×

Novinky

Pokémon GO

Anime Titulky

Poképedie

Web

Kategorie: Novinky, Seriál, Manga

Ash vs Red: Kdo je lepší trenér?

Ash vs Red: Kdo je lepší trenér?Dva ikoničtí trenéři...
Kdo je lepší?

Titulní obrázek článku

Ash a Red, dva z nejikoničtějších trenérů světa Pokémonů. Který z těchto dvou si však zaslouží titul toho nejlepšího z nejlepších? Pojďme se na tyto trenéry společně podívat, zhodnotit jejich schopnosti a vlastnosti.

Zkušenosti

V první kategorii rozboru se podíváme na zkušenosti našich trenérů. Zatímco Red se nám představil jako hrdina oblasti Kanto, kde také zažil hned několik úžasných dobrodružství. Následně se v dalších oblastech ukázal jen jako speciální host. Ash se utkal se všemi druhy Pokémonů napříč regiony. Můžeme sledovat jeho cestu z Kanta až do oblasti Galar. A jeho cesta stále pokračuje. Ash se také utkal s více trenéry, šampiony stadionů a trenéry samotné oblastní ligy.

img

Můžeme tedy předpokládat, že se Red se střetl hlavně s trenéry v oblastech Kanto a Johto. Dále si více zabojoval až ve Světovém Pokémoním šampionátu v oblasti Unova a bojích oblasti Alola. Je tedy naprosto jasné, že toto kolo vyhrává Ash.

Vítězem prvního kola se stává: Ash

Cesta za titulem

Seriál Pokémon je jeden z nejvíce realistických anime seriálů. Je zaměřen na trenéra a jeho cestu. Zároveň se však zaznamenávají i jeho neúspěchy. A právě proto vidíme Ashe, jak se v tomto ohledu neustále vyvíjí. Neustále se žene vpřed, ale pokaždé narazí na silnějšího soupeře. Nakonec se však ponaučí a vybičuje své Pokémony k neuvěřitelným výkonům.

Red porazil všech osm šampionů stadionu. Porazil elitní čtyřku, vyhrál nad svým rivalem Bluem. A to vše, aby se stal šampionem Pokémonů v oblasti Kanto. Na svých cestách porazil i zlověstné Rakeťáky a nakonec splnil i úkol pro profesora Oaka v chytání divokých pokémonů. Ačkoliv se u Reda můžeme soustředit na činy hlavně v první oblasti, tak jeho úspěchy značně převyšují Ashovy neustálé pokusy o nápravy a opakování chyb.

Vítězem druhého kola se stává: Red

Schopnost přizpůsobit se

Red je silný trenér a předvedl nám to hned několikrát. Ash je však velice odhodlaný a v mnoha příležitostech nám dokázal, že se dokáže přizpůsobit. Nahrává mu i fakt, že skutečně prošel všechny známé oblasti a utkal se s různými druhy Pokémonů.

V žádných materiálech nebylo zmíněno, že by se Red dostal do podobných situací jako Ash v divočině. I z tohoto důvodu je Ash mnohem lépe připravený na nečekané a napředvídatelné situace a dokáže se mnohem lépe přizpůsobit.

Vítězem třetího kola se stává: Ash

Schopnost trenéra

Ačkoliv se na první pohled může zdát, že jsou si trenéři téměř rovni, jisté rozdíly tu máme. Ashův seznam Pokémonů je rozhodně rozmanitější, má mnoho Pokémonů i z dalších oblastí. V každé oblasti si Ash sestaví novou skupinku Pokémonů, kterou využívá v zápasech. Jediný, kdo ho neustále dobrovází od samotného začátku, je Pikachu. A právě jeho Pikachu, který dokáže porazit i legendarní Pokémony, jako jsou například Latios, Regice nebo Tapu Koko, je opravdu výjimečný.

img

Redův seznam se v průběhu let téměř nezměnil. Jeho hlavní Pokémoni ve hrách jsou Pikachu, Charizard, Venusaur, Blastoise, Snorlax a Lapras. Na svých cestách po oblastech Kanto a Johto dokázal, že tato sestava Pokémonů je velmi silná a efektivní. Sám své Pokémony trénuje na Mt. Silver, kde se vyskytují velmi silní Pokémoni. Jeho Charizard, Venusaur a Blastoise mají možnost využít své Mega evoluce. Fakt, že se Red zaměřil na své hlavní Pokémony a neustále s nimi pracuje mu dává velkou výhodu, dokonce i nad Ashem, který v každé oblasti začíná od začátku.

Vítězem čtvrtého kola se stává: Red

Motivace

Ash prohrál mnoho oblastních lig, ale nikdy se nevzdal a ve své cestě pokračoval. Teprve až v oblasti Alola se stal šampionem. Věříme, že někteří z fanoušků anime u těch dílů uronilo slzu. Trvalo to mnoho let, ale Ash titul šampiona nakonec skutečně získal a i tak pokračuje ve své cestě dál.

Red se pouští do každé výzvy. Tou největší pro něj je získat všech 150 Pokémonů oblasti Kanto. Tuto snahu můžete sledovat na stránkách mangy a nebo v původních hrách pro GameBoy. A ruku na srdce, pro ty, kteří právě hry na GameBoy hráli, povedlo se vám Pokédex naplnit a tuto výzvu splnit? Redovi ano, nakonec několik let vyčkával na Mt. Silver, aby se střetl s mytickým Pokémonem Mew. Ale zda ho chytil vám zatím prozrazovat nebudeme... ;)

Vítězem pátého kola se stává: Nikdo, oba mají svou vlastní cestu.

Popularita nejen ve světě Pokémonů

V tomto případě je to celkem jasné, ale třeba vás překvapíme. Trenér Ash se na výpravách proslavil v mnoha oblastech, slyšelo o něm mnoho trenérů. Pro nás díváky je to hlavní postava celého anime a několika filmů.

img

Red byla hlavní hratelná postava v několika hrách spojených s oblastí Kanto. Red, Blue, Green, Yellow, FireRed, LeafGreen a Let's Go Pikachu/Eevee, následně byl zmíněn jako vedlejší charakter v několika dalších hrách. Zároveň bylo možné si ve hrách vytvořit zcela jinou postavu a hrát tak za vlastní. Plný potenciál využil díky manze a posléze také v anime adaptaci Pokémon Origins.

Vítězem šestého kola se stává: Ash

Pouto s Pokémony

Redovo pouto s Pokémony je velmi silné. Už jen z toho důvodu, že používá dlouhé roky ty samé Pokémony. Netrvalo dlouho a Red si uvědomil, že Pokémon není jen bojový nástroj, ale že se navzájem doplňují.

Ashovo pouto je také silné. Nejsilnější bude s jeho Pikachu, který ho doprovází od samého začátku. Dokázal si vytvořit pouto i s dalšími pokémony, jako například Butterfree a nebo Charizard. U toho ještě chvilku zůstaneme. Ash i Red Charizarda mají. Právě na tomto Pokémonovi jsou vidět největší rozdíly. Red a Charizard mají velmi silné pouto a navzájem se krásně doplňují. Vztah a pouto Ashe s jeho Charizardem je velmi komplikované a je vidět, že Charizard svého trenéra úplně nerespektuje.

Za zmíňku rozhodně stojí Ash a jeho Greninja. Toto pouto bylo skutečně velké a jejich společný příběh se táhl napříč celou sérií a oblastí Kalos. Nakonec však musel každý z nich zvolit vlastní cestu. Pokud by se Greninja někdy k Ashovi vrátil, stanovisko vyhodnocení této kategorie by se pravděpodobně změnilo. Ale Red si své pouto neustále utužuje.

Vítězem sedmého kola se stává: Red

Největší úspěchy

Oba dva mají za sebou mnoho úspěchů. Ashův největší úspěch je výhra šampionátu v oblasti Alola, kde porazil hned několik šampionů a zachránil svět. Redův největší úspěch je dokončení Pokédexu regionu Kanto - chycení prvních 150 Pokémonů. Stal se také šampionem oblasti Kanto a porazil celou organizaci Rakeťáků.

img

Ash dosáhl skvělých výkonů a úspěchů, ale Red je o krok napřed. Proč? Red čelil hned několika legendárním Pokémonům, které porazil a chytil. Toto je jedna z věcí, které musí Ash ještě udělat. Red porazil Rakeťáky a utkal se s jejich šéfem - Giovannim. Ash zatím porazil jen Jessie a Jamese, aby získal svůj odznak Země, s Giovannim se nikdy nestřetl. Red dokončil svůj Pokédex, zatímco Ash na své výpravě chytil zatím jen něco málo přes 60 pokémonů. Dá se tedy předpokládat, že by Red uspěl i v dalších oblastech a porazil by místní trenéry. Mnozí tvrdí, že právě Red je skutečně nejsilnější trenér Pokémonu.

Vítězem osmého kola se stává: Red

Největší rival

Rivalita patří k Pokémonům. A oba naši hrdinové své rivaly mají. Nejhorší však je, když ho potkají na nejméně očekávaném místě s tím, že si hrdina zapomněl skočit do Pokémoního centra. Redovým rivalem je Blue, vnuk profesora Oaka. Ačkoliv se utkali mnohokrát, Red prohrál pouze jednou. A to když Blue použil svého Squirtla proti Charmanderovi. Od té doby s ním Red již nikdy neprohrál.

img

Ashovým soupeřem je Gary Oak, do značné míry snobské dítě s velkým sebevědomím. V průběhu putování po oblasti Kanto se jasně prokázalo, že má Gary strategickou výhodu, pokud jde o boj. Ash to nevzdával a nakonec v oblasti Johto Garyho konečně porazil. Gary se následně rozhodl ukončit svou karieru trenéra Pokémonů. Díky tomu nevíme, zda se jednalo o náhodu, nebo by se tento výsledek skutečně opakoval.

Vítězem devátého kola se stává: Red

Mysl stratéga

Red se ukázal jako neuvěřitelně silný trenér, který má ve svém repertoáru opravdu silné Pokémony. I Ash má silné Pokémoní spojence na své straně, během několika bitev musel prokázat strategické myšlení. A právě díky této vlastnosti se stal skvělým trenérem a nepředvídatelným soupeřem.

Krásný příklad je jeho souboj jeho Pikachu s Latiosem a Regice. Ashův Torkoal málem porazil Registeela. A Sceptile dokázal čelit samotnému Darkraiovi. Není pochyb, že v tomto ohledu je to Ashova velká výhoda.

Vítězem desátého kola se stává: Ash

Vítězem se stává:

Máme za sebou celkem deset kategorií. Každý z trenérů má své klady a tento souboj byl skutečně napínavý až do samého závěru. Výsledek je vskutku vyrovnaný, ale přeci jen, i když se rozhodl zůstat převážně v oblasti Kanto. Vítězem se stává Red. Jeho zkušenosti a úspěchy v této oblasti do značné míry přesahují dosavadní Ashovi výsledky.

Jak to bude dál? Ashova cesta stále pokračuje a je dost možné, že nám manga znovu ukáže Reda a uvidíme tak kam se tito trenéři posunou. A vzhledem k tomu, že se aktuální série Pokémon Journeys zaměřuje na všechny oblasti a občas se ukáže některá postava z předchozích sérií. Třeba dojde i na další souboj s rivalem.

Kam za hrdiny

Ashovi cesty za dobrodružstvím můžete sledovat v sériích Pokémon Sun & Moon a Pokémon Journeys s českým dabingem na Netflixu.

Reda a jeho Pokémony na cestách po oblasti Kanto můžete dobrovázet díky nakladatelství CREW na stránkách mangy, která vychazí v češtině a kterou si můžete zakoupit na eshopu nakladatelství, a v minisérii Pokémon Origins.


Vydáno: 24.8.2021 14:44 | 
Přečteno: 1275x | 
Autor: Scoby
 | Hodnocení:

Sledujte nás také na sociálních sítích!

Komentáře rss

Přidat komentář >

Nebyly přidány žádné komentáře.