×

Novinky

Pokémon GO

Anime Titulky

Poképedie

Web

Kategorie: Novinky, Hry

Pokémon Home - Jak to bude fungovat a kolik to bude stát?

Pokémon Home - Jak to bude fungovat a kolik to bude stát?The Pokémon Company oznámila podrobnosti Pokémon Home. Pojďme si je rozebrat!

Pokémon Home je dlouho očekávaná služba, která vám umožní přenášet své Pokémony mezi hrami podobně jako Pokémon Bank nebo Poké Transporter. Jeji vydání je plánované na únor 2020. Nyní už konečně víme, jak to bude fungovat, tak se na to pojďme podívat! Pokud si teď říkáte, že nevidíte důvod, proč o tom číst, když za to nebudete chtít platit, zadržte! Bude zde i varianta zdarma!

Dvě aplikace

Pokud budete chtít využít Pokémon Home se všemi jeho funkcemi, budete na to potřebovat dvě aplikace. Jednu ve vaší konzoli Nintendo Switch a druhou v mobilním telefonu. Pokud vám jde jen o přesuny Pokémonů mezi hrami, vystačíte si s aplikací pro Nintendo Switch. Pokud budete chtít provádět Trade pomocí Pokémon Home, budete potřebovat mobilní aplikaci.

V aplikaci pro Nintendo Switch budete moct provádět přesuny mezi Pokémon Home a Pokémon Let's Go, Pikachu/Eevee!, Pokémon Sword a Shield a Pokémon Bank. Dále na konzoli půjde sledovat statistiky Pokémonů a vyměňovat Pokémon Home body za BP (o tom více níže ve článku).

V mobilní aplikaci půjde provádět přesuny pouze z Pokémon Bank, ale zase bude možné provádět Trade, vyzvedávat Mystery Gifts, sledovat vaše statistiky v lize a herní novinky. Navíc zde půjde také sledovat statistiky vašich Pokémonů.

Přesouvání Pokémonů

Pokémon Home slíbílo možnost přesunout vaše Pokémony ze starších her do Pokémon Sword a Shield, což se opravdu uskuteční. Nutno říct, že přesun z Pokémon GO, o kterém se mluvilo, při spuštění služby funkční nebude a bude doplněn později.

img

Přesuny budou mít bohužel v mnoha ohledech různé limitace. Tou první rozhodně je to, že do Pokémon Sword a Shield nepůjde přesunout všechny Pokémony, protože ve hře zkrátka nejsou. Tou druhou limitací je to, že v určitém smyslu bude platit, že co peklo schvátí, nikdy nenavrátí. Pomocí Pokémon Bank si můžete přenést všechny staré Pokémony do Pokémon Home, ale jakmile jednou takovýto přesun uděláte, nebude možné už Pokémona do Pokémon Bank nikdy vrátit. Cesta z Pokémon Home do Pokémon Bank zkrátka nevede.

Další limitace se týká her Pokémon Let's Go Pikachu a Let's Go Eevee. Pokémony sice můžete přenášet tam a zpátky a i z Let's Go Pikachu do Let's Go Eevee, ale jakmile je jednou přenesete do Pokémon Sword nebo Shield, už se nikdy do Let's Go her nepodívají.

Trade Pokémonů

Pomocí svého mobilního telefonu budete moct provádět Trade Pokémonů, které máte v Pokémon Home. Budou zde celkem čtyři varianty tradů. Většina z nich je nějakým způsobem ovlivněna tím, jestli máte zaplacené Premium.

Wonder Box

Když svého Pokémona umístíte do Wonder Boxu, bude vyměněn s kýmkoli na světě bez nutnosti vaší interakce, i když budete mít aplikaci zrovna vypnutou.

GTS (Global Trade System)

Pokud nevíte, co přesně GTS je, tak bych to přirovnal k Pokémonní seznamce. Zadáte, kterého Pokémona by jste chtěli vyměnit a kritéria, která musí splňovat Pokémon, kterého za něj chcete získat. Systém pak najde trenéra, který chce vyměnit Pokémona, který tato kritéria splňuje a váš Pokémon zároveň splňuje ta jeho.

Room Trade

Room Trade bude fungovat tak, že se až 20 lidí připojí do jedné místnosti a každý určí, kterého Pokémona chce vyměnit. Za svého Pokémona následně dostane náhodně vybraného Pokémona od jiného trenéra z této skupiny. Zakládat místnosti pro Room Trade budou moct pouze trenéři s Premium.

Friend Trade

V rámci Pokémon Home si bude moct vytvořit seznam přátel a s nimi poté tradičním způsobem provádět výměny.

Další funkce

National Pokédex

img

Obě aplikace budou obsahovat National Pokédex se všemi Pokémony a všemi jejich formami. V mobilní aplikaci si navíc bude moct prohlížet i všechny dostupné útoky a Ability, které může Pokémon mít.

Mystery Gifts

Přímo v mobilní aplikaci budete moct příjímat dárky a bonusové kódy pro jednotlivé hry, ale i přímo pro Pokémon Home. Pokémony, které takto získáte si budete moct rovnou umístit do Pokémon Home.

Hodnocení Pokémonů

img

Pokud si koupíte Premium variantu budete moct přímo v aplikaci sledovat, jak silní vaši Pokémoni jsou a uvidíte všechny jejich statistiky.

Your Room

Funkce Your Room vám umožní plnit různé úkoly, upravovat svůj profil pomocí nálepek, které za tyto úkoly získáte, a sledovat novinky týkající se her Pokémon Sword a Shield. Kromě toho zde také budete moci sledovat svůj postup v Ranked Battles a Online soubojích v Pokémon Sword a Shield.

Body Pokémon Home

img

Za posílání Pokémonů do Pokémon Home budete získávat Pokémon Home body, které si později můžete vyměnit za BP (Battle Points) v hlavní sérii her. Podle dostupných informací za 1 BP dáte 30 Pokémon Home bodů.

Cena

Jak jsme už zmínili nazačátku budete mít možnost zvolit si ze dvou programů: Basic a Premium.

Program Basic je zdarma, ale je vyrazně osekaný. Neumožňuje přesun Pokémonů z Pokémon Bank, v Pokémon Home můžete mít jen 30 Pokémonů, do Wonder Boxu můžete najednou uložit jen 3 Pokémony, v GTS můžete najednou použít jen jednoho Pokémona, nemůžete zakládat místnosti pro Room Trade, ale jen se připojit, a není pro vás dostupné hodnocení Pokémonů.

Premium program vám umožní vše, co Basic program neumožňuje. Navíc si v Pokémon Home budete moct uložit 6 000 Pokémonů, do Wonder Boxu vložit najednou 10 Pokémonů a v GTS můžete najendou vyměnit až 3 Pokémony. A cena? Liší se podle délky. Za 30 dní dáte 2.99$ (70 Kč), za 90 dní 4.99$ (115 Kč) a za 365 dní 15.99$ (366 Kč).


Vydáno: 28.1.2020 17:43 | 
Přečteno: 2158x | 
Autor: koca2000
 | Hodnocení:

Další články týkající se Pokémon Home:

Další články>

Sledujte nás také na sociálních sítích!

Komentáře rss

Přidat komentář >

icon , Mystery Gifts odpovědět
Cikoliny
Už jsem se lekl že to bude stát randál jako všechno dnes. Ceny jsou přívětivé a asi každý kdo hraje pravidelně půjde rovnou do roční :-) Nicméně jak to je s promo kódy? Líbí se mi že dnes už kdekdo nabízí akce typu "Hra týdne" atd. https://www.casinoarena.cz/rubriky/nejlepsi-casina/apollo/bonusy-v-apollo-online-casinu-promo-kody_12620.html a u pokemon home to není výjimka. Předpokládám že Mystery Gifts fungují podobným způsobem? :-)
icon odpověděl(a)
koca2000
Zdravím, Mystery Gift funguje tak, že čas od času zveřejní Pokémon Company promo kód nebo dá hráčům dárek za splnění nějakého úkolu (např. za poslání Pokémona do Pokémon Home byla kdysi shiny Zeraora). Odměna se pak získává právě skrze Mystery Gift část Pokémon Home. Promo kódy se často zveřejňují při různých šampionátech, kdy většinou platí jen velice krátce (třeba jen 24 hodin).