×

Novinky

Pokémon GO

Anime Titulky

Poképedie

Web

Kategorie: Novinky, Filmy

Detective Pikachu - recenze bez spoilerů

Detective Pikachu - recenze bez spoilerůDetective Pikachu je v kinech. Stojí to za lístek?

Film Detective Pikachu je první hraný Pokémonní film vůbec. Trvalo to 23 let, ale svět Pokémonů se konečně dočkal. Pokud jste film ještě neviděli a váháte, zda do kina přijít, tento článek je mířený přesně na vás. A pokud jste film už viděli, dejte mi vědět, jestli se mnou souhlasíte. Ale hlavně žádné spoilery!

Jen pro pokemaniaky, nebo i pro nezasvěcené?

Celý film se odehrává v Pokémonním světě a motá kolem Pokémonů, takže někdo, kdo Pokémony nikdy neviděl nebo jen velmi málo, může být místy dost zmatený. Osobně si myslím (i když je to pro mě těžké posoudit), že i tak si může film užít. Pochopitelně pokud jste nebo jste byli pokémaniakem užijete si film se všemi jeho odkazy mnohem více a rozhodně kvůli tomu nemusíte hrát hru Detective Pikachu. Znalost seriálu a filmů vám bude bohatě stačit.

Děj

Na internetu se dočtete, že děj běží jen na půl plynu. Je pravda, že chvílemi trochu postrádá spád, ale je to jen kvůli dokreslení atmostféry. Trochu mě zamrzelo, že tvůrci hodně vtipů vystříleli do trailerů, ale i tak je na co se těšit. A na druhou stranu je musím pochválit, protože narozdíl od trailerů na jiné filmy, nevyzradili celý děj. Každopádně pokud jste trailer doposud neviděli a chcete se vydat na film do kina, doporučuji vám se na něj nedívat.

Grafika

V této části animátoři naprosto zaváleli! Pokémoni vypadají jako skuteční a z interakcí s herci byste ani nepoznali, že při natáčení ve skutečnosti nebyli na place. Rime City je ve filmu úžasným místem, kde by každý fanoušek Pokémonů určitě rád žil.

Dabing

Český dabing je obecně považován za jeden z nejlepších a často i lepší než originální znění (např. v případě Simpsonových), ale to tady neplatí. Pokud jste viděli trailer, jak v angličtině, tak v češtině, mohli jste být dost zděšení. Naštěstí dabing filmu je o poznání lepší než ten v traileru, ale i přes to je Ryan Reynolds v roli Pikachu zkrátka o dost lepší než Petr Lněnička.

Závěr

Pro každého, kdo se považuje za fanouška Pokémonů je povinností na tento film do kina přijít a myslím si, že rozhodně nebude litovat. Na internetu se můžete dočíst, že cílová skupina tohoto filmu jsou 10 leté děti, ale s tím rozhodně nesouhlasím. I kdyby pro tyto lidi byli Pokémoni jen roztomilé příšerky, je ve filmu pro každého něco a zasmát se můžete i bez jejich znalosti.

Myslím si, že je jasné, že úvodní film universa bude z počátku seznamovací a počítá se s tím, že ne všichni diváci vstávali brzy ráno k televizi, aby mohli sledovat Pokémony. Detective Pikachu je ale určitě výborný start tohoto universa a vzhledem k tomu, že už byl oznámen Detective Pikachu 2, jsem zvědavý, jaké bude pokračování.

Vydáno: 10.5.2019 9:23 | 
Přečteno: 1848x | 
Autor: koca2000
 | Hodnocení:

Další články týkající se Detective Pikachu:

Další články>

Sledujte nás také na sociálních sítích!

Komentáře rss

Přidat komentář >

Nebyly přidány žádné komentáře.