×

Novinky

Pokémon GO

Anime Titulky

Poképedie

Web

Kategorie: Novinky, Pokémon GO

Pokémon GO - Po Chespin Community Day do hry přichází Kecleon!

Pokémon GO - Po Chespin Community Day do hry přichází Kecleon!Dlouho očekávaný Pokémon konečně přichází do hry! Toto není cvičení!

Titulní obrázek článku

První Pokémoni z regionu Hoenn přišli do hry už v prosinci 2017, ale ani po 5 letech nebyli do hry vypuštěni všichni Pokémoni z této generace. Už dlouho zbýval jen jeden poslední, Kecleon. Nejde o mytického ani legendárního Pokémona, ale i přesto je Kecleon speciální a Niantic s jeho přidáním do hry kvůli tomu dlouho čekal. Přesto je tady a objevuje se od soboty 7. ledna 2023 přibližně v 17:00 (první hlášení z Nového Zélandu ale odpovídají času kolem 18:00). Zdá se, že Kecleon už s námi zůstane, ale bude se objevovat méně často.

#352 - Kecleon

Co je na Kecleonovi zvláštního?

Kecleon je chameleoní Pokémon a tak je schopen změnit svou barvu podle toho, kde se nachází. Jediné, co z něj zůstává vidět je proužek v prostředku jeho břicha. Se schopností měnit barvu souvisí i speciální herní mechanika. V hrách na konzole se totiž během souboje po každém útoku, který Kecleonovi udělí poškození, změní Kecleonův typ na typ útoku, který ho zasáhl. To ve většině případů znamená, že tento útok na něj přestane být efektivní.

Nevíme, jestli bude tato herní mechanika fungovat i v Pokémon GO. Pokud ne, není Kecleon do PvP příliš zajímavý, protože žádný z jeho útoků nemá STAB bonus a na dobrá CP pro Ultra League nedosáhne ani na levelu 50.

Jak získat Kecleona v Pokémon GO?

Kecleon se náhodně objevuje u PokéStopů podobně jako se u nich objevují Rakeťáci. PokéStop, u kterého se nachází se v ničem neliší od ostatních. Při pokusu o protočení PokéStopu se dozvíte, že vás blokuje neviditelná překážka. Tou je právě Kecleon, kterého si s trochou pozornosti můžete všimnout (hlavně díky jeho proužku). Po několika kliknutích na Kecleona ho z PokéStopu shodíte. Díky tomu můžete PokéStop protočit a Kecleon se vám objeví na mapě k chycení.

img

Kecleon je u PokéStopu vidět po rozkliknutí i když se nacházíte daleko od PokéStopu, ale shodit ho můžete až když budete u PokéStopu blízko. To, že je Kecleon vidět i na dálku je považováno za bug a bude časem opraveno.


Vydáno: 7.1.2023 9:28 | 
Přečteno: 4537x | 
Autor: koca2000
 | Hodnocení:

Sledujte nás také na sociálních sítích!

Komentáře rss

Přidat komentář >

icon , Vzdálené gymy odpovědět
avatar
Vypadá to, že Niantic odstranil "bug" a Kecleon už není vidět na dálku. Aspoň u mne se už nějakou dobu nedaří ho odhalit u gymů mimo dosah. Je toto pozorování správné nebo se obecně snížil výskyt Kecleona?
icon odpověděl(a)
koca2000
Niantic zatím nezveřejnil informaci o tom, že by bug opravil, ale možné to samozřejmě je.
icon , - odpovědět
avatar
Z domova jsem jen tak ze srandy prohlížela PokéStopy v okolí, i vzdálenějším, a několikrát se mi tak podařilo Kecleona chytit.
icon , NEARBY odpovědět
avatar
Je ho vidieť aj v NEARBY, že má ktorom stope v okolí sa nachádza?
icon odpověděl(a)
koca2000
Zatím jsem nezaznamenal, že by se tam někomu ukázal. Popravdě i to, že se Kecleon ukazuje i v případě, že nejste v dosahu gymu, považuje Niantic za bug.
icon odpověděl(a)
Raptor
Ono je to považované za bug? A já si ještě říkal, že by bylo dobré kdyby pokéstop obsazený Kecleonem byl na mapě nějak zvýrazněný podobně jako ten rakeťácký.....
icon odpověděl(a)
koca2000
Niantic zřejmě chce, abychom Kecleona nacházeli náhodou a dávali si o tom vědět třeba přes Campfire, takže to je opravdu evidováno jako bug.
icon odpověděl(a)
Raptor
Ten Campfire byl taky průšvih roku. Čekal jsem že se díky tomu na mapě nějak zvýrazní gym, ve kterém hráči čekají na raid, abych se tam mohl třeba na dálku přihlásit a nemusel gymy jeden po druhém zvlášť naklikávat. A ona to je místo toho VIP sekce, kam se sólový hráč bez známostí nedostane......
icon odpověděl(a)
koca2000
Největší problém Campfire je aktuálně to, že do něj zatím nemají všichni přístup, ale myslím si, že je to dobře. Ta aplikace ještě ani teď není vyladěná a myslím si, že kdyby ji vypustili pro všechny, byl by to propadák, protože vady tam stále jsou. Například ještě cca před měsícem byla prakticky každá zpráva v češtině označena na kontrolu kvůli možnému porušení pravidel. To už je teď ale lepší.
icon , Výdrž Kecleona odpovědět
avatar
Jak dlouho vydrží Kecleon na gymu? Pár desítek minut jako Grunti nebo celý den jako lídři Rakěťáků? A kdy bude shiny Kecleon i jinde než v Las Vegas?
icon odpověděl(a)
koca2000
Podle informací od hráčů by Kecleon měl na PokéStopu zůstat 2 hodiny. Oficiální informaci k tomu nemáme. Bylo oznámeno, že hráči na GO Tour v Las Vegas budou mít jako první možnost získat shiny Kecleona. Pokud by to bylo stejně jako v případě podobných eventů, měl by být vypuštěn celosvětově hned po skončení eventu nebo ještě během tohoto eventu. Samozřejmě Kecleon je celý dost výjimečný, takže je možné, že Niantic udělá nějakou výjimku jako v případě třeba Unown, kteří jsou v shiny variantě k dispozici jen během některých eventů.
icon , Gyms odpovědět
avatar
Zdravím, chci se jen zeptat jestli se někomu Kecleon objevil i na gymu , nebo jestli je čistě na pokestopech 4 , předem díky za odpověď.
icon odpověděl(a)
koca2000
Zdravím, nikdo zatím nehlásil, že by se objevil u gymu, takže zřejmě pouze u PokéStopů.
icon , - odpovědět
pds
zdá sa že aj dnes sa dá ešte chytiť...
icon , - odpovědět
avatar
Mám 1