×

Novinky

Pokémon GO

Anime Titulky

Poképedie

Web

Kategorie: Novinky, Zajímavosti

Epizody, u kterých ukápla slza

Epizody, u kterých ukápla slzaDeset epizod, u kterých jsme potřebovali kapesník.

Pokémoni nám nabídli plno příběhů. U některých jsme se smáli, u jiných se vztekali, jiné nás nechali v úžasu. A pak jsou tu ty, u kterých nám ukápla slza a na ty se dnes podíváme.

10. Dokud se zase neutkáme

img

Poslední díl série XYZ byl emocionální horská dráha. Příběh, který jsme mohli sledovat po celou dobu, kdy byl Ash v Kalosu se pro mnohé stal tím nejlepším, co nám seriál od první série nabídl. O to sladkobolné bylo rozloučení s postavami, které nám prostě přirostly k srdci. Ať už se jedná o Dedenne a jeho útěk před loučením. O Bonnie a její proslov o tom, že i ona bude jednou stejně silná. Či první polibek Ashe a Sereny. Tato epizoda byla emocionální až do poslední minuty. A poslední zápas Ashe a Clemonta byl jen třešničkou na dortu.

9. Ukradená osobnost

img

Pokud se pamětníků zeptáte, kteří Pokémoni patří neodmyslitelně k Jessii a Jamesovi, tak vám řeknou, že Arbok a Weezing. Proto bylo nemyslitelné, aby se tato skupina rozdělila. Ale to se stalo. Rakeťáci jsou zloduši, ale i tak mají občas srdce na správném místě, a to měli i v epizodě Ukradená osobnost, kde se rozhodli zachránit hejna Ekansů a Koffingů. Zaplatili za to ale velkou cenu. Museli dát sbohem svým dlouholetým partnerům. Kdo z nás si nepamatuje scénu kdy Jessie, James a Meowth bojují, zatímco Arbok a Weezing vedou ostatní do bezpečí.

8. Charizardovi plamenné ambice

img

Ash a Charizard si prošli dlouhou cestu, než Charizard získal k Ashovi důvěru. Pro mnohé neporazitelné duo se ale muselo brzo rozdělit. V této epizodě je vidět, jak Ash jako trenér dospěl. Díky tomu jsme mohli dostat jedno z nejsmutnějších rozloučení v celé historii seriálu. Tohle rozloučení však trochu snižuje fakt, že se Charizard ještě několikrát v seriálu objeví. Ale v tu chvíli, kdy Ash utíká od Charizarda, protože je to pro jeho Pokémona v tu chvíli to nejlepší je nezapomenutelná.

7. Vydej se na západ, Meowth

img

Jak to, že Meowth mluví? A jaký žil život v době, kdy ještě nebyl členem naší Rakeťácké trojky? To nám ukazuje epizoda Vydej se na západ, Meowth. Příběh, který do detailů popisuje Meowtha jako mladého Pokémona plného ideálu i jeho hořkou cestu do polohy, v jaké ho známe dnes. Na konci této epizody si řeknete, že si Meowth zaslouží mnohem větší respekt.

6. Schováme se před bouřkou

img

Opuštěný dům a ještě opuštěnější Pokémon. Epizoda, která nám ukazuje, jak silné je přátelství Pokémona k jeho lidskému příteli. Espurr čekal na návrat své kamarádky několik let. Epizoda, která vypadala ze začátku jako klasická epizoda zaměřená na Pokémoní duchy, dostala neuvěřitelně krásný konec, u kterého nevíte, jestli být smutný, že se Espurr už nesetká s tím, koho měl rád, nebo šťastný z toho, že si našel nového přítele.

5. Budete mi místy Chybět!

img

Epizoda, kterou mnoho fanoušků přejmenovalo na „Budeš mi Misty chybět!“ byla první epizoda, kde proběhlo velké loučení. Seriál jako hlavní postava opustila Misty. Její cesta s Ashem, která započala kvůli kolu i kolem skončila. Všichni víme, že Misty chtěla s Ashem putovat dál a říct mu, že za tu dobu, co spolu procestovali Kanto, Pomerančové ostrovy a Johto začala k němu něco cítit. Ovšem její city zůstaly pouze pro ni. Spoustu fanoušku tedy sledovalo Misty, jak se vrací domů i se svým tajemstvím.

4. Charmander - Zatoulaný Pokémon

img

Jak silná dokáže být důvěra Pokémona k jeho trenérovi? To nám ukázal Charmander. Epizoda, která nám ukazuje ve své nejčistější podobě věrnost a lásku Pokémona na jedné straně a aroganci a sobectví trenéra na straně druhé. Málokterý Pokémon si musel sáhnout tak na dno, jako Charmander, aby pochopil, že ne každý si zaslouží jeho lásku.

3. Sbohem Butterfree

img

Rozloučit se s dobrým kamarádem je těžké. Ještě těžší je to ve chvíli, kdy je to váš první chycený Pokémon. Sbohem Butterfree je jedna z těch epizod, která nás dostane opět do doby, kdy nám bylo deset let. Ale stejně jako my, i Ash věděl, že by nebylo správné, kdyby stál v cestě lásce. Aby nám zasadili tvůrci ještě jednu ránu do srdce, tak tento moment převedli i do Pokémon: I Choose you. A já je za to nenávidím. Jak si dovolujete hrát si s lidskými emocemi!

2. Jedna cesta končí, další začíná

img

Epizoda, která do té doby ukázala něco nepřestavitelného. Smrt Pokémona. Nějak jsme tušili, že Pokémoni nejsou nesmrtelní a i oni budou muset jednou zaklepat na nebeskou bránu. Ale nikdo z nás nemohl tušit, že tvůrci kolem toho vystaví celou epizodu. Sledovat poslední dny Stoutlanda bylo neuvěřitelně dechberoucí. A scéna, kdy Litten najde pod mostem jen prázdné místo nás zanechala v šoku. Ta epizoda musela v tu chvíli změnit nás všechny.

1. Sbohem Pikachu

img

Na prvním místě nemohla být jiná epizoda. Ash a Pikachu jsou nejlepší přátelé. Ale když potkají cestou skupinu divokých Pokémonů, se kterými si začne Pikachu rozumět, napadne Ashe otázka: „Jsem pro Pikachu dost dobrý?“ Na základě toho, že by bylo Pikachu líp mezi jeho druhy, se rozhodne dát svému nejlepšímu příteli sbohem. A nikdo z nás nechce pomyslet, jak by seriál vypadal, kdyby toto loučení bylo definitivní.

Jaká epizoda vás přiměla ukápnout slzu? Byla to tady jedna z těchto desíti nebo jiná?

Zdroj, ze kterého se při psaní článku čerpalo.

Vydáno: 4.4.2020 22:39 | 
Přečteno: 1715x | 
Autor: Ricmont
 | Hodnocení:

Sledujte nás také na sociálních sítích!

Komentáře rss

Přidat komentář >

icon , - odpovědět
patrik1177
Tak mě, alespoň co si pamatuju, rozbrečeli pouze epizoda Sbohem Butterfree a první film.

Teď trochu odbočím od témy. Já jsem asi divný, ale mé emoce jen tak kdejaký film nebo seriál nezasáhne. A je jedno, jestli se jedná o pláč, smích nebo jiné emoce. Třeba komedie jsem od jistého času výrazně omezil, jelikož mi povětšinou vtipné nepřijdou, zasměju se za celou stopáž filmu tak 2-3x. Dokonce si vzpomínám na situaci, když jsem s kámošmi koukal nějaký film komedii. Ty se smály v jednom kuse, ale mě spíš film i celá situace přišli trapné... mě spíš pobaví sarkasmus a ironie 1