×

Novinky

Pokémon GO

Anime Titulky

Poképedie

Web

Kategorie: Novinky, Hry

Než přijde Sword and Shield: 10 faktů o Black and White a Black2 and White2

Než přijde Sword and Shield: 10 faktů o Black and White a Black2 and White2Málo která generace rozděluje fanoušky Pokémonů jako právě tato. I tak tu ale máme plno zajímavých faktů.

Hráči jí právem chválí za skvělý herní příběh, zatímco fanoušci anime jí hodnotí jako jednu z nejhorších. Ano mluvíme o páté generaci. Ta se odehrává v regionu Unova a na rozdíl od předchozích sérií se snaží jít tak trochu jinou cestou.

10. PETA

Hlavními nepřáteli v Black and White jsou členové Teamu Plasma. Ti byli částečně založení podle organizace PETA, která bojuje proti týrání zvířat a dříve se snažila zakázat i samotné Pokémony. Pokud si myslíte, že PETA si nechala něco takového líbit, jste na omylu. Po vydání her Black2 and White2 přišla PETA s vlastní verzí Black & Blue, která byla parodií na Black and White. Celá hra je o tom, že bojujete proti trenérům, kteří se vás snaží chytit a mučit.

9. Prezidenti Unova

V polovině 90. let existovala populární rocková skupina s názvem Prezident United State of America. Ta v roce 2016 oznámila odchod z hudební scény. Nintendo hledalo kapelu, která by zazpívala propagační píseň pro Pokémon Black and White. Proto oslovila několik zpěváků, například Tommyho Jamese. Ovšem nikdo nemohl. Proto byla nakonec vybrána skladba Lump od výše zmíněné skupiny. Nintendo a skupina Prezidentů měla ještě jeden společný projekt a to Can´t Stop (Catchin´´ Em All). Ten měl dostat lidi k hraní Black and White, ale jedná se snad o nejhorší Pokérap, který kdy byl. Zkuste to zhodnotit vy sami :).

8. Dívka z Kanta konečně dostala svého Pokémona

Pamatujete si na dívku z 10 faktů o Red and Blue? Ta vám ve hře popisuje Pokémona s květinovým vzorem. My už víme, že se jedná o Munnu. Munna totiž měla být už v první generaci, ovšem stejně jako jiní Pokémoni se nedostala do prvních 150 vybraných. Ale zatímco někteří Pokémoni dostali šanci již v Johto, tak Munna musela čekat několik let. Ale nakonec je tady.

7. Světový turnaj

Jedním z nejvíce očekávaných příspěvků do Black2 and White2 byl světový turnaj. To mělo dát hráči možnost zúčastnit se turnaje v režimu jednoho hráče. Soutěž měla fungovat tak, že hráč pomocí připojení Nitendo Wi-Fi dostal přístup k šampiónům a trenérům stadionu z předchozích generací. Vypadalo to, že kromě těchto zápasů mělo rozšíření zahrnovat i výzvy. Například turnaj založený na Mistrovství světa Pokémonů 2011.

6. Zahraniční tvůrci

Myslíte si, že Pokémony tvoří jen Japonci? Tak to je omyl. Na tvorbě Pokémonů se podílí tvůrci z různých částí světa. Jedním z nich je i James Turner, který je původem z Británie. James navrhl například tyto Pokémony: Gollet, Vullaby nebo Mandibuzz. James dál pokračuje v práci pro Game Freak a tak třeba v Sun and Moon od něj můžete vidět Pokémona Buzzwole.

5. Žádný Pikachu a Magikarp

Magikarp je Pokémon, kterého můžete chytit v každém regionu. Ovšem pokud budete hrát Black and White, tak byste hledali ve volné přírodě Magikarpa marně. Jediný způsob, jak ho získat, je koupit si ho od prodejce na mostě. Důvod, proč nelze získat Magikarpa, je ten, že Unova je založená na Americe, zatímco Magikarp je založen podle Asijského kapra. A ten logicky v Americe není. Pokud jste ale milovníci Pikachu, tak zde máte úplnou smůlu. I když se Pikachu v propagačních materiálech objevuje, ve hře vůbec není.

4. Šortky a sukně

Pamatujete si na trenéra, který vám řekl v Red and Blue, že miluje šortky pro jejích pohodlnost? Tak ten má v Black2 and White2 nejspíše sestru. Ve hře totiž můžete narazit na trenérku, která vám poví, že miluje sukně po jejich volnost. To ovšem není vše, ve hře můžete narazit i na ducha, který miluje šortky snad ještě víc než právě mladík z Kanta

3. Šampion

Alder je asi nejzajímavější šampion v Pokémonní sérii. Kromě toho, že není považován ve hře za finálního soupeře, tím je ve hře Black and White “N“ a v Black2 and White2 je šampionkou regionu Unova Iris, má Alder i zajímavý tým. Zatímco například Lance nebo Steven se spoléhají na účinné typy, jako je dračí nebo ocelový, tak Alder se specializuje na hmyzí typy. Důvod je ten, že Alder měl jako startovního Pokémona Larvesta.

2. Odměna za dokončení Pokédexu

V dnešní době už neplatí pravidlo „Gotta Catch ´Em All“. Chytit všechny Pokémony je totiž již nemožné. V dřívějších generacích jste za vyplnění Pokédexu dostali odměnu. Většinou certifikát do karty Trainer, což není žádné terno. Ovšem Black and White dalo do hry něco, co nám hráčům dá důvod Pokédex vyplnit. Odměnou tu byl předmět Shiny Charm. Tato položka zvyšuje šanci na setkání se Shiny Pokémonem. Ovšem abyste ho našli musíte samozřejmě chodit.

1. Ztracená bitva

V Pokémon Gold and Silver je jedna z nejlepších bitev v historii her. Souboj se samotným Redem. V Black2 and White2 jste měli mít možnost bojovat s Hildou a Hilbertem. Pokud nevíte, kdo to jsou, tak se jedná o charaktery, za které jste hráli v Black and White. V systému hry jsou k nalezení i dialogy z této bitvy. Ovšem nakonec se vývojáři rozhodli jít jinou cestou.

Jelikož jsem do teď nenašel fakta k Pokémon X and Y, tak se možná jedná o poslední část, ale kdo ví :).


Vydáno: 12.11.2019 19:42 | 
Přečteno: 541x | 
Autor: Ricmont
 | Hodnocení:

Sledujte nás také na sociálních sítích!

Komentáře rss

Přidat komentář >

Nebyly přidány žádné komentáře.