×

Novinky

Pokémon GO

Anime Titulky

Poképedie

Web

Kategorie: Novinky, Hry

Než přijde Sword and Shield: 10 faktů o Pokémon Gold, Silver a Crystal

Než přijde Sword and Shield: 10 faktů o Pokémon Gold, Silver a Crystal

Hry Pokémon Sword & Shield se blíží. A tak je na čase si říct pár faktů z předchozích generací her ze série Pokémon.

Druhá generace je i v dnešní době mezi hráči velmi oblíbená a v TOP seznamech Pokémonních her se dostává na nejvyšší příčky. Pojďme si tedy říct deset faktů o hrách z regionu Johto.

10. Silent Hill

img

Když se začalo pracovat na hrách Gold a Silver, tak bylo určeno, že město, ve kterém bude začínat vaše cesta, ponese jméno Silent Hill. Ovšem, jak víme, ve hře začínáme v New Bark Town. Důvod této změny je však jasný. Rok před vydáním her se na světě objevila hra pro PlayStation která nesla název... správně, Silent Hill.

9. Safari zóna v Johto

img

Safari zóna nebyla v první generaci zrovna hit. Ale i tak se jí tvůrci rozhodli s menšími změnami do druhé generace znovu zařadit. Přestože byla Safari zóna hotová, nikdy se do konečné verze nepodívala. Hráči však v kódu hry objevili základní mapy právě pro Safari zónu. V Remasterech pro Nintendo DS se už Safari zóna objevuje.

8. Rival a jeho otec

img

Zatímco v první generaci her byl váš rival kluk ze stejného města, který měl za úkol vás jen ponížit, tak druhá dostala o poznání hlubšího rivala. Silver, jak se rival jmenuje v manga verzi, je totiž naštvaný na svět a Pokémony bere jako nástroje pro uspokojení vlastní moci. Tohle má určitě po tátovi. Tím totiž není nikdo jiný než Giovanni. Ve hrách FireRed a LeafGreen se šéf Rakeťáků zmiňuje, že má syna s rudými vlasy. V remasterech druhé generace po chycení Celebiho máte možnost vidět hádku Silvera a Giovanniho.

7. Ztracená hra

img

V době, kdy se v dětských hrách mohl objevovat hazard, měly Pokémon hry kasina. Ve hrách druhé generace kasina obsahovala dvě hry. První byla založená na hracích automatech a druhá na otáčení karet. V kódu hry se však objevila i třetí, která měla prověřit naší paměť, ale nebyla hotová včas.

6. Pokémon pro-skater

img

Pokud se rozhodnete v budově jezdit na kole ozve se telepaticky profesor Oak a připomene vám, že to se nedělá. Proto se rozhodli vývojáři místo kola dát do hry skateboard a umožnit tak jízdu s ním třeba po stadiónech. I když byl skateboard oficiálně oznámen, tak se tvůrci nakonec rozhodli vrátit zpět kolo. Ovšem pokud jste dost šikovní v hackování, tak si můžete skateboard ve hře vyvolat.

5. Bez kabelu

img

Dokážete si přestavit, že byste v dnešní době museli všude tahat kabel, abyste si mohli s kamarádem vyměnit Pokémony z jedné verze do druhé? Tak dříve to tak bylo. Ovšem Japonsko bylo vždy napřed a tak jste si mohli ke svému Game Boy Color koupit adaptér na mobil a bezdrátově měnit Pokémony. Jelikož nástroj nebyl v anglické mutaci, nikdy se nedostal do zbytku světa.

4. Nevhodné jméno

img

Pokémoni to neměli v Japonsku moc snadné. Z anime musel zmizet Porygon a částečně i Jynx. Samotná hra měla být zakázaná, protože údajně má podporovat u dětí týrání zvířat. Ve druhé generace her jste měli možnost bojovat se skupinou trenérů, kteří nesou jméno „Firebreather“. Jeden z nich měl jméno Dick. V Remasterech je ovšem tento trenér pojmenován jako Richard. Důvod je asi zřejmý.

3. Soupeř pro psychický typ

img

V první generaci her neměl psychický typ žádnou konkurenci kromě hmyzího typu. Proto se tvůrci rozhodli pro druhou generaci rozšířit typy Pokémonů, proti kterým by byly psychické typy slabé. A tak jsme dostali do hry temný a ocelový typ. Ocelový typ při útoku od psychického Pokémona získal jen poloviční zranění. Temný typ byl imunní proti psychickým útokům úplně.

2. Rival story

img

Zatímco Blue byl dost jednotvárný, tak Silver dostal od vývojářů možnost se v příběhu hry vyvíjet. Když ho potkáte poprvé, je to někdo, kdo chce ukázat svému otci, že je ten nejlepší (díky bodu 8. víme, kdo jeho otec je). Pokémony bere jen jako zbraně a nevidí nic než svůj cíl. Ovšem jak s vámi bojuje zápas za zápasem, tak i jeho povaha se začne měnit a Silver začne mít své Pokémony rád. Důkazem je to, že se mu jeho Golbat vyvinul na Crobata. Tento vývoj je možný, jen když má trenér a Golbat vysokou úroveň přátelství. To dokazuje, že Silver má své Pokémony postupem času rád.

1. Pokémon Gold a Silver GAME OVER

img

V dnešní době by tomu asi nikdo nevěřil, ale tvůrci plánovali druhou generaci jako poslední závěrečnou hru. To je důvod, proč bylo hráčům umožněno bojovat na stadiónech v Kanto a na konci svést souboj s Redem. Tvůrci chtěli Pokémony ukončit s postavou, u které to vše začalo. Po rekordním úspěchu her se však tvůrci rozhodli začít pracovat na třetí generaci her.

Příště se zaměříme na třetí generaci her, Pokémon Ruby, Sapphire a Emerald.


Vydáno: 27.10.2019 20:18 | 
Přečteno: 2013x | 
Autor: Ricmont
 | Hodnocení:

Sledujte nás také na sociálních sítích!

Komentáře rss

Přidat komentář >

Nebyly přidány žádné komentáře.