×

Novinky

Pokémon GO

Anime Titulky

Poképedie

Web

Kategorie: Herní návody

Návod: Diamond / Pearl / Platinum

Návod: Diamond / Pearl / Platinum

1. Twinleaf Town

Podívejte se na TV, promluvte si s matkou jděte za rivalem. Promluvte si s ním a jděte k němu domů, kde si opět promluvte. Poté se vydejte na západ od města k Verity Lakefront. Zde byste měli potkat Dawn a profesora; ti zapomenou tašku. Jděte tedy k ní a pozor! Zaútočí na vás Starcové. Vyberte si z tašky pokémona a porazte je. Pak se vraťte domů. Cestou potkáte opět Profesora a Dawn a spolu s nimi budete teleportováni domů. Matka vám dá Running Shoes a můžete běžet do druhého města ve hře: do Sandgem Town.


2. Sandgem Town

Po vstupu do města potkáte Dawn; ta vás zavede do Laboratoře. Promluvte si s Profesorem, ten vám dá Pokedex, a také vám přenechá oficiálně Pokémona, kterého jste si vybrali. Jakmile odejdete z Laboratoře, ukáže vám Dawn město. Potom se vraťte do Twinleaf Down – do vašeho domku. Od vaší maminky dostanete Journal; následně nato přijde rivalova matka a ta vám dá pro něj dopis, který mu musíte doručit. Nyní se vraťte do Sandgem Down a vydejte se na sever. Měli byste tu potkat opět Dawn, která vám teď ukáže, jak byste měli správně chytat pokémony. Jako bonus navíc od ní dostanete 5 PokéBallů. Vraťte se do města a běžte po Route 202 do Jublife City.


3. Jublife City

Po vstoupení do města potkáte opět a zase nikoho jiného, než Dawn. Dále si zajděte do Trainer School, kde odevzdejte rivalovi dopis. Za to od něj dostanete Town Map! Vyjděte z domku, pokračujte na sever, kde vás zastaví chlápek, který vám řekne o Poketch. Vy máte za úkol najít 3 klauny a odpovědět na jejich otázky (3x Yes). Za to dostanete 3 kupóny, které dáte tomu chlápkovi a on vám dá Poketch. Opusťe město a vydejte se na východ, kde na vás čeká boj s rivalem. Pokračujte dál - narazíte na jeskyni. Vstupte do ní a určitě uvidíte nějakého chlápka. Promluvte s ním a on vám dá HM 06: Rock Smash. Projděte jeskyní a když z ní vylezete, ocitnete se v Oreburgh City.


4. Oreburgh City

V tomto městě máme první stadion (kamenný). Ale bohužel Leader Oreburghského stadionu - Roark, není přítomen tudíž ho musíte někde najít. Jděte na jih, do Oreburgh Mine, kde ho naleznete. Poté se vraťte na stadion a porazte Leaderovy pokémony.

Zápas na stadionu: Roark
Geodude (level 12)
Onix (level 12)
Cranidos (level 14)

Po vyhraném souboji dostanete od Roarka Coal Badge a TM 76. Potom vyjděte ze stadionu a přes jeskyni se vraťte do Jublife City.


5. Jublife City

Zde už jste byli, takže se nikde nemusíte zastavovat a pokračujte na sever. Spatříte Dawn, Profesora a Team Galactic. Spolu s Dawn s nimi musíte bojovat a poté za vámi přijde chlápek s Jublife TV - dá vám Fashion Case. Dále se vydejte na sever, kde uvidíte jeskyni s velkým množstvím kamenů. Neděste se jich a klidně je rozbijete Rock Smashem. Po delší cestě se dostanete do Floroma Town.

6. Floroma Town

Zde se toho moc dělat nedá, a proto se hned vydejte na východ. Zde vás jedna malá dívka požádá o záchranu jejího otce. Jděte dále na východ uvidíte stát před velkou budovou člena teamu Galactic. Promluvte si s ním budete vyzváni k zápasu. Ale nebojácný člen týmu Galactic samozřejmě pak uteče a zamkne se v budově. Nedá se nic dělat, vraťte do Floroma Town běžte na severozápad, vstupte do lesa a uvidíte další 2 členy Teamu Galactic. Musíte s nimi (s každým zvlášť) svést zápas a po jejich poražení dostanete klíč na otevření té budovy, do které utekl první poražený člen Teamu Galactic. Od chlápka vedle dostanete Honey. Vraťte se tedy k té budově a odemkněte ji svým klíčem. Projděte budovu a na konci svedete souboj s chlápkem, který je jedním z vedoucích Teamu Galactic. Poté se objeví děvče, které vám poděkuje a vy se můžete vydat na sever.

Hned na začátku Eterna Forest potkáte dívku, se kterou budete bojovat proti soupeřům v dvojzápasech a která vám také bude po každém zápase uzdravovat vaše pokémony. Jakmile dojdete na konec lesa, rozloučí se s vámi a vy sami hned poté, co překonáte ještě několik rybářů, dojdete do Eterna City.

7. Eterna City

Nejdříve jděte na sever města; zastaví vás slečna která vám dá HM 01 - Cut. Ten ale nemůžete použít dříve, než vyhrajete odznak na místním stadioně. Vydejte se tedy k němu, ale ještě předtím si zajděte do PokéCentra, kde vám jedna dívka vylepší váš Poketch o Happiness Checker. Tak a teď konečně na ten stadion! Zde se vám ukáže nejdříve leader Gardenia a řekne vám pravidla stadionu: musíte nejdříve na stadionu (travní) najít 4 pomocné trenéry (najdete jednoho ten vám řekne kde je další atd…) a po poražení posledního se na stupínku objeví Gardenia a můžete s ní bojovat.

Zápas na stadionu: Gardenia
Cherubi (level 19)
Turtwig (level 19)
Roserade (level 22)

Porazili jste ji? Výborně! Za odměnu od ní dostanete Forest Badge a TM 86. Vyjděte ze stadionu a zajděte si na sever. Přesekněte strom a jděte do úkrytu Teamu Galactic - připravte se na boj! Jděte až do horního patra kde uvidíte chlápka (je vedoucím v Bike Shopu) a druhého vedoucího Teamu Galactic. Musíte svést zápas; pak jděte do Bike Shopu, kde dostanete nové kolo. Ještě vedle PokéCentra je důležitá budova; promluvte si s dědou; dostanete od něj Explorer Kit. A nyní se vydejte na jih na Cycling Road. Až dojdete na konec, pokračujte dál na jih a potkáte Dawn, která vám dá (podle vybrané ruky) Vs. Xxxxx. A ještě další vylepšení Poketch: Dowsing Machine. Tak a pozor, změna směru! Jdeme na východ! Až uvidíte vchod do jeskyně, běžte k němu a vstupte do něj. Potkáte neznámého muže. Promluvte si s ním a můžete jít dál na východ. Poté co vyjdete z jeskyně, pokračujte dále a dostanete se do Hearthome City.


8. Hearthome City

V tomto městě se zatím nic moc dělat nedá, ale po vstupu do města můžete pomoci jedné dívce zachránit jejího Bunearyho. Dále si zajděte do Contest Hall (před ní bude stát Leader Hearthome City); po vstupu dovnitř potkáte svojí matku a tu dívku, které jste zachránili Bunearyho. Dostanete od ní Glitter Powder a od matky ještě Tuxedo. Rozloučí se s vámi, odejde a vy se můžete zúčastnit Contestu. Poté opusťte Contest Hall a jděte se na jih města. Potkáte tam rivala, který vás vyzve opět na souboj. Dále pokračujte na východ a po cestě se dostanete do místa, kudy se severně dostanete do Solaceon Town. Ale nejdřív si zajděte do Lost Tower. Až vyjdete úplně nahoru, uvidíte dvě starší dámy - promluvte si s nimi. Jedna z nich vám dá HM 04 - Strength. Nyní se už mohou vaše kroky odebírati do Solaceon Town ;)

9. Solaceon Town

Po vstupu do města si promluvte s chlápkem, který vám dá Pokémon History (další vylepšení Poketch). Pokračujte na sever. U rozcestí s velkou trávou se dejte na východ a po delší cestě s mnoha trenéry dorazíte konečně do Veilstone City.


10. Veilstone City

Nejdřív jděte do PokéMarketu; ve 2. patře dostanete Counter (znovu vylepšení Poketch). Před stadionem potkáte Dawn, ale nic víc se nestane a tudíž jděte hned do stadionu (bojový). Zde musíte vyřešit hlavolam s bariérami a porazit Mayleneiny pokémony.

Zápas na stadionu: Maylene
Meditite (level 27)
Machoke (level 27)
Lucario (level 30)

Opět jste porazili další trenérku stadionu a opět získáváte nový odznak - Cobble Badge a nové TM - 60. Vyjděte ze stadionu ven a potkáte Dawn, která vás požádá o pomoc proti Teamu Galactic. Jděte na sever města a společně s Dawn porazte Galactiky. Nyní jděte do Team Galactic Warehouse. Zde najdete HM 02 - Fly. A teď na jih! Pořád na jih, než se dostanete k pláži. Odtud na západ, pak hned na sever a opět na západ. Pokud šlo vše dobře, měli byste být na kraji Pastoria City.


11. Pastoria City

Nejdříve si zajděte do Safari Zone. Najdete tam totiž osůbku, která vám dá HM 05 - Fog Clear. A pak šup na stadion (tentokrát vodní)! Vyřešte hlavolam a pak poražte leadera Crasher Wakea.

Zápas na stadionu: Crasher Wake
Gyarados (level 27)
Quagsire (level 27)
Floatzel (level 30)

Další vítězství, další odznak - Fen Badge a další TM - 55. Vyjděte ze stadionu a běžde k Safari Zone, kde si promluvte se členem Teamu Galactic. Následujte ho. Přijde za vámi rival a vyzve vás na zápas. Potom znovu pokračujte za členem Teamu Galactic a pronásledujte ho až k Valor Lakefront. Poražte ho a vydejte se trochu na sever. Potkáte Cynthiu, od níž dostanete Secret Potion. Pokračujte západně a po - jak jinak, než velmi dlouhé cestě - se dostanete do místa odkud to jde pouze na sever. Víte kde jste? Ano, vítejte znovu v Hearthome City!


12. Hearthome City

Nejdřív si zaleťte do Solaceon Town. Jděte na sever, použijte Secret Potion na Psyducky a oni zmizí. Měla by se objevit Cythia, která vám dá tentokrát Old Charm; ten musíte doručit její babičce v Celestic Town; takže pokračujte dál až do Celestic Town. Zde v jednom domku dostanete od kluka Analalog Watch (opět nové vylepšení Poketch!). Zajděte si do středu města a vyzvěte dalšího člena Teamu Galactic na souboj, poražte ho a pak za vámi přijde Cythiina babička. Odevzdejte jí Old Charm a pak se vydejte do jeskyně - až na sever, kde si přečtěte nápis na stěně. Znovu se objeví babička a dá vám HM 03 - Surf! Po vyjití z jeskyně se setkáte s člověkem, kterého jste už potkali. Řekne vám, že se jmenuje Cyrus a znovu si s vámi jen promluví. Tak a už můžeme do Hearthome Gymu (duší stadion). A teď troška matematiky! (No, pokud se vám nechce zapojovat mozek, tak jsou to dveře: doprava, střed, doleva, doprava.) Po chvilce se zdárně dostanete až ke zdejšímu Leaderovi - Fantině.

Zápas na stadionu: Fantina
Drifblim (level 32)
Mismagius (level 36)
Gengar (level 34)

Po vašem vítězství dostanete Relic Badge a TM 65. Jakmile vyjdete ze stadionu, potkáte opět Cynthiu. Nyní nastal čas se vrátit do Jublife City a odtud pokračovat na západ přes vodu, až k západní cestě, kde potkáte profesorova asistenta, který vám upgreaduje PokéDex. Pokračujte ve směru a brzy se objevíte v Canalave City.


13. Canalave City

Po příchodu jděte na most, kde potkáte rivala. Znovu budete vyzváni na zápas. Pak se vydejte na místní stadion (ocelový), znovu musíte vyřešit hlavolam a pak poražte leadera Byrona.

Zápas na stadionu: Byron
Bronzor (level 36)
Bastiodon (level 39)
Steelix (level 36)

Získáte Mine Badge a TM 91. Když vyjdete ze stadionu, potkáte rivala. Řekne vám, abyste za ním šli do knihovny. Poslechněte ho a jděte tam. Je v nejvyšším patře. Potkáte zde i Profesora a Dawn. Profesor dá každému za úkol, aby šel k jednomu ze tří jezer Sinnohu. Vy dostanete Lake Valor. Vyjděte ven z budovy ... Sailor vám řekne, že se tam něco stalo, takže se tam vydejte. Poté se vybijete několik členů Teamu Galactic, vlezte do jeskyně. Potkáte zde dalšího vedoucího Teamu Galactic.

Jděte zpět do Canalave City, jděte za Sailorem; ten vás zaveze na Iron Island. Musíte se dostat ke chlápkovi který vypadá jako Aaron z osmého Pokéfilmu. Budete s ním chvíli chodit. Ve druhém patře na vás čekají další členové Teamu Galactic a pak od něj dostanete vejce, ze kterého se vylíhne Riolu. Teď si zaleťte do Eterna City, odtud pokračujte přes Mt. Coronet na sever. Na sněhové pláni musíte najít dům a nad ním najdete ve sněhu HM 08 - Rock Climb. Až přijdete úplně na sever, uvidíte vstup do Lake Acuity, kde na vás čeká rival - jen si s ním promluvte :) Vydejte se na východ a jste ve Snowpoint City.


14. Snowpoint City

V tomto městečku se toho opět moc dělat nedá, takže běžte hned na stadion (ledový) a --- ! Zase hlavolam! Ale určitě ho zdárně vyřešíte a porazíte Leadera Candice.

Zápas na stadionu: Candice
Snover (level 38)
Abomasnow (level 42)
Sneasel (level 38)
Medicham (level 40)

Tentokrát jste si vybojovali Icicle Badge a TM 72. Nyní leťte do Twinleaf Town a odtud běžte do Lake Verity. Setkáte se zde s Dawn a Profesorem. Poražte vedoucího Teamu Galactic a běžte teď do Lake Acuity. Potkáte svého rivala a dalšího vedoucího teamu Galactic. Nyní je čas si zaletět zpět do Veilstone City!


15. Veilstone City

Zde jste už sice byli, ale teď tu jste za jiným účelem! Jděte nejdříve na sever, uvidíte tam velkou budovu (Galactic HQ). U ní uvidíte člena Teamu Galactic. Promluvte si s ním, on odejde, ale nechá vám tam kde stál Storage Key. Pomocí něj můžete otevřít dveře v Galactic Warehouse. Zde musíte najít další klíč - Galactic Key a poté co ho naleznete, jděte do Galactic HQ. Připravte se na trénink pokémonů; musíte se dostat k šéfovi Teamu Galactic (shodou okolností je to Cyrus kterého jste už potkali dříve). Od něj dostanete Master Ball. Jděte dál, až se dostanete do místnosti, kde jsou 3 legendární pokémoni: Uxie, Mesprit a Azelf. Promluvte si s vedoucím (se Saturnem). Vyzve vás na souboj s tím, že pokud ho porazíte, můžete propustit všechny tři legendy a odejít s HQ. Nyní se vydejte na cestu do Mt. Coronet. Bude vám asi docela dlouho trvat, než se dostanete do správné jeskyně kde budou vedoucí Teamu Galactic i šéf. Se všemi budete muset bojovat ... ale nejdřív přiletí Palkia/Diagla! Poté budete s rivalem nejdříve bojovat proti vedoucím, a pak vám uzdraví vaše pokémony a budete bojovat se šéfem. Jakmile se vše uklidní, dojděte k legendárnímu pokémonovi a zkuste ho chytit.

A poté můžete jít do 3 jezer a zkusit chytit Uxie či Mesprita (ten vám uteče a musíte ho chytit v trávě!) nebo Azelfa. Nyní jděte do Jublife City, do Poketch Company, a od prezidenta dostanete hodně vylepšení do Poketch. Nyní leťte do Veilstone, odtud na jih a teď už můžete i na východ až do Sunyshrone City.


16. Sunyshrone City

Po vstupu do města potkáte Flinta (člena Elitní čtyřky). Uvidíte ho i před stadionem, no ale Leader tam teď není. Najdete ho ve velké budově na jihovýchodě města. Promluvte si s ním a jděte zpět ke stadionu, kde si znovu promluvte s Flintem. Odejde a vy můžete jít na stadion! (Čekají na vás převážně električtí pokémoni) Překvapivě --- i zde bude hlavolam... Vyřešte ho a čeká na vás zápas se zdejším, pro vás posledním, Leaderem, s Volknerem!

Zápas na stadionu: Volkner
Raichu (level 46)
Octillery (level 47)
Ambipom (level 47)
Luxray (level 49)

Poslední odznak před vstupem do ligy! Beacon Badge a TM 57! Nyní jděte na sever města, kde potkáte Jasmine (ano je to ta z Gold/Silver/Crystal !)! Ta vám dá poslední HM 07 - Waterfall. Nyní upalujte na sever až na Victory Road. No a zde budete postaveni před poslední zkoušku, před Elitní čtyřku.

17. Pokémonová liga

Tak a jsme skoro u konce! Teď je tu největší zkouška! 5 nejlepších trenérů ze Sinnohu. Po vstupu znovu svedete svůj, tentokrát již poslední, zápas s rivalem. Nakupte uzdravovací prostředky a jdeme na to!

První člen Elitní čtyřky: Aaron Druhý člen Elitní čtyřky: Berta Třetí člen Elitní čtyřky: Flint
Dustox (level 53) Quagsire (level 55) Rapidash (level 58)
Heracross (level 54) Sudowoodo (level 56) Infernape (level 61)
Drapion (level 57) Hippowdon (level 59) Steelix (level 57)
Beautifly (level 53) Golem (level 56) Lopunny (level 57)
Vespiquen (level 54) Whiscash (level 55) Drifblim (level 58)

Použijte psychické a ohnivé útoky. Používejte bojové, travní a vodní útoky; na Hippa klidně i ledové. Použijte vodní, kamené a ohnivé útoky; na Inferna i psychické; na Drifla elektrické.

Čtvrtý člen Elitní čtyřky: Lucian Šampion: Cythia
Mr.Mime (level 59) Spiritomb (level 61)
Girafarig (level 59) Garchomp (level 66)
Medicham (level 60) Gastrodon (level 60)
Alakazam (level 60) Lucario (level 63)
Bronzong (level 63) Roserade (level 60)
Milotic (level 63)

Šampionka Sinnohu a vaše poslední překážka na cestě stát se Mistrem pokémonů!
Použijte temné a duší útoky; na Bronzonga pak ohnivé. Zde použijte útoky které jsou super efektivní na její pokémony.


18. Doslov

Podařilo se?

Gratuluji! Nyní jste novým šampionem Sinnohu!

Ještě formální uvedení do Síně slávy a je to. Jako vždy přijde i Profesor. A je to, ještě titulky a poté výprava za chytáním nových dalších pokémonů. Po znovu znovu nastartování leťte do Snowpoint City, tam nastupte na loď která vás odveze do Battle Areny. Zde potkáte rivala, tentokrát si s vámi promluví a vy můžete jít do Battle Tower. Pokud jste hráli Pokémon Emerald, je to podobné jako tamější Battle Park. No teď si tu můžete zabojovat; ovšem pak musíte splnit další úkol: pochytat další legendrní pokémony, na které potřebujete National Dex. Ten dostanete od Profesora, ovšem musíte mít viděny všechny pokémony, kteří jsou v Sinnohu = 150 (které máte v PokéDexu). Jakmile je všechny uvidíte, zajděte si za Profesorem a ten vám National Dex. Tím se vám otevřou noví pokémoni a vy se opět můžete pustit do chytání!

 

 


Vydáno: 15.1.2011 13:46 | 
Přečteno: 7886x | 
Autor: Ryuuhei

Komentáře rss

Zasílate odpověď ke stávajícímu příspěvku (zrušit).

Nemáte oprávnění přidávat příspěvky.

Uživatelské jméno
Heslo
     

Registrace >
Ztracené heslo >


, - odpovědět
avatar
tento popis nemůže být na všechny verze hry ,jelikož se verze platinum od diamond a pearl hodně liší. Ale jinak fajn návod na diamont a pearl. 1