×

Novinky

Pokémon GO

Anime Titulky

Poképedie

Web

Kategorie: Novinky, Pokémon GO

Pokémon GO - Jak budou fungovat Mega Evoluce?

Pokémon GO - Jak budou fungovat Mega Evoluce?Datamining nám odhalil nejen, že se Mega Evoluce blíží, ale i jak budou vypadat.

Před pár dny vyšla aktualizace 0.185.0, která obsahuje kód k Mega Evolucím. Internetem to samozřejmě okamžitě začalo bouřit, ale datamining zanechával hromadu nezodpovězených otázek. Toho si zřejmě všimli i v Nianticu, protože dnes vypustili do hry hromadu textů týkajících se Mega Evolucí.

Co je to Mega Evoluce

Ještě než se pustíme do nových informací, shrňme si, co to vůbec je ta Mega Evoluce.

Mega Evoluce je dočasný vývoj Pokémona na další vývojové stádium, které mu normálně není přístupné. V hlavní sérii her byly přidány v 6. generaci her (konkrétně X & Y). Když dojde k Mega Evoluci, změní se nejen Pokémonův vzhled, ale také jeho statistiky a někdy i jeho typ. K vyvolání Mega Evoluce je ve hrách zapotřebí Mega Stone, který vám po použití zůstává. Pokémon ve stádiu Mega Evoluce zůstává jen po zbytek zápasu.

Mega Evoluce v Pokémon GO

V Pokémon GO bude způsob, jak především provést Mega Evoluci výrazně odlišný od toho, jak je to v hlavní sérii her.

Mega Energy

Mega Energy

Aby Pokémon prošel Mega Evolucí, budete potřebovat Mega Energy. Ta bude podobně jako Candy speciální pro každého Pokémona a získávat se bude v Mega Raidech. Kolik Mega Energy bude zapotřebí k jedné Mega Evoluci zatím nevíme, ale zřejmě se bude zmenšovat v závislosti na našem vztahu s daným Pokémonem. Jestli to souvisí s Buddym nebo jen s tím, že čím víckrát Mega Evoluci daného Pokémona použijeme, tím bude levnější, zatím nevíme. Také u sebe budeme moct mít jen omezené množství Mega Energie.

Mega Raidy

Mega Raid symbol

Když se jako boss v raidu objeví Pokémon ve formě Mega Evoluce, půjde o Mega Raid. Po úspěšném poražení bosse získáte určité množství Mega Energy, které se bude lišit podle toho, jak se vám v raidu dařilo. Bonus dostanete také za to, jak rychle se vám podaří bosse porazit.

Délka Mega Evoluce

Jak už jsem zmiňoval na začátku, Mega Evoluce je jen dočasná. V Pokémon GO bude omezená časem. Zatím nevíme, jak dlouho vydrží, ale víme, že to bude minimálně 2 hodiny. Už teď je navíc jasné, že během eventů bude tato doba prodloužena. Po uplynutí daného času se Pokémon vrátí zpět do své původní podoby.

Mega Pokédex

Pokud je váš Pokédex plný a už nemáte, co chytat, máme pro vás dobrou zprávu. Mega Evoluce neboudou počítány jako další forma Pokémona, ale budou mít svůj vlastní oddělený Pokédex. Díky tomu se dozvídáme, že se počítá také mimojiné s oběma variantama Mega Charizarda, Primal Groudonem a Kyogrem a Mega Diancií.

Efekt v raidech

Zajímává věc, kterou jsme se dozvěděli je, že přítomnost Mega Evoluce v raidu způsobí, že útoky všech hráčů v raidu určitého typu dostanou bonus. Předpokládáme, že se bude jednat o primární typ Pokémona s Mega Evolucí.

Omezení

Celkem pochopitelně nás čeká několik omezení v tom, jak můžeme Mega Evoluce využít. Jedním ze zásadních omezení je například to, že v jednu chvíli smí být jen jeden z vašich Pokémonů ve stádiu Mega Evoluce. Pokud tedy budete chtít mít Mega Evoluci jiného Pokémona, předchozí Pokémon se vrátí do původní podoby.

Mezi další omezení patří nemožnost dát Mega Evoluci do Gymu jako obránce, použít jí v GO Battle League a také provést Trade.

Kterých Mega Evolucí se dočkáme nejdřív?

Kdy Mega Evoluce do hry přijdou sice zatím nevíme, ale už víme, které ve hře budou jako první. Po jejich spuštění bude k dispozici Special Research A Mega Discovery, v rámci kterého provedeme Mega Evoluci Beedrill. Text tohoto Special Research nám také prozrazuje, že v Mega Raidech se jako první objeví Mega Venusaur, Mega Charizard a Mega Blastoise.

#003 - Mega Venusaur

#006 - Mega Charizard X

#006 - Mega Charizard Y

#009 - Mega Blastoise

#015 - Mega Beedrill


Vydáno: 21.8.2020 23:43 | 
Přečteno: 7430x | 
Autor: koca2000
 | Hodnocení:

Další články týkající se Pokémon GO Update:

Další články>

Sledujte nás také na sociálních sítích!

Komentáře rss

Přidat komentář >

icon , - odpovědět
avatar
Zdarec, jaký je prosím rozdíl mezi Charizardy X a Y? Z čeho se mega-evolvnou?
icon odpověděl(a)
koca2000
Zdravím, kromě vzhledu se liší tím, že Mega Charizard X je ohnivý a dračí typ a Mega Charizard Y je ohnivý a létající typ. Oba se vyvíjí z Charizarda, ale pravděpodobně budou mít jinou Mega Energy. Podle vzorce, který se používá pro převod statistik z Nintendo her do Pokémon GO bude mít Mega Charizard Y větší Attack (X - 273, Y - 320), ale v Defense a HP by měli být stejní.

V původních hrách na Nintendo došlo k rozdělení proto, aby mohly mít verze hry X & Y své exkluzivní Mega Evoluce. Dá se říct, že Mega Charizard X je vyrovnanější, zatímco Mega Charizard Y se zaměřuje na speciální útoky, ale v Pokémon GO nejsou typy útoků oddělené tak jako ve hrách na Nintendo.