×

Novinky

Pokémon GO

Anime Titulky

Poképedie

Web

Kategorie: Novinky, Manga

Pokémaniak recenze třetí knihy Pokémon Red a Blue...

Pokémaniak recenze třetí knihy Pokémon Red a Blue...Třetí svazek právě v prodeji...

Díky Nakladatelství CREW se nám do rukou dostává již třetí kniha mangy na téma Pokémonů. I tentokrát se setkáme s Redem a jeho partou Pokémonů... Ale co vše nás čeká tentokrát?

Vzhůru za dobrodružstvím

Třetí kniha pokračuje tam, kde druhá končila. Je třeba zastavit Rakeťáky a překazit jim jejich zlotřilé plány. I tentokrát dojde na neuvěřitelně napínavé a hlavně akční boje. Kresba od kreslířky Mato je doslova v pohybu, každý tah, každá samostatná linie. I když se jedná o knihu, každý zápas doslova ožívá.

img

Dojde na střet s Rakeťáky, Red se střetne i se samotným Giovannim. Znovu narazíme na z laboratoře uprchlého Mewtwo a Red se utká o titul mistra Pokémonů. Čeká ho zatím ta největší výzva, ale nebude na to sám. Dorazí i jeho rival Blue. Kdo z dvojice je silnější a kdo titul na konci cesty získá?

Struktura knihy

V tomto případě se jedná o krásných 232 stran. Kresba již chválu získala, ale i samostatný příběh si zaslouží velkou pozornost. Celá kniha má úžasný náboj a drží čtenáře u knihy jak přikovaného. Každá postava má svůj ojedinělý charakter a je jasně vidět, že hlavní trio - Red, Blue a Green se stále posouvají kupředu. Sám Red už není ten namyšlený chlapec z Pallet Town. Je vidět, že v každé kapitole dospívá. I tentokrát dostáváme hned několik grafik, které jsou vystřižené ze stejnojmenných videoher a jako v předchozích knihách, v naprosto úžasném kontextu.

img

Manga nám opět dokazuje, že se nejedná jen o čtivo pro mládež, ale na své si přijdou i dospělí. Svět Pokémonů v manze funguje trochu jinak, než ten z anime. Pokémoni i postavy zde mají místy opravdu na mále, hlavní hrdinové nemusí vždy vyhrát a narozdíl od seriálu silný Pokémon tu díky už zmíněné kresbě vypadá opravdu nebezpečně.

Český překlad

Český překlad si drží vysokou kvalitu. Je vidět, že se s každou kapitolou pracovalo opravdu důkladně. A i právě díky českému překladu kniha tak skvěle funguje a příběh si skutečně užijete.

img

V předchozích knihách jsem se občas u některého překladu lehce zarazil a i tentokrát jsem se u něčeho zasekl, ale z celé knihy to byl jen jeden jediný termín. „Mistrbal” - v anglické podobě se jedná o dobře známý Masterball. Osobně se zastávám názoru, že toto pojmenování každý fanoušek her a světa Pokémonu moc dobře zná. Není chyba toto přeložit, překlad je adekvátní a korektní. Jen ho považuji za zbytečný. Ve výsledku to mělo za následek, že mě toto jedno slovo překladu vytrhlo z příběhu a celou stranu jsem si musel přečíst podruhé a v příběhu pokračovat.

Závěr trilogie

Red a Blue byla vždy pouze trilogie. Tři knihy, které každého čtenáře přivadí na úžasné místo oblasti Kanto a předvádí nám své divy. Každá kniha funguje na výbornou. V prvním svazku se seznámíme s hlavní postavou a světem kolem. Druhý svazek nás posouvá dál, kromě hlavní cesty musí hlavní postavy čelit i nebezpečí a řešit zapeklité příhody. A třetí kniha je vskutku velkolepé vyvrcholení. Dočkáme se vzrušujících zápasů, odhalíme všechna tajemství a poznáme velkou část oblasti Kanto. Opravdu se jednalo o strhující jízdu a vřele celou trilogii doporučuji všem fanouškům. I novým čtenářům.

A co říct na závěr?

Red a Blue je u konce, to se však nedá říct o manze na českém trhu. Nakladatelství CREW díky velkému zájmu čtenářů bude pokračovat ve vydávání knih i nadále. Minimálně je prozatím naplánovaná druhá série s podtitulem Yellow. Můžeme se tak těšit na další čtyři svazky příběhu z oblasti Kanto. Tentokrát se ale posuneme o dva roky dopředu a potkáme nového hrdinu, který bude mít za úkol vypátrat kým byl Red unesen.

Čeká nás nové dobrodružství a napětí. Již čtvrtá kniha mangy vyjde v květnu 2021.


Vydáno: 16.2.2021 19:53 | 
Přečteno: 727x | 
Autor: Scoby
 | Hodnocení:

Další články týkající se Manga Pokémon Red a Blue:

Další články>

Sledujte nás také na sociálních sítích!

Komentáře rss

Přidat komentář >

Nebyly přidány žádné komentáře.