokračujte na sever. A dostanete se k

Twist Mountain

Ve vodě seberte skrytý Ultra Ball. No a dříve než můžete nějak prozkoumat terén, přijde Cheren s výzvou na zápas. A za to dostanete HM03 Surf! Rozhodně to naučte svého vodního pokémona, poražte hikera a teď si vyberte. Buď můžete pokračovat anebo můžete využít Surf. Já sem vložím právě tu část se Surfem.

SURF PART

Dle mého mínění je tohle rozhodně výhodné právě v této části hry. Můžete získat první dvě legendy a navíc spoustu výhodných a skvělých TM! Také spoustu skvělých předmětů, které k takovým místům patří. No a samozřejmě si pořádně potrénujete.

Legendary road

Cobalion

Zaleťte do Driftveil a kupte si Dusk Bally. Vyplatí se na chytání Cobaliona. Stejně tak si připravte pokémona, který se může naučit útok Flash. Stejně tak budete potřebovat pokémona, který umí Strength. Pokud nechcete plýtvat, tak si vezměte Watchoga, který se může naučit oba útoky. A vydejte se na Route 6. Hned z prvního mostu surfujte nahoru pro TM84 Poison Jab, který tam tak hezky lákavě čeká. Jakmile dosáhnete žebříku s ženou s parapletem, surfujte doprava pro Silk Scarf. Přejděte k žebříku vedle domu a surfujte znovu a surfujte přes kameny. Jakmile přistanete, seberte skrytou TinyMushroom a Big Mushroom. Surfujte znovu až ke vchodu do jeskyně. Je zde skrytá TinyMushroom. Mimochodem ve vodě je Basculin, ale to je jenom pro kompletaci dexu.


Mistralton Cave

První co vás asi upoutá je to, že zde nic nelze vidět, takže musíte nějakého svého pokémona naučit Flash. Z pokémonů se zde nachází Kibago, neboli Axew! Můj poslední přírůstek do teamu. Také je zde pohybující se prach. Takže platí to, co v Chargestone Cave. No ale zpět k postupu. Posuňte balvan do díry a seberte skrytý Elixir, poražte Hikera, odvalte další balvan, seberte skrytý Hyper Potion, Max Repel a ještě Hyper Potion, který je v levé části, těsně nad vchodem, ale tam nechoďte, zamiřte dolů a po schodech nahoru. Jděte si nejdříve pro skrytý Ultra Ball a pak šoupněte balvan tam, kam patří a otevřete si cestu ke skrytému Hyper Potionu. Jděte na plošinu až kam to jde, pak zamiřte nejdříve na jih a znovu vstupte na plošinu a dostanete se k Hard Stone. Vraťte se a tentokrát pokračujte na sever, na plošině najdete TM80 Rock Slide a na zemi mimo plošinu jsou Iron a skrytý PP Up. Tak a teď už můžete jít ke kamenům a posunout je do děr a pak vystoupit na úplný vrchol. Nejdříve pojďme doleva pro Revive, ale pak už jděte zpět doprava, zastaví vás starý muž, který vám chce vyprávět svůj příběh. A samozřejmě slušné je poslechnout si ji. Řekne vám legendu o mušketýrském triu, a že Cobalion se skrývá právě zde a že vy jste ten, kdo by mohl těmto 3 legendám navrátit víru v lid. Dále jsou skrytý Ultra Ball a Dusk Stone. Teď se vydejte kolem muže na plošinu a sejděte dolů. Pokračujte a seberte Rare Candy a už můžete vidět, jak se na vás Cobalion těší. Za Rare Candy je skrytý Carbos. Teď už jenom posunout balvan do díry a hurá na Cobaliona!

(42) Abilitka: Justified ; Útoky: Sacred Sword – Iron Head – Retaliate – Helping Hand

Nejlepší je, jako ostatně vždy, oslabit, změnit jeho stav, ale pak házet Dusk Bally, jelikož je v prostředí jeskyně a tam právě Dusk Bally jsou velmi funkční. Kombinujte to s Ultra Bally a jednou se poddá. Jednou se může stát, že rozbije třeba i 20 ballů, ale na druhou stranu se vám může, tak jako mě, podařit jej chytit na první pokus do Dusk Ballu. Každopádně ať ho porazíte (pokud ano, tak nezoufejte, on se vrátí, až porazíte Elite Four), chytíte, tak se objeví děda a řekne vám, že i ostatní 2 již jsou připraveni a očekávají vás. Tak pojďme pro druhého a to Viriziona.

Virizion

Na chycení této legendy je třeba letět do Nacrene a odtud do Pinwheel Forest.

Pinwheel Forest

Pro připomenutí, na cestě můžete střetnout Moss Rock, který způsobuje evoluci Eevee do Leafeona. Jděte severní cestou, jakoby jste chtěli opustit les a vejděte „dírou“ v plotu na východ. Pokračujte, než se dostanete k vodě, seberte skryté Rare Candy a začněte surfovat. Dostanete se k Silverpowder. Nyní se vraťte a jděte na východ, protože zde leží TM22 Solarbeam. Tak, ale teď už skutečně jdeme chytat Viriziona. Jděte na severovýchod. Projděte přes kládu a seberte Hyper Potion. Vlezte do stromořadí a tam bude Virizion na vás čekat.

Popis: C:\Users\Gasparkova\Desktop\Ani640MS.png (42) Abilitka: Justified ; Útoky - Sacred Sword – Giga Drain – Retaliate – Helping Hand

Abilitka a level stejný, jako Cobalion, útoky skoro také, ale je zde ale. Rozdíl je ve druhém STABovém útoku, kterým je Giga Drain, protože ten způsobí to, že se Virizion uzdraví a vaše snažení o oslabení skončí vniveč, tak na to pozor, jinak je způsob chytání stejný.

Chytili jste oba? Gratuluji. Ke třetímu z trojky se zatím dostat nedá, protože je, podobně jako třeba Moltres v původních hrách R/B/Y, ve Victory Road. Tak a teď pokračujeme v Surf Part Quest.

Striaton City

Nějak se dopravte sem, protože na vás čeká zajímavá odměna v podobě skrytého Zincu a též BalmMushroom od muže postávajícího na druhém břehu obdržíte Big Pearl. Vydejte se pak po Route 3, zahněte na křižovatce na jih a na mostě začněte surfovat na sever, dostanete se k Full Heal, na větší ploše, na které se můžete vylodit je Max Ether, Rare Candy, dále chovatel se třemi vyvinutými opičkami, který vám za vítězství dá Lum Berry a HP Up. Tak a teď už se vraťte na rozcestí Route 3 a vyražte, s pokémonem s Flash, abych nezapomněl dodat, zpět do

Wellspring Cave

Původně zde nic moc k dělání nebylo, teď už ano. Je zde skrytý Full Heal a také PP Up. Na druhém břehu Elixir, dále Escape Rope a teď už se můžete dostat dolů, kde… je tma. Takže si rozsviťte pomocí Flash a jdeme zkoumat. Jsou zde skrytý Max Potion, přes první vodu vpravo TM47 Low Sweep, pak 3 trenéři bojových pokémonů, za nimi skrytý Hyper Potion, Dive Ball, na pravé straně Mystic Water a na plošině nad ní skryté Revive. Teď jděte na sever a surfujte, ve zdi je zde skrytý Max Elixir. Vyjděte nahoru a čeká na vás největší odměna této jeskyně a to TM52 Focus Blast! A to je všechno, použijte Escape Rope, Dig, nebo si to projděte všechno znovu zpět, ale nic nemění na tom, že tady je to komplet.

Teď si skočíme jenom na krátko mimo na kompletaci dexu a pro evoluční kámen.

Driftveil City

Vyjděte doprava od pokestřediska a začněte surfovat. Na kompletaci dexu je zde Frillish jak samičí, tak samčí forma. Dále ve vírech se nachází jeho evoluční forma Jellicent a také Alomomola. Pak pokračujte, a jakmile se vylodíte, tak u majáku se nachází Water Stone. A to je všechno.

A pokračujeme, teď se vraťte až úplně a tedy domů, ale předtím si rozhodně uvolněte místo v partě, prozradím totiž, že na této cestě obdržíte vajíčko. Také si vezměte pokémona se Strength. Pozdravte lidičky ve vašem domovském městě a vyražte na Route 1.

Egg Hunt

Route 1

Tady už jsme byli, takž co jiného zbývá, než najít vodní plochu a surfovat. Nejdříve se vylodíte a vlevo seberte Max Ether, pak si zabojujete si s rangerkou a jako ostatní i ona vám dá berry a to Persim Berry. Máte pak možnost promluvit si s rybářem, abyste s ním mohli bojovat, ale potom už si to zamiřte dolů, poražte rangera, který vám předá Persim Berry, a vezměte si opodál ležící Pearl a ze stromu BigMushroom. A můžete jít do vestibulu a pokračovat.

Route 17

A máme tady první plně vodní route. Takže surfujte na vodní plochu, poražte rybáře a pak si skočte pro TM06 Toxic. Pak pokračujte k plavkyni, kterou poražte a pak… začíná zábava :D Protože jsou zde vodní proudy a vy musíte trefit ten správný, abyste nejeli zpět. Takže, pokud pojedete horním, dostanete se přes 2 jumpy k plavci a pak na vodní ploše DeepSeaTooth. Nastupte na zpětný proud a tentokrát si vyberte dolní, abyste se dostali pryč. Vyloďte se, vystupte po žebříku a poražte Hikera. Pokračujte a k domu, tam je totiž mnoho důležitých lidiček. Dívka vám uzdraví pokémony, Ranger vám předá vajíčko, ze kterého se vylíhne Larvesta, který se na 59 levelu vyvíjí do skvělého pokémona Volcarona, ale doporučuji, netrénujte ;) Uvidíte proč. No, ale teď už vyjděte zpět ven, poražte backpackerku a sejděte po mostu dolů. Posuňte balvan a vezměte si Max Elixir. Sejděte dolů a posuňte další balvan, poražte dalšího backpackera, seberte skryté Calcium a Dragon Scale. Pokračujte na sever, ale ne úplně, protože si musíte skočit na dlouhou travnatou plochu, protože na konci se nachází HM05 Waterfall! Pokračujte teď už úplně nahoru, poražte veterána a dostanete se dolů až k vodě, takže opět surfing. Vezměte prostřední proud a až dorazíte na konec, tak opatrně surfujte dolů až k vodní ploše, kde se nachází Big Pearl a pak se vraťte. Opatrně říkám, protože každý proud tady vás zanese zpět na začátek Route 17. A teď už se vyloďte. Nejdříve jděte na travnatou plochu, poražte vědce a vezměte si svou odměnu TM24 Thunderbolt! Pro většinu jistě důvod, proč jsme sem šli. No každopádně vstupte do laboratoře a vezměte si Dubious Disc. Tak a teď je ještě potřeba dostat se na Route 18 a prozkoumat zbytek. Nejdříve ovšem projeďte kolem proudů a seberte z kamene skrytou Heart Scale. Jeďte kolem vodní plochy a pokračujte, až dosáhnete plavce. Jakmile ho porazíte, seberte další skrytou Heart Scale a pak se vraťte kolem kamene a opět projeďte kolem proudů k plavkyni, poražte a objeďte ji. Další skrytá Heart Scale, pokračujte a jste zpět na

Route 18

První co objevíte je skrytá Big Pearl a Pearl. Přes battle girl se dostanete k vysoké trávě, kde se například nachází Crustle a pak můžete sebrat TM19 Telekinesis.

Tak a to je všechno pro věcičky, které můžete dostat surfováním, takže se vraťte do Twist Mountain.

Twist Mountain

Tak a vstupte. Na začátku potkáte Cherena a Claye, ale naštěstí se Cheren poučil a tentokrát vás nevyzve. Tak, ale vystupte.

Tahle hora má hodně velký rozdíl v zimě a jiných obdobích. V zimě je všechno pokryto sněhem a vy můžete chodit kamkoliv chcete, ovšem v dalších obdobích zde budete muset více manévrovat, protože nebudou všechny místa takto propojeny. Takže já pouze vypíšu, co se zde dá najít a na základě období, ve kterém budete hrát, se k nim nějak dostanete. Shora je zde Revive, skrytý Stardust, skrytý Iron, vejděte dovnitř hory, jděte do další díry a pak doprava, tam bude Ace Trainer a za ním TM90 Substitute. A vyjděte ven. Z horní plošiny sejděte dolů, kde se nachází doktor, kterého samozřejmě poražte ať máte healing spot. Vstupte opět do hory, nachází se tam Nugget a skryté Revive, skrytý Elixir, skrytý pracovník a za ním PP Up. Na pravé straně hory se nachází Max Potion a skrytá Rare Candy a pod ní je v hoře Metal Coat. V dalším vstupu pod tímhle je skrytý pracovník a Stardust, pokračujte dál a zde je další skrytý Stardust a za skrytým pracovníkem Moon Stone. Vystupte, poražte workera a vstupte do hory, dostaňte se přes Battle Girl a k hikerovi, za nímž je ve zdi Hyper Potion, vystupte nejbližším východem a seberte Full Heal a vraťte se zpět, vraťte se dalším východem do jeskyně, než se dostanete opět na nižší patro hory, proběhněte po žebříku pro Ether (pro orientaci je pod doktorem) vraťte se a teď se dostaňte do jakoby izolovaného vstupu do hory uprostřed. Pokračujte dál a uvidíte Ice Rock, který je k vývinu Eevee do Glaceona, a kromě toho ještě TM91 Flash Cannon! A teď už naše počínání tady ukončeme. Buď se dostaňte do severovýchodního vstupu a od něj se dostaňte k Ace trenérovi a doprava od něj přeskočte překážku a vstupte. Nebo se sem přímo dostanete, pokud se dostanete ke vstupu přesně pod tím, kterým jste sem přišli. Tak či tak jdeme na to. Potkáte totiž Cherena a opět Plasmáky. Ti tentokrát našli něco na změnu světa… to není dobré… takže je musíme nahnat, vystupte z hory.

Icirrus City

Hned na začátku vás zastaví Juniper st. A poví vám legendu o DragonSpiral Tower. Na vodní ploše je skryté Max Revive, dále je zde skrytý Max Potion. A poté Rare Candy válející se na západní straně města, ale pouze v zimě. Od předsedy pokémoního spolku, který je v domě nad Rare Candy dostanete Exp.Share, pokud mu ukážete pokémona, kterého jste vylevelovali aspoň o 25 levelů. No, ale teď už do Pokestřediska. Od hodné babičky obdržíte TM31 Brick Break. Ale to není všechno! V obchodě zde můžete koupit TM14 Blizzard, TM25 Thunder a TM38 Fire Blast za… 70000! Dobře to není úplně levné, ale pokud máte zájem a řídili jste se mou radou ohledně Nuggetů, budete mít peníze ihned. Protože starý muž tady je sběratel a ten od vás koupí drahé věcičky za dvojnásobnou cenu! Můžete mu prodat nuggety, perly, evoluční kameny, Star Piece, Stardusty, dokonce i Everstone, no prostě všechno. Vyjděte ven a jděte po mostu až ke skrytému Timer a Ultra Ballu. Sejděte na jih a opět pouze v zimě najdete 2 skryté TinyMushroom a skrytou Big Mushroom. Tak a teď hlavní výhoda zimy zde. Protože jedině v zimě se dostanete k domu, kde bydlí bývalý člen rakeťáků, který mluví ehm… mno velmi nespisovně, ale důležité je, že od jeho ženy dostanete RageCandyBar. To použijete před Relic Castle na sochy Darmanitanů, kteří budou mít Daruma Mode abilitku a tedy budou moct být transformováni do Zen Módu. V domě napravo od stadionu dostanete kvíz, pokud odpovíte špatně, dostanete Parlyz Heal a pokud dobře, tak Antidote. Nad stadionem, opět jenom v zimě se můžete propracovat k travnaté ploše, kde je Sawsbuck, Vanilish anebo Mienfoo a najdete Nugget. A teď si můžete vybrat, buď půjdete vyzvat trenéra stadionu teď a do Dragonspiral Tower později, nebo se půjdete podívat do první části Dragonspiral Tower, je to celkem jedno, ale já vezmu nejdříve stadion.

Můj team je zde kompletní na ligu. Haxorus (48) Eelektross (42) Krookodile (41) Emboar (40) Seismitoad (45)

Takže jako vždy seberte si Fresh Water. Sklouzněte se dopředu a přes odrážecí plochu se dostanete na klidné políčko. Odtud se sklouzněte doprava. Poražte trenéra a zmáčkněte tlačítko, sklouzněte se a odražte se na klidné políčko, poražte trenérku a jdeme se klouzat. Po poražení dalšího trenéra se vydejte doprava, nahoru, doprava, nahoru k trenérce. Pokračujte dolů, doprava, nechte se odhodit odrážedlem a z klidného políčka jděte nahoru k přepínači, vraťte se nahoru a doleva k trenérce a nechte se odrazit a pokračujte nahoru. Přeskočte a jděte k další trenérce. A jděte doleva, přes odrážedlo na klidné políčko, odtud doprava a nahoru, přes odrážedlo na další klidné políčko, nahoru a k trenérovi, zmáčkněte přepínač, nechte se odrazit na první klidné políčku, odtud doleva a dolů, pak doleva a odrazit na klidné políčko a už jenom nahoru k trenérovi. Pokud nejste připraveni, je možnost sklouznout se doleva na začátek stadionu. Brycen užívá Vanillish (37) Beartic (39) a Cryogonal (37). Za vítězství dostanete Freeze Badge a TM79 Frost Breath. Sklouzněte se a vyjděte ven. Venku na vás čekají Cheren a Bianca. Pak přijde i Brycen, ale… pak SHADOW TRIAD! A doslova vás pozvou do Dragonspiral Tower, opět se do toho přižene i Cheren a s Brycenem odejdou.

Dragonspiral Tower

Připomínám, budete potřebovat pokémona se Strength. V trávě před věží můžete najít Druddigona, ale jestli se nepletu, tak naopak ten v zimě najít nelze. Ale ten je i vevnitř, takže vás to nemusí mrzet. Vevnitř je také Golett. Před vstupem vás očekává Juniper st. A po inspirující řeči se Bianca rozhodne nejít, profesor vám dá Old Gateau a jdeme na to. První plasmák vás pouze navnadí, že můžete uzřít… legendu! Nejdříve si ale zasurfujte, je zde totiž skrytá Heart Scale. A také jedna trenérka a za ní TM63 Embargo. Na jižní části plochy je taky jeden trenér, takže toho také můžete sejmout. Takže postupujte nahoru. Před vchodem na první patro ucítíte zemětřesení…  Na tomto patře je Hyper Potion. Posuňte balvan, vyjděte po schodech a seberte Stardust. Existuje i cesta přes rozbité pilíře, takže nemusíte posunovat balvan, ale to je celkem jedno. Tak a jdeme do druhé místnosti. Skočte dolů, středním jumpem doleva 3x, 2x nahoru a doprava pro Shiny Stone. Odtud 2x dolů a doprava zpět na začátek. Pak skočte dolů, tentokrát dolním 3x doleva, 1x nahoru a pryč odsud. V další místnosti už uvidíte Cherena, Brycena, kteří zadržují Plasmáky. A na vás zbyde ten zbytek… Za pátým gruntem najdete Dragon Fang. A teď se dostanete do zajímavé místnosti kruhového tvaru. Jděte doprava a dostanete se do druhého kruhu, pokračujte doprava a sejděte dolů pro Stardust. Pak se vraťte na druhý kruh a jděte doleva a nahoru na třetí kruh pro Star Piece, přeskočte dál a jděte nejbližší platformou na nejkratší kruh, odtud se vydejte doprava, skočte, jděte doleva, dolů, doleva, dolů, doprava pro Revive a pak se vraťte a jděte dolů konečně ke dveřím. Jděte nahoru a ucítíte další velké zemětřesení a hrozivý zvuk. Pokračujte, najdete Max Elixir. A opodál je sage Giallo a 4 grunti, kteří vás okamžitě napadnou. Konečně něco zajímavého, protože budete bojovat se všemi čtyřmi postupně bez oddychu. Giallo bojovat nebude, takže můžete už volně pokračovat nahoru a… všechno ztemní, hudba se změní a když se přiblížíte, uvidíte to… jedna z legend regionu Unova. Reshiram, pokud hrajete White a Zekrom, pokud Black, tedy je to legenda, kterou ve hře nemůžete chytit. N odletí společně se Zekromem/Reshiramem a míří do ligy, řekne, že vy musíte najít druhou legendu a tak a jenom tak můžete zastavit plány Plasmáků. Poté se zázračně teleportujete ven, kam přijde i Alder, začne strašit o tom, jak svět může být zničen, ale nakonec přece jenom přinese jednu pozitivní zprávu. A to, že by druhý kámen mohl být v Relic Castle. Juniper st. A Brycen odejdou zkoumat věž, Alder a Cheren vyrazí do Relic Castle, tak tam musíte také. Bianca vám pro jistotu ještě připomene, kde je, ale to vy jistě víte, takže… jdeme na to a vzhůru do víru velkoměsta.

Relic Castle

Leťte do Castelia City a zamiřte na sever a stejně jako již dříve dosáhněte Relic Castle. Pokud chcete, a hlavně máte, tak můžete použít RageCandyBar na jednu sochu. A vyskočí na vás Darmanitan (35), po Cherenově varování pokračujte a platí to, co minule. NEběhat kolem písečných pastí. Hned po sejití do prvního podzemního patra vás zastaví další sage a to Ryoku. Poražte plasmáka a spadněte. Získáte Max Potion. Kromě toho se zde nachází i Cofagrigus. Poražte 2 plasmáky a za druhou najdete TM30 Shadow Ball. Nechoďte nahoru, naopak spadněte. Spadněte do nejbližší pasti, kde se nachází skrytý Super Potion a Sun Stone. Pak vystupte 2x nahoru. A dostanete se do místa, kde bylo TM30, takže spadněte a tentokrát už jděte doleva a bojujte s Plasmákem. Opatrně jděte přes další past k Max Revive. A od ní pokračujte na západ, na sever nechoďte, ta past vede tam, kam nechcete. Poražte plasmačku a seberte PP Up. A spadněte. Od jednoho plasmáka ke dvěma… no nebylo to moc výhodné, ale co se dá dělat. Tak jim ukažte, zač je toho loket, a propadněte dolů, hned uvidíte Aldera a Ghetise, brzo za vámi spadne i Cheren. Opět se dovíte, že vy jste právě ten, kdo musí oživit druhého draka, ale dříve, než můžete něco dalšího udělat, tak Ghetis odejde, vy se teleportujete pryč a venku vám zavolá profesorka Juniper, abyste šli do muzea v Nacrene City. Tak vyslyšte její přání.

Nacrene City

Před muzeem se shromáždili Alder, Bianca, oba profesoři a následně i Lenora, která vytáhne vystavený kámen, který ve skutečnosti je Light Stone (v Black)/Dark Stone (ve White) a poté, co Alderovi odsouhlasíte, že to budete právě vy, kteří budete bojovat s N pokud Alder prohraje, tak jej obdržíte. Ale jelikož nikdo neví jak oživit Reshirama/Zekroma budete posláni do Opelucid City. Bianca vám prozradí, že to je na východ od Icirrus přes most, takže vyražte na…

Route 8

Jako všechny v této lokaci, i tato je změněná v zimě a to tentokrát k horšímu, protože se budete muset klouzat, abyste se dostali tam, kam chcete. Jděte až až k Rangerovi, od kterého dostanete Pecha Berry. Opodál je Poison Barb. Za Rangerem najdete TM36 Sludge Bomb. Začněte surfovat (můžete najít Stunfisk), za parasol lady se nachází Full Heal. Ještě je zde skrytý Max Elixir. Pokračujte severní cestou. Je zde skrytý Full Restore. Na to je v zimě potřeba surfovat a pak se vylodit. Každopádně se dostaňte k rangerce a i ta vám dá Pecha Berry. Za ní je Ultra Ball. A teď jděte do

Moor of Icirrus

Budete tady potřebovat pokémona se Strength, jděte nejdříve právě k balvanu a pošoupněte jej do díry. Zasurfujte si pro Ultra Ball, pokračujte pro Carbos a skrytý Max Ether. Z pokémonů najdete třeba Shelmeta. Na úplném severozápadě je skryté Revive, nad rangerem se nachází Max Potion, dále uprostřed skryté BigMushroom, pod tím Max Revive a skrytý Nugget. Je zde také rangerka a ta vám předá Sitrus Berry, možná nejvýhodnější Berry vůbec. A pokračujte dál. Bojujte s dalším rangerem a opět dostanete Sitrus Berry no a za ním je Max Elixir. No a můžete se vrátit zpět na Route 8.

Route 8

Ještě nám chybí jižní část. Od parasol lady dostanete TM42 Facade. Od další takové dostanete jeden ze čtyř kamenů podle času, kdy si s ní promluvíte. A vyražte k mostu, ještě před ním budete bojovat s Biancou. No za výhru dostanete Full Restore, takže aspoň něco.

Tubeline Bridge

This is one f****** WIDE bridge, jak by řekli naši angličtí kolegové. Od běžící battle girl, když ji chytnete, tak dostanete TM43 Flame Charge. A potom už v dáli uvidíte Ghetise! Dokonce i Shadow Triad se objeví. Ghetis opět bude mluvit o svých ideálech a o tom, jak vy tomu nemusíte být hrdina (no kdybyste nebyli, tak to nehrajete, že…?) a podobně. No opět zbytečné to řešit, takže jdeme dál.

Route 9

Než se vůbec můžete rozkoukat tak na vás vyletí točený top-spin TM56 Fling. No jak bylo zmíněno ve vestibulu, tak je tady nepoměrně mnoho trenérů na tak krátkou route, tak si to užijte. Je zde také velké nákupní středisko a dokonce i někteří zákazníci si s vámi dají zápas. V místnosti dole napravo je PP Up. Na druhém patře si můžete koupit Hyper Beam a Giga Impact. A na třetím patře nutriční předměty. Od workera dostanete Thunderstone. Venku je skrytá Lemonade. A teď už vyjděte, poražte poslední trenéry a zamiřte do vysoké trávy. Najdete tady Garbodor a Pawniard a také HP Up, Full Restore, skrytý Max Ether.

Opelucid City

Pozn.: Tohle město vypadá jinak v Black a White, ale celkem to nevadí, protože komplex je stejný. První co zde uzříte je… Alder. Okamžitě si vás odchytí a vy si poslechnete, jak jsou lidé v Unově ovlivnitelný blbostmi, o kterých Ghetis mluví. Po jeho projevu potkáte zdejší gym leadery Draydena a Iris. Alder odejde a vy musíte jít do domu leaderů. Předtím ještě seberte skrytý Max Repel v dolní části města. Jděte do domu leaderů a tam si vyslechnete Unova legendu (zajímavá musím říct) a když řeknou oba vše, co chtěli, jeden z nich odejde na stadion Drayden v Black a Iris ve White. Jejich teamy jsou stejné, akorát mají jiné pohlaví, takže vás nemusí nic mrzet. Jděte nejdříve nahoru a od ragbisty dostanete Float Stone. A od dívky proti němu Ring Target. Dále je tady skrytý Ultra Ball. V domě nalevo od vestibulu je dům, kde vás vyzvou ke dvěma rotačním zápasům v Black, nebo trojitým ve White. V domě vedle vám dívka dá Destiny Knot. V nejzápadnějším domě dostanete od gentlemana dárkový balíček, kde budou různé předměty na muzikály, každý den vám dá něco jiného. No ale už je přece jenom načase dobýt poslední tvrz, takže jdeme na stadion. Tak tohle je největší a možná nejkomplikovanější bludiště vůbec :D Samozřejmě si vezměte Fresh Water od pracovníka a jdeme na to. Od Ace Trainera se vydejte po cestičce, než se dostanete na místo se skákadlem, tak ho využijte. Poražte další trenérku a pak skočte na switch. Jděte směrem, kam se přesunula dračí hlava, až se dostanete k dalšímu Ace Trainerovi. Poté, co jej porazíte, tak skočte na switch a pokračujte znovu tam, kam se posunula dračí hlava. Pokračujte rovně dál k trenérce. Pokračujte, kam až to jde a skočte na další switch. Teď nelze jinam, než dolů, takže skočte dolů. Až vás zastaví veterán. Pokračujte k dalšímu skoku na switch a teď pokračujte k dračí hlavě, sejděte dolů po schodech a dál dolů. Skočte na další switch a skočte nahoru. A ano, vraťte se stejnou cestou, abyste zmáčknuli ten switch znovu. Pokračujte dolů přes dračí hlavu až k další trenérce. Přeskočte na další switch a tentokrát jděte znovu jižní cestou, ale tentokrát nahoru. Pokračujte, až se dostanete k rozcestí za veteránem a vyražte z něj doprava. Tím se dostanete k veteránce. Pokračujte k jumpu, skočte a okamžitě zamiřte doleva, skočte na switch a máte cestu k leaderovi/leaderce volnou.

Můj team je zde Haxorus (49) Eelektross (45) Krookodile (51) Emboar (45) a Seismitoad (49)

Drayden a Iris používají Fraxure (41), Druddigon (41). Za vítězství obdržíte osmý a zároveň poslední odznak, Legend Badge. A TM82 Dragon Tail. Venku vás zachytí profesorka Juniper s tím, že ví, jak oživit legendárního pokémona! No… teda vlastně ne… O_o No každopádně aspoň vás obdaruje nejlepším možným dárkem a to… Master Ballem! Tak a jelikož vás tam zavedla, tak tedy vstupte a jdeme směrem k lize, nebo ne…? NE! Ještě je potřeba vyřešit jednu legendární věcičku. Strážce vás upozorní, že se něco děje na Route 7, že je tam bouře, tak tam skočte.

Route 7

Leťte do Mistralton City a odtud na sever, už tady můžete vidět, že se změnilo počasí. Na Route 7 pak začne příšerný déšť. Jděte k rest house na východ od Celestial Tower, kde vás zastaví babička a pozve vás dovnitř. Babička vám uvaří polévku, řekne o létající legendě, podle verze. Tornadus v Black a Thundurus ve White. Řekne vám také, že ráno je na jihu, odpoledne na severu a večer zde, tedy na Route 7. Tak už jenom vyjděte ven ať jej můžete potkat také a on může začít roamovat kolem Unovy. No, tak to by bylo a teď už pokračujme na

Route 10

Hned první co uvidíte je příval předmětů…? Chyba lávky, opět jsou to Foongusové. Ale přece jen, je zde jeden Full Heal. Samozřejmě je zde pár trenérů na dotrénování. V trávě najdete divokého Vullaby (Black) či Ruffleta (White). Nad touhle travnatou plochou je skrytý Max Potion.            Na konci mostu vás přijde vyzkoušet Cheren, což je celkem užitečné, protože vám vyzdraví pokémony po jeho poražení. A Bianca vám dá MAX REVIVES! EPIC! Nyní se vydejte severní travnatou cestou. Je zde např. Bouffalant. Budou pokračovat také fakebally, ale tentokrát to budou Amoongusové (40), ovšem je zde Hyper Potion a Dawn Stone. Poražte Hikera a za mostem si od veterána vyberte Dusk Stone. A opodál seberte TM05 Roar. Přeskočte dolů a jděte dál, seberte Full Restore, poražte 2 trenéry. Tak a můžeme jít do odbavovací místnosti. Je to sice trochu zbytečné, že vám čekují vaše odznaky, ale aspoň se navracíme k tomu, co bylo v původních hrách. A jakmile projdete, objevíte se u nejobávanější části všech her, možná snad kromě G/S/C/HG/SS…

Victory Road

Ze zajímavých pokémonů je zde třeba Deino, který se vyvine do uber Hydrogedona, ale až na 64 levelu, takže je na vás, jestli se vám chce trénovat. Nebo třeba Durant. No, ale začněme. První co udělejte, je surfování pro Max Revive. A pak jděte nahoru. A hned skočíte k prvnímu trenérovi a můžete vidět, že jejich levely jsou DOST husté, takže pokud tady není váš team aspoň na 45 levelu, běžte raději trénovat. Ovšem aspoň dávají tito pokémoni hodně expů, takže v kombinaci s Lucky Egg je to velmi dobré. No poražte jednu trenérku, vyjděte ven, veterán vám ukáže, že se můžete sklouznout po skále, tak jdeme na to a sklouzněte se dolů. Jděte doprava a vstupte. Zasurfujte si pro Rare Candy nahoru. A jděte nahoru. Seberte skrytý Ultra Ball. Pokračujte nahoru a přes trenéra ven. Nejdříve jděte doprava a spadněte, protože se zde nachází TM12 Taunt. Spadněte dolů a vraťte se zpět nahoru. Teď můžete jít do dvou dalších jeskyní. Hned vedle té, ze které jste vyšli je skrytý Hyper Potion. Jděte nahoru, poražte trenérku a vyjděte ven pro Full Restore. Pokud půjdete dolů, můžete odvalit balvan do díry a mít tak lehčí cestu zpět. No, ale teď už se vraťte na rozcestí 3 jeskyní a vezměte tu levou. Poražte Black Belta a vyjděte po schodech nahoru. A je tady… doktor! Výborně! Nad ním je skryté Revive. Posuňte balvan do díry a jděte nahoru. Jižním východem se nikam nedostanete, takže jdeme severním. Po poražení trenéra se opět naskytne možnost volby, tak nejdříve doleva pro Full Heal a pak doprava pro pokračování. A další výběr… tentokrát kam spadnout. Pokud půjdete levým, dostanete se zpět, takže půjdeme tím pravým a vstupte do jeskyně. Ve zdi za veteránem je zde skrytý Full Heal. Opodál je skrytý Carbos. A teď opět máte výběr. Pokud si chcete ještě užít hru a doplnit legendární trio, vyražte západními schody, odvalte balvan a jděte do velké jeskyně, která­… není tak velká na to, že tam sídlí legendární pokémon Terrakion.

 (42) Abilitka: Justified ; Útoky - Sacred Sword – Rock Slide – Retaliate – Helping Hand

Stejně jako jeho kolegové i Terrakion je těžký oříšek na kterého musíte plýtvat Dusk a Ultra Bally. Ovšem jak by se mohlo čekat, bude nejsilnější a nejkomplikovanější na chycení, ale ne. Co se týče 2 STAB útoku, tak má Rock Slide, což je slabší, než Cobalionova Iron Head a navíc ve srovnání s Virizionem nemá žádný doplňovací útok, takže by tohle neměl být takový velký problém. Ale i tohle je chyba :D Částečně se zdá, že má horší Catch Rate na vykompenzování nedostatků, ale pořád je nejjednodušší na chycení.

Ikdyž jej nechytíte, což si myslím, že se nestane, tak se vraťte a jděte už ven. Tak teď už vlastně můžete přejít do ligy, ale ještě si prostě musíte užít posledních slidů. Ale opět jsou zde 2 a oba se musí projít :D Nejdříve slide nalevo od rangera: dolů, znovu dolů a pro TM93 Wild Charge, znovu dolů a do jeskyně pro Calcium. A pak 2x dolů a to pro Ultra Ball a… zpět :D Pokud jste si po cestě dle mé rady nasoukali balvany do děr, je vaše cesta teď mnohem rychlejší.

A nyní doprava od Rangera. Po vééééééélmi dlouhém slidu najdete Nugget, vstupte dovnitř a najdete skrytý Max Potion, skryté Max Revive no a schody nahoru se dostanete k TM02 Dragon Claw.

No nebyly tyhle cesty výhodné? Rozhodně ano! Ale teď už vystoupejte poslední kroky ve Victory Road a vyražte směrem k pokémoní lize…

Pokemon League

Silně doporučuji pokémony aspoň na levelu 48, 50 rozhodně neškodí. A samozřejmě nakoupit spoustu healing prostředků. Hlavně Max Potiony a Full Restore. Revive byste měli mít dostate.

Co se týče mého teamu, tak Haxorus (52) Eelektross (50) Krookodile (51) Emboar (50) Seismitoad (51)

Tahle Elite Four je trochu jiným stylem, než bývalé, protože si můžete vybrat, s kým budete bojovat nejdříve, ale jakmile začnete, už se nemůžete vrátit, to je přeci jenom stejné. Jedno je to z důvodu, že všichni členové E4 mají 3 pokémony na levelu 48 a svého hlavního na 50. Já začnu pěkně zleva.

Elite Four Shauntal

Až k ní vás donesou nějaké divné bludičky, no ono tady celé prostředí vypadá jako doupě nějaké čarodějnice, no není to daleko od pravdy, protože trenérka používá duší typy, takže používejte útoky duší a temné jsou nejvýhodnější.

Cofagrigus (48) – jediný čistý duší typ v jejím arsenálu, takže tady se nedá spoléhat na jiné útoky, než zmíněné, pokud chcete, aby byly efektivní.

Golurk (48) – duší/zemní typ, takže zde můžete využít i slabosti zemního typu

Chandelure (50) – hlavní pokémon Shauntal, silný Sp. Att., ale částečně ohnivý typ, takže můžete využít slabostí ohnivého typu

Jellicent (48) – duší/vodní typ, takže elektřina a máte po starostech

Po jejím poražení se nechte teleportovat na začátek a jdeme na dalšího.

Elite Four Grimsley

Tady máme krásné jezdící schody s pochodněmi, ale Grimsley není trenér ohnivých pokémonů, ale temných, takže máte-li pokémona s Brick Break či bojového pokémona, teď je nejlepší šance toho využít. Popřípadě ještě hmyzí útoky.

Scrafty (48) – Zajímavá kombinace bojový a temný typ, no ale pár jste jich už potkali, takže nic nového, využijte klidně slabosti bojového typu na létající útoky

Krookodile (48) – temný + zemní s trochu špatnou defense, takže ani tento pokémon jistě nebude problém

Bisharp (50) – temný + ocelový, tady rozhodně musíte použít bojový útok, aby byl dole co nejdříve

Liepard (48) – podobně jako Shauntal i Grimsley má jednoho čistého pokémona svého typu a tady je to Liepard, takže využijte slabosti temného typu

Elite Four Caitlin

Jakmile vstoupíte do severovýchodního vstupu, tak vás chytne psychická síla, která vás zavede nahoru a tam… není nikdo? Ne, ve skutečnosti Caitlin jenom spí, ale ihned bude připravena na souboj. Někteří ji mohou znát z Battle Frontier ze 4 generace. Caitlin je trenérem psychických pokémonů, takže duší a temné útoky jsou správná volba. Nejlepší volba je temný typ s Crunch.

Na rozdíl od svých kolegů, Caitlin používá jenom jednoho pokémona nečistě typového.

Reuniclus (48) – pozor na něj, tento malý pokémonek jakožto psychický má skvělý Sp. Att. A s Focus Blast na svém kontě vám vašeho temného pokémona může pěkně pocuchat.

Sigilyph (48) – jediný pokémon, na kterého lze uplatnit i slabost druhého typu a to létajícího

Musharna (48)

Gothitelle (50) – hlavní pokémon a opět čistě psychický

Nejjednodušší je použít Krookodila s Crunch a abilitkou Moxie, protože se vám každým poraženým pokémonem zvýší útok

Elite Four Marshal

Poslední člen Elite Four z našeho pohledu může být docela tvrdý oříšek, pokud nevedete psychické či létající pokémony, protože všichni jeho pokémoni jsou čistě bojového typu, což je výhoda pokud zmíněné typy vedete, ale nevýhoda, pokud ne. Ať tak či tak, poté co se necháte vyvést drezínou, budete muset ho nějak porazit.

Throh (48) – tenhle velice rád používá oplácející útoky typu Payback, takže ani rychlost zde není úplnou výhodou

Sawk (48) – pokud jste si mysleli, že Throh je otravný, tak z tohoto se zblázníte, ne jen, že má podobný styl boje, ale hlavně má Sturdy, takže je bez Mold Breakeru nemožné jej odrovnat OHKO

Conkeldurr (48) – tak tohle je opravdu útočná mašina, která vás může dost potrápit, pokud ji udržíte ve hře příliš dlouho, jeho Hammer Arm mu sice odebírá rychlost, ale nic jiného, takže ji prakticky může používat jak dlouho je potřeba

Mienshao (50) – elegantní hlavní pokémon, ale to je asi tak vše, jeho Sp. Def není tak dobrá, takže se speciálními útoky jej porazíte i bez super efektivních útoků, ale pozor na jeho rychlost

Tak a dokázali jste to! Porazili jste 4 z 5 nejsilnějších trenérů regionu. A teď je potřeba jít na nejsilnějšího… nebo ne…?

Ještě připomínám, že vaši pokémoni jsou jistě vyčerpaní a vy jistě chcete je vyzdravit, tak to nemusíte dělat a plýtvat tak drahocennými předměty, jen pokračujte.

Každopádně se teleportujte na začátek a teď si můžete všimnout, že prostřední socha se změnila a tak na ni klikněte a to vás přenese až k samotnému šampiónovi. Vystupte nahoru po MNOHA schodech. A pokračujte zlatou cestou až k Alderovi…? NE! Protože vás N předběhl! N dokázal porazit Aldera, a jakmile se obrátí na vás, tak si užijete asi nejepičtější scénu možná vůbec všech her dosud vydaných…

EPIC  CUTSCENE

Po ní už nezbývá nic jiného, než jít a svést závěrečnou bitvu. Takže vyražte směrem…

N’s Castle

Hned na začátku to začne vypadat hodně špatně, protože sage začnou rebelovat proti králi kvůli Ghetisovi a chtějí se vás zbavit. Asi by bylo lepší, kdyby bojovali, aby byly expy, ale tak zachrání vás gym leadeři a vy můžete pokračovat bez úhony.

Popravdě řečeno kromě nádherného interiéru se zde moc dělat nedá. Na druhém patře vás zastaví Shadow Triad, ale v dobrém, protože vám řekne, že v prostřední místnosti se můžete vyléčit (já vám říkal, že nemusíte plýtvat předměty) u růžové dámy. V místnosti vedle je Max Potion. Pokračujte na třetí patro a hned v první místnosti narazíte na PC, což je extrémně důležité. Proč? Protože si zde můžete odložit šestého pokémona, abyste měli volné místo v partě, jak jistě víte na co. Ano, hádáte správně… na Reshirama/Zekroma. V místnosti vedle je Max Revive, v další místnosti nalevo vám plasmačka dá Ultra Ball a jeden Plasmák vám nabídne vrátit se do pokémoní ligy, pokud potřebujete.

Na čtvrtém patře, jak Shadow Triad poznamená, se nachází pokojíček N s mnoha hračkami a hlavně Rare Candy. V místnosti vedle je Full Restore. Přejděte nahoru a je čas… vstoupit do korunní místnosti. Ještě vás zastaví Ghetis, ale jeho chvíle teprve přijde, takže jej zatím neřešte a přejděte ke králi. A je čas na závěrečnou řeč a boj. N je ze začátku skleslý, že jste nedokázali probudit druhou legendu, ale to teprve přijde, jak se říká, hrdina přichází poslední. A přichází další EPIC CUTSCENE, kdy přiletí legenda N, ale… váš kámen začne reagovat! A přichází to! Vaše legenda se objevila!

 

Legenda je na 50 levelu, a jelikož N je fair chlapík, tak nechá chytit ji vás. A když říkám chytit, myslím opravdu chytit. Nelze pokračovat, dokud legendu nechytíte. Kdykoliv jej porazíte, hra se vrátí do doby před zápasem. Pokud máte plnou partu, tak vám hra nabídne výměnu za jiného ze své šestky. A pokud jej budete mít, tak bude v zápasu proti N prvním pokémonem bez ohledu na to, koho máte nastaveného. N je opravdu fair, protože vás po chycení legendy vyléčí pokémony.

N: Zekrom/Reshiram (52) Carracosta (50) Archeops (50) Klinklang (50) Vanilluxe (50) a Zoroark (50)

Satoshi: Reshiram (50) Haxorus (54) Eelektross (52) Krookodile (53) Seismitoad (52) Emboar (50)

Po výhře odhalí Ghetis to, že celou dobu užíval N, svého syna, jen proto, aby byl jediný, kdo může používat pokémony a ovládnout tak svět, takže je načase ukázat, že opravdový hrdina nebyl vybrán jen tak. N vás opět zachrání vyzdravením pokémonů, ale i tak si dejte obrovský pozor na Ghetisovy pokémony.

Ghetis: Cofagrigus (52) – tento hnusák je opravdu nepříjemný, protože používá wall style, nejdříve použije Toxic a pak začne spamovat s Protect

Bouffalant (52) – a z otravnosti do otravnosti, tento býk je tak zarputilý, že vás může dost jednoduše povalit. Hlavní útok má Head Charge, kdy ovšem zraňuje také sebe, ale pak řadu STABových normal útoků a Earthquake.

Seismitoad (52) – vodní/zemní typ, možná nejlepší vodní typ celé Unovy s mnoha kvalitními útoky, takže pokud nemáte po ruce travní útok, budete mít dost práce.

Hydreigon (54) – a je to tady. Hlavní Ghetisův pokémon a rozhodně nejsilnější z celé jeho party, jeho typová kombinace temný – dračí a hlavně je monstrózní Sp. Att. z něj dělá skutečně dosti zdatného soupeře, navíc jeho speciální moveset Focus Blast, Surf a hlavně Dragon Pulse ničí všechny možné super efektivní soupeře, pouze na bojové nemá counter, ale pokud se vám podaří jej paralyzovat pomocí Dragonbreath legendy, tak je vítězství vaše

Bisharp (52) – tento už byl v lize a je to možná nejslabší článek Ghetisovy sestavy

Eelektross (52) – rozhodně nejlepší elektrický pokémon ve hře (po Zekromovi), navíc nemá žádnou slabost, takže zde není žádný zaručený způsob, pokud nemáte zemní útok a Mold Breaker.

Satoshi: Reshiram (51) Haxorus (54) Eelektross (52) Krookodile (53) Seismitoad (52) Emboar (50)

Jestli jste vyhráli, tak gratuluji! Po Ghetisově kecech o tom, jak je strašně perfektní jej Alder a Cheren odvedou a vy zůstanete s N sami a můžete si užít diskuze hrdinů. N si vzpomene jak vás poprvé potkat, jak na své pouti stále víc pochyboval o svých ideálech/pravdě a nakonec vyvolá svou legendu a odletí daleko, předaleko, pryč… a vy si můžete vychutnat CREDITS!

THE END

No… vlastně samozřejmě ne :D

 


Vydáno: 20.8.2012 12:19 | 
Přečteno: 36000x | 
Autor: Ryuuhei

Komentáře rss

Přidat komentář >

Nebyly přidány žádné komentáře.