×

Novinky

Pokémon GO

Anime Titulky

Poképedie

Web

Kategorie: Novinky, Seriál

Opakování v seriálu

Opakování v seriálu

Všimli jste si, že se některé scény v seriálu několikrát opakují? My ano!

Seriál Pokémon je s námi několik let, a proto se ani zde tvůrci nevyhnou opakování několika nápadů. A zatímco Brockova zamilovanost nebo Ashova reakce „Věda je fakt úžasná“ mnoho lidí pobaví, jsou v seriálu opakované scény, které jsou již spíše klišé.

Ztraceni v lese

Ash a jeho parta jdou lesem již několik dní, i když si byly jistí, že budou ve městě o mnohem dřív. Taková scéna nás čekala v seriálu napříč sériemi tolikrát, že je zbytečné to počítat. Chápu, že to, když se postavy ztratí, dává dílů trochu toho napětí a my se o hrdiny můžeme trochu bát. Ale pokud se ztratí po 50té, už nemáte strach o hrdiny, spíše si říkáte, jak je možné, aby se sešla na jednom místě skupina lidí bez orientačního smyslu.

Tady zajisté straší

Naši přátelé jdou po cestě a najednou se před nimi objeví velké honosné sídlo (jo a prší). Vejdou dovnitř a tam nikdo, nebo nějaká postarší osoba. V domě se hned začnou dít divné věci a naši hrdinové musí bojovat proti nadpřirozené bytosti. Dobře, z ducha se vždy na konci epizody stane Pokémon a někdo nám vysvětlí, že Pokémon nechtěl nikomu ublížit a chtěl si jen hrát. Strašidelná epizoda určitě seriálu neuškodí, ale proč se jede jen podle jedné šablony? Proč se nevymění starý dům třeba za hřbitov? Nebo ať se Pokémon který obývá dům snaží opravdu hrdinům ublížit.

Rozdělení

Parta si v pohodě odpočívá a najednou se objeví Rakeťáci. Kvůli tomu, že se jim jejich plán nepovede, naštvou smečku Pokémonů, kterých se bojí všechno živé v okolí, a všichni musí utéct. Co ale čert nechtěl, naše parta se rozdělila a navíc se smíchala s Rakeťáky. Zbytek epizody je jen utíkání před nebezpečným Pokémonem. Až se na konci sejdou. Rozdělit postavy je jistě zajímavé a promíchat je s Rakeťáky může nabídnout zajímavou dynamiku. Ovšem i tohle po několika opakováních začne nudit.

BONUS: Svět zachrání jedině Ash

Svět má skončit a začátek konce má být v regionu, ve kterém se zrovna Ash nachází. To je smůla. Nebo ne? Regionem putuje Ash se svojí družinou, a kdo jiný umí zachránit svět líp než Ash? Upřímně, obyvatelé daného regionu mají štěstí.


A co vy? Vzpomínáte si na nějaký děj, který je podle vás klišé?


Vydáno: 3.8.2019 23:16 | 
Přečteno: 1130x | 
Autor: Ricmont
 | Hodnocení:

Sledujte nás také na sociálních sítích!

Komentáře rss

Přidat komentář >

icon , - odpovědět
Gembler
Rakeťáci a hlavne ich intro to som často preskočil.