×

Novinky

Pokémon GO

Anime Titulky

Poképedie

Web

Kategorie: Novinky, Hry

Pokémon Legends: Arceus - Noví Pokémoni, postavy a ukázky ze hry!

Pokémon Legends: Arceus - Noví Pokémoni, postavy a ukázky ze hry!

Pokémon Presents nám ukázal, jak se vlastně bude hrát Pokémon Legends: Arceus!

Titulní obrázek článku

Pokémon Legends: Arceus je nová hra na Nintendo Switch, která vychází 28. ledna 2022 a zaměří se na region Sinnoh v době, kdy ještě ani nebyl známý jako region Sinnoh.

Region Hisui

img

Ne, region Hisui není žádný nový region. Je to starý název regionu, který dnes známe jako region Sinnoh. Protože se hra věnuje době, kdy ještě nebyl tento region zdaleka tak obydlený jako je dnes, nenajdeme zde žádná velká města. Našem hlavním sídlem bude vesnice Jubilife, kam se budeme pravidelně vracet pro nové úkoly. Najdeme v ní ale také další užitečné instituce.

img

V regionu najdeme hodně nedotknuté přírody a abychom měli místo, kde nechat naše Pokémony uzdravit a doplnit zásoby, jsou po regionu rozmístěné kempy, které mají roli Pokémoních středisek.

Příběh

Do regionu Hisui (Sinnoh) přijíždíme jako člen expedice Galaxy, jejíž cílem je zkoumat Pokémony, kteří se nachází v tomto regionu, a vytvořit vůbec první Pokédex tohoto regionu.

img

Při našem zkoumání regionu budeme ve vesnici Jubilife dostávat úkoly a žádosti o prostudování určitého Pokémona. Následně se vydáme na výpravu a po splnění tohoto úkolu se vrátíme do vesnice a předáme osobě, která nám úkol dala výsledky našeho výzkumu. Čím víc úkolů splníme, tím vyšší bude vaše hodnost, což vám umožní dostávat se do nových částí regionu a potkávat vzácnější Pokémony.

Noví Pokémoni

Pokémon Legends: Arceus nám přináší spoustu novinek a jednou z nich jsou i noví Pokémoni a nové Hisuiské formy. Zatím byly oznámeny dva nové vývoje známých Pokémonů a dvě nové formy.

Wyrdeer

img

Wyrdeer je normální a psychický vývoj Stantlera, který je lépe uzpůsobený chladným podmínkám. Je větší a jeho srst více drží teplo, což je také jeden z důvodů, proč je mezi místními velice ceněný. Pomocí černých orbů na jeho paroží je schopen využívat psychickou energii. Své paroží používá také jako antény a hledá pomocí nich bezpečnou cestu krajinou.

Basculegion

img

Basculegion je novým vodním a duchovým vývojem Basculina. Zatím není jasné, jestli budou stejně jako u Basculina existovat dvě varianty. Basculinové jsou hejnová zvířeta a když někteří z nich nezvládnou cestu proti proudu řeky, jejich duše se přenese na jiného Basculina. Tím dojde k vývoji na Basculegiona, který pomocí všech takto nasbíraných duší společným usílím zvládne cokoliv. Když zaznamená nepřátelství, přejde okamžitě do útoku a nepřestane dokud soupeře neporazí.

Hisuiský Growlithe

img

Growlithe se přispůsobil zdejším chladnějším podmínkám a jeho nová forma je tak výrazně srstnatější. Narozdíl od svého protějšku z regionu Kanto je kromě ohnivého typu také kamenný. Je to právě roh na jeho hlavě, který je z kamene, ale zároveň je velmi křehký. Teritorium si hlídají obvykle ve dvou a není snadné získat jejich důvěru.

Hisuiský Braviary

img

Také nová forma Braviary má odlišný typ než forma z regionu Unova. Místo normálního a létajícího typu je nyní psychický a létající typ. Tato forma je větší a obvykle žije osamoceně. Jeho psychické síly mu umožňují vytvářet psychické šokové vlny.

Nové Postavy

Akari a Rei

img

Hlavními postavami celé hry jsou Akari a Rei. Na začátku si vybereme jednu z nich, za kterou budeme hrát a druhá se stane naším kolegou v Survey Corps týmu Galaxy.

Profesor Laventon

img

Profesor Laventon je také naším kolegou v Survey Corps týmu Galaxy. Svůj život zasvětil pozorování života Pokémonů a jeho cílem je s naší pomocí zkompletovat Pokédex.

Komandér Kamado

img

Komandér Kamado je šéfem celého týmu Galaxy. Je velice spolehlivý a všichni členové týmu mu důvěřují, i když někdy dokáže být tvrdý.

Kapitánka Cyllene

img

Kapitánka Cyllene vede část týmu Galaxy s názvem Survey Corps, který má na starosti průzkum oblasti. Je přísná na sebe i všechny ostatní, ale když ve vás spatří potenciál máte slušnou šanci na přijetí do týmu Galaxy.

Chytání Pokémonů

img

Už jsme ve hrách měli chytání při tahovém souboji i chytání na styl Pokémon GO. Nyní je tu ale opět něco úplně jiného. V Pokémon Legends: Arceus bude chytání probíhat tak, že se zkrátka k Pokémonovi přiblížíte, zamíříte na něj Pokéball a hodíte. Bude to zkrátka více reálné. Každý Pokémon se vůči lidem chová jinak, takže některé bude chytit velmi snadné, protože dojdou až k vám. Jiní před vámi zase budou utíkat a vy se k nim budete muset připlížit. A nakonec nekteří na vás budou chtít útočit a vy je budete muset nejdřív oslabit.

Boj s Pokémony

Také souboje budou v mnohém úplně jiné. Zapomeňte na to, že souboj začíná tím, že se Pokémona dotknete. Nic takového. Abyste začali souboj, stačí vypustit z Pokéballu jednoho z vašich Pokémonů hned vedle divokého Pokémona.

img

Další velkou změnou je, že se už nutně Pokémoni nemusí v souboji střídat po jednom tahu. Vliv na to má především rychlost vašeho Pokémona, ale také útoku, který použijete. Je tak zcela běžné, že jeden Pokémon zaútočí dvakrát za sebou a až pak se k útoku dostane soupeř.

img

Na pořadí útoků má vliv ještě jedna nová mechanika, která nápadně připomíná Rapid Strike Style a Single Strike Style z Pokémon Sword & Shield. U některých útoků si můžete zvolit způsob, jakým ho váš Pokémon provede. Na výběr je Strong Style a Agile Style. Strong Style zvyšuje sílu útoku, ale také snižuje jeho rychlost, takže vám umožní dát větší ránu, ale může se stát, že soupeř následně zaútočí dvakrát. Oproti tomu Agile Style je přesný opak. Jeho použití zapříčiní, že útok není tak silný, ale zase je výrazně rychlejší a je tu tedy možnost, že se vám povede zaútočit dvakrát.

img

Souboj už také není jen mezi Pokémony. Nově budou Pokémoni útočit také přímo na nás. My před nimi můžeme uskakovat a samozřejmě vytáhnout našeho Pokémona a pustit se do boje. Pokud nás divoký Pokémon zasáhne příliš mnohokrát, omdlíme.

Výroba předmětů

img

V předchozích hrách jsme byli zvyklí si předměty jednoduše kupovat, ale to nás tady nečeká. Abychom mohli předmět získat, musíme si ho vyrobit v jednom z kempů. Jedním z našich úkolů je tedy sbírat suroviny, ze kterých si následně vyrobíme Pokébally, kouřové granáty a další předměty.

Co na Pokémon Legends: Arceus a její nový způsob hry říkáte? Těšíte se?


Vydáno: 19.8.2021 11:46 | 
Přečteno: 1752x | 
Autor: koca2000
 | Hodnocení:

Další články týkající se Pokémon Legends: Arceus:

Další články>

Sledujte nás také na sociálních sítích!

Komentáře rss

Přidat komentář >

Nebyly přidány žádné komentáře.