×

Novinky

Pokémon GO

Anime Titulky

Poképedie

Web

Kategorie: Novinky, Hry

Než přijde Sword and Shield: 10 faktů o Pokémon Ruby, Sapphire a Emerald

Než přijde Sword and Shield: 10 faktů o Pokémon Ruby, Sapphire a Emerald

Máme za sebou Kanto a Johto. Je na čase se podívat, jaká fakta ukrývá region Hoenn.

Třetí generace se odehrává v regionu Hoenn a téměř po deseti letech od vydání první generace znovu oživila zájem o Pokémonní sérii. Tak si řekneme deset zajímavostí o této generaci her.

10. Gotta catch ´em all!!? No asi ne

img

Když Pokémoni spatřili světlo světa, tak je doprovázela hláška „Gotta catch ´em all!“, po našem „Chyť je všechny!“. Tato hláška ovšem spolu se třetí generací zmizela. Důvod je jednoduchý. Třetí generace neměla možnost, jak obchodovat s předchozími generacemi, tak ani nebylo možné chytit Pokémony z Kanta a Johta, kteří se ve hře neobjevují.

9. Torchic měl vypadat maličko jinak

img

Když se vytváří nový Pokémon, tak nemusí na konci vypadat tak, jak ho z počátku tvůrci plánovali. To je případ i Torchica, který v Hoenn působí jako ohnivý startér pro trenéry. V původní verzi u Torchica dominovali obří uši. Ovšem ptáci zrovna velké uši nemají a tak se je tvůrci rozhodli odebrat.

8. Norman je první otcovská postava ve hře

img

Tvůrci Pokémonů museli mít se svými otci komplikované vztahy. Jak jinak vysvětlit, že otcovské postavy se ve hře skoro nevyskytují. Norman a jeho rodina, do které patříte i vy, pochází z Johta. A Norman má převzít roli trenéra na jednom Hoennském stadionu. Ovšem i když na rozdíl od Reda či Golda máte otce, tak to není žádná výhra. Norman od vás očekává nějakou zkušenost a na svůj stadión vás pustí až po čtyřech odznacích. Holt mít za tátu trenéra stadiónu není vždy výhra.

7. Se Zigzagoonem není možné prohrát

img

První bitva, kterou ve hře budete muset vybojovat, je bitva se Zigzagoonem, který útočí na profesora Birche. I když normálně můžete z boje s divokými Pokémony utéct, tak zde to nelze. Pokud se rozhodnete úmyslně prohrát, tak se Zigzagoon dá na útěk. Tedy první bitvu vždy vyhrajete.

6. Jak přijít o Master Ball

img

Master Ball je úžasná věc. Máte legendárního Pokémona, který se nechce nechat chytit ani na 150 pokus s Ultra Ballem? Tak mu hoďte do obličeje Master Ball a přestane se kroutit. Většinou jste dostali Master Ball jako odměnu za splnění úkolů. Ovšem ve třetí generaci jste ho museli najít. Master Ball se totiž ukrývá v základně Magma a Aqua, podle toho, jakou verzi máte. Háček je v tom, že pokud jste Master Ball nenašli dříve, než jste opustili základnu, tak v ní Master Ball zůstal pohřeben na vždy.

5. MissingNo v Hoenn

img

Jedna z největších záhad první generace je Pokémon MissingNo. Aby se hráčům nepovedlo znovu vytvořit MissingNo rozhodl se Game Freak zakročit. Ovšem moc se to nepovedlo. Ve třetí generaci je Pokémon s originálním jménem ????????. Tento Pokémon se mohl objevit, pokud jste ve hře chatovali třeba pomocí programu Gameshark. ???????? se ve hře objevil jako otazník v černém kruhu. Za velmi specifických okolností bylo možné ho i chytit. Ale prakticky je k ničemu.

4. Blaziken měl vypadat jinak

img

Když jsme tu měli Torchica, tak si řekneme i o jeho finální fázi, Blazikenovi. Ten původní verzi měl také vypadat úplně jinak. Jeho první koncept spíše vypadal jako Latias. Proč se tato verze nedostala do hry nikdo neví. Ovšem nakonec jsme místo jednoho Latikena, jak ho fanoušci nazývají, dostali dva Pokémony.

3. Braillovo písmo

img

Tvůrci měli zajímavý nápad do třetí generace her. Pokud jste chtěli získat legendární Regi-trio, tak jste museli vyřešit několik hádanek, které byly v Braillově písmu. Toto písmo jste pomocí nápověd museli dekódovat. Ve zprávě pak byla nápověda, kde najdete jakého ze tří legendárních Pokémonů z regionu Hoenn.

2. Surf na zemi

img

Byly to hrozné doby, kdy jsme museli čekat rok na vydaní Evropské verze hry. Ano tak temné doby to byly. Dnes se Pokémon hry vydávají celosvětově. Ovšem dříve se muselo čekat několik měsíců než se dostala hra k nám. I když jsme Japoncům záviděli, že můžou chytat Pokémony dříve něž my. Tak to mělo i výhody. K nám se dostávala hra již skoro bez chyb. Zatímco Japonská verze jich měla jak much. Jednou zajímavou chybou byla možnost surfovat na zemi. Ano, Japonci si ve hře díky chybě mohli užít i takovou zábavu.

1. Feebas

img

Tvůrci Pokémonů mají krutý smysl pro humor. V první generaci jste měli Taurose, který utíkal hned po prvním útoku. Ve druhé generaci jste měli legendární trio, které jste mohli jednoduše minout. Ale to nic není proti krutosti jménem Feebas. Feebas je vlastně remake Magikarpa. Je k ničemu, ale i tak ho chcete, protože se z něj vyvine Milotic a to je jeden z nejlepších Pokémonů. Problém je jeho chycení. Feebas se vyskytuje jen na cestě 119, která se skládá hlavně z vody. Ze všech těchto vodních ploch se Feebas vyskytuje jen v šesti z nich. Ovšem umístění Feebase se po krátké době zase změní. Jediný způsob je tedy trpělivost a doufat, že se Feebas objeví v té správné kaluži.

Tak třetí generaci máme za sebou a přístě se můžeme těšit na fakta z herní série Diamond, Pearl a Platinum.


Vydáno: 30.10.2019 22:34 | 
Přečteno: 1538x | 
Autor: Ricmont
 | Hodnocení:

Sledujte nás také na sociálních sítích!

Komentáře rss

Přidat komentář >

Nebyly přidány žádné komentáře.