×

Novinky

Pokémon GO

Anime Titulky

Poképedie

Web

Kategorie: Novinky, Manga

Pokémon Manga - Recenze osmého svazku a prvního Gold a Silver

Pokémon Manga - Recenze osmého svazku a prvního Gold a Silver

Dobrodružství pokračuje...

Titulní obrázek článku

Máme tu další díl mangy Pokémon od Nakladatelství CREW. Otevíráme tak další kapitolu tohoto rozsáhlého světa. A rozhodně je o co stát. Máme tu zcela nové hrdiny a novou oblast. A hlavně... Pokémony. Druhá generace a oblast Johto. Pohodlně se usaďte, tento příběhový úsek bude plný akce, dobrodružství a napětí.

Hlavní příběh knihy

O příběh a kresbu se opět postaralo známé duo z předchozích knih, což značí, že kvalita a konzistence je zachována. A skutečně, příběhy a svět Pokémonu v manze obsahuje něco, co všechny ostatní prezentační modely postrádají. Ať už se jedná o anime nebo hry, ani v jednom nemáte pojem o čase. Toho se manga nedrží a i díky tomu jsou tyto příběhy jedinečné a čtenář má úžasnou možnost se ve všem orientovat.

img

Ano, v této knize poskočíme o jeden celý rok vpřed. Uběhl celý rok od zápasů a událostí z oblasti Kanto a sledujeme svět, jak na to reaguje. Jak se oblast Johto vypořádává s hrozbou, která Kanto postihla. To vše na několika úvodních stránkách čtenáře doslova vtáhne do děje a najednou je celý svět barevnější a přitažlivější. Vidíme, jak události a zub času zanechávají své stopy.

img

Představují se nám nové postavy. Gold a jeho úhlavní rival Silver. Postav je tu samozřejmě mnohem víc. A kniha potěší i fanoušky předchozí série, narážíme hned na několik moc dobře známých tváří. Gold je ve své vesnici moc dobře znám. Připlete se do sledu náhlých událostí a vydává se dopadnout zloděje, který vykradl laboratoř profesora Elma.

img

Gold nemá na rozdíl od Reda sen stát se nejlepším trenérem a zároveň oblast Johto funguje trochu jiným způsobem. Vše je krásně svěží a nové. Už v průběhu tohoto svazku zjišťujeme, že zlodějíček nebude ten hlavní problém. Gold se dostává do nesnází a musí se spolehnout na sebe a své Pokémony.

Co říct na závěr?

Jedná se samozřejmě o český překlad. A i u toho se složení týmu nezměnilo. Překladatel si s textem pohrává a i díky tomu má každá z postav svou osobnost. Kniha obsahuje i několik vtipů a narážek a docílit humorného momentu při překladu není nikdy snadná záležitost. Kdo mohl knihu číst v originále nebo v angličtině musí souhlasit. Zde se to povedlo na výbornou!

img

V srpnu nás čeká další svazek a první velký týmový zápas. Rozhodně je, na co se těšit. A buďte připraveni, začíná období dovolených a aktuální svazek je ideální do všech situací. Na cestu, domů do křesla i někam na pláž. Svět Pokémonu je všude kolem nás. Již brzy o několik svazků vyhlásíme soutěž, tak nás nezapomeňte sledovat!


Vydáno: 28.5.2022 20:38 | 
Přečteno: 1013x | 
Autor: Scoby
 | Hodnocení:

Další články týkající se Manga Pokémon Gold a Silver:

Další články>

Sledujte nás také na sociálních sítích!

Komentáře rss

Přidat komentář >

Nebyly přidány žádné komentáře.