×

Novinky

Pokémon GO

Anime Titulky

Poképedie

Web

Kategorie: Novinky, Pokémon GO

Pokémon GO - Útoky, které je možné získat během prosincového Community Day 2020

Pokémon GO - Útoky, které je možné získat během prosincového Community Day 2020Pojďme si projít útoky, které můžeme během posledního Community Day roku získat!

Prosincový Community Day je za dveřmi a protože útoků jsme za poslední dva roky mohli získat hodně, pojďme si je znovu všechny projít.

Kliknutí na Pokémona vás přenese na jeho útok:

#160 - Feraligatr

#473 - Mamoswine

#254 - Sceptile

#373 - Salamence

#257 - Blaziken

#289 - Slaking

#260 - Swampert

#282 - Gardevoir

#475 - Gallade

#389 - Torterra

#330 - Flygon

#392 - Infernape

#395 - Empoleon

#464 - Rhyperior

#065 - Alakazam

#275 - Shiftry

#015 - Beedrill

#094 - Gengar

#130 - Gyarados

#474 - Porygon-Z

#006 - Charizard

#466 - Electivire

#467 - Magmortar

Kdo stojí za vývoj? - PvP

#257 - Blaziken

#260 - Swampert

#282 - Gardevoir

#395 - Empoleon

#464 - Rhyperior

#006 - Charizard

Kdo stojí za vývoj? - PvE (raidy)

#254 - Sceptile

#373 - Salamence

#260 - Swampert

#389 - Torterra

#464 - Rhyperior

Feraligatr - Hydro Cannon

Hydro Cannon je vodní Charged útok. V PvP Feraligatr ani s útokem Hydro Cannon není zdaleka nejlepší a to ani mezi vodními Pokémony. I tak jde ale o jeho nejsilnější útok a to s dost velkým náskokem. Něco jiného je to v PvE, kde je mezi vodními Pokémony na tom dost dobře a patří mezi nejsilnějších 6 Pokémonů.

Mamoswine - Ancient Power

Ancient Power je kamenný Charged útok. Ani v PvP ani v PvE nejde u Mamoswine o silný útok, ale v PvP má proti ostatním jeho útokům alespoň jednu výhodu. Má totiž 10% šanci o 50% zvednout vlastní útok a obranu.

Sceptile - Frenzy Plant

Frenzy Plant je travní Charged útok. V PvE je to jednoznačně jeho nejlepší útok a jde taky o jednoho z nejlepších travních Pokémonů. Oproti Leaf Blade je o dost silnější.

V PvP je Sceptile výborný, ale s Frenzy Plant to tak slavné není. Pořád jde o dobrý útok, ale Leaf Blade je o trochu lepší. Může za to především fakt, že Leaf Blade se nabíjí rychleji než Frenzy Plant.

Salamence - Outrage

Outrage je dračí Charged útok. Salamence s Outrage je třetí nejsilněší Pokémon do PvE hned po Rayquaza a Palkia. Pokud potřebujete vyvinout dračího Pokémona do raidu, je to jasná volba.

V PvP je Salamence dobrým dračím Pokémonem a často se používá, ale s útoky to tak jednoznačné není. Outrage je totiž podstatně slabší než Draco Meteor, který má Salamence běžně k dispozici. Ale aby to nebylo tak jednoduché, Outrage o trochu rychleji nabíjí, což je v PvP dost důležité.

Blaziken - Blast Burn

Blast Burn je ohnivý Charged útok. V PvE na tom Blaziken s Blast Burn není zle, ale žádná sláva to také není. Do desítky nejlepších ohnivých Pokémonů se sice dostane, ale před ním jsou Pokémoni jako Reshiram, Darmanitan nebo Chandelure. Je to dané především tím, že Blaziken nevydrží dostatečné dlouho. Pokud jde o rychlé udělení poškození, je na tom ovšem Blaziken dost dobře.

V PvP je na tom Blaziken s Blast Burnem o dost lépe. Dá se říct, že je nejpoužitelnější ohnivý Pokémon. Silnější Pokémoni totiž mají útok Overheat, který má nepříjemnou nevýhodu v podobě snížení útoku po každém použití. Navíc je Blaziken napůl bojový, což mu dává podobně jako Infernapovi možnost překvapit.

Slaking - Body Slam

Body Slam je Charged útok normálního typu. Jde o Slakingův nejsilnější útok a to jak v PvP, tak i v PvE. Jediný problém je, že je mu to prakticky k ničemu. Slaking je výborný Pokémon na obranu gymů, kde tento útok určitě zúžitkuje, ale jiné využití Slaking nemá. Je sice docela podobný Snorlaxovi, ale narozdíl od Snorlaxe nemá zdaleka tak dobré další útoky.

Swampert - Hydro Cannon

Hydro Cannon je vodní Charged útok. Narozdíl od Feraligatra je Swampert s útokem Hydro Cannon nejlepším vodním Pokémonem do PvP a často na něj také narazíte. A ani v PvE na tom není vůbec špatně. Z Pokémonů, kteří nemají Crabhammer je hned druhý za Kyogre. Jednoznačně jde o jeho nejlepší Charged útok. Jde o jednoho z mála Pokémonů, který je dobrý jak v PvP, tak i v PvE.

Gardevoir/Gallade - Synchronoise

Synchronoise je psychický Charged útok. V PvE u Gallade i Gardevoir je tento útok překonán útokem Psychic a to docela podstatně.

V PvE je to u Gallade velice podobná situace, ale tentokrát ho předběhne Close Combat, který těží z toho, že Gallade je na půl bojový Pokémon. U Gardevoir je to nejlepší útok do PvP a můžete pak Gardevoir použít v Ultra League a Master League, ale ideálně jako Shadow Pokémona.

Torterra - Frenzy Plant

Frenzy Plant je travní Charged útok. Jde o její naprosto jednoznačně nejsilnější útok v PvE i PvP. V PvE patří Torterra s tímto útokem mezi nejlepší Pokémony a řadí se mezi Roserade, Venusaura a Sceptila.

V PvP je to o poznání horší. Hlavní problém je to, že Torterra je travní a zemní Pokémon, takže není odolná proti vodním útokům. Je možné ji použít do Ultra League, ale Venusaur nebo Sceptile jsou lepší volbou.

Flygon - Earth Power

Earth Power je zemní Charged útok. V PvE je to sice silnější útok než Earthquake, ale ani tak Flygona příliš vysoko v žebříčku nevystřelí. Nejde o špatného Pokémona, ale je to spíše průměr.

V PvP je to jeho nejsilnější zemní útok, ale proti Dragon Claw se nabíjí dvojnásobnou dobu. Flygon s ním tedy úplně nezaboduje.

Infernape - Blast Burn

Blast Burn je ohnivý Charged útok. V PvE překonává Flamethrower, ale i tak nejde o jednoho z nejlepších Pokémonů. Naopak je Infernape až na konci druhé desítky.

V PvP by mohl Infernape těžit z toho, že je kromě ohnivého typu také bojový typ. To Infernape ovšem nezachrání, protože i přes tento fakt je o dost slabší než Blaziken. Navíc jediný jeho bojový Charged útok je Close Combat, který má nevýhodu v tom, že snižuje po použití obranu. Musí se tedy používat velice opatrně, ale dokáže s ním někdy Infernape překvapit, protože proti němu často hráči se Swampertem nepoužijí štít.

Empoleon - Hydro Cannon

Hydro Cannon je vodní Charged útok. Empoleon je třetí z Pokémonů, kteří během tohoto Community Day může tento útok získat a stejně je to i s pořadím pokud jde o Pokémony používající Hydro Cannon v PvE. Pořád ale patří mezi prvních 7 Pokémonů, takže jde o slušného vodního Pokémona do raidů.

V PvP na tom s Hydro Cannon není vůbec špatně. V Great League i Ultra League jde o po Swampertovi jednoho z nejlepších vodních Pokémonů. Je to především kvůli tomu, že je z poloviny ocelový typ a proti němu velká část typů není efektivní. To v zásadě znamená, že kromě elektrických, bojových a zemních útoků mu jen málo útoků udělá vrásky.

Rhyperior - Rock Wrecker

Rock Wrecker je kamenný Charged útok. Oproti Stone Edge jde o dost silnější útok a z Rhyperiora udělá výborného Pokémona a to nejen v PvE, ale i v PvP. V PvE se Rhyperior stává nejsilnějším kamenným Pokémonem mimojiné i díky jeho velké výdrži.

Ani v PvP se Rhyperior neztratí. V Master League je dokonce mezi 20 nejlepšími Pokémony a nejlepší kamenný Pokémon. Jeho slabinou jsou ale travní a vodní Pokémoni.

Alakazam - Counter

Counter je bojový Fast útok. V PvE vám tento útok k ničemu nepomůže.

Pokud jde o sílu, tak vám nepomů ani v PvP. Využití tohoto ovšem útoku není v síle, ale v typové efektivnosti. Jednou z největších slabin psychických Pokémonů jsou totiž temní Pokémoni, jako je například Darkrai. Na ty je ovšem bojový útok účinný. V kombinaci s psychickým Charged útokem se tedy výrazně zlepšuje Alakazamova typová výhoda.

Shiftry - Bullet Seed

Bullet Seed je travní Fast útok. V PvP je v postatě kopií temného útoku Snarl. Nejen, že stejně rychle nabíjí Charged útok, ale dává i stejné množství poškození. Jde tedy v zásadě o to, proti kterému typu chcete mít výhodu. Ve srovnání s travním útokem Razor Leaf je do PvP rozhodně lepší, protože nabíjí Charged útok téměř dvakrát rychleji. Ideální je v kombinaci s Charged útokem Leaf Blade.

Beedrill - Drill Run

Drill Run je zemní Charged útok. Pokud jde o PvE, tak to není zrovna útok, který by stál za zmíňku. V PvP už je to ale něco jiného. Nenabíjí se sice tak rychle jako X Scizor, ale pořád je o trochu rychlejší než Sludge Bomb a přitom dává stejné poškození jako právě Sludge Bomb. Co je ale ještě důležitější je to, že vám umožní být efektivní proti jedovým a kamenným typům a také v Great League často používaným železným typům jako je Registeel.

Gengar - Shadow Punch

Shadow Punch je duchový Charged útok. V PvE se tento útok Gengarovu Shadow Ballu nevyrovná a ani nepřidá žádnou typovou výhodu. I tento Community Day je zaměřený hlavně na hráče PvP. Tam se jedná o nejsilnější Gengarův Charged útok, i když je má jen o pár setin lepší DPS a o pár desetin lepší TDO. Zásadní rozdíl je ale v tom, že se skoro dvakrát rychleji nabíjí.

Gyarados - Aqua Tail

Aqua Tail je vodní Charged útok. V PvE se tento útok Hydro Pump nevyrovná, ale uplatní se v PvP. Tam se jedná o nejsilnější Gyaradosův Charged útok, což je způsobené především tím, že se velice rychle nabíjí. Za jedno použití Hydro Pump můžete Aqua Tail použít dvakrát. Aqua Tail tak má DPS v PvP v kombinaci s Waterfall 10.02, zatímco Hydro Pump s Waterfall má jen 7.95.

Porygon-Z - Tri Attack

Tri-Attack je Charged útok normálního typu. Pokud jde o PvE, tak stejně jako v případě několika předchozích Community Day není moc o co stát, protože ani v DPS, ani v TDO, nepřekoná Hyper Beam ani Return. Vzhledem k tomu, že jde o útok normálního typu, tak ani typovou výhodu nezískáte.

V PvP je to o něčem jiném. Tady Tri-Attack překoná už jen Return, který je možné získat jen na očistěných Shadow Pokémonech. Zásadní rozdíl oproti Hyper Beam i Return je, že tento útok se nabíjí skoro dvakrát rychleji a navíc má útok 50% šanci na snížení soupeřova útoku a obrany.

Charizard - Dragon Breath

Dragon Breath je Fast útok dračího typu. V PvE tento útok příliš nepřinese, ale v PvP je to o něčem jiném. V kombinaci s Blast Burn vám tento útok přinese největší DPS i TDO a v kombinaci s Dragon Claw zase výborného „dračího” Pokémona, který není slabý proti dračím typům, protože Charizard je ohnivý a létající typ.

Electivire - Flamethrower

Flamethrower je ohnivý Charged útok. V PvE nejen, že tento útok není nic moc, ale dá se říct, že je přímo k ničemu. Nepřidá vám totiž novou typovou výhodu, kterou by Electivire potřeboval a co se týká statistik slabší už je snad jen Ice Punch.

V PvP statistiky také nejsou nijak úžasné a všechny elektrické útoky ze srovnání vyjdou lépe, ale je tu jiný faktor. Jde o výborný druhý útok, který vám přidá typovou výhodu, který narozdíl od PvE tady má smysl. Díky Flamethrower se může Electivire stát counterem ocelových typů, protože je v ten moment nejen odolný, ale také účinný. Navíc mu to dodává možnost lépe se bránit proti travním typům, na které elektrické útoky nejsou efektivní.

Magmortar - Thunderbolt

Thunderbolt je elektrický Charged útok. Stejně jako u Electivire ani Magmortarovi tento útok v PvE nic nepřináší.

Situace je podobná jako u Electivire i v případě PvP. Ve statistikách se drží na spodních příčkách a pokud jde o typovou výhodu tak nejzásadnější je, že Magmortar nyní bude mít možnost se alespoň trochu bránit vodním Pokémonům, kteří jsou na něj superefektivní, a jako bonus bude moc bojovat i proti létajícím Pokémonům, ze kterých se ovšem nejčastěji využívají ocelový Skarmory a dračí Altaria a Slamence, na které zase tolik nepomůže.


Vydáno: 11.12.2020 14:30 | 
Přečteno: 2592x | 
Autor: koca2000
 | Hodnocení:

Další články týkající se Community Day:

Další články>

Sledujte nás také na sociálních sítích!

Komentáře rss

Přidat komentář >

Nebyly přidány žádné komentáře.