×

Novinky

Pokémon GO

Anime Titulky

Poképedie

Web

Kategorie: Novinky, Pokémon GO

Pokémon GO - Vůbec první mistrovství Evropy v Pokémon GO má českého vítěze!

Pokémon GO - Vůbec první mistrovství Evropy v Pokémon GO má českého vítěze!

První mistrovství Evropy v PvP soubojích v Pokémon GO vyhrál český hráč!

Titulní obrázek článku

V pátek 22. 4. a v sobotu 23. 4. proběhlo vůbec první mistrovství Evropy v Pokémon GO ve Frankfurtu nad Mohanem v Německu a do zápasového pavouka se dostal také český hráč s přezdívkou Aeeriis. Aeeriis se nakonec nejen dostal do zápasového pavouka, ale také celé mistrovství v kategorii Masters vyhrál! To mu navíc přineslo pozvánku na mistrovství světa, které proběhne 18. až 21. srpna 2022 v Londýně. Pojďme se tedy podívat na všechny jeho zápasy, které jsme mohli během streamu vidět.

Pravidla turnaje

Každý z hráčů si do turnaje přivedl 6 Pokémonů s 1 500 CP nebo méně a do zápasů si následně mohl vždy vybrat 3 z nich. Většina utkání se hraje na 3 zápasy, finále pak na 5 zápasů. Turnaj funguje na principu dvojité eliminace, tedy ten, kdo prohraje dvě utkání, z turnaje definitivně vypadává.

Po prvním dni zůstalo 8 nejlepších hráčů: 4 neporažení a 4 s jednou prohrou. Ti postoupili do závěrečného druhého dne.

Aeeriisův tým

Aeeriis měl v zápasech k dispozici těchto 6 Pokémonů: Trevenant, Medicham, Registeel, Mandibuzz, Walrein a galarský Stunfisk.

#709 - Trevenant

#308 - Medicham

#379 - Registeel

#630 - Mandibuzz

#365 - Walrein

#618 - Galar Stunfisk

Semifinále vítězů první den

V prvním utkání, který jsme měli možnost vidět se Aeeriis utkal s hráčkou YYdsPlusnull. Na videu jsou popisky prohozené.

Už první zápas byl velice těsný a rozhodlo to, že se Aeeriisovi povedlo v závěru s Mandibuzzem využít dvakrát velice rychle za sebou Foul Play a tím zápas vyhrát.

V druhém zápase Aeeriisův Walrein neporazil Scraftyho a to nakonec předznamenalo prohru.

Rozhodoval třetí zápas, ve kterém se potřetí opakovala stejná situace mezi Walreinem a Scraftym, ale tentokrát stejně jako v prvním zápase vyhrál Walrein a galarský Stunfish si nakonec poradil s Nidoqueen, což znamenalo vítězství Aeeriise.

Finále vítězů první den

V posledním utkání dne se Aeeriis utkal s hráčem Pokésquark.

V prvním zápase se Aeeriis pokusil využít výměnu Pokémona k tomu, aby Charged útok schytal Pokémon, který už měl velice málo HP, ale místo Charged útoku schytal Pokémon pouze Fast útok, který ho vyřadil. Aeeriis zápas prohrál, ale po diskuzi mezi hráči a rozhodčími byl zápas nakonec opakován. Přesný důvod opakování neznáme.

Opakovaný zápas dopadl lépe pro Aeeriise. V závěru zůstali galarský Stunfisk proti Talonflamovi, ale díky dvěma štítům, které si Aeeriis nechal, neměl Stunfisk problém vyhrát.

Druhý zápas Aeeriisův Trevenant rychle vyřadil Deoxyse v obranné formě a ještě stihl soupeře připravit o štít. Tento náskok už si Aeeriis udržel a zvítězil 2:0.

Semifinále vítězů druhý den

První utkání druhého dne přineslo souboj Aeeriise proti ThoTechtical.

V prvním zápase ThoTechtical zahodil hodně energie, když nevyužil téměř dvě nabití útoku Icicle Spear. Při následném souboji Medicham vs Medicham došlo k zaseknutí hry. Podle komentátorů to bylo vůbec poprvé během turnaje. Hráči zápas ale dohráli a k překvapení komentátorů se zápas neopakoval.

Druhý zápas Aeeriis přesvědčivě vyhrál. Nejdříve vyřadil Trevenantem Azumarilla a ještě stihl pořádně ubrat Nidoqueen. Výborný odhad situace a rychlá výměna pak už jen vše dokonala. Aeeriis vyhrál 2:0 a postoupil.

Finále vítězů druhý den

A je tu utkání posledních dvou neporažených hráčů, Aeeriis proti Fr43ka. Poprvé bylo potřeba k vítězství utkání vyhrát tři zápasy z pěti.

První zápas byl velice napínavý. Aeeriis výborně zvolil prvního Pokémona, čímž získal výhodu. Na soupeřovu výměnu, ale nemohl pořádně reagovat, takže musel pokračovat s Trevenantem. Tím se zápas vyrovnal a to, co nakonec rozhodlo, byly dva Icicle Spear, které měl Walrein připravené pro Skarmory. Zápas vyhrál Aeeriis.

V druhém zápase poslal Aeeriis do začátku poprvé Registeela, ale musel hned měnit na Mandibuzze. Soupeřova odpověď byla nasazení Registeela, což znamenalo vyřazení Mandibuzze. Dočkali jsme se tedy souboje Registeel vs Registeel, který vyhrál Aeeriis. Fr43kův Medicham, ale nakonec oba Aeeriisovy zbývající Pokémony porazil.

Ve třetím zápase Fr43ka nepoužil štít a nechal Aeeriisova Trevenanta zasadit Shadow Ball jeho Sableye, což mu ubralo hodně HP. Aeeriis si náskok uhlídal, porazil Medichama, ale zápas se nakonec rozhodčí rozhodli zopakovat. Údajně to bylo kvůli desynchronizaci mezi útoky.

V opakovaném zápas se se Sableye utkal Aeeriisův Mandibuzz a dokázal ho porazit. Opět to bylo ale velice vyrovnané, protože nejdříve těsně nestihl použít Charged útok Aeeriis a o chvíli později se totéž stalo Fr43kovi. Zápas ukončilo rozhodnutí Fr43ka nepoužít s Medichamem štít proti Earthquare galarského Stunfiska. I přes opakování zápasu se tak Aeeriis dostal do vedení 2:1.

Ve čtvrtém zápase musel Aeeriis velice rychle použít oba štíty a v kombinaci s nepovedeným odhadem načasování to znamenalo Aeeriisovu prohru v tomto zápase. Skóre tak bylo před posledním zápasem vyrovnané, 2:2.

Rozhodující zápas začal rychlou výměnou obou Pokémonů. Trevenant zvládl porazit Medichama a zasadit slušnou ránu Skarmory. Další rychlá výměna znamenala souboj Aeeriisova Mandibuzze proti Trevenantovi a Aeeriis tak postupuje do velkého finále!

Závěrečné velké finále

Z velice vyrovnaného finále hráčů, kteří jednou prohráli, se do velkého finále vrátil Fr43ka a čekala nás tedy odveta.

První zápas mimo jiné díky dobré výměně, kterou do boje poslal Mandibuzze proti Medichamovi, vyhrál Aeeriis.

Druhý zápas začal rychlou výměnou a výhodou pro Fr43ka. To znamenalo porážku Mandibuzze. S Aeeriisovým Trevenantem si zase poradil Sableye a bylo vyrovnáno, 1:1.

Velice dobře načasovaná výměna a uhnutí Charged útoku poslalo v třetím zápasu opět do výhody Fr43ku. Registeel navíc dvakrát snížil útok Aeeriisově Trevenantovi. Ale Aeeriisův Mandibuzz si nakonec poradil nejprve s Trevenantem, pak oslabil Skarmory a vyčerpal štíty, takže Aeeriisův Walrein s nabitým Icicle Spear neměl problém zápas vítězně dokončit.

Ve čtvrtém zápase Fr43ka zvládl vyřadit Aeeriisova Mandibuzze a ještě pomocí Sableye uštědřit spousta poškození Walreinovi. Walreinova odpověď byla Earthquake, což Sableye prakticky vyřadilo. Aeeriisovi zbyl jen Trevenant, který ale zvládl vyřadit Skarmoryho a díky rychlému nabití Seed Bomb i Medichama! Aeeriis se tak stal celkovým výtězem bez jediného prohraného utkání.


Vydáno: 2.5.2022 2:00 | 
Přečteno: 3372x | 
Autor: koca2000
 | Hodnocení:

Sledujte nás také na sociálních sítích!

Komentáře rss

Přidat komentář >

icon , Twitch.tv odpovědět
tiyata5906
Celé mistrovství šlo sledovat i na Twitchi, takže super. 9
icon , Dik odpovědět
avatar
To jsem nevěděl že jsou i takové turnaje. 9 Pokémon go je neustálé překvapení 5
icon , - odpovědět
pali
asi jako ja ho nikdo nezna a tak by nebylo od veci s nim udelat rozhovor. co vy na to? 6
icon , Gratulace odpovědět
avatar
Tož gratulujeme!

Na první pohled to vypadalo jako legrace, ale ono je to nakonec má jasná pravidla i vítěze. Přeji mnoho zdaru Aeeriisovi na MS!

Čert