×

Novinky

Pokémon GO

Anime Titulky

Poképedie

Web

Kategorie: Novinky, Zajímavosti, Seriál

Ashova cesta po stadionech regionu Johto

Ashova cesta po stadionech regionu JohtoPojďme si připomenout, jak vypadala Ashova cesta po stadionech druhého regionu.

Titulní obrázek článku

Ash má za sebou Ligu v oblasti Kanto a na Pomerančových ostrovech. Pro další osmičku oznaků se tak vydal do regionu Johto.

Opeřený souboj ve Violet Gym

img

Ash se s trenérem stadionu Falknerem nepotkal poprvé na stadiónu, ale když se snažil porazit Rakeťáky. Po tomto souboji Falkner všechny dopravil na stadion. V prvním kole poslal Falkner do zápasu Hoothoota a Ash Chikoritu. Ash však od Falknera sklidil jen kritiku za to, že posílá do zápasu slabší typ, než by měl. Ash mu však odpoví, že by neměl soudit Pokémona podle druhu. Hoothoot se však Chikoritě vyhýbá a povede se mu i zaútočit. Ash se tak rozhodne do zápasu poslat Pikachu. Ten si poradí a Hoothoota na konec vyřadí ze zápasu Rychlý útok.

img

Jako druhého Pokémona si Falkner vybírá Dodria a informuje, že žádný vyzyvatel ho nikdy neporazil. Souboj mezi Pikachu a Dodriem je vyrovnáný a chvíli to vypadá, že Pikachu prohraje. Ovšem poté Dodrio ztratí rovnováhu, což umožní Pikachu, aby zasadil poslední útok. Poslední Falknerův Pokémon je Pidgeot. Pikachu je již na pokraji sil, ale zápasí dál. Bohužel toho už bylo na něj moc a prohrává. Ash tak volí Charizarda. Charizarda během zápasu poraní jeho vlastní plamenomet. Vypadá to, že Ash svůj první zápas na Stadionu regionu Johto prohraje. Charizard však dokáže sebrat zbytek sil a po sérii útoku od Pidgeota se rozhodne pro finální útok. Seismický vrh vyřadí Falknerova posledního Pokémona a Ash tak získává první oznak.

Hmyzí zápas s Bugsym

img

Ash najde nejprve Bugsyho na stromě. Poté, co vyřešili problém se žebříkem a Rakeťáky, se vydali na stadion. Opět se jednalo o zápas tři na tři. Bugsy zahájí zápas se Spinarakem. Ash vstoupí do zápasu o druhý odznak se Cyndaquilem a plánuje využít typovou výhodu. Bohužel je Cyndaquil unavený a nedokáže použít ohnivé útoky, se kterými Ash počítal. Spinarak zaútočí a dostane Cyndaquila do vláken. Cyndaquil nedokáže použít Plamenomet a navíc dostává ránu Jedovým píchnutím. Ash se tak rozhodne Cyndaquila odvolat, aby ho nezasáhl další jedový útok.

I když si je Ash vědom typové nevýhody, tak se rozhodne poslat do zápasu Chikoritu. Chikorita je ale spíše připravená se mazlit než bojovat. Za to Ash dostane od Bugsyho kritickou poznámku za použití travního Pokémona. Ash si však myslí, že typ zde nemusí mít rozhodující roli. Ovšem i Misty a Brock mají o jeho rozhodnutí pochybnosti, a to i když znají jeho netradiční metody zápasu. Chikorita se však dokáže vyhýbat útokům a dokonce se jí podaří i párkrát Spinaraka zasáhnout. Chikorita využije Sladkou vůni, která funguje na Spinaraka velice dobře, a vyřadí ho ze zápasu Nárazovým útokem.

img

Chikorita je nadšená z výhry a skáče po Ashovi. Druhý Bugsyho Pokémon je k Ashovu překvapení Metapod. Misty i Brock ho však varují, že to nemusí být tak snadné, což se ukazuje jako pravda. Metapodovi se totiž povede vyřadit Chikoritu kombinací útoků Ztvrdnutí a Nárazový útok. Ash tak volí Pikachu. Metapod se rozhodne zamaskovat a čekat na příležitost. Pikachu čeká a poslouchá, odkud Metapod zaútočí. Ten nakonec přejde do útoku, ovšem tomu se Pikachu vyhýbá. Nakonec Pikachu zasadí finální ránu a pošle Metapoda mimo zápas.

Poslední Bugsyho Pokémon je Scyther. Chvíli se objeví Rakeťáci, ale kvůli špatnému načasování jsou hned pryč. Scyther nad Pikachu díky Dvojitému útoku vede a po sérii rychlých útoků Scyther nad Pikachu vyhrává. Poslední Ashův Pokémon je unavený Cyndaquil. Ten se však není schopen Scytherovi a jeho útokům vyhýbat. Cyndaquil se na konec rozpálí a pokusí se o útok, který má částečně úspěch. Scyther však použije Šavlový tanec a doplní si energii. Ash se rozhodne využít chvíli, kdy se Scyther nemůže během Šavlového tance hýbat a přikáže Cyndaquilovi, aby ve vzduchu použil Plamenomet. Scyther schytá útok na plno a Ash tak vyhrává zápas a i svůj druhý odznak.

Mléčný zápas bez stadionu

img

Třetího trenéra, či spíše trenérku, potká Ash mimo stadion, jak se stará o svojí Miltankčí farmu. Na tu zaútočí Rakeťáci, a tak Ash a trenérka stadionu Whitney spojí síly. Whitney pak souhlasí, že si dá s Ashem zápas. Do něj použije Miltanka, zatímco Ash využije Pikachu, Cyndaquila a Totodila. Ash začíná Cyndaquilem, ale ten končí rychle díky Miltankovu Valivému útoku. Druhý na řadě je Totodile, kterému Ash nařídí, aby vytvořil příkopy na zástavení Miltanka.

img

I když se Totodile díky své šikovnosti drží déle než Cyndaquil, tak i on nakonec prohrává. Zůstává jen Pikachu. Tomu nařídí Ash, aby se schoval v jednom příkopu. Když se Miltank dostane nad Pikachu, tak ho Pikachu vyhodí do vzduchu a díky tomu ho může zasáhnout Bleskovým útokem. Pikachu tak nakonec vyhrává. I když se nejednalo o oficiální zápas, daruje Whitney Ashovi odznak.

Morty a duchové

img

Dalším trenérem, na kterého Ash narazí, je Morty, který se specializuje na duchové Pokémony a nerad používá hrubou sílu. V prvním kole pošle proti Ashovu Noctowlovi svého Gastlyho. Ash poručí, aby Noctowl použil Hypnózu. Gastly však uhýbá a mizí. Noctowl se ho pokouší vyhledat a poté, co se mu to podaří, použije Nárazový útok. Ovšem Gastly pořád uhýbá všem útokům. Noctowl opět používá Hypnózu, ale Morty nařídí Gastlymu zavřít oči a použít Olíznutí. Ash vrací Noctowla do Pokéballu. Další Ashův Pokémon v tomto zápase je Pikachu. Ten používá Rychlý útok a Gastlyho sráží dozadu. Pikachu využije Bleskový útok, ale Gastly opět uhýbá a používá útok Noční stín. I Když se Ash snaží Pikachu zachránit, Pikachu není schopný boje podle pravidel zápasu.

img

Třetím Pokémon z Ashovi strany je Cyndaquil. Morty ještě nemusel Pokémona měnit a nechává si Gastlyho. Cyndaquil použije Plamenomet a Gastly Noční stín. Oba se útokům vyhýbají. Gastly zkusí použít Líznutí, ale toho Cyndaquil využije, vyběhne mu po jazyku a srazí ho. Gastly je ze hry a na řadě je Haunter. Cyndaquil útočí, ale Haunter se uhýbá a používá uzamčení, což způsobí to, že Cyndaquil nemůže být vyměněn. Ash poručí použít Rychlý útok a povede se jim částečně Hauntera zranit. Ten používá Hypnózu, ale Cyndaquil se brání Kouřovou clonou. Haunter si ho však najde a vyřadí Cyndaquila pomocí Líznutí.

Ash už má jen Noctowla. Noctowl použije vyhledávání, což znemožní Haunterovi zmizet. Oba se tak pustí do série útoků a oběma se daří vyhýbat. První zasažený je Noctowl a po Hypnóze a Matoucím paprsku chce Haunter zápas ukončit Nočním stínem. Ovšem Noctowl se včas dostane ze zmatení. Během zápasu se Noctowl naučil útok Zmatení a tento útok použije jako vítězní tah.

Morty vysílá do zápasu svého posledního Pokémona, a to Gengara. Noctowl využívá Zmatení a Gengar Stínovou kouli. Jejich útoky se srazí a způsobí výbuch. Gengar přeje do proti útoku. Noctowl se vyhýbá, ale nedaří se mu najít Gengara, který se teď schovává ve stínech. Ash tak poručí, aby Noctowl použil Zmatení na celý stadion. Noctowl tak Gengara najde a ten se chystá použít Stínovou kouli. Noctowl však stihne použít Nárazový útok, což vyřadí i Mortyho posledního Pokémona a Ash vyhrává zápas o další oznak.

Zápas se svaly

img

Další čeká na Ashe trenér Chuck a to je kus chlapa, který se věnuje bojovým typům. Chuck oznámí, že jeho Pokémoni pro zápas jsou Machoke a Poliwrath. Na začátek zápasu Chuck bere Poliwratha a Ash Pikachu jako Pokémona, který má výhodu typu. Poliwrath však jeho Bleskovému útoku uhýbá. Na třetí pokus se povede Poliwratha zasáhnout. Ash poručí použít Rychlý útok, ovšem Poliwrath na příkaz Chucka soustředí enegii a útok ustojí. Poliwrath pak používá Dvojitou ránu a posílá Pikachu k zemi.

img

Jako druhého Pokémona zvolí Ash Bayleef. Chuck začne zápas s Vodním dělem. Tomu se Bayleef vyhne a oplácí Listovou břitvou. Ash pak pokračuje s Úponkovým bičem s úmyslem Poliwratha znehybnit. Bayleef tak používá Sražení a vylučuje Poliwratha ze hry.

Dojatý Chuck posílá do zápasu Machoka, který začne s Karate kopem. Ash odpoví tím, že přikáže Bayleef použít Zalehnutí. Bayleef se úspěšně vyhýbá všem Machokovým útokům. Chuck nařídí použít Křížový kop. Bayleef se pokusí Machoka zastavit Úponkovým bičem, aby zabránila dokončení útoku. Mezi Pokémony tak začne přetahovaná, ale Bayleef se drží. I když Brock a Misty dávají Ashovi rady, tak ten se rozhodne jít do zápasu na blízko a poručí Bayleef, aby si Machoka pustila blíže. To se zprvu ukáže jako chyba, ovšem to byl Ashův plán. Poslední Machokův útok dostal Bayleef do vzduchu a ta zaútočila kombinací Zalehnutí a Listové břitvy. Machoke je tak vyloučen ze zápasu a Ash vyhrává svůj další odznak.

Jasmína a Steelix

img

Jasmína je trenérka ocelových typů, se kterou se Ash už setkal. Ale i tak se rozhodne ho varovat, že tento zápas nebude snadný. V prvním kole se proti sobě postaví Magnemite a Pikachu. První útok vyšle Pikachu v podobě Bleskového útoku, ale Magnemite se vyhne. Poté do útoku přechází Magnemite a to Bleskovou vlnou. Pikachu se také podaří vyhnout, ale Magnemite dál pokračuje v útocích na něj. Ash se rozhodne, že uhýbaní bylo dost a přejde do útoku. Pikachu využívá toho, že Magnemite je unaven ze série útoků a používá Bleskový útok. Magnemite se pokusí odpovědět Bleskovou vlnou, ale Pikachu svůj finální útok zasadí dřív a díky Rychlému útoku vyhrává Pikachu první kolo.

Jasmína posílá do zápasu Steelixe a je si vědoma toho, že má nad Ashem a Pikachu výhodu. Pikachu opět útočí jako první, ale Steelix se drží a sám zaútočí Železným ocasem, který však mine. Pikachu používá Rychlý útok, ale ten Steelix sotva pocítil. Jasmína se rozhodne, že už by měl Pikachu skončit a poručí Steelixovi použít Železný ocas, který je tentokrát je úspěšný a Pikachu je ze hry.

img

Ash se během výběru druhého Pokémona rozhodne využít typové výhody a posílá do zápasu Cyndaquila. První útok si vezme na starost Ash a poručí použít Plamenomet. Steelix ho však zastaví Písečnou bouří a schová se pod zem. Cyndaquil čeká odkud Steelix zaútočí. Po chvilce se Steelix vyhrabe ze země a používá Železný ocas. Tomu se Cyndaquil vyhne a použije Plamenomet. Steelix opakuje svojí předchozí taktiku. Když Steelix opět používá sérii Železných ocasů, rozhodne se Ash Plamenometem zaútočit přímo na tento útok.

Jasmína je ohromená, ale rozhodne se přidat. Tentokrát se Steelix z podzemí objeví hned před Cyndaquilem a chystá se použít Železný ocas. Cyndaquil se snaží schovat se v Kouřové cloně. A to se mu povede. Cyndaquil totiž využil díry, kterou Steelix během zápasu vytvořil a zaútočí Plamenometem. Zásah Steelixe vynervuje. Cyndaquil se pohybuje pod zemí, zatímco Steelix do povrchu buší Železným ocasem. To donutí Ashe tuto taktiku opustit a Cyndaquil je zpět na povrchu.

Pro Cyndaquila se zápas nevyvíjí dobře a Jasmína se chystá ukončit zápas úplně. Cyndaquil se ale v poslední chvíli vzpamatuje a zápas pokračuje. Cyndaquil používá Plamenomet, zatímco Steelix se brání pomocí Písečné bouře. Cyndaquil však nepřestává útočit, až se začne písečná bouře měnit a samotná ochrana, která měla držet Steelixe v bezpečí, vzplane. Steelix tak končí v zápase a Cyndaquil vyhrává. Jasmína předá Ashovi jeho další, již šestý, odznak.

Ledový Pryce

img

V zápase o sedmý odznak se utkává Ash s trenérem ledových typů Prycem. Ash pošle do boje Cyndaquila s tím, že výhoda typu by zde mohla být rozhodující faktor. Pryce jako prvního do zápasu posílá Dewgonga. Cyndaquil používá Plamenomet, ale Dewgong se ponoří pod hladinu. Dewgong poté odpovídá svým Ledovým paprskem a zmrazí Cyndaquila. Ten však v ledu nezůstane dlouho a pomocí svého tepla se osvobodí. Tato technika Pryce na chvíli zaskočí, ale hned posílá proti Ashovu Pokémonovi Aurovou záři. Cyndaquil uhýbá a používá Plamenomet. Dewgong je opět pod vodou a Cyndaquil i Ash pozorují, odkud se vynoří. Dewgong se blíží k Cyndaquilovi, ale s jiným útokem, než Ash čekal. I tak se povede, aby Cyndaquil zaútočil Plamenometem a Dewgonga poslal zpět do jeho Pokéballu.

Jako druhého Pokémona posílá Pryce Piloswine. Ten zaútočí Ledovou bouří, což mu dá výhodu se ukrýt v okolí a zasáhnout Cyndaquila pomocí Sražení. A tak je Cyndaquil pryč ze zápasu. Ash tedy povolává Pikachu. Pryce přikáže použít Ledovou bouři, ale ta nemíří přímo na Pikachu. Naopak útok tvoří ledové sloupy, které mají nejspíše zabránit Pikachu v rychlém pohybu. Ash si toho všimne a poručí Pikachu, aby se dostal pod Piloswine. Pikachu tak využije jeden ze sloupů a vyhne se Piloswineho útoku.

img

Piloswine v tomto útoku pokračuje a používá ho na celé bitevní pole. Pikachu se však pod něj dostane a použije Blesk. Piloswine si ale odpočinkem doplní energii. Ash chce použít Rychlý útok, než bude pozdě, ale nestihne ho použít. Piloswine využívá Zuřivý útok a Zalehnutí. Pryce říká, ať to Ash vzdá, ale ten je jiného názoru.

Pikachu se všem útokům postaví čelem a vypustí masivní Bleskový útok. Ten však podle všeho nemá žádný účinek. Piloswine používá Zalehnutí, ale Pikachu mu skáče na tvář a používá Blesk. Tento útok vytvoří díru v poli, do které Piloswine spadne. Další Bleskový útok od Pikachu má tak mnohem větší poškození kvůli tomu, že Piloswine je mokrý. Piloswine se z toho ovšem dostane a útočí Zuřivým útokem. Pikachu je unavený, ale chce zápas vyhrát. Když v tom Pryce odvolává Piloswine a prohlásí Ashe za vítěze. Tomu se tento způsob výhry nelíbí a chce bojovat dál. Pryce však řekne, že Piloswine je pro něj důležitější než výhra v zápase. Ash to pochopí a s radostí přijme svůj sedmý odznak.

Zápas o poslední odznak

img

Poslední Ashův zápas je tři na tři proti dračí trenérce Clair. První se proti sobě postaví Kingra a Snorlax. Snorlax používá Hyper paprsek a Kingdra Agilitu. A i když se snaží Kingdra zásáhout Snorlaxe, útoky se od jeho objemného těla odráží. Ash přikáže použít Zalehnutí. Kingdra se však vyhýbá a za zase zaútočí, ale opět bez účinku. Clair pochopí, že takto na Snorlaxe nemůže a použije Vodní pumpu. Ash přikáže Snorlaxovi, aby uhnul, ale ten to nezvládne a dostává zásah. Clair používá Hyper paprsek, ale tomu se již zvládne Snorlax vyhnout tím, že se ponoří do bazénu. Ash je spokojený, že se Snorlax stačil vyhnout a rozhodne se použít Náraz tělem. Oba dva Pokémoni jsou teď ve vodě. Ale bohužel v tu chvíli začne fungovat v seriálu fyzika, protože Snorlax je ve vodě lehčí než na zemi a tak se jeho útok mine účinkem.

Kingdra používá Vodní pumpu. Ash řekne Snorlaxovi ať zmizí z vody, protože ví, že ve vodě nemá výhodu. Opět přichází série útoků, které více unavují Kingdru než Snorlaxe. A to je vlastně i Ashův plán. Ash chce Kingdru unavit. Clair však stále útočí a stále bez úspěchu. A právě teď přišla chvíle, aby Kingdra odešla ze hry. Snorlax používá Ledovou pěst a Kingdra končí.

Druhý Claiřin Pokémon je Gyarados. Vodní a Hyper paprsek se setkají. Snorlax je přece jen ale víc unavený než Gyarados, který teprve do zápasu nastoupil, a tak Vodní pumpa vyhrává nad Hyper paprskem. Gyarados se však rozhodne dál útočit a používá Dračí dech. Po použití finálního Hyper paprsku je Snorlax konečně ze hry.

img

Další Ashův Pokémon je Pikachu. Gyarados útočí jako první Hyper paprskem, ale Pikachu se vyhne. Clair to na chvíli překvapí. Gyarados používá Kousnutí, ale Pikachu se opět vyhýbá a používá Blesk. Gyarados využívá Dračí dech jako obranu a k útoku používá Hydro pumpu. Pikachu se chce vyhnout, ale nepovede se mu to. Gyarados stáhne Pikachu do vody a začne ho drtit. Pikachu se však nevzdává, útočí Bleskovým útokem a dostává se do bezpečí. Gyarados používá Kousnutí a Hydro pumpu. Ash pak ale uvidí příležitost k útoku. Přikáže, aby se Pikachu dostal po proudu blíže k soupeři a použije Blesk. Gyarados je tak neschopen zápasu.

Clair už má jediného Pokémona, aby mohla zvrátit zápas. Na scénu jde Dragonair. Pikachu okamžitě útočí sérii Bleskových útokům, ale Dragonair uhýbá. Ovšem co má Ash v plánu? Elektrické útoky nemají na Dračí typ takový účinek, aby to vyhrálo zápas. Dragoniar se vyhýbá útokům a v jednu chvíli se dostane blízko k zemi. To byla příležitost, na kterou Ash čekal, a řekl Pikachu ať využije Rychlý útok. Dragoniar se však vyhýbá a posílá díky Hyper paprsku Pikachu ze zápasu.

Ash už má jen jednoho Pokémona a tím bude Charizard. Poslední kolo bude mít i nový prvek. Střecha stadionu se otevře, aby mohli Pokémoni využít i vzdušné pole. Charizard útočí Plamenometem. Dragoniar se schová pod vodu a poté zaútočí na Charizarda, kterého útok dostane na zem. Dragoniar používá Hyper paprsek a Charizard útočí Plamenometem. Ash chce, aby Charizard vstal a dál útočil Plamenometem. Dragonair opět dělá svojí vodní taktiku s Hyper paprskem. Ash se to snaží zastavit Ohnivým vírem. Chvíli se situace opakuje. Pak se ale ukáže taktika Ashe. Šlo mu o to vypařit vodu z bazénu, aby se Dragoniar nemohl již ve vodě ukrýt.

Charizard útočí Plamenometem, ale Dragoniar to zvládne zablokovat. Poté Clair využije Železný ocas. Ovšem Charizard zvládne Dragoniara chytit a chce použít Seismický vrh. Dragoniar se i z toho dostane díky Dračímu hněvu. Charizard sice utrpěl ošklivý náraz o zem, ale i tak se drží. Po výměně dalších útoků se rozhodne Ash pro kombinaci útoků. Napřed použije Ohnivý vír a pak Seismický vrh, což způsobí Plamený vrh. Dragonair je tak bez šance a prohrává zápas. Ash tím získal svůj poslední odznak a může postoupit do Ligy oblasti Johto. Ale to je už jiný příběh.

To byla překvapivě dlouhá Ashova cesta po stadionech regionu Johto. Jaký stadionový zápas se vám líbil z tohoto regionu nejvíc?


Vydáno: 2.8.2022 17:19 | 
Přečteno: 1039x | 
Autor: Ricmont
 | Hodnocení:

Sledujte nás také na sociálních sítích!

Komentáře rss

Přidat komentář >

icon , - odpovědět
avatar
Mě se líbili všechny ale nejlepší asi s clair č.8 chci zeptat budou tu na psané i ostatní regiony? Honba za odznaky?
icon odpověděl(a)
Ricmont
Ano. Postupně zde budou všechny regiony a stadióny které Ash navštívil