×

Novinky

Pokémon GO

Anime Titulky

Poképedie

Web

Kategorie: Novinky, Průvodce, Pokémon GO

Pokémon GO - Nový Buddy systém!

Pokémon GO - Nový Buddy systém!Došlo k celkovému předělání Buddy systému, a proto jsme tu my, abychom vám vše vysvětlili.
Přidán návod, jak neztratit level při vývoji!

Buddy systém v Pokémon GO vám od verze 0.163.0 bude pravděpodobně připomínat jiné starší hry jako Tamagoči nebo třeba Pou. Ano, o svého Buddyho se od teď budete starat, dávat mu najíst a venčit ho. Podle toho, jak moc hezky se o něj budete starat se bude měnit jeho štěstí a také úroveň toho, jak dobrý jste tým. Pojďme si to tedy hezky všechno projít.

Nové Buddy rozhraní

img

Buddy rozhraní bylo kompletně přepracováno. Od teď, když kliknete na svého Buddyho, zobrazí se vám obrazovka, jakou můžete vidět na obrázku vlevo. Odteď budete kromě sbírání Candy plnit další úkoly, za která budete získávat srdíčka a body, které vám zvýší úroveň parťáctví (Buddy level) podobně jako u přátel. Každý den jich můžete získat maximálně 10 standartně. Dají se pak získat ještě další bonusové body. Za chvíli se ale dozvíme, že to není tak úplně pravda a ve skutečnosti je to více než 20 bodů každý den.

Počty srdíček u každého úkolu ukazují, kolikrát za den tento úkol můžete splnit. Resetují se vždy o půlnoci. Na to, jak jednotlivé úkoly splnit se podíváme později. Nyní se zaměříme na jednotlivé úrovně parťáctví a to, jaké bonusy vám přinesou.

Buddy Level

Ve hře jsou 4 úrovně parťáctví a každý z nich vám odemkne několik bonusů.

Good Buddy je základní úroveň, kterou získáte hned v tutoriálu. Stačí vám na ní získat jedinný bod, který získáte nakrmením svého Buddyho. Po odemknutí se vám začne Buddy objevovat na mapě a uvidíte ukazatel jeho nálady.

Great Buddy získáte za 71 bodů (> 7 dní). Váš Buddy se poté čas od času objeví při chytání Pokémona a vrátí míček zpět na Pokémona v případě, že vám ho odrazí. Také čas od času může najít Berry nebo Potion a přinést vám ho jako dárek. Vyzvednout si ho můžete v AR režimu, za což dostanete bonusový bod.

Ultra Buddy získáte za 221 bodů (> 22 dní). Buddy vám od této úrovně bude moct kromě Berry a Potion dávat také suvenýry. Těch je ve hře celkem 15. Jejich seznam je níže v článku. Druhým bonusem za tuto úroveň je, že vás Buddy čas od času upozorní na nějaký "zajímavý" Pokéstop v okolí. Když ho protočíte, získáte bonusové body.

Best Buddy získáte za 551 bodů (> 55 dní) a z pohledu bonusů je vůbec nejzajímavější. Kromě ne moc zajímavé stužky, kterou váš Buddy získá je tu totiž ještě jeden opravdu zajímavý bonus. Váš Buddy totiž dostane CP bonus. Například pokud je váš Buddy na úrovni 40, bude mít CP na úrovni 45.

Nálady

Nálada vašeho Buddyho se odvíjí od toho, jak moc se mu věnujete a časem se snižuje. Celkem by ve hře mělo být 7 nálad. Na náladě Buddyho ale v 6 případech vůbec nezáleží. Důležitý je jen jeden a to ten nejlepší. Pokud Buddy dosáhne nálady Excited, zvýší se mu počet srdíček u každé aktivity na dvojnásobek a vy tak můžete získat až 20 bodů. Navíc vzdálenost na získání Candy se zmenší na polovinu. Tohoto efektu se dá také dosáhnout tak, že ho nakrmíte Poffin, který stojí 100 PokéCoinů v herním obchodě.

Úkoly

Každý den můžete splnit sérii úkolů a tím získat srdíčka, která se vedle každého úkolu zobrazují. Denně jich můžete získat 10 nebo 20 podle nálady vašeho Buddyho. Protože podmínky splnění těchto úkolů nejsou úplně intuitivní, všechny si je postupně projdeme.

Walk together 2 km

Ujít s Buddym 2 km se nezdá jako zas tak těžký úkol. Háček je ale v tom, že se tím myslí, že Buddy chodí s vámi na mapě, což dělá jen, když je najedený. Úkol můžete splnit až 3x (6x) denně.

Give your buddy a treat

V tomto úkolu jde o to vašeho Buddyho nakrmit. Stiskněte tedy tlačítko PLAY. To vás přepne do AR režimu, ve kterém vlevo můžete vybrat Berry a hodit ji vašemu parťákovi. Podle toho, které jídlo mu házíte se doplňuje jeho sytost jinak rychle a také podle toho zůstane najedený jinak dlouho.

  • 3x Razz, Pinap nebo Nanab Berry - 3 hodiny
  • 2x Golden Razz nebo Silver Pinap Berry - 3 hodiny
  • 1x Poffin - 6 hodin

Poffin si můžete koupit v herním obchodě za 100 PokéCoinů. Nebojte se, že o item přijdete, když při házení jídla minete. Jídlo, které mine se vám vrátí do inventáře. I tento úkol můžete splnit až 3x (6x) denně. Pokud jste ale Pokémona nakrmili Poffinem dostanete všechna dostupná srdíčka najednou.

Play together

Úkol, který můžete splnit jen jednou za den a je velice snadný. Stiskněte tlačítko PLAY a v AR režimu přejíždějte prstem po Pokémonovi, dokud se u něj neobjeví srdíčko.

Battle together

Dejte si souboj. Stačí vám na to i Team Leader, ale stejně dobře bude fungovat i souboj s Rakeťáky nebo v raidu. Hlavní je, aby byl váš parťák jedním z Pokémonů, které s sebou to boje vezmete!

Take a Snapshot

Na splnění tohoto úkolu musíte parťáka vyfotit. Stiskněte tlačítko PLAY a v AR módu ikonku foťáku. Nutno zdůraznit, že i při focení parťáka v AR režimu lze získat Smeargla. POZOR! Musíte do AR módu přejít přes Buddy obrazovku, jinak se vám foto nezapočítá!

Visit a new place

Čas vyrazit do neproskoumaných končin. Abyste splnili tento úkol musíte protočit Gym nebo Pokéstop, ve kterém jste ještě nebyli a zároveň musí být váš parťák na mapě.

Bonus

Tato část se vám standartně neukáže, ale pokud si od parťáka vyzvednete dárek nebo suvenýr nebo protočíte Pokéstop, který vám váš parťák doporučí, získáte bonusová srdíčka. Ta budou zapsaná v této sekci.

Výměna Buddyho

Teď vás asi napadá, co se stane s vašemi težce vydřenými srdíčky, když si vyměníte parťáka. Žádný strach, zůstanou vám po zbytek dne a úroveň parťáctví (Buddy Level) vám také nezmizí.

Parťáka teď můžete vyměnit jen 20x za den a všichni předchozí parťáci se vám objeví v Buddy History (nové tlačítko ve vašem profilu). Zde je také tlačítko pomocí, kterého si parťáka můžete rychle vyměnit za jednoho z předchozích. To se do výměny ale také počítá.

Parťáky si můžete filtrovat také v seznamu Pokémonů. Je tu na to hned několik filtrů:

  • Buddy0 - zobrazí Pokémony, které jste jako parťáka nikdy neměli
  • Buddy1 - zobrazí Pokémony, které jste měli za parťáka, ale nedosághli s nimi na Good Buddy
  • Buddy2 - zobrazí Good Buddy
  • Buddy3 - zobrazí Great Buddy
  • Buddy4 - zobrazí Ultra Buddy
  • Buddy5 - zobrazí Best Buddy

Evoluce Buddyho

Důležitou věcí, na kterou hráči narazili a kterou je rozhodně důležité šířit dál je to, že pokud vyvinete Pokémona, který není v daný okamžik vaším Buddym, resetuje se mu dosavadní úroveň. Jedná se o bug v návrhu hry, kdy hra při vývoji interně smaže starého Pokémona a vytvoří nového. Ve vaší Buddy History pak najdete původní vývoj, ale nebudete ho moct zvolit, jako svého Buddyho, protože Pokémon už neexistuje.

Jak tomu zabránit?

Ve chvíli, kdy Pokémona vyvíjíte, mějte ho nastaveného jako Buddyho!

Suvenýry

Suvenýry zatím nemají ve hře žádnou funkci a není jisté, že někdy nějakou mít budou. Jsou to zkrátka sběratelské předměty.

Beach Glass
img
Cactus Fruit
img
Chalky Stone
img
Flower Fruits
img
Lone Earring
img
Marble
img
Mushroom
img
Pinecone
img
Prettyleaf
img
Skipping Stone
img
Small Bouquet
img
Stretchy Spring
img
Torn Ticket
img
Tropical Flower
img
Tropical Shell
img

Vydáno: 23.12.2019 0:12 | 
Přečteno: 8899x | 
Autor: koca2000
 | Hodnocení:

Další články týkající se Pokémon GO Update:

Další články>

Sledujte nás také na sociálních sítích!

Komentáře rss

Přidat komentář >

icon , Zdvojení srdcí odpovědět
avatar
Již lze dovršit zdvojení srdcí bez použití poffinu