×

Novinky

Pokémon GO

Anime Titulky

Poképedie

Web

Kategorie: Novinky, Manga

Pokémon Manga - Pokémaniak recenze Pokémon Red a Blue 4

Pokémon Manga - Pokémaniak recenze Pokémon Red a Blue 4Čekání je u konce, vzhůru za dalším dobrodružstvím...

Titulní obrázek článku

Čtvrtý svazek díky Nakladatelství CREW je konečně tu a my se opět můžeme ponořit do oblasti Kanto a vydat se na další úžasné dobrodružství. A opět se setkáváme s Redem, naším šampionem oblasti Kanto.

Příběhová stránka

Třetí svazek mangy Red a Blue nám přinesl vskutku úžasné zápasy. Máme nového šampiona a celá organizace Rakeťáků je rozprášena. Co by mohlo narušit klidný život v Kantu? Odpověď je poměrně snadná. Na scéně se ukazuje dlouho obávaná elitní čtyřka. A mají opravdu zlotřilý plán.

img

Příběhově se posouváme o dva roky vpřed. Celé dva roky se zdálo, že mír a klid v Kantu nic neohrozí. Když v ten moment dostává Red záhadný dopis s výzvou. Jeho rozhodnutí příjmout tuto výzvu vše změní a odstartuje sled velkých událostí.

Předloha

V Japonsku kniha vyšla také jako čtvrtý svazek Kanto série, ale nesla podtitul Yellow podle stejnojmené hry. V roce 1998 oslavilo anime velký úspěch a tak bylo třeba vyslyšet fanoušky.

img

Každý chtěl svého Pikachu a toulat se s ním na cestách za Pokémony. I z tohoto důvodu téměř okamžitě po úspěchu her Red a Blue vyšla nová, upravená hra - Pokémon Yellow. V této hře Vás na cestách doprovázel právě Pikachu. A i manga v prosinci 1998 tento trend převzala.

img

Začátek na plný plyn

Hned z kraje dostáváme novou zápletku, kdy Red přijme výzvu. Jak to celé dopadlo, kdo byl vyzyvatel? Přesně to musíme zjistit, šampion oblasti Kanto je nezvěstný. Jediný, kdo se vrátil na pokraji sil je Redův Pikachu. A přesně v tento moment dostáváme zcela novou postavu. Tajemnou postavu - Yellow. Kdo to je, odkud přišel a proč mu Redův Pikachu důvěřuje? Právě na to nám částečně odpoví čtvrty svazek mangy Red a Blue. Budeme tak svědky strhující akce, úžasných zápasů a opět potkáme mnoho známých tváří z předchozích knih. Hlavním cílem je nalezení Reda.

img

Vzhled knihy

O scénář a grafickou podobu se opět postaral stejný tým jako o předchozí tři svazky. A i když se jedná o dvacet tři let starou publikaci, opět se musím pozastavit nad svěžestí a živostí každého okna stránky. Manga všeobecně má neuvěřitelnou schopnost nestárnout. A to je naprosto úžasné. Jakmile Vás kniha pohltí, budete si uživat každý detail až do konce.

img

Český překlad

I tentokrát se podíváme na knihu z pohledu českého překladu. A musím přiznat, že se kniha četla jedním dechem. V minulých recenzích jsem se pozastavil nad překladem u postavy Billa. V prvním svazku jsem si postavu skutečně užíval a překlad mi vykouzlil úsměv na tváři. Za to ve svazku druhém byla z Billa lehce toxická postava. Čtvrtý svazek a i tentokrát se Bill ukáže. A měl jsem pocit, že to byl ten Bill z prvního svazku. Několikrát jsem se přistihl s úsměvem na tváři. Je jasné, že na český překlad je kladen velký důraz a manga nabrala skvělý směr. Vše krásně koresponduje s grafikou a působí to přirozeně. Rozhodně si překlad zaslouží velkou pochvalu.

Co říct na závěr?

První tři svazky nám poodhalili tajnosti oblasti Kanto. V dalších čtyřech se vydáme na doposud neznámé lokace, ale vrátíme se i na ty dobře známé. Budeme celou oblast sledovat, jak se změnila v posledních dvou letech. Opět najdeme několik nových Pokémonů z legendárních 150. Malý spoiler - profesor Oak začíná tušit, že to není konečné číslo. Čtvrtý svazek nakousl zcela nové dobrodružství. Rozhodně je na co se těšit.

Svazek s číslem pět můžeme očekávat v srpnu 2021!


Vydáno: 21.5.2021 12:16 | 
Přečteno: 833x | 
Autor: Scoby
 | Hodnocení:

Další články týkající se Manga Pokémon Red a Blue:

Další články>

Sledujte nás také na sociálních sítích!

Komentáře rss

Přidat komentář >

Nebyly přidány žádné komentáře.