×

Novinky

Pokémon GO

Anime Titulky

Poképedie

Web

Kategorie: Novinky, Seriál

Pokémon a Restart

Pokémon a RestartPodívejme se na změny a restarty, které provazely anime Pokémon!

Fenomén s názvem Pokémon. Aktuálně se vysílá již 23. série a není se čemu divit, že si seriál prošel jistým vývojem. Některé změny by se mohli považovat dokonce za částečný restart.

Nový region / Noví kamarádi

img

První "restart" přišel již s regionem Heonn a stal se pevnou součástí všech nadcházejících sérií. Ash započal svou cestu po novém regionu s čistým štítem. Žádní Pokémoni ani společníci z předchozích sérií. Důvod, proč tomu tak bylo, je jednoduchý. Na světě bylo již více než 300 pokémonů, i z tohoto důvodu se dosavadních 251 druhů Pokémonů dostalo částečně do pozadí, aby se tak uvolnil prostor pro Pokémony nové.

Restart Ashe

img

Když Ash přichází do regionu Unova, chová se velmi zvláštně. Místo zkušeného trenéra, který má za sebou čtyři regiony se chová, jako by Unova měla být jeho prvním regionem. Záměr tvůrců byl představit mladého Ashe podobně, jako tomu bylo na počátku. To celé pro novou generaci diváků. V průběhu série bylo od této myšlenky upuštěno a tak se s každým zápasem vracel diváky oblíbený a zkušený Ash.

Alola změno

img

Region Alola přinesl zatím největší změnu ve výpravě. Žádné cestování, žádné odznaky, ani stadióny. Celý koncept, který se opakoval v předchozích 19. sériích byl upraven. Tato změna vedla k velké nelibosti fanoušků. Nakonec ovšem Alola nedopadla tak zle. Sice si musel divák zvyknout na změnu vyprávění, ale například Velká zkouška jako náhrada za zápasy na stadiónech fungovala skvěle. Tvůrci chtěli vytvořit letní odlehčenou sérii a to se jim skvěle povedlo.

Journeys GO

img

Zatím největší restart přinesla 23.série. Zatímco předchozí série kopírovali nějakým způsobem průchod Pokémon hrami od GameFreaku tak u aktuální se rozhodli zapojit do děje i Pokémon GO. Toto zapojení další herní platformy rozdělilo diváky na dva tábory. Jedni oceňují, že tvůrci chtějí zapojit do seriálu i jinou hru než klasické Pokémon hry na Nintendo. Druhým se naopak nelíbí, že se mění dlouholetá pravidla, která byla nastavená během první série. Pokémon Journeys se totiž zaměřuje víc na nové fanoušky než na ty dlouholeté. Mnoho změn, kterých se tvůrci dopustili se dá logicky odůvodnit. Ovšem ne každý bude souhlasit s tím, že trenér může mít neomezený počet Pokémonů u sebe, či dokonce je chytat bez boje.

Který restart je podle vás nejlepší a který nejhorší?


Vydáno: 2.8.2020 23:34 | 
Přečteno: 1987x | 
Autor: Ricmont
 | Hodnocení:

Sledujte nás také na sociálních sítích!

Komentáře rss

Přidat komentář >

icon , pokemon Journeys odpovědět
honza-Kr
uz se vy kdy vyjde na cz netflixu ??? s CZ dabingem ? nejsem moc z tech novinek stastny ale co mozna to bude dobry prinos
icon odpověděl(a)
koca2000
Bohužel zatím netušíme.
icon , restatr odpovědět
avatar
Nejhorší restart je Pokemon: Journeys a relativně v pohodě je restart Ashe. Ale za mě nejhorší restart a celková myšlenka je Pokemon: Journeys
icon odpověděl(a)
Ricmont
Souhlasím. Journeys se snaží být občas až na sílu jiné. Ovšem furt máme před sebou jeden příběhový Arch ze tří m takže se může tato generace vykoupit jako to udělala Alola