×

Novinky

Pokémon GO

Anime Titulky

Poképedie

Web

Kategorie: Novinky, Pokémon GO

Pokémon GO - Je design Shadow Lugia opravdu špatně?

Pokémon GO - Je design Shadow Lugia opravdu špatně?

Vypadá Shadow Lugia v Pokémon GO tak, jak by měla vypadat?

Titulní obrázek článku

Všichni hráči Pokémon GO už od prvního přidaného legendárního Shadow Pokémona očekávají příchod Shadow Lugii. Proč zrovna Lugia? Shadow Pokémoni se už objevili i ve starších konzolových hrách a Lugia byla jediný Pokémon, který měl v Shadow variantě jinou barvu.

Nyní je Shadow Lugia konečně v Pokémon GO, ale stejně jako u ostatních Pokémonů se od normální varianty liší jen červenýma očima a kouřovým efektem (temnou aurou). Je to tak správně nebo by Lugia měla mít i v Pokémon GO jinou barvu?

Shadow Pokémoni ve starých hrách

Mechanika Shadow Pokémonů se poprvé objevila ve hře Pokémon Colosseum a o rok později jsme ji mohli vidět ještě jednou v jejím sequelu Pokémon XD: Gale of Darkness. Celkem bylo v těchto hrách možné najít v Shadow variantě 131 Pokémonů.

img

Shadow Pokémoni byli Pokémoni, kterým v laboratoři odebrali emoce. Díky tomu šlo o agresivní bojové stroje, které se ovšem vzhledem od normálních Pokémonů nijak nelišili a rozpoznat jejich temnou auru se je dalo jen pomocí zvláštní duševní schopnosti nebo pomocí přístroje Aura Reader.

img

Jediná výjimka byla Shadow Lugia, které se změnilo zbarvení na tmavě modré až černé a měla červené oči. Právě tento vzhled očekávali hráči i v Pokémon GO, ale nakonec se ho nedočkali.

Proč vypadá v Pokémon GO Lugia jinak?

Důvodů, proč se Niantic rozhodl Lugii nepřebarvit, může být spoustu. Vysvětlení je ale možná jednodušší, než se zdá. Stačí se podívat na japonské jméno této mechaniky. Ve hrách Pokémon Colosseum a Pokémon XD: Gale of Darkness byl japonský název Shadow Pokémonů Dākupokemon (Dark Pokémon), ale v Pokémon GO je to Shadoupokemon (Shadow Pokémon). I přes společný anglický název jde zřejmě o dvě různé mechaniky a Shadow Pokémoni v Pokémon GO jsou těmi původními pouze inspirovaní.

img

Tuto naši teorii navíc podporuje i příběh vysvětlující, jak Shadow Pokémoni vznikají. V Pokémon Colosseum se tak dělo uzavřením Pokémonova srdce a zbavení ho emocí. V Pokémon GO byli Pokémoni Rakeťáky uměle vylepšeni, aby byli silnější. To jim ale údajně způsobuje bolesti a oni se stávají agresivními.

Zbývá otázka, proč se rozhodl Niantic vytvořit si novou mechaniku a nepoužil tu starou? Tady se nabízí jednoduchá odpověď. Pokémoni s neviditelnou aurou by nebyli zrovna zajímaví a navíc by nebylo možné Shadow Pokémony vyvíjet, provádět Power up, ani s nimi bojovat v některých typech zápasů, což by je dělalo v zásadě bezcennými.

Lugia je tedy správně?

Jelikož jde o dvě různé mechaniky, může Niantic nastavit design Shadow Pokémonů, jak se mu zlíbí, a dokud se ho bude držet a některého z Pokémonů nepřebarví, bude i aktuální design Shadow Lugie v pořádku.

Co říkáte na toto vysvětlení? Udělali byste to na místě Nianticu stejně?


Vydáno: 12.11.2021 23:15 | 
Přečteno: 1885x | 
Autor: koca2000
 | Hodnocení:

Sledujte nás také na sociálních sítích!

Komentáře rss

Přidat komentář >

Nebyly přidány žádné komentáře.