×

Novinky

Pokémon GO

Anime Titulky

Poképedie

Web

Kategorie: Novinky, Pokémon GO

Pokémon GO - Zarude je novým nejsilnějším travním Pokémonem do raidů!

Pokémon GO - Zarude je novým nejsilnějším travním Pokémonem do raidů!

Přemýšlíte, jestli je Zarude k něčemu dobrý? Pojďme se na to podívat!

Titulní obrázek článku

Během oslav vydání filmu Pokémon: Tajemství džungle máme možnost získat ze Special Research Search for Zarude! mytického Pokémon z 8. generace jménem Zarude. Mytičtí Pokémoni, které jsme zatím měli možnost takto získat, většinou byli fajn do sbírky, ale pro použití v raidech nebo PvP vhodní nebyli. U Zarude tohle ale neplatí!

#893 - Zarude

Zarude je temný a travní Pokémon, který může mít při levelu 40 až 3833 CP a jeho statistiky útoku, obrany a výdrže jsou poměrně vyrovnané (242/215/233). Kombinace temných útoků Bite a Dark Pulse zrovna dobrá nění, ale u travních útoků je to o něčem jiném. Zarude má k dispozici travní Fast útok Vine Whip a travní Charged útoky Power Whip a Energy Ball. A právě kombinace jeho statistik a útoků Vine Whip a Power Whip je to, co dělá Zarude velice silným travním Pokémonem.

Zarude v raidech

Zarude naprosto ovládl žebříček travních Pokémonů a to podle DPS (poškození za sekundu) i TDO (celkové možné poškození). Jeho velkou výhodou je, že má díky svým vysokým statistikám na levelu 40 o 1 000 CP více než všichni ostatní silní travní Pokémoni jako Roserade, Sceptile, Breloom, Venusaur a Tangrowth.

Zároveň na rozdíl například od Roserade nemá statistiky nevyrovnané (Roserade má vysoký útok, ale velmi nízkou výdrž). Díky tomu je schopen nejen rychle udělovat poškození, ale také ho vydrží udělovat dlouho.

Přidejte si k tomu poměrně silný Charged útok a rychle nabíjející Fast útok a máte tu nejsilnějšího travního Pokémona do raidů ve hře!

Zarude v PvP

Tady už to bohužel tak veselé není. Vine Whip tady nenabíjí tolik energie jako Bullet Seed (8 vs 13) a ani není tak rychlý jako Razor Leaf (2 vs 1). Díky tomu se Power Whip, který navíc potřebuje o 15 energie více, nabíjí zkrátka příliš dlouho na to, aby DPS za něco stálo.

Do Ultra League se Zarude vůbec nehodí, protože zde nemůže využít své výhody CP. V Master League je to o něco lepší a zachraňuje ho snad jen dobrá obrana a výdrž. Bohužel i tady se Power Whip nabíjí příliš dlouho na to, aby se ze Zarude stal obávaný zabiják. Jediné, co by ho tady mohlo zachránit, je, že je to také temný typ a tak na něj například psychičtí Pokémoni nejsou efektivní.


Vydáno: 3.10.2021 23:56 | 
Přečteno: 4217x | 
Autor: koca2000
 | Hodnocení:

Sledujte nás také na sociálních sítích!

Komentáře rss

Přidat komentář >

Nebyly přidány žádné komentáře.