×

Novinky

Pokémon GO

Anime Titulky

Poképedie

Web

Kategorie: Novinky, Pokémon GO

Pokémon GO - Koho vybrat, Solgaleo nebo Lunala?

Pokémon GO - Koho vybrat, Solgaleo nebo Lunala?Čas volby nadešel!

Titulní obrázek článku

V rámci Special Research A Cosmic Companion máme za úkol vyvinou Cosmoema na jeden z jeho vývojů. Když to uděláme ve dne, stane se z Cosmoema psychický a ocelový Pokémon Solgaleo. V noci se z něj stane psychický a duchový Pokémon Lunala. Koho z nich je ale lepší si vybrat?

#791 - Solgaleo

#792 - Lunala

Raidy

Solgaleo jednoduše nemá dobré útoky na to, aby bylo výhodné ho v raidech použít. Na ocelového Pokémona mu chybí ocelový Fast útok a jeho kombinace psychických útoků Zen Headbutt a Psychic Fangs naprosto nemá šanci konkurovat Pokémonům jako je Mewtwo, Espeon nebo Lunala.

Ano, Lunala je na tom v raidech výrazně lépe, protože se dá využít jako psychický Pokémon proti bojovým a jedovým Pokémonům díky kombinaci psychických útoků Confusion a Psychic. Takových Pokémonů ovšem v legendárních raidech příliš není (Terrakion, Virizion, Nihilego, Buzzwole, Pheromosa a v budoucnu ještě Poipole/Nagadel a Kubfu/Urshifu) a i když ano, neznamená to nutně, že psychický Pokémon byl tou nejlepší volbou. Navíc Lunala stále nemůže konkurovat Mewtwo s Charged útokem Psystrike.

A co Lunala jako duchový Pokémon? Na to mu bohužel k Shadow Ball chybí ještě nějaký duchový Fast útok.

PvP

V PvP je vždy situace o něco složitější než v raidech, protože tady do hry více promlouvají typy nejen útoků, ale také Pokémona. Vzhledem k tomu, že prakticky není možné získat slušné IV pro Ultra League, zaměříme se pouze na Master League.

Začneme tentokrát Lunala. Lunala má dobré Charged útoky Shadow Ball a Moonblast, ale problém je opět s Fast útokem. Dostat Shadow Claw šlo by o až příliš silného Pokémona, ale jsou tu i další útoky, Hex nebo Psycho Cut, které by byly o dost lepší než Confusion a Lunala tato volba Fast útoku táhne ke dnu.

Solgaleo je na tom v této oblasti o lépe a to dost výrazně. Podle hodnocení PvPoke.com se dokonce v Master League dostává na 6. místo s kombinací ohnivého Fast útoku Fire Spin a Charged útoků Psychic Fangs (psychický) a Iron Head (ocelový). Pokud se vám to zdá jako divoká typová kombinace, máte určitě pravdu, ale dává vám to možnost být efektivní proti slušnému množství typů. Navíc Solgaleo je odolný proti hned 10 typům Pokémonů včetně často používaných létajích, vílích, ledových, psychických a ocelových Pokémonů.

Závěrem

Pokud opravdu chcete jednoho z těchto dvou Pokémonů používat, doporučujeme volit Lunala pro raidy a Solgaleo pro PvP. Oba mají ale své problémy. Mezi psychickými Pokémony Mewtwo Lunalu hravě strčí do kapsy a není příliš s čím bojovat. Solgaleo zase nebude mít IV pro Ultra League a kvůli Master League se budou velice obtížně shánět XL Candy. Je tady tedy případně ještě jedna možnost, jak se rozhodnout. Vyberte si toho, který se vám více líbí!


Vydáno: 23.11.2022 12:48 | 
Přečteno: 5440x | 
Autor: koca2000
 | Hodnocení:

Sledujte nás také na sociálních sítích!

Komentáře rss

Zasílate odpověď ke stávajícímu příspěvku (zrušit).

Nemáte oprávnění přidávat příspěvky.

Uživatelské jméno
Heslo
     

Registrace >
Ztracené heslo >


icon , - odpovědět
avatar
Nerozchádzajú, tiež využívam gamepress.gg, ale získať Hoopa je extrémne ťažké aspoň mne sa to ešte nepodarilo, ťažšie než Lunalu. Preto som Hoopu ani nebral do úvahy a rovno ju vynechal. A čo sa týka toho zvyšku DPS/TDO/DPS^3*TDO = Deoxys (Attack Forma) 19.456 / 125.2 / 922, Alakazam 17.521/ 356.3 / 1916.4 a Espeon 16.965 / 398.2 / 1944.3 oproti Lunale 16.793 / 667.4 / 3160.9 z čoho vyplýva že LUNALA má navrch v dlhšom fighte oproti zvyšným trom. Takže súhlasím s článkom a celou podstatou môjho komentáru bolo, že ak niekto nemá prístup k Mega Pokémonom či nemá u Shadow psychic útoky, nech berie Lunalu všetkými 10timi oproti Solgaleovi.
icon , Lunala - Psychic odpovědět
avatar
Poradie Psychic Pokémonov na raidy podľa DPS^3*TDO:
Shadow Mewtwo, Mega Alakazam, Mega Latios, MEWTWO, Shadow Latios, Shadow Metagross, Shadow Alakazam, LUNALA, Shadow Exeggutor, Shadow Gallade / Gardevoir, Shadow Latias a LATIOS.

Lunala je čo sa týka kolonky psychických pokémonov do raidu druhá v počte DPS v základnej forme. Lepšie na tom sú len Shadow a Mega vývoje pokémonov. Nie každý má k dispozícií Shadow či Mega verzie, takže sa v raidoch určite nestratí.
icon odpověděl(a)
koca2000
Tady to vypadá, že se nějak rozchází aplikace, které počítají DPS a TDO. Využíval jsem tabulku z gamepress.gg, kde je pořadí podle DPS^3*TDO bez mega a shadow následující: Mewtwo, Hoopa (Unbound), Lunala a podle DPS se před Lunala ještě navíc dostanou Deoxys (Attack), Alakazam a Espeon.

Souhlasím, že Lunala do raidů není špatný, což se ale ve článku také píše.