×

Novinky

Pokémon GO

Anime Titulky

Poképedie

Web

Kategorie: Novinky, Zajímavosti, Seriál

Byly Mega evoluce a Dynamax součástí Pokémonů již v prvních generacích?

Byly Mega evoluce a Dynamax součástí Pokémonů již v prvních generacích?

Objevily se dvě mechaniky z nových generací už v těch starých?

Titulní obrázek článku

Mega evoluce je tu s námi od šesté generace a Dynamax je přišel v osmé generaci. ale co když jsme je viděli dříve, než si myslíme?

Mega Evoluce: Zvláštní ploutev

img

V 35. epizodě série Master Quest (Enlighten Up!) se v moři objeví Pokémon, který Misty nadchne. Tento Pokémon byl Gyarados a tenkrát si nikdo nevšiml, že jeho ploutev vypadá trochu jinak, než je běžné. Vlastně jsme to nejspíše přisuzovali k špatnému nákresu, který byl použit. A však teď to vypadá trochu jinak. Tato ploutev totiž je více než dost podobná té, kterou získá Gyarados, když se změní na Mega Gyaradose.

img

Je tedy možné, že se o Mega evoluci přemýšlelo již v minulosti a tohle měl být menší teaser k dějové lince, která by toto řešila? Rozhodně by bylo zajímavé vidět Mega Evoluci ve starších generacích.

Dynamax: Podezřele velký Dragonite

img

V 13. epizodě první série (Bill's Lighthouse) naše parta navštíví v majáku velice osobitého vědce Billa. Ten je tu kvůli průzkum jednoho mimořádného Pokémona. Tímto Pokémonem je Dragonite, avšak tento Dragonite je v něčem jiný než ty, které později v Pokémonech uvidíme. Je totiž mimořádně větší a to několikanásobně. Zatímco normální Dragonite má něco nad 2 metry, tak zde je Dragonite až Dynamaxově obrovský. V rámci epizody je velikost Dragonite vlastně snadno vysvětlitelná. Dragonite zde má působit nadpozemsky a silně, aby z něj byl cítit respekt, který Bill chce, aby lidé k Pokémonům cítili. Ovšem to nevysvětluje, proč žádného podobně velkého Dragonite neviděli, teda až na Dynamax Dragonite. Ten totiž výškou odpovídá tomu z epizody třináct. Dynamax má být ale možný jen v regionu Galar. Jak by se tedy mohl dostat Dynamax Dragonite do Kanta? Bylo snad poblíž nějaké vřídlo Dynamaxí energie?

Náhoda či plán?

img

Samozřejmě se může jednat jen o dvě velké náhody. Avšak podobnost je zde velice zvláštní. Je možné, že o obou mechanikách se přemýšlelo již dříve, ale pak je raději dali k ledu. Přecejen první a druhá generace je plná dějových linek, které nakonec nikam nevedou. Je tedy možné, že si tvůrci uvědomili, že na tyto věci je brzo, a vrátili se k nim až později?

A co si myslíte vy? Viděli jsme Mega evoluci a Dynamax dříve než jsme si mysleli?


Vydáno: 20.8.2022 18:22 | 
Přečteno: 1059x | 
Autor: Ricmont
 | Hodnocení:

Sledujte nás také na sociálních sítích!

Komentáře rss

Přidat komentář >

Nebyly přidány žádné komentáře.