×

Novinky

Pokémon GO

Anime Titulky

Poképedie

Web

< návrat zpět

Pokémon GO


Téma: Raidy - otázky rss

Zaslal/a icon 27.2.2023 14:47

Ahoj, mám otázky na raidy na které jsem nenašel odpovědi:

Raid a přátelé - čím vyšší úroveň přátelství, tím větší bonus na útok. Bere se ale, když jdeme do Raidu ve více přátelích? Třeba já, žena a syn jsme Ultra friends vzájemně, dcera hraje jen občas a je jen Great friend.
Případně můžeme mít ještě můj druhý účet, kde máme taky spolu great friends, ale je slabý, protože ho mám jen na přebarvovani gymů. Ale kdyby dal další bonus hlavním postavám, tak bych našel způsob jak ho tam přidat i kdybych ho neklikal.

A jak se počítá ten bonus? Je tam hvězdička, mám si to představit jako "+1" k útoku takže místo 10 je 11? Pak by bylo výhodnější mít pokeše s menším útokem, ale větší rychlostí.

Raid a megaevoluce - dočetl jsem se, že megaevolvovaný pokémon zvedá útok všech pokémonů. Všech našich, nebo mých pokémonů v raidu?
Musí být zrovna v boji, nebo mu stačí že je na lavičce?
A co 2 megaevolvovaní pokémoni od dvou hráčů. V téhle skupince můžeme dát zatím jen 2 Beedrill..

Díkec

Zaslat odpověď >

icon #015472
avatar
Mega Evolúcie môže mať kľudne každý hráč v raide podľa toho čo som vypozoroval. Rôzny Pokémoni pridávajú rôzne bonusy k útokom celej RAID skupine.

Čo sa týka bonusov za priateľov. Vždy získaš podľa informácií len 1 bonus podľa najvyššieho stupňa priateľstva, ktoré máš s daným človekom v raide + bonusové lopty na pokémona:

Good Friends: 3% damage bonus, no extra Premier Balls
Great Friends: 5% damage bonus, 1 extra Premier Ball
Ultra Friends: 7% damage bonus, 2 extra Premier Balls
Best Friends: 10% damage bonus, 4 extra Premier Balls
icon #015654
koca2000
Ahoj, promiň, že odpovídám až teď, ale musel jsem si odpověď ověřit a v době, kdy ses ptal, jsem byl zavalený novinkami.

Bonusy pro přátele zodpověděl Drekthan a jsou napsané i v průvodci přátelstvím v našem manuálu, takže se zaměřím na ty Mega evoluce.

Je to tak, že když je právě v boji Mega evoluce, mají útoky, které s ní sdílí typ, bonus 30 % k útoku a všechny ostatní útoky mají bonus 10 % k útoku. To platí pro Pokémony ostatních. Když Mega evoluce padne nebo je na lavičce, bonus přestává platit. Když mají dva hráči ve stejnou chvíli v boji Mega evoluci, bonusy se nesčítají, ale pro každý útok platí ten nejvyšší bonus, který se na něj vztahuje. Dám příklad:

V raidu jsou v jednu chvíli v boji Darkrai, Sableye, Mega Houndoom, Mega Absol a Scizor.
* Darkrai s temnými útoky Snarl a Dark Pulse má na oba bonus 30 % (temný typ jako Mega Houndoom i Mega Absol, ale bonusy se nesčítají)
* Sableye s duchovým útokem Shadow Claw a temným útokem Foul Play má bonus 10 % na Shadow Claw (žádná Mega evoluce nemá duchový typ) a 30 % na Foul Play (temný typ jako Mega Houndoom)
* Scizor s hmyzími útoky má bonus 10 %, protože nemá společný typ s žádnou Mega evolucí

Na tom, jaký bonus by měly ty dvě Mega evoluce, se lidé úplně neshodnou. Teorericky by pro ně mělo platit totéž, co pro ty ostatní, ale není jasné, jestli tam není nějaká výjimka, kterou Niantic nikde neuvádí.