×

Novinky

Pokémon GO

Anime Titulky

Poképedie

Web

Kategorie: Novinky, Pokémon GO

Pokémon GO - Do hry se blíží příchod Ultra Beasts!

Pokémon GO - Do hry se blíží příchod Ultra Beasts!

Pokémoni známí jako Ultra Beasts nebo také Ultra tvorové se chystají do Pokémon GO!

Titulní obrázek článku

Období Alola končí a tak jsme čekali, že region Alola a 7. generaci na nějakou dobu opustíme. Zjevně jsme se ale nemohli mýlit více. Místo toho totiž Niantic přišel na sociálních sítích s následujícím videem:

Na videu můžeme vidět Pokémona Nihilego, což je první Ultra Beast, na kterou je ve hrách Pokémon Sun & Moon možné narazit. Kromě toho byl také ukázán oblek členů Ultra Recon Squad, organizace, která v regionu Alola zkoumá Ultra Wormholes.

Niantic zatím konkrétní příchod Ultra Beasts neoznámil, ale víme, že to bude během období průzkumu (Season of GO). Datamining nám navíc napověděl, že to bude už 5. června 2022 během druhého dne globálního GO Festu.

Více zatím oficiálně oznámeno nebylo. Další informace v článku vychází z dataminingu a našeho odhadu nebo pochází z konzolových her.

Ultra Beasts a Ultra Wormholes? Co to je?

Pokud jste nehráli hry Pokémon Sun & Moon nebo Pokémon Ultra Sun & Ultra Moon nebo neviděli série Sun & Moon seriálu, pojmy Ultra Beasts a Ultra Wormholes vám asi nic moc neříkají. Není na tom ale nic složitého a tak si tyto pojmy v rychlosti vysvětlíme, než budeme pokračovat.

Ultra Beasts

Ultra Beasts nebo podle českého dabingu Ultra tvorové jsou Pokémoni, kteří čas od času přichází do regionu Alola z jiné dimenze nazvané Ultra Space. Výzkumem těchto velice silných stvoření se v regionu Alola zabývá Aether Foundation. Té se podařilo identifikovat všech 11 známých Ultra Beasts: Nihilego, Buzzwole, Pheromosa, Xurkitree, Celesteela, Kartana, Guzzlord, Poipole, Naganadel, Stakataka a Blacephalon. Někdy se k nim chybně přidávají také Cosmog, Cosmoem, Solgaleo, Lunala a Necrozma, kteří ale nejsou Ultra Beasts.

#793 - Nihilego

#794 - Buzzwole

#795 - Pheromosa

#796 - Xurkitree

#797 - Celesteela

#798 - Kartana

#799 - Guzzlord

#803 - Poipole

#804 - Naganadel

#805 - Stakataka

#806 - Blacephalon

Ultra Beasts se špatně chytají pomocí normálních Pokébalů, protože kvůli jejich původu z jiné dimenze je Pokébal někdy nepozná jako Pokémona. Speciálně pro ně proto vyvinula Aether Foundation speciální typ Pokébalu zvaný Beast Ball.

Ultra Wormhole

img

Ultra Wormhole je velice nestabilní portál mezi světem Pokémonů a dimenzí Ultra Space, ve které žijí Ultra Beasts. Mohou se objevovat samy od sebe, ale častěji je otevře Cosmog, Cosmoem, Solgaleo, Lunala nebo Necrozma.

Jak by to mohlo být v Pokémon GO?

Niantic v době psaní tohoto článku ještě kromě nápověd nic pořádně neoznámil, ale díky dataminingu už máme nějaké informace, ze kterých se ale jen těžko dá přesně říct, co nás čeká. I tak tu ale nastíníme několik možností.

Jedno je (téměř) jisté, Ultra Beasts budou v novém speciálním typu raidu, který se bude vyznačovat mimo jiné zvláštní hudbou a tím, že se při té příležitosti ve hře objeví Ultra Wormhole. To je vše, co prozradil datamining skupiny Pokeminers.

Návrat EX raidů?

Jak budou Ultra Beast raidy těžké nevíme, ale předpokládáme, že to bude něco jako šestihvězdový raid, podobně jako v případě legendárních Mega raidů. V souvislosti s tím se také nabízí pojem EX raid. Jde o speciální variantu raidu, který probíhá jen ve vybraných Gymech v pevně daný den a čas a musíte na něj dostat pozvánku. Typicky se v nich objevovali vzácní Pokémoni, které do té doby nebylo jinak možné získat, jako Deoxys nebo Mewtwo. Spolu se začátkem pandemie koronaviru se pozvánky na EX raidy přestaly rozesílat, ale Niantic už dříve zmínil, že by chtěl EX raidy obnovit. No, a koho jiného do nich umístit než právě Ultra Beasts.

Kde se Ultra Wormholes budou objevovat?

Bez ohledu na to, jestli půjde o EX raid nebo ne, nabízí se ještě jedna otázka: „Musí být Ultra Beast raidy jen u Gymů?” Někdo by možná řekl, kde jinde by se raidy měly objevovat, ale tady mluvíme o portálech do jiné dimenze. Už po GO Festu 2021 jsme spekulovali, že Hoopovy prstence, které se během eventu objevovaly na nebi, by mohly být přípravou právě na Ultra Wormholes. Niantic by tak teoreticky mohl umožnit Ultra Wormholes, aby se zobrazili úplně kdekoliv nebo třeba nad PokéStopem. Pravdou ale je, že v tomto případě Niantic pravděpodobně zůstane u Gymů už jen proto, že jsou na to hráči zvyklí.


Vydáno: 26.5.2022 22:04 | 
Přečteno: 3748x | 
Autor: koca2000
 | Hodnocení:

Sledujte nás také na sociálních sítích!

Komentáře rss

Přidat komentář >

Nebyly přidány žádné komentáře.