×

Novinky

Pokémon GO

Anime Titulky

Poképedie

Web

Kategorie: Novinky, Pokémon GO

Pokémon GO - GO Fest 2020 Fakta a Fikce

Pokémon GO - GO Fest 2020 Fakta a Fikce

Proběhla oslava čtvrtého výročí, co přinesla?

Máme za sebou čtvrtou oslavu hry Pokémon GO, jako již v minulosti byla oslava ve formě GO Festu. Co nám letošní ročník přinesl, kde naopak nesplnil očekávání? To a ještě mnohem víc v tomto článku.

Nově vypuštěné shiny formy

Hned z úvodu si musíme říct, že vypuštěný počet nových shiny forem nikdo nečekal. Ani doposud na žádném jiném festu tolik forem nebylo najednou vypuštěno. Niantic dlouho tajil podrobnosti o celém festu, vypuštěných Pokémonech a celkovém průběhu. Dlouho se spekulovalo, že se ukáže Unown ve své shiny formě, potvrzení jsme se však dočkali až na začátku festu.

shiny

#001 - Bulbasaur

shiny

#004 - Charmander

shiny

#007 - Squirtle

shiny

#114 - Tangela

shiny

#465 - Tangrowth

shiny

#201 - Unown G

shiny

#201 - Unown O

shiny

#211 - Qwilfish

shiny

#527 - Woobat

shiny

#528 - Swoobat

shiny

#631 - Heatmor

shiny

#632 - Durant

Za vypuštěné shiny formy si Niantic rozhodně zaslouží palec nahoru.

Nově vypuštění Pokémoni

Další očekávaná část Fest byla v nově vypuštěných formách. Rotom konečně přichází do Pokémon GO. Quest na Victini pro držitele ticketu - ostatní hráči Pokémon GO se dočkají před koncem letošního roku.

Koronavirus zatřásl celým světem. Mělo to dopad na široké spektrum, ať už se jednalo o filmový průmysl a nebo herní průmysl. Niantic měl v plánu od března vypustit hned několik forem z aktuální generace, ale bohužel se tak nestalo. Mnoho hráčů tak očekávalo, že se nových Pokémonů dočkáme právě na letošním festu.

#001 - Bulbasaur

#004 - Charmander

#007 - Squirtle

#479 - Rotom (Wash)

#494 - Victini

V této kategorii udělujeme palec dolů, očekávalo se mnohem více nových zápisů.

Herní mechanika v průběhu Festu

Letošní GO Fest byl v režimu "Stay at Home". Zajímavější Pokémony pro držitele ticketu bylo možné chytit na Incense. Hned z prvního questu jich hráč získal deset. Nebylo tak třeba utrácet nasbírané Coiny v herním obchodě.

Hráč, který ticket neměl nemusel zoufat, nově vypuštěná Tangela se ukazovala všem. A nejen to, i další Pokémoni, které Niantic ohlásil pro hráče bez ticketu bylo možné spatřit shiny. Opět s větší pravděpodobností, než běžně. Každý hráč tak měl možnost oslavit čtvrtý rok hry.

Za herní rozvržení a vyvážení si Niantic zaslouží palec nahoru.

Pokémon GO Fest 2020 v číslech

  • Letošního GO Festu ze zúčastnilo 124 zemí a regionů.
  • Celkem bylo pochytáno více jak 1 miliarda Pokémonů.
  • Bylo poraženo 58 milionů Rakeťáků.
  • Hráči poslali 55 milionů dárků.
  • Každý hráč v průměru nachodil 15 kilometrů.

Všechno to jsou naprosto úžasná čísla. Je vidět, že se skutečně zapojil celý svět. Kromě úkolů pro hráče na každou hodinu v první den konání Festu byl důležitý počet zakoupených ticketů. Niantic investoval 10 milionů dolarů do boje proti pandemii. Bylo řečeno, že tato částka byla vybrána za prodej ticketů a předmětů v herním shopu v průběhu Festu.

Za zapojení celého světa a hlavně za využití financí ze zisku na GO Festu si Niantic zaslouží palec nahoru.

Zádrhel na scéně

Každý hráč, který někdy zažil Safari Zonu a nebo Fest v Dortmundu moc dobře pamatuje na průběh celého Festu. Od pádů hry, nemožnost nakliknout Pokémona, až po totální odlognutí z celé hry.

Niantic se do jisté míry značně ponaučil. Bylo to způsobeno i tím, že se Fest konal na celém světě a nedošlo k přetížení lokálního serveru. Bez problému se to však stejně neobešlo. V jeden moment začínal Event v jiném regionu a celá hra se na 15 - 20 minut zasekla. Následující den byl problém v Raidech, hráč mohl být vykopnut z lobby s tím, že přišel o Raid Pass.

Niantic oznámil event jako omluvu za výpadky na letošním GO Festu. Za toto rozhodnutí letí palec nahoru. Nejedná se však o první Fest, nebylo třeba lokálních serverů, domníváme se, že se to mohlo bez těchto problémů obejít. Proto i palec dolů.

Velikán zaspal

Již z prvních plakátů se vědělo, že se ukáže i Snorlax. Hned se začalo spekulovat o shiny formě. Ta se skutečně plánovala. V jeden moment měl celou mapu zahalit spící Snorlax. Jeho návrat se dlouho očekával, ale nakonec se Snorlax ve své shiny formě neukázal.

shiny

#143 - Snorlax

Z jakého důvodu byl Snorlax avizován a proč nakonec nedošlo k jeho plánovanému uvedení. To zatím Niantic neprozradil. Plánuje snad návrat spícího Snorlaxe na jinou příležitost?

Snorlax tu byl již od prvního plakátu na GO Fest, to, že nakonec nebyl vypuštěn ve své shiny formě považujeme za menší zklamání. Snad se ho brzy dočkáme. Zatím palec dolů.

Celkový pohled

Letošní GO Fest byl rozhodně jiný. Varianta "Stay at Home" zde byla hodně znát. Každý hráč měl však stejné možnosti a šanci na shiny. Bylo to však hodně o štěstí. Někdo si jich odnesl 20, někdo jen 2. Jde hlavně o to, zda si hru každý užil. Niantic neustále připomíná jak důležité je hrát s přáteli, díky tomu máme i možnost Pokémony vzájemně měnit. Bylo vypuštěno spoustu zajímavých Pokémonů, jako je pro nás regionální Seviper, Heatmor. Nebo méně běžné Pokémony jako je Gible, Unown a spoustu dalších. Věřím, že spoustu hráčů mělo hned několik nových zápisů a doplnění do svého Pokédexu. Víkendový návrat Legend do pětkových Raidů jako je Kyogre, Groudon, Giratina, Palkia a Dialga bylo úžasné zpestření pro každého.

Celkové hodnocení letošního GO Festu? Domnívám se, že je na místě udělit palec nahoru. Byla to zábava, bylo to dostupné pro každého, ať už ticket máte a nebo ne. I tak máte možnost si oslavu užít. Rozhodně mohlo být několik věcí jinak, ale na celkové dojmu se hodnocení nezmění.


Vydáno: 30.7.2020 11:47 | 
Přečteno: 1811x | 
Autor: Scoby
 | Hodnocení:

Sledujte nás také na sociálních sítích!

Komentáře rss

Přidat komentář >

Nebyly přidány žádné komentáře.