×

Novinky

Pokémon GO

Anime Titulky

Poképedie

Web

Kategorie: Novinky

Co dát fanoušku Pokémonů k Vánocům 2021?

Co dát fanoušku Pokémonů k Vánocům 2021?

Vánoce se blíží a tak pro vás máme několik tipů, co koupit vašemu Pokémaniakovi!

Titulní obrázek článku

Je prosinec a jako každý rok je tu spolu s ním i čas, vybrat dárky k Vánocům. Je nám jasné, že věcí s Pokémony se prodává spousta a je tím pádem těžké se v nich zorientovat. Právě proto jsme si pro vašeho Ježíška, Santu, děda Mráze nebo toho, kdo k vám chodí, připravili tento článek, ve kterém jim dáme několik tipů.

Manga / Komiks

Pokémon Red a Blue1 Pokémon Red a Blue6

Pokémoní komiks Pokémon Red a Blue od nakladatelství CREW u nás vychází už od září 2020 a zatím vyšlo šest knih, každá s přibližně 200 komiksovými stranami. Nelekejte se toho, že se mu často říká manga. Pokémoni pochází z Japonska a manga je typ japonského komiksu, který se od toho našeho liší kromě většího vykreslení a vývoje osobnosti postav hlavně tím, že se čte zprava doleva. Na to si ale rychle zvyknete a za chvíli to už vůbec nevnímáte.

Ukázka z Pokémon Red a Blue1 Ukázka z Pokémon Red a Blue1

Komiks nevypráví seriálový příběh, takže i pokud znáte seriál, toto pro vás bude něco nového. Inspirací pro komiks jsou totiž konzolové hry a tak i postavy a cesta hlavních hrdinů pochází právě z her. Naleznete zde hromadu akce, potkáte velké množství Pokémonů z regionu Kanto a nebudou chybět ani některé známé postavy a Rakeťáci.

Ukázka z Pokémon Red a Blue1

Na rozdíl od seriálu, kde toho Jessie, James a Meowth moc nezmůžou, tady jsou Rakeťáci opravdu silní a naši hrdinové to s nimi nemají vůbec snadné. Rozhodně tedy nejde o čtení jen pro malé děti, ale své si zde najdou všichni, kdo znají Pokémony, ve věku 6 až 150. K dostání je u knihkupců nebo na eshopu.

Časopis

Časopis Pokémon - Kompletní příběh

Pokémoni jsou tu s námi už 25 let a tak je pochopitelné, že se člověk mezi nimi snadno ztratí. Pokud se tedy chcete pořádně zorientovat a objevit všechny části Pokémoního světa, můžeme vám kromě sledování našeho webu doporučit také časopis Pokémon - Kompletní příběh, který vyšel v listopadu 2021 v češtině a je k dostání na eshopu i v trafikách (ale prý rychle mizí).

Ukázka z časopisu

Časopis vás provede celým světem Pokémonů od her, přes karty až po seriál. Cestou si projdete všechny regiony a poznáte jejich Pokémony.

Karty

Pokémoní karty jsou velice oblíbený dárek, ale dá se u nich velice snadno napálit a koupit i 5 let staré balíčky, přestože vám budou tvrdit, že jde o novou věc, která přišla před týdnem. Bohužel to ovšem nebude lež, protože to je přesně případ nejnovějších Pokéballů obsahujících karty.

Pokémon Sword & Shield - Chilling Reign Pokémon Sword & Shield - Evolving Skies Pokémon Sword & Shield - Fusion Strike

Při nákupu karet hledejte věci s označením Sword & Shield nejlépe doplněné o podnázvy od nejstaršího Chilling Reign, Evolving Skies nebo Fusion Strike. Jde o poslední tři expanze.

Shadow Calyrex V Box Dragonite V Box

Které balení koupit? Můžete jít samozřejmě do samostatných balíčků, ve kterých vždy najdete 10 karet, jednu kartu energie a kód do online hry. Jestli vám jde hlavně o to, mít co nejvíce karet a nezajímají vás žádné věci kolem, je toto hned po celé krabici s 36 balíčky nejvýhodnější. Pokud chcete něco většího, mít třeba jistotu alespoň jedné dobré karty a nevadí vám, že všechny karty nebudou nejnovější, můžete zvolit některý z boxů, který obsahuje 4 balíčky a máte v něm silnou kartu Pokémon V, VMAX nebo VUNION, kterou vidíte v průhledné části.

Pro sběratele

Dragapult Prime Celebrations Box Lance's Charizard V Celebrations Box

Některé edice se nedají kupovat po jednotlivých balíčcích, ale pouze v různých setech, a mezi ně patří také expanze Pokémon Celebrations. Expanze obsahuje celkem 50 karet a jde o průřez celou historií Pokémoních karet. Kromě nejnovějších Pokémon V tady najdete také karty LV.X, EX nebo GX. Nechybí navíc ani výběr karet z úplně první expanze. Všechny karty jsou opatřené logem Pokémon 25 a rozhodně jde o sběratelské kousky. Vzhledem k nízkému počtu karet v expanzi obsahuje každý balíček, který v setu získáte jen 4 karty.

Hry na Nintendo Switch

Máte Nintendo Switch? Pak se vám otevírá svět Pokémoních her. V současnosti jde především o Pokémon Sword nebo Pokémon Shield a Pokémon Brilliant Diamond nebo Pokémon Shinning Pearl, které fungují na klasickém principu, vydáváte se na svou cestu regionem, chytáte Pokémony a snažíte se stát nejlepším trenérem Pokémonů. Předběhnout se vás snaží váš rival a aby toho nebylo málo, musíte při tom všem porazit bandu nepřátel.

Pokémon Sword & Shield

Pokémon Sword a Pokémon Shield vyšly už před pár lety, takže to pro vás nemusí být novinka. Hra obsahuje ještě dokoupitelné rozšíření, které tu už je ale také rok. Pokud vás ovšem hra minula, můžete se vydat do nejnovějšího regionu Pokémoního světa, Galaru, a objevovat zbrusu nové Pokémony, které jste možná ještě nikdy neviděli. Hry mají prakticky stejný příběh a liší se především v tom, že některé Pokémony lze získat jen v jedné z nich. Další obrázky a seznam všech rozdílů najdete zde.

Pokémon Brilliant Diamond & Shining Pearl

Nejnovějším přírůstkem do rodiny Pokémoních her jsou Pokémon Brilliant Diamond a Pokémon Shining Pearl z letošního listopadu. Jde o přepracovanou verzi her z roku 2007, jejichž příběh se odehrává v regionu Sinnoh. Příběh zůstal stejný a hra se snaží vypadat podobně, ale grafika je moderní a hra se dočkala také několika vylepšení. I tady se obě hry liší pouze v dostupných Pokémonech. Jejich seznam a více obrázků ze hry najdete zde.

New Pokémon Snap

Pokud toto není pro vás to pravé, je tu ještě hra New Pokémon Snap, ve které se vydáváte na krátké cesty po ostrově ve speciálním vozidle a pozorujete a fotíte Pokémony. Více se o hře dozvíte zde.

Kalendář / tričko / hrnek

Oficiální kalendář Hrnek Zacian a Zamazenta

Pořád zmiňujeme, že Pokémoní svět je obrovský a tak samozřejmě zavítal i mezi trička, hrnky, kalendáře, plyšáky, mikiny, čepice, přívěsky, apod. Pokémoni jsou zkrátka všude a jde tak jen o to, najít správný obchod nebo eshop, kde prodávají zrovna to, co si vyberete. Nemusí to být přitom ani žádný specializovaný eshop, hodně těchto věcí najdete i tam, kde prodávají hry nebo elektroniku.

Tričko s Pikachu

Doufáme, že vám tímto článkem alespoň trochu usnadníme výběr vánočních dárků!


Vydáno: 5.12.2021 18:25 | 
Přečteno: 2285x | 
Autor: koca2000
 | Hodnocení:

Sledujte nás také na sociálních sítích!

Komentáře rss

Přidat komentář >

icon , Dárek odpovědět
avatar
Zdravím,

nemáte nějaký tip, kde sehnat kvalitní repliku pokéballu? Něco z lepšího materiálu, klidně i za vyšší cenu. 1 Nikde nic příhodného nemohu najít.

Díky!
icon odpověděl(a)
koca2000
Zdravím,

pokud to chcete jako sběratelský předmět, tak existuje kovová lakovaná replika v životní velikosti, která má i podsvícení a reaguje na pohyb. Rozhodně to ale není hračka a nesmí se s ním házet. Skoro nikde to nemají, ale prodávají to na eshopu Veselý Drak dokonce i jako Great Ball a Ultra Ball. Tam mimochodem mají dost z těch věcí, které jsou tady zmíněné.
https://www.vesely-drak.cz/produkty/pokemon-ostatni/6746-replika-poke-ballu-pro-sberatele-poke-ball-diecast-replica/