×

Novinky

Pokémon GO

Anime Titulky

Poképedie

Web

Kategorie: Novinky, Pokémon GO

Pokémon GO - Přichází možnost dočasně zvýšit level PokéStopů!

Pokémon GO - Přichází možnost dočasně zvýšit level PokéStopů!Nově je možné PokéStopy vylepšovat a získávat za protočení více odměn!

Titulní obrázek článku

Niantic, který vytvořil Pokémon GO, je firma, které se specializuje na využívání rozšířené reality (AR), což je také důvod, proč si můžeme fotit i chytat Pokémony umístěné v reálném světě. Už delší dobu je ve hře možnost naskenovat PokéStop. Niantic sice nikdy nevysvětlil, jaké má přesně se skeny plány. Údajně mu pomohou vylepšit interakci rozpoznávání předmětů v AR a tím prozkoumat nové AR možnosti. Osobně si ale myslím, že se snaží vytvořit databázi 3D modelů jednotlivých PokéStopů, které by pak mohl ve hře zobrazovat.

Vypadá to, že hráči na úkoly se skenováním PokéStopů slušně řečeno kašlou. Popravdě není se čemu divit, protože odměny za tyto úkoly obvykle nejsou ničím výjimečné. Niantic tedy usoudil, že potřebujeme lepší motivaci, takže je tu možnost vylepšit PokéStopy a gymy tak, že je několikrát naskenujeme. Po vylepšení budeme mít z PokéStopu nebo gymu po určitý čas různé bonusy.

Jak funguje vylepšování PokéStopů a gymů

Za každý sken získá PokéStop nebo gym 10 bodů. Při nasbírání určitého počtu bodů dojde k zvýšení jeho levelu a tím i odemknutí nějakého bonusu pro všechny hráče. Level ale není trvalý. Niantic zatím informace o bonusech a době trvání nezveřejnil, ale díky dataminingu vám je můžeme prozradit. Každý level přidává k době trvání čas navíc a level se sníží 0 až po jeho vypršení

Level 1

Potřeba bodů (celkem): 50 (5 skenů)
Doba trvání: 48 hodin
Bonusy:

 • Předměty navíc při protočení

Level 2

Potřeba bodů (celkem): 100 (10 skenů)
Doba trvání: +12 hodin
Bonusy:

 • Předměty navíc při protočení
 • Bonusové srdce pro buddyho

Level 3

Potřeba bodů (celkem): 250 (25 skenů)
Doba trvání: +12 hodin
Bonusy:

 • Předměty navíc při protočení
 • Bonusové srdce pro buddyho
 • Pokémoni se objevují jako při aktivovaném Lure modulu
 • 3 Premier Ball navíc v raidu

Jak skenovat PokéStop

Hráči s levelem 20 a více mají možnost v dosahu PokéStopu naskenovat PokéStop.

 1. Klikněte na PokéStop nebo gym.
 2. Pokud jste v dosahu a funkce je pro PokéStop nebo gym dostupná, bude v pravo dole tlačítko s znakem plus. Stiskněte ho.
 3. Stiskněte tlačítko SCAN POKÉSTOP a případně potvrďte poučení o bezpečnosti.
 4. Začněte natáčet a pokud to jde, obejděte PokéStop kolem dokola. Jinak stačí alespoň natočit různé úhly.
 5. Sken můžete odeslat ihned pomocí tlačítka Upload now nebo později pomocí Upload later. Body se započítají až po odeslání skenu.
img img

Varování: Při odesílání skenu dochází k přenosu většího množství dat a může tedy dojít k vyčerpání mobilního datového limitu!

Při skenování se máme snažit udržovat stále stejnou rychlost a vzdálenost od objektu. Skenovaný objekt by měl být ideálně po celou dobu uprostřed obrazovky a sken by měl trvat alespoň 20 sekund. V případě, že jde o budovu, je možné udělat sken různých částí s tím, že některé části budovy se objeví ve více skenech.


Vydáno: 8.12.2021 23:57 | 
Přečteno: 5640x | 
Autor: koca2000
 | Hodnocení:

Další články týkající se Pokémon GO Update:

Další články>

Sledujte nás také na sociálních sítích!

Komentáře rss

Přidat komentář >

icon , Scan budov odpovědět
avatar
Chtěl bych se zeptat jestli scan městské radnice nebo něco podobného není zakázané? Přeci jen není pro mne lehké s mobilem scanovat takové budovy. Vím že soukromé pozemky nejsou pokestopky ani nemohou být ale třeba pošta, radnice,... atd nevím jestli je v pořádku?
icon odpověděl(a)
koca2000
Zdravím, PokéStop může patřit do jedné z kategorií: skvělé místo k prozkoumání (např. plakety, muzea, zoo, architektura), pro cvičení (např. parky, zahrady, stezky, sportovní hřiště) nebo pro sociální kontakty (např. knihovny, parky, oblíbené restaurace, pošty).

Pošta přimo patří do kategorie místo pro sociální kontakty. Radnice by mohla patřit mezi místa k prozkoumání, pokud jde o nějakou zajímavou budouvu, nebo místo pro sociální kontakty, pokud se tam pořádají nějaké společenské akce).

Pokud jde o skeny, tak pokud už je radnice PokéStopem a je u něj možné provést sken, neměl by to být problém a rozhodně vám za to nehrozí ban nebo jiné problémy. Samotné skenování budov povolené je a doporučuje se to dělat po částech. Někteří lidé tvrdí, že po naskenování byl PokéStop odebrán (pravděpodobně proto, že jako spousta starších PokéStopů nesplňoval podmínky), ale žádná oficiální informace k tomu není.
icon , Odměny odpovědět
avatar
Za 25 skenů šlo získat teoreticky 25 poffinů(nebo 50 rare candy), za mě super. Na tyhle odměny chtějí nalákat koho? Směšné srdce s buddym nebo lure modul? Takhle nebude skenovat také nikdo. 8