×

Novinky

Pokémon GO

Anime Titulky

Poképedie

Web

Kategorie: Novinky, Pokémon GO

Pokémon GO - Deníky vývojářů #2 - Období dědictví

Pokémon GO - Deníky vývojářů #2 - Období dědictvíJak se plánovaly a vymýšlely eventy a příběh pro období dědictví? To se dozvíme v tomto deníku vývojářů!

Titulní obrázek článku

Niantic slíbil, že bude pravidelně vydávat deníky vývojářů, ve kterých nás bude seznamovat s tím, jak a proč dělá některá rozhodnutí, a zasvětí nás do vývoje hry. První z těchto deníků se zaměřoval na vznik a budoucnost Community Day. Tentokrát se Niantic zaměřil na aktuálně probíhající období dědictví. Na rozdíl od deníku s Community Day tentokrát nejde o video, ale o článek, který jsme pro vás ale také přeložili.

Tvorba období

img Dan Thomas - herní návrh

To, co mám nejraději na navrhování období, je vzít to nejlepší z každého období a ještě to vylepšit pro ty příští, ale zároveň přidat také něco úplně nového, aby bylo každé období jiné, než to předchozí. Období nám dalo nástroj, který nám umožňuje dát do popředí jiné Pokémony a každé období ozvláštnit. Také nám umožňují zkoušet nové věci a upravovat je podle toho, co zjistíme, že se trenérům líbí, a co je baví.

Ohlédnutí za obdobím neplech a tvorba období dědictví

Podívejme se na poslední období, období neplech. Připravili jsme téma, které dobře sedělo nejen na aktuální roční období, ale také příchod Hoopa do Pokémon GO. Zjistili jsme, že stavět na jednom ústředním motivu je dobrý přístup, takže v tom chceme pokračovat i během období dědictví a dalších obdobích. Toto období jsme pro trenéry připravili eventy inspirované několika ikonickými lokacemi ze světa Pokémonů, abychom zdůraznili motiv „dědictví”. Například první z velkých eventů tohoto období byl inspirován Dragonspiral Tower, nejstarší věží regionu Unova z her Pokémon Black a Pokémon White. Už se těším, až se během tohoto období trenéři vydají na cestu inspirovanou ikonickými pohořími nebo přímo elektrizujícími lokacemi ze světa Pokémonů.

Během období neplech jsme si poprvé vyzkoušeli Special Research, který se táhl přes celé období. Byl to podle nás skvělý způsob, jak vyprávět příběh, který se točil kolem Hoopa, a také přinést hráčům zajímavou a zábavnou možnost hry v průběhu celého období. Rozhodně jsme se při tom hodně naučili a už teď pracujeme na tom, aby byl příští takto dlouhý Special Research ještě lepší! Mezitím jsme se rozhodli pro období dědictví zvolit jiný přístup, který spočívá v střídání měsíčních časově omezených Research a bonusů.

Příprava budoucích období

Naším cílem pro období dědictví je připravit akce oslavující jednotlivé části světa Pokémonů, během kterých si bude mnoho hráčů moct zavzpomínat, ale při tom zasvětit také nové trenéry. Princip období neustále upravujeme a já bych chtěl, aby v nich naši trenéři našli zajímavé výzvy bez ohledu na to, jakým způsobem se rozhodnou Pokémon GO hrát.

Výroba loga

img

img Jason Marino - design

Vždy jsem rád sledoval, jak se svět napříč ročními obdobími mění. Sotva přišlo jedno, za dveřmi už je další a s ním i změna tempa, šatníku nebo vzhledu. Období ve hrách přinesly ty samé pocity do světů her, které miluji. Nové herní předměty, nové funkce a dokonce nová loga nebo trailery! Právě tyto věci vždy probudí mé nadšení pro věc. Když jsem si to uvědomil, zůstal jsem jen sedět u stolu a ptal se sám sebe: „Co by náš tým designerů mohl obdobím přinést?” Takže tužky do ruky a jsem rád, že vám můžeme představit vůbec první logo období v Pokémon GO!

Období dědictví má oslavovat naši minulost. Je to pozvánka k tomu, abychom se ohlédli a připomněli si, odkud pocházíme. Zároveň se má vázat k regionu Johto, protože nás má naladit na Pokémon GO Tour: Johto. Region Johto je známý svými ruinami a historií plnou příběhů, takže je to pro tuto příležitost perfektní lokace. Rozhodli jsme se zvolit plochou kresbu, papírovou texturu a kaligrafické písmo, abychom dosáhli toho správného dojmu. Bylo úžasné sledovat vás trenéry, jak si všímáte některých vodítek, které jsem vám zanechal a které vám napoví, co jsme si pro vás připravili. Tohle je teprve začátek, protože naším cílem je udělat období v Pokémon GO stejně osvěžující a zajímavé, jako jsou v reálném světě.

Doufám, že vás toto navnadí vydat se ven a bezpečně si užít hru, kterou všichni známe a máme rádi. Potkáme se tam!

Vymýšlení příběhu období dědictví

img

img
Linh L
vyprávění
img
Eric Zhang
maketing
img
Errol Villasanta
sociální sítě
img
Eric Tobiason
výtvarný ředitel

Příchod Hoopa během období neplech nám přinesl úžasnou příležitost prohloubit význam a podstatu mechaniky období v Pokémon GO. Použitím jedné společné vyprávěcí linie ve hře i marketingu jsme mohli propojit některé eventy, které během období probíhaly. Během období dědictví a v dalších budoucích obdobích bychom chtěli experimentovat a rozšiřovat vyprávění příběhu napříč médii, abychom dále pozdvihli koncept ročních období a umožnili trenérům ještě víc se zapojit.

Děj období dědictví se zaměřuje na historické místo, které objevil profesor Willow. K příběhu, který se rozprostírá přes celé období, se bude vázat mnoho eventů ve hře a nakonec se stane ohniskem blížícího se Pokémon GO Tour: Johto. V regionu Johto je mnoho unikátních míst jako Ecruteak City nebo Ruins of Alph, která se zapsala do historie a mystiky. Chtěli jsme, aby se při pohledu na tajemné zamčené dveře z úvodního obrázku období dědictví ozvaly pocity související s hledáním odpovědí v minulosti. Doporučujeme hráčům, aby během období sledovali stránku, kterou v právě proto aktualizujeme a sledovali, jak příběh vrcholí.

Roční období v Pokémon GO se neustále vyvíjí a rozšiřují a my se těšíme na to, jak budeme pokračovat v budování příběhu Pokémon GO, abychom podpořili a vyzdvihli to, co pro trenéry roční období znamenají.

Budoucí období v Pokémon GO

img Michael Steranka - Live Game Director

Náš tým s nadšením pokračuje v dolaďování konceptu ročních období v Pokémon GO i v roce 2022. Chceme, aby motivy a příběhy ročních období po celý rok tvořili ohnisko eventů, příspěvků na sociálních sítí apod. Naším cílem je, aby změny, které v Pokémon GO při změně období zažijete, byly smysluplné a unikátní.

Každé období je pro nás příležitost zhodnotit aktuální stav hry a jaké změny a vylepšení chceme udělat, aby byla ještě lepší. Kromě toho, že se budeme více soustředit na roční období, bychom také chtěli pokračovat v misi a vizi naší společnosti tím, že budeme trenéry podporovat v tom, aby šli ven a zkoumali, cvičili a komunikovali na živo s dalšími trenéry. Součástí tohoto cíle je také přehodnocení některých bonusů, které trvaly posledních několik období, jmenovitě efektivita Incense bez pohybu a zvýšené poškození ve vzdálených raidech. Možná jste si všimli speciálních bonusů během posledních Community Day, které motivovaly k socializaci a lokálních raidech. Podobně chceme motivovat trenéry po celém světě, aby šli ven a prozkoumávali tak, že budeme zkoušet různé bonusy pro jednotlivá období.

Stále tvrdě pracujeme na tom, abychom přinášeli aktualizace a vylepšení, které pro vás udělají Pokémon GO co nejzábavnější. Už se těšíme, až vám budeme přinášet ještě více zábavy nejen v roce 2022.

Děkuji, že hrajete Pokémon GO, a doufám, že se někdy venku potkáme.


Vydáno: 10.1.2022 16:35 | 
Přečteno: 1237x | 
Autor: koca2000
 | Hodnocení:

Další články týkající se Pokémon GO - Deníky vývojářů:

Další články>

Sledujte nás také na sociálních sítích!

Komentáře rss

Přidat komentář >

Nebyly přidány žádné komentáře.