×

Novinky

Pokémon GO

Anime Titulky

Hry

Web

Příspěvky uživatele


< návrat zpět

Nějak jsem přehlédl odpověď, všiml jsem si ji až po 10 dnech. Na svou obranu pouze uvedu, že jsem měl tehdy státnice, takže jsem tady ani nějak nechodil, i teď řeším jiné věci (řekněme, že posun do další životní fáze)... a abych pravdu řekl, ten článek byl asi blbý nápad, spíš jsem si před měsícem připomínal jak to před 3 roky bylo a jaké to mělo následky na CZ/SK anime komunitu, ale teď vážně nevím jestli to má cenu takhle rozebírat.

Pracovní verze článku dokončena... ještě je potřeba doplnit perex a úvodní obrázek a pak společně doladit detaily.

Takže dnes odpoledne jsem i díky špatnému počasí měl čas, tady je prvotní návrh článku. Ještě není dokončen, ale je hotový tak na cca 75%. Snažím se objektivně držet faktů, sem tam i vlastní pohled na věc.

https://pokemaniak.cz/novinky/jak-se-zmenila-cesko-slovenska-anime-komunita

Uz mám vlastně takový náčrt a naše interní problémy z té doby tam nebudu řešit vůbec, spíš jen poukážu na to, že i my jsme museli přistoupit k určitým opatřením. Ono v podstatě pokémaniak v mém článku bude figurovat jen okrajově, zaměřím se spíš na to, jakou paniku vyvolala akihabara, pak se trošku pověnuju problému s webem nii... a shrnu dnešní situaci.

Před vydáním tady dám link na článek kvůli něčemu jako "interní připomínkování". Řeknu to takhle, tohle je téma, které vím, že hodně lidí zajímá, co a jak se domrvilo, může to přinést i nové návštěvníky... na druhé straně, pár lidí možná i naštvu, proto budu chtít doladit detaily.

Vím, že tady nejsem moc aktivní a zřejmě už asi nikdy ani nějak extra aktivní nebudu, jelikož i když se pořád zajímám o Pokémony, teď je to z pochopitelných důvodů pouze okrajové. Jak člověk stárne, přirozeně se objeví jiné problémy i zájmy. Přesto na pokémaniak chodím rád a pokud budu mít možnost, rád bych něčím přispěl. Právě teď jsem se začal zpětně vracet k událostem z let 2017/2018 a rozhodl jsem se sepsat článek s názvem "Jak se změnila česká anime komunita". Jak jsem řekl, budu se věnovat historii, možná nějakým méně známým faktům, dále jak tyto události ovlyvnili pokémaniak a jak vypadá česká anime komunita teď. Myslím, že by to lidi mohlo zaujat. Kdy bude článek hotový, nelze přesně říct, prozatím možná i do konce tohto měsíce.

Jinak taková malá info: dnes jsem po velice dlouhé době zavítal na web nii.sk... a on zase funguje :D Těžko ale říct jestli tam jsou i teď seriály online, pro zobrazení profilů anime je potřeba se přihlásit a já tam registraci odmítám.

Bylo by zajímavé takhle v elektronické podobě získat všechny čísla. Vím, že v minulosti takové pokusy byli (myslím, že na pjz), ale očividně to nevyšlo.

Mě by zajímalo jak dlouho tenhle časopis vycházel a kolik vyšlo celkem čísel. Zkoušel jsem pátrat přes google, ale nikde žádné relevantní informace.

Nevím, jestli se to už někde řešilo, jelikož teď tady už moc často nechodím, ale americká verze by měla mít premiéru za 2 dny, t.j.17.11.

Taky se mi tenhle článek líbí. A podobně jako ty i Phanto, i můj zájem o Pokémony částečně opadl. Největší problém je však pro mě čas, i kdybych se velice chtěl víc zapojit do provozu Pokémaniaku a pravidelně psát nějaké články, bohužel to není možné, prostě bych to nestíhal.

Kompletní? Tak to je divné, protože pokud vím, tak 22. série s cz dabingem není dostupná pro stažení nikde.

Úložiště anime titulků apod.

Taková menší zajímavost, web akihabara.cz byl zrušen, prý jen dočasně, ale celkem možná i napořád. Důvod (neoficiální): boti prý vyhodnotili obrázky na webu jako že porušují autorská práva.

Ano, s tím souhlasím, taky mám Samsung Galaxy J5 a u některých aplikací mám problém, i když by měli jít, tak nejdou.

Já bych jen doplnil, že titulky má všech 22 dílů Pokémon Chronicles, některé tady máme jako externí, ale díly 1,2,3,4,8,9,10,11,13,17,21 a 22 existují jen jako hardsub (titulky vypálené přímo do videa). Některé díly Chronicles se pořád dají najít na uložto, jen třeba umět hledat.


Strana:  1 2 3 4 5 6 7 8 9   další » ... 11