×

Novinky

Pokémon GO

Anime Titulky

Poképedie

Web

Kategorie: Novinky, Hry

Než přijde Sword and Shield: 10 faktů o Pokémon Diamond, Pearl a Platinum

Než přijde Sword and Shield: 10 faktů o Pokémon Diamond, Pearl a Platinum

Na čtvrtou generaci si museli fanoušci dlouho počkat, ale nakonec se jí dočkali a my si tak můžeme říct několik faktů o hrách Diamond, Pearl a Platinum.

Čtvrtá generace není u nás tak neznámá jako ta předchozí, jelikož právě tato série stála na počátku comebacku Pokémon seriálu u nás. Ovšem pokud jde o hry, tak tu máme pro vás pár faktů, o kterých jste možná ani vy neměli tušení.

10. Promarněný Arceus

Arceus měl ve čtvrté generaci představovat boha světa Pokémonů a je jasné, že jeho chycení nemělo být jen tak. Do hry měl být zařazen předmět „Azure Flute“. Tento předmět by vám umožnil se dostat do horní části oblasti Spear. Zde by na vás čekal Arceus na úrovni 80. Ovšem předmět nikdy nebyl distribuován a do této části hry se dostanete jen podvodem.

9. Oslabení elitní čtyřky

Sinnoh má ze všech her asi tu nejsilnější elitní čtyřku. Důvodem je to, že všichni její trenéři jsou na vysoké úrovni. Proto, abyste nad nimi vyhráli, musíte hodně trénovat v oblasti Victory Road. Samotný Game Freak si tuhle věc uvědomil, a když vydal třetí edici, Pokémon Platinum, tak úrovně trenéru elitní čtyřky snížil.

8. Jméno pro Dračí Meteor

Jeden z nejsilnějších útoků z Pokémonní série se objevil ve čtvrté generaci. A když vývojáři přemýšleli, jak se bude jmenovat, rozhodli se, že to nechají na fanoušcích. Před vydáním hry se v časopisu Coro Coro objevila možnost, aby hráči tomuto útoku vybrali jméno. Japonské jméno se v anglické verzi mělo předkládat jako Meteor Shower. Ale originální jméno obsahuje znak pro Draka. Aby se tak zachoval původní význam útoku, vznikl název Dračí meteor.

7. Kyselý déšť

Třetí generace nám dala možnost zakusit, že i ve světě Pokémonů to občas pěkně fouká. Byla to zajímavá změna, protože v zápase dokázala hráči dát velkou výhodu, nebo mu ještě přitížit. Takové krupobití či písečná bouře není nic moc, ale když se umí využit, hráč má zápas v kapse. Ovšem v Pokémon Platinum se objevil nehezký efekt, „Acid Rain“. Ten když se použil během Povětrnostního efektu, tak aktivoval všechny větrné efekty na jednou a zůstali tam až do konce bitvy.

6. Berete si svého Pokémona?

Knihovna Canalave je jedním z nezajímavějších míst v Sinnoh. Právě zde se můžete dozvědět o mýtech a legendách tohoto regionu. V původní japonské verzi byla možnost najít knihu, která popisovala svatby mezi Pokémony a lidmi. To protože dříve nebyl rozdíl mezi Pokémonem a člověkem. Když se dostala hra na Americký trh proběhla změna v překladu tak, abychom se v knize dozvěděli, že Pokémoni a lidí jedli spolu u jednoho stolu. Text byl změněn nejspíš proto, aby si lidé nemysleli, že hra má zoofilní podtext.

5. Team Galactic umí podvádět

Game Freak miluje, když je hráč v nevýhodě, a proto občas dává trenérů ve hře Pokémony, které by neměli mít, či jim dá vysokou úroveň. Po případě jim dá útok, který jejich Pokémon nemá zatím ještě umět. Takže ani u čtvrté generace si to nemohli odpustit. Proto velitelům Teamu Galactic dali Pokémony, kteří neodpovídají vývojové úrovni. Například Jupiter používá Skuntanka na levelu 20, i když se má vyvíjet ze Stunkyho až na levelu 34.

4. Surfovaní před dveře

Pamatujete si na Surf chybu, kterou jsme zmiňoval v předchozím článku? No tak to vypadá, že ve čtvrté generaci se objevila ta samá chyba, ale ještě v lepším provedení. Když jste totiž použili Surf na dveře, které patřily k místnosti Aarona z Elitní čtyřky, tak jste měli možnost dostat se do uzavřeného obsahu hry, do kterého jste měli mít přistup až po splnění určitého eventu z Nintendo akce. Tak jste mohli snadno v japonské verzi chytit například Darkraie, který je normálně nepřístupný.

3. Pulseman

V dnešní době už nemá Game Freak čas na nic jiného než na Pokémon sérii. To mrzí i samotné vývojáře, kteří před Pokémony měli za sebou dost skvělých her, které ovšem nikdy nedosáhly slávy Pokémonní série. I tak ovšem čas od času vytvoří hru například pro PlayStation nebo Android. Jednou z her, kterou vytvořil Game Freak, byla i plošinovka Pulseman. Ve hře hrajete za dospívajícího chlapce, který ovládá elektřinu. Zajímavé jsou ale úhlavní nepřátelé ve hře. Ty se jmenují Galaxy Gang. V japonském originále Diamond and Pearl se právě Team Galactic jmenuje Galaxy Gang.

2. Nevhodné gesto

Dokážete si přestavit, že by Pokémonní hry musely projít cenzurou, když je to hra pro hráče každého věku? I přesto se s ní museli vývojáři při tvorbě čtvrté generace potýkat. Problém byl u Pokémona Registeela. Ten byl ve hře vyobrazen s nataženou paží. Problém byla plochá dlaň tohoto Pokémona. Ta v kombinaci s nataženou paží připomínala nacistický pozdrav. Jelikož období 2. světové války je pro Evropu dost citlivé, musel Registeel změnit pózu.

1.Med

Druhá generace nám dala Shiny Pokémony. Šance narazit na takového Pokémona je 1 ku 8192. Což nás přivádí k tomu nejhůř chytatelnému Shiny Pokémonovi. Je to Vespiquen. Abyste ho získali musíte chytit Combee. Ale pouze Combee ženského rodu se může vyvinout ve Vespiquen. Shiny Vespiquen má červený diamant na hlavě. A jaká je šance, že vaše Combee bude holka? No skvělých 12,5%.

Příště se vydáme pro fakta do regionu Unova, kde se odehrávají hry Black and White.


Vydáno: 8.11.2019 20:17 | 
Přečteno: 1507x | 
Autor: Ricmont
 | Hodnocení:

Sledujte nás také na sociálních sítích!

Komentáře rss

Přidat komentář >

Nebyly přidány žádné komentáře.