×

Novinky

Pokémon GO

Anime Titulky

Poképedie

Web

Kategorie: Novinky, Zajímavosti

Ash mohl stárnout s námi

Ash mohl stárnout s námi

Tohle je Ash, "třicetičtyřletý" muž z Oblázkového města.

“Tohle je Ash. Desetiletý chlapec z Oblázkového města, jehož sen je být mistrem Pokémonů”. Tato věta je každému Pokémaniakovi známá. Slyšet jsme jí mohli pomalu vždy na začátku každého nového regionu. Ash před pár dny oslavil své 34., teda vlastně 10., narozeniny. Ovšem samotný tvůrce plánoval pro Ashe trochu jiný osud.

(Ne)být stále mlád

img

Takeshi Shudo, který napsal pro seriál prvních pět sérií, byl vždy proti tomu, aby Ash zůstal furt mladý. Měl dokonce v plánu, pokud by zůstal ve funkci, úplně jiný příběh. Po páté sezóně měl začít Ash stárnout. V každém regionu bychom dostali zas o něco staršího Ashe. Až na konci by byl starý Ash který by vzpomínal na svoje staré dobrodružství. Ve hře byla také varianta, že by Ash seriál už po 5. sérii opustil.

Furt a Furt stejný vzor

img

Kromě toho, že Ash nestárne, vadilo Shudovi i opakující se vzor, který v seriálu nastal po Pomerančové lize. Nový region-chytit Pokémony-bojovat na stadionech-turnaj v regionální lize. Shudo si myslel, že tento vzor brzo fanoušky omrzí. Tady bych si dovolil říct, že se Shudo zmýlil. Fanoušci si právě tento vzor oblíbili a série jako Sun and Moon či Journeys se netěší takové oblibě jako předchozí série, které se tímto vzorem řídily.

Shudo a omezení možností

img

Shudo svůj plán nakonec neuskutečnil, jelikož na něj nebylo místo. Anime Pokémon se totiž vytváří hrozně rychle. Jakmile se vytvoří jeden příběhový arch, tak tvůrci jdou vymýšlet nový pro nový region. V Pokémonech tak není místo pro nějak velký vývoj postav. Shudo tak svůj pokus vzdal a nám zůstal navždy desetiletý Ash.

Myslíte seriál s Ashem, který stárne by měl stejný úspěch jako aktuální podoba seriálu? Dovedete si představit, že by Ashe nahradil někdo jiný?

Odkaz na článek který byl inspirací.


Vydáno: 29.5.2020 0:16 | 
Přečteno: 1939x | 
Autor: Ricmont
 | Hodnocení:

Sledujte nás také na sociálních sítích!

Komentáře rss

Přidat komentář >

Nebyly přidány žádné komentáře.