×

Novinky

Pokémon GO

Anime Titulky

Poképedie

Web

Kategorie: Novinky, Zajímavosti

Pokémaniak Speciál: Zpátky do minulosti s Pokémon Magazínem

Pokémaniak Speciál: Zpátky do minulosti s Pokémon Magazínem

Vraťme se společně do dubna roku 2001, kdy Pokémoni v Česku byli součástí každodenního života.

Když do České republiky poprvé na začátku nového tisíciletí dorazili Pokémoni spustili v našich domovech hotovou evoluci. Pikachu a spol. byli úplně všude. Pod víčky limonád, v balíčcích brambůrek, vycházela sběratelská alba, samolepky a mnoho dalšího. Prostě kdo neměl nic s Pokémon tématikou, jako by nebyl. Této vlny zájmu si všimla i česká pobočka Nintendo, a proto připravili Pokémon Magazín. Ultimátní časopis pro každého trenéra Pokémonů té doby. A na jedno z těchto čísel se dnes podíváme.

Obrázky jednotlivých stránek jsou kvalitní a při zvětšování může dojít ke stahování většího množství dat. Doporučujeme si je podrobněji prohlížet na WIFI nebo počítači.

Pokémon Magazín – Duben 2001

Obsah a úvod

Když jste otevřeli Pokémon Magazín, tak hned po seznámení s obsahem čísla vás na prvních stránkách uvítal úvod do světa Pokémonů. Byly vám představeny postavy, Pokémoni a hlavně základní koncept Pokémonů.

Pokémon: První film

Dubnové číslo vyšlo měsíc po české kinopremiéře (ano, dříve u nás Pokémoní filmy byly v kině) Pokémon: První film. Tento sloupek popisoval první minuty filmu a doporučoval tento film jako rodinou zábavu.

Promluva k rodičům a rekapitulace děje

Už v roce 2001 se ptali rodiče, co ty jejich děti na těch Pokémonech mají. Proto jim byl věnován menší sloupek, ve kterém byli seznámeni s tématikou Pokémonů a proč jsou tak oblíbení. Časopis obsahoval i menší rekapitulaci jednotlivých dílů ze seriálu. Jednalo se vždy o krátký lehce spoilerní popis jednotlivých dílu, které měly nalákat na sledování seriálu.

Hry pro vaše Nintendo

Pokémon jsou především hra pro konzole značky Nintendo a zatímco dnes máme Nintendo Switch, tak dříve byl Game Boy, Game Boy Color a Nintendo 64 a Pokémoních her byla hromada.

Game Boy a Game Boy Color: Základní konzolí pro Pokémoní hry byl Game boy a jeho barevnější bratříček Color. Kromě trilogie první generace Red, Blue a Yellow jste si mohli zahrát i několik spin-off her. Pokud vás nebavilo tradiční chytání, tak jste si mohli zahrát Pinball nebo Pokémon Trading Card Game. Věděli jste, že se dalo v Pokémon Yellow i cheatovat? I toto vám prozradily tyto stránky.

Nintendo 64: Pokémon Stadium byla hra pro Nintendo 64 a jednalo se o souboje na stadiónu. Velkým hitem bylo i to, že jste si do hry mohli nahrát své Pokémony z Game Boy her. A zápasy na v té době výkonném Nintendo 64 byly skutečně epické.

Pokémon Trandig Card

Pokud jste se chtěli naučit hrát karetní Pokémon hru, tak i pro vás byl Pokémon Magazín. Ten vám nabídl seznámení se základními pravidly hry. Ovšem my jsme v té době Pokémon karty spíše sbírali a měnili, než hráli.

Dotazník

I v roce 2001 zajímalo čtenáře plno věcí ze světa Pokémonu a tato rubrika byla věnována právě tomuto.

Teaser na další číslo

Dubnové číslo samozřejmě musí teaserovat na květnové vydání.

Pokédex

Pokédex to bylo to kvůli čemu jsme tento časopis milovali. Všechny informace o Pokémonech jsme měli právě z tohoto zdroje.

Snad se vám cesta do dubna 2001 s námi líbila. A máme zde někoho do odebíral tento časopis?


Vydáno: 10.4.2021 18:58 | 
Přečteno: 2396x | 
Autor: Ricmont
 | Hodnocení:

Další články týkající se Pokémaniak Speciál:

Další články>

Sledujte nás také na sociálních sítích!

Komentáře rss

Přidat komentář >

icon , - odpovědět
avatar
Tak pre info, všetko čo som mal som pred nejakým časom nascanoval a uploadol. Mali by to byť čísla 5 až 12 myslím. Tak teraz je rad na ostatných 1

btw marcové/březnové čislo (2002) zdá sa nikdy nevyšlo, podľa toho čo písali v aprílovom čísle tak mali nejaký problém s vydavateľom
icon , - odpovědět
Tainaru
Panejo, nostalgie :)
Super, zrovna dubnové číslo mi chybí, ač jsem ho kdysi taky měl. Nevím, kam se podělo.
Jinak mám čísla květen-prosinec :)
icon , - odpovědět
Ricmont
Efreet: Děkujeme. Určitě tyto čísla která jste naskenoval využijeme 1
icon , - odpovědět
cciissaarr
Upřímně WOW. Já jsem velký sběratel všeho co se týká Pokémonů a mít tohle doma věřím že by to byla asi docela rarita
icon , - odpovědět
patrik1177
Mě by zajímalo jak dlouho tenhle časopis vycházel a kolik vyšlo celkem čísel. Zkoušel jsem pátrat přes google, ale nikde žádné relevantní informace.
icon odpověděl(a)
koca2000
Vycházel mezi dubnem 2001 a listopadem 2001 a celkem vyšlo 7 čísel s nákladem 60 000 výtisků. Potom vydávání ještě pokračovalo, ale už nebylo licencované Nintendem a polovina magazínu byla zaměřená na Harryho Pottera.
icon odpověděl(a)
patrik1177
Bylo by zajímavé takhle v elektronické podobě získat všechny čísla. Vím, že v minulosti takové pokusy byli (myslím, že na pjz), ale očividně to nevyšlo.
icon odpověděl(a)
Ricmont
Pracuje se na tom. Pokud vše vyjde tak bych měl mít všechny či aspoň většinu vydání 1
icon odpověděl(a)
Ricmont
Mimochodem pak se ještě přidali Digimoni. Magazín se pak jmenoval Magazín Pokémon, Harry Potter a Digimon 3
icon odpověděl(a)
avatar
Čaute, keď som bol mladší tak som kupoval Pokémon Magazin. Teraz som už starý chlap s rodinou ale mám rád históriu a trocha ma mrzelo že by sa tento časopis stratil v čase. Tak som od rodičov doniesol prvé 3 čísla čo som kúpil (september, október, november) a oscanoval som ich 1 Nájdete ich na uložto. Pôvodne som to chcel len pre seba ale potom som cez google našiel tento článok tak že vám tu napíšem nech viete 1
Postupne by som chcel oscanovať aj ostatné čo mám ale to trocha potrvá.
Ale mám len tie novšie (od septembra) tak ak by niekto mohol oscanovať aj tie prvé výtlačky tak by to bolo super, tiež by som chcel mať celú kolekciu aspoň digitálne 1
icon , - odpovědět
avatar
wow ten časopis je starší než já xd 1
icon odpověděl(a)
Ricmont
Já bych řekl že bude starší než většina našich čtenářů. Ovšem v roce 2001 jsme čekali každý měsíc před trafikou abychom měli nové číslo jako první ;)