×

Novinky

Pokémon GO

Anime Titulky

Poképedie

Web

Kategorie: Novinky, Hry

Než příjde Sword and Shield: 10 faktů Pokémon Red, Blue (Green) a Yellow

Než příjde Sword and Shield: 10 faktů Pokémon Red, Blue (Green) a Yellow

Hry Pokémon Sword & Shield se blíží. Pojďme se podívat na zajímavá fakta z předchozích her.

Již brzy si budeme moct poprvé chytit Pokémony v regionu Galar. Ale předtím než začneme putovat po novém regionu, pojďme si zavzpomínat na předchozí hry. A samozřejmě začneme u první generace.

10. S profesorem Oakem mělo být možné bojovat

img

V kódu původní hry je pár zajímavostí. Jednou z nich je to, že jste ve hře mohli zápasit s profesorem Oakem. Podle všeho jste s Oakem bojovali před Elitní čtyřkou, ovšem někde se i píše, že zápas s ním se měl odehrávat před chycením Mewtwo. Pro poražení jeho týmu jste pak potřebovali tým, jehož Level byl v rozmezí 60- 70 LVL. Což znamená, že to rozhodně nebyl soupeř pro začátek hry.

9. Silph Scope není potřeba

img

V první generaci her potřebujete v Lavender Town Tower předmět Silph Scope pro identifikaci duchů ve věži. Ovšem tato položka není tak nutná, jak vypadá. Pokud chcete přeskočit boj s Rakeťáky v kasínu v Celadon city, dá se to snadno obejít. Stačí mít u sebe Poké Dolls. Pokud použijete Poké Dolls a vystrašíte ducha, tak jste pak schopní se dostat na nejvyšší patro i bez Silph Scope.

8. Zmínka o Pokémonu Munna

img

Pokémon Munna se objevil až v páté generaci her. Ovšem zmínka o ní je již první generaci her. V jednom jeskyním komplexu ve hře můžete narazit na dívku, která vám popíše růžového Pokémona s květinovým vzorem. Je úžasné, že tvůrci měli nápad na Munnu již tak dlouho před jejím oficiálním představením.

7. Pokémonská válka

img

Tato teorie je čistě z hlavy fanoušků. Podle nich za nedostatek dospělých mužským postav může to, že před dějem hry se odehrála mezi regiony Kanto a Johto válka, ve které umřelo mnoho dospělých mužů včetně otce Reda. Tvůrci se k tomu dosud nevyjádřili. Ovšem teorie hře přidává novou úroveň.

5. Focus Energy: Nejhorší tah

img

Nejhorší útok? Jasně, Splash. A co třeba Focus Energy? Zatímco v pozdějších generacích her se v zápase jedná o užitečný tah, v prvních hrách fungoval náhodně. A to spíše tak, že nefungoval. Takže pokud měl Focus Energy nějaký efekt, měli jste štěstí.

5. Mew

img

Když se poprvé objevila zmíňka o Pokémonovi Mew, hned se objevilo tolik legend o tom, jak ho chytit, že by mu mohla Lochneská příšera závidět. Pokud jste ho chtěli chytit, tak jste museli odsunout náklaďák nebo stokrát vyhrát nad Elitní čtyřkou. Dal se chytit pomocí podvodů jako třeba GameShark. Ovšem Mew bylo vždy možné získat jen při oficiálních akcí Nintenda.

4. Létání v Safari zóně

img

Safari zóna je zajímavá tím, že se tam skrývají Pokémoni, které nikde jinde ve hře nejsou. Ovšem je tu i větší šance, že vám Pokémon uteče. Jelikož zde máte omezený počet kroků není tu snadné nějakého Pokémona stopovat. Ovšem díky HM Fly to dříve šlo. V prvních verzích hry se vyskytla chyba, která vám mapu k HM Fly změnila po vstupu do Safari na mapu právě Safari Zóny. Tato chyba byla ovšem rychle opravena.

3. do 30 minut

img

Speedrunneři jsou hráči, kteří se snaží dohrát hru, co nejrychleji to jde. Většinou k tomu využívají chyby ve hře. Těmto hráčům neunikla ani první generace her. První speedrunner to zvládl do 30 minut. V dnešní době ovšem profi speedrunneři zvládnou tuto generaci her pod jednu minutu.

2. 190 původních pokémonů

img

V 90. letech se zdálo, že chytit 151 pokémonů je úkol hodný jen mistra Pokémonů. Ovšem původně jich mělo být 190. Z těchto 190 bylo nakonec vybráno jen nám již známých 151 Pokémonů. Někteří byli přeraženi do Johta, například Elekid, Scizor nebo Donfan. Jiné čekalo tlačítko Delete.

1. Pokémon vůbec nemusel vzniknout

img

Dokážete si představit herní svět bez Pokémonů? My taky ne. Ovšem málem se tak stalo. Nintendo totiž na začátku hře vůbec nevěřilo a nechtělo jí vydat. K jistotě moc nepomohlo ani to, že v té době mladá firma Game Freak měla technické potíže s vývojem hry. Ovšem Game Freak nakonec hru dokončil a Nintendo se rozhodlo jí dát šanci.

Přístě se podíváme na zajímavosti o Gold, Silver a Crystal!


Vydáno: 24.10.2019 23:10 | 
Přečteno: 2262x | 
Autor: Ricmont
 | Hodnocení:

Sledujte nás také na sociálních sítích!

Komentáře rss

Přidat komentář >

Nebyly přidány žádné komentáře.