×

Novinky

Pokémon GO

Anime Titulky

Poképedie

Web

Kategorie: Novinky, Zajímavosti

Po cestě světem Pokémonů

Po cestě světem Pokémonů Svět Pokémonů není jen Kanto, Alola nebo Galar. Pojďme se podívat na všechny známé regiony!

Titulní obrázek ke článku

Všichni víme, že se svět Pokémonů dělí na regiony. Ovšem svět Pokémonů není jen těch osm oblastí, které známe z her a seriálu. Ve skutečnosti je tento svět mnohem větší. Pojďme se tedy vydat na cestu po tomto světě. Znáte všech 28 regionů?

Základní hry a seriál

img

Tyto regiony jsou nám všem dobře známe. Tvoří je osmička oblastí a to Kanto, Johto, Hoenn, Sinnoh, Unova, Kalos, Alola a Galar. Jednotlivé regiony se vyznačují stadiony, Pokémoní ligou a možností výběru startovních Pokémonů. Kanto, Sinnoh, Hoenn a Johto jsou součástí většího světadílů, jehož jméno nebylo ještě odhaleno. Tyto regiony jsou založené na Japonsku a jeho ostrovech. Regiony Alola, Kalos, Unova a Galar jsou od zbytku regionů vzdálené a jsou vytvořené podle reálných míst a to Hawai, Francie, stát New York a Velká Británie. Jednotlivé regiony jsou jedinečné svojí kulturou a přírodním bohatstvím.

Přímo pro seriál

img

Orange Islands byla oblast tvořená souostrovím blízko oblastí Kanto a Johto. Ovšem nepatří ani k jednomu z těchto regionů. Tato oblast byla vytvořena speciálně pro seriál a ve hrách se nenachází. Orange Islands má svojí vlastní ligu. Ta ovšem není založená na zápasech, ale na spolupráci trenéra a jeho Pokémonů.

Pro seriál vznikla také oblast Decolore Islands, která se nachází mezi regiony Unova a Kalos. Není zde ani Pokémoní liga ani regionální profesor.

Vedlejší série

img

Tato série her je propojená třetí generací her a obsahuje Pokémon Colosseum a Pokémon XD: Gale of Darkness. Tato série má jen jeden region a to Orre. Tento region obsahuje některé ze základních principů hlavních regionů, ovšem nemá vlastní Pokémoní ligu a místo měst jsou zde jen osady. Divocí Pokémoní se mohou chytat jen v oblastech nazvaných Poké Spots.

Spin-off série

img

Tyto série jsou her se od základních her liší hlavně stylem a příběhem hry od základního principu.

Série Pokémon Ranger

img

Tato série je rozdělená na tři regiony a to Fiore, Almia a Oblivia. Tyto regiony jsou mnohem menší než základní regiony a mají mnohem odlišnější kulturu. Pokémoni zde nejsou chováni v Pokéballech a koncept trenérů zde neexistuje. Pokémoni zde žijí volně a často se objevují kromě přírody i ve městech. Hlavní autoritou těchto regionů jsou Rangeři, který k tomu, aby zde udrželi pořádek spolupracují s divokými pokémony, které si na krátký čas ochočí. Ovšem hned po vyřešení problémů je okamžitě propustí. Tyto regiony nemají stadiony a ani vlastní ligy. V regionech Fiore a Almia funguje organizace Ranger Union, který organizuje a kontroluje záchranné a průzkumné práce.

Série Pokémon Mystery Dungeon

img

Tato série her se odehrává ve světě, který je obýván pouze Pokémony. Tento svět obsahuje šest kontinentů. Pokémoni zde žijí ve Dungeonech a městech, například v Pokémon Square, Post Town nebo Lively Town. Někteří Pokémoni tvoří výzkumné skupiny a prozkoumávají Dungeony či pomáhají ostatním Pokémonům v nouzi. Záchranné týmy žijí ve Wigglytuff Gilda, zatímco průzkumné zas v expedici Society. Oba týmy trénují na místech zvaných Makuhita a Marowak Dojos, které slouží jako tréninkové stadiony pro zlepšení schopností.

Ostatní hry

img

Tyto hry jsou svým konceptem nejvzdálenější od základných her a seriálu.

Pokémon Trading Card

img

Hra se odehrává v oblasti Trading Card Game Islands, která se skládá ze dvou malých ostrovů. Karetní hra prozkoumávala mimojiné svůj exkluzivní region Holon. Jak tento region funguje je velmi nejasné a víme o něm velice málo. Další oblastí karetní hry jsou Southern Islands, podle kterých byla pojmenována sada karet.

Pokémon Snap

img

Pokémon Snap se odehrává na Pokémon Island a funguje jako rezervace pro mnoho druhů Pokémonů. Pokémon Island je nějakým způsobem propojen regionem Kanto, a proto zde má Profesor Oak na ostrově určitou autoritu.

Pokémon Channel

img

Pokémon Channel se odehrává v Mintale Town, kde žije mnoho druhů Pokémonů. Mohou zde žít i lidé. Existuje zde alespoň jedna příměstská část.

Pokémon Conquest

img

Odehrává se v regionu Ransei, který podle legend vytvořil Arceus. Je rozdělený do 17 království z nichž v každém vládne jiný válečník.

PokéPark Wii: Pikachu's Adventure

img

Ve hře se nacházíte v oblasti zvané PokéPark. Jde o zábavní park vlastněný divokými Pokémony pro ostatní Pokémony daleko od lidmi obydlených oblastí.

Pokkén Tournament

img

Odehrává se v regiónu Ferrum, který je umístění poblíž základních regionů. Ve hře je totiž zmíněný ostrov Cinnebar.

Pokémon Duel

img

Tato hra se odehrává na ostrově Carmonte. Jedná se o uměle vytvořený ostrov plný luxusních hotelů.

Detective Pikachu

img

Hlavním působištěm je zde Ryme City. Jedná se o velké město, kde žijí Pokémoni a lidé společně.

Pokémon Quest

img

Tato hra se odehrává na ostrově Tumblecube, na kterém žijí Pokémoni ve tvaru krychle.

Pokémon Masters EX

img

Tento turnaj se odehrává na uměle vytvořeném ostrově Pasio, který vymyslel Lear a jeho organizace Pokémon Masters League. Tento ostrov slouží výhradně k souboji mezi trenéry z hlavní série.

New Pokémon Snap

img

Nejnovější hra se odehrává v regionu Lental, který znám hlavně pro svůj fenomén Illumia, který způsobuje, že Pokémoni světélkují.

Toto byly všechny dodnes známé regiony a oblasti. Ovšem svět Pokémonů je obrovský a každý den se zde objevují nová místa a dobrodružství. Kolik regionů jste znali?


Vydáno: 17.4.2021 23:01 | 
Přečteno: 2255x | 
Autor: Ricmont
 | Hodnocení:

Sledujte nás také na sociálních sítích!

Komentáře rss

Přidat komentář >

icon , - odpovědět
avatar
Vím že je to fake ale co třeba Roria? (pokemon brick bronze ) 3
icon odpověděl(a)
koca2000
Tady jsme brali jen ty oficiální, ale máte pravdu. Regionů je v fanouškovském světě Pokémonů ještě mnohem víc.